Hard disk vase misljenje

Ima logike u tome ali iskustvo me tera na rezanje diskova. Neke imam odavno i nista im ne fali. Posedujem cak i diskove od pre 15 godina i rade bet problema ( mislim na obicne CD ). To sa elektronikom nisam znao, mislio sam da kad ode - ode skroz.
 
Nikakav problem, nadje se identichan hard disk ( to jest iste marke i istog kapaciteta takodje iste stampane ploche, i zameni se elektronika), i to je to. Ako bar, dovoljno je da backup-ujes svoje podatke, sa tim primerom.
 
E ti diskovi od pre 15 godina su druga stvar.
Imam i ja Verbatima iz tog doba kada sam ih placao po 5 i 10DM, svi na 2X i 4X.
Tada su mediji bili kvalitetni.
A kada se potraznja povecala, kovise obraca paznju na kvalitet?
Jednostavno od 100komada bar jedan ce ti biti neispravan odmah ankon rezanja.
 
Znanje i nije neko znanje ako ga ne podelis. ;)

Recimo evo ti prost primer. Imas jednu filijalu u kojoj imas jedan server. Na njega se kache svi korisnici i sa njega uzimaju i skladiste svoje podatke. E sada u sluchaju da zelis da ne dozvolis da dodje do kvara hardware-a i straha od gubljenja podataka. Koristi se incremental i diferental. Recimo, incremental i diferental su isti (rade istu stva). Ali ima jedna cak u njima ;). U praksi sasvim drugachije stvari stoje. Recimo incremental ce uraditi ceo backup tvoga sistema. Dok ce diferental svakoga dana dopunjavati backup dodatnim podacima koje se nadju na serveru, u svoju bazu. Zakljuchak ma koliko je tezak diferental svakako ce brze uraditi restore svoje baze na rachunaru za razliku od incrementala.

Naravno, za to postoje posebni programi koji se posebno definisu za dalji rad toga.
 
Pa sve zavisno od toga ko sta voli da koristi od programa.
Recimo imate u samome windows-u, program koji ce da vam back-uje podatke i da ih vrati u prvobitno stanje. (Start, All Programs, Accessories, System Tools, Backup), uz lagani interfejs sve vam je vec objasnjeno i nema potrebe da se muchite previse (po sistemu naredi, da izvrsi). Ovo je jedan od jednostavnijih backup-programa a i ulazi uz licencu operativnoga sistema windows-a xp. Tako da nemorate da kupujete dodatni aplikacioni software. Mada je takodje dobar i Ghost. Tema je ovde vec bila. Sve zavisno od toga sta ko voli da koristi od programa, jeste poenta svega toga.
 
The Legolas:
Znanje i nije neko znanje ako ga ne podelis. ;)

Recimo, incremental i diferental su isti (rade istu stva). Ali ima jedna cak u njima ;). U praksi sasvim drugachije stvari stoje. Recimo incremental ce uraditi ceo backup tvoga sistema. Dok ce diferental svakoga dana dopunjavati backup dodatnim podacima koje se nadju na serveru, u svoju bazu. Zakljuchak ma koliko je tezak diferental svakako ce brze uraditi restore svoje baze na rachunaru za razliku od incrementala.

Naravno, za to postoje posebni programi koji se posebno definisu za dalji rad toga.
Legolas, da nisi malo pomešao neke stvari? I Windows-ov Backup podržava više tipova bekapovanja: Copy, Normal, Differential, Incremental i Daily. Inkrementalni i diferencijalni se vrše kao nadogradnja na osnovni, normal backup. Inkrementalni slaže "parčiće" od kojih svako naredno sadrži izmenu bekapovanog materijala u odnosu na prethodno "parče". Backup je brz, a restore spor. Kod diferencijalnog postoji samo jedno "parče-nadgradnja". Pri narednom bekapovanju snimaju se promene i čitavo "parče" se menja svežim. Backup je sporiji, a restore brz.
 

Back
Top