Last minute

A sta te konkretno zanima , slusala sam jutros na tv o tome.
To su kao isti aranzmani, koji se iz nekog razloga nisu prodali, pa ih rasprodaju. Nista losiji nego da si regularno upaltio, samo je fora u momentu kupovine aranzmana. I uglavnom su za zemlje bez viznog rezima. Za grcku se uplacuju samo ako ima jos 10 dana do puta...
Jel bi hteo jos neku informaciju.
Follow me radi to , ali na njihovom sajtu su jako bajate informacije.
Jollyjeve ponude su uzas , kontiki pravi rasprodaju ali je jeftinije samo 100 evra...Ostale nisam gledala.
:lol:
 
jerotije:
Jel neko imao iskustva sa ovim nacinom letovanja ? Koje su im cene, kako se prijavljuje itd ? :-(
Neznam kako to funkcionishe dole, ovde kod mene to ovako izgleda.
to su uglavnom putovanja koja su ostala ne popunjenja i koja se prodaju za dosta malu kintu...znaju i da padnu i do 50 evra za nedelju dana..Grchka/Turska /Shpanija itd.
Fora je u tome shto ne znash u kome hotelu odsedash , mozhe da te zapadna neka brvnara a bogami i hotel sa 5 zvezdica ..sve od sreche jel
Ja nemam lichnih iskustava sa zadnjim minutom ali poznajem dosta ljudi koji letuju na taj nachin i veoma su zadovoljni
 
Ja sam taksista i vozio sam devojku na aerodrom jednog jutra koja je 2 dana pred put uplatila na tu foru Bodrum-Turska. 12 dana, dorucak-vecera, shvedski sto plus avionski prevoz ali bez aer,takse za svega 200 eura. Nisam mogao da verujem da je tako jeftino i ona mi je rekla za taj last minute. Kada sam pogledao shta se nudi na netu zna tu foru video sam neshto smeshno povoljnije i to kao popust 50 eura. Ko da 400 eura za takav aranzman dace i tih 50 eura. Nije to nikakav last minute nego fora za budale. Fora je da za npr 200 eura u zadnjem danu odesh i letujesh kao i ova devojka o kojoj sam rekao. Pozz
 
Bila sam ja pre 5-6-7 godina (ko ce ga znati) na Sev, Kipru na tu foru. Bilo je mnogo jeftino, 500 DM avion+hotel/polupansion, ali j.bga nismo imali pojma gde idemo... Ili se to zove no-name aranzman??- nemam pojma, nesto je takvo. Elem, sleteli na Kipar niko nije cuo za nas, prilazimo raznim agentima koji docekuju putnike, oni normalno pitaju u koji hotel idemo - nemamo pojma, pa dobro bar u koji grad idemo- nemamo pojma.. Covece, nocna mora. Na kraju smo seli u neki busic na slepo, koji nas je vozio i vozio, i tek nas u Kireniji docekao tur. agent koji je cuo za nas i poslao nas lepo.. u p..materinu. Stigli posle jos 2 sata voznje, skrnav hotel uz magistralu, preko puta plaza, a kilometrima okolo nigde zive duse. I jos bolje, ni u hotelu ni jednog gosta. Sami u velikom hotelu! E onda sam prvi put videla muza da je pustio suzicu. Ali sutra su ispali OK, zvali smo agenta, nakukali mu se i odvezao nas je na fantasticno mesto. Posle toga sve super...
I od onda idemo samo na sigurno
 
Sve zavisi.
LAST MINUTE kod nas znaci oslobadjanje cene aranzmana od zarade agencije, gde oni gledaju da pokriju svoj trosak koji imaju na taj aranzman (a to je oko 20% niza cena od redovne) ili neke agencije poslednjeg dana idu i do 30-50% nize ili ne posalju nikoga, u zavisnosti da li su aranzmani tipovani, pa moraju da se plate i hotelska soba i prevoz ili su na upit, pa ako ima mesta u hotelu ima, naplatice vam cenu bez rabata, da bi pokrili svoj prevoz (charter let ili autobus).
Treba ceprkati i zapitkivati sve agencije koje su turoperateri, znaci one agencije koje imaju svoje paket aranzmane, jer samo one mogu da vam daju LAST MINUTE. Subagenti, odnosno one agencije koje samo prodaju tudje aranzmane mogu dati LAST MINUTE ponudu samo ako je kao takvu dobiju od neke agencije turoperatera sa kojom saradjuju, ali ce vam je najverovatnije prodati skuplje jer oni ovako nece imati zaradu za svoj rad.
Preporuka: Obigravajte i raspitujte se cesto kod agencija i ostavite svoj kontakt da vas zovu ako ne popune mesta za termine koje vas interesuju. Neki nece biti ljubazni prema vama, jer LAST MINUTE je dobar za nas, za njih znaci da su propali.
I ne zaboravite, ovo je Srbija! Ovde nisu sve prave LAST MINUTE ponude, tako da se ne zatrcavate dok ne proverite i uporedite cene.
Povodom opisa letovanja na Kipru u LAT MINUTE varijanti, mogu reci da je u pitanju slucaj, te da LAST MINUTE aranzman se ne razlikuje ni po cemu od drugih aranzmana, pa se tako moze sa pravom ocekivati usluga od agencije kao da ste uplatili redovnu cenu aranzmana.
 

Back
Top