OPET ZVECKANJE ORUZJEM......

Kohen

Ističe se
Poruka
2.450
Oružana odbrana Kosova kao opcija"


28. jul 2006. | 12:26 -> 12:57 | Izvor: B92, Beta

Beograd -- Tomislav Nikolić izjavio da oružana odbrana Kosova treba da bude krajnje rešenje u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova.

'Branili smo Kosovo i od jačih'

"Već smo oružano branili Kosovo od mnogo većeg neprijatelja", rekao je zamenik predsednika Srpske radikalne stranke u intervjuu Radio-televiziji Srbije. On je naglasio da je oružana odbrana poslednja opcija i da diplomatijom treba ići do samog kraja.


Kakva su vasa misljenja o ponovnim ratnim poklicima SRSa , koji su do sada toliko puta kostali Srbiju i ljudskih zivota, i razvaljene ekonomije, i svega ostalog..........

Spremate li se, polako ??
Glancate li cizme, duvate li prasinu sa uniformi??.........glancate li kasikare , donete kao suvenir, iz nekog od oslobodilackih ratova????
 
Kohen:
Oružana odbrana Kosova kao opcija"


28. jul 2006. | 12:26 -> 12:57 | Izvor: B92, Beta

Beograd -- Tomislav Nikolić izjavio da oružana odbrana Kosova treba da bude krajnje rešenje u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova.

'Branili smo Kosovo i od jačih'

"Već smo oružano branili Kosovo od mnogo većeg neprijatelja", rekao je zamenik predsednika Srpske radikalne stranke u intervjuu Radio-televiziji Srbije. On je naglasio da je oružana odbrana poslednja opcija i da diplomatijom treba ići do samog kraja.


Kakva su vasa misljenja o ponovnim ratnim poklicima SRSa , koji su do sada toliko puta kostali Srbiju i ljudskih zivota, i razvaljene ekonomije, i svega ostalog..........

Spremate li se, polako ??
Glancate li cizme, duvate li prasinu sa uniformi??.........glancate li kasikare , donete kao suvenir, iz nekog od oslobodilackih ratova????

А шта је требало да одговори, мајке ти? Шта би ти одговорио када би те неко упитао ДА ЛИ БИ БРАНИО КОСОВО И МЕТОХИЈУ а да знаш да си пре тога положио заклетву (надам се да знаш текст) ???

Чекам одговор ! :evil:
 
Gospoda podrzavaoci DOS rezima misle izgleda da je bolje reci da pristajemo da se odreknemo Kosova plus da ih pitamo dal im slucajno treba jos koji komad nase Srbije.

Ja koliko znam rat je uvek nastavak diplomatije vojnim sredstvima i ako okupator nece da se povuce sa okupirane teritorije nase drzave, plus odbija da se mirno reintegrise u nas drzavni sistem, u tom slucaju rat ostaje jedino resenje ako zelimo da povratimo Kosovo i Metohiju.

Ja sam bio 1999te bas na Kosovu i spreman sam opet da idem.

A ja zelim da povratim Kosmet po svaku cenu i spreman sam za njega da ratujem i da umrem.

Pa 4 moja prededa su ratovala za oslobodjenje Kosova u Balkanskim ratovima . Jedan od njih je poginuo. Ne znam za vas, ali ja necu da izdam ono za sta su se oni borili i da obesmislim njihove zrtve.

Naravno ne razmisljamo svi isto - i neki ljudi koji su za mene moralne nistarije i kukavice, se ne bi pokrenule sve i da Siptari umarsiraju na Dedinje.

Jednostavno prezirem svakog coveka, bilo koje nacije bio - KOJI NIJE SPREMAN DA BRANI I UMRE ZA ODBRANU SVOJE ZEMLJE.
 
DB 06:
Covek ne moze da shvati da se Kosovo vise ne moze odbraniti oruzjem i da bi to mogla biti propast celog naroda,a ne samo gubitak Kosova.
Ako diplomatija ne sacuva Kosovo,Srbija je do Kopaonika i kraj price.

Ne slazemo se i mislim da o ovome treba sprovesti referendum. Ako Srbi odluce da im Kosovo ne treba ja prvi dajem oglas i prodajem svom stan u Beogradu prvom Siptaru koji za njega ponudi pare sa 20% popusta.

Ako nam ne treba Kosovo koje je bilo u sastavu Srbije preko 800 godina (od 700te godine do 1465) - onda nam ne treba ni Beograd koji je srpski tek nekih 200 godina , tacnije od 1804. godine do danas.(pre toga Beograd je bio grad sa vecinskim Ugarskim i Turskim stanovnistvom).

Ako nam ne trebaju Gracanica, Pecka Patrijarsija, Sveti Arhangeli, Zociste - koji ce nam djavo Kalemegdan, veliko ratno ostrvo, Tasmajdan , Avala.
 
eremita:
А шта је требало да одговори, мајке ти? Шта би ти одговорио када би те неко упитао ДА ЛИ БИ БРАНИО КОСОВО И МЕТОХИЈУ а да знаш да си пре тога положио заклетву (надам се да знаш текст) ???

Чекам одговор ! :evil:

Pa , za razliku od tebe , koji si vojsku video samo na crtanom filmu....

Ja sam se, kao i Toma Nikolic, u zakletvi obavezao da cu braniti i cuvati SFRJ...i njeno ustavno uredjenje .....itd itd...........

Toliko o zekletvi...........( a sta si hteo sa tom zakletvom, bas me interesuje?)

A pitanje je debilno....da li bi branio KiM..........pa, ako treba da Srbija opet udje u rat sa NATO, naravno da ne bi, ...........jer bi Bgd ovaj puta prosao gore nego juzni Liban...a i cela Srbija............

Posto ti nemas ni kuceta , ni maceta, ostaje samo da se opases dinamitom , i da se sjurcas na Kosovo , sa Tomom i Acom pod ruku........... :evil:

p.s.
jel znas ti, tekst zakletve??
 
Naravno da necemo ratovati protiv NATO pakta .Ali hocemo protiv Siptara. Za pocetak proglasicemo ga okupiranim podrucjem nase zemlje i graditi svoju vojnu silu plus cekati da se prilike u medjunarodnim odnosima promene i idu na nasu ruku. TEK TADA - cemo krenuti u vojnu akciju oslobadjanja kad Siptari ne budu imali Amerikance za ledjima. A taj trenutak ce doci mnogo pre nego sto vi mislite, jer Kine i Rusija ubrzano jacaju i veoma brzo ce doci do nove podele karata u svetu i naravno na Balkanu.

Pa nasi preci se nisu odrekli Kosova ni posle 500 godina turske okupacije i sta mi trebamo da ga se odreknemo tek nakon 6 godina americke okupacije?

NIKADA!!!
 
Kohen:
Oružana odbrana Kosova kao opcija"


28. jul 2006. | 12:26 -> 12:57 | Izvor: B92, Beta

Beograd -- Tomislav Nikolić izjavio da oružana odbrana Kosova treba da bude krajnje rešenje u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova.

'Branili smo Kosovo i od jačih'

"Već smo oružano branili Kosovo od mnogo većeg neprijatelja", rekao je zamenik predsednika Srpske radikalne stranke u intervjuu Radio-televiziji Srbije. On je naglasio da je oružana odbrana poslednja opcija i da diplomatijom treba ići do samog kraja.


Kakva su vasa misljenja o ponovnim ratnim poklicima SRSa , koji su do sada toliko puta kostali Srbiju i ljudskih zivota, i razvaljene ekonomije, i svega ostalog..........

Spremate li se, polako ??
Glancate li cizme, duvate li prasinu sa uniformi??.........glancate li kasikare , donete kao suvenir, iz nekog od oslobodilackih ratova????


kako da brani neshto gde nikad nije otisho?
treba da bude tamo, pa kad odluche a on kao neda! :roll:
 
zašto imam utisak da bi dobar deo forumskih patrijota u slučaju nekog rata ostao u pozadini i bio zadužen za 'moral', naravno na podizanju morala radili bi zajedno sa tomom...one licimure koji srbuju iz inostranstva da ni ne pominjem...
 
Inace da bi malo razumeli stvari mora da znate da su Amerikanci Kosovo okupirali prvenstveno zato sto su planirali da tuda izgrade naftovod kojim bi se sprovodila nafta iz kaspijskog regiona. No nakon 2000te godine stvari su se veoma promenila, Rusija nije vise razbijena kao za vreme Jeljcina, Americki planovi za osvajanje nafte u Kaspijskom regionu su propali i mesto Amerike naftovod za Evropu ce graditi ruski Gazprom.

To znaci da Amerika vise nema interesa da gradi naftovod ovde jer nema nafte koju bi mogla da eksploatise. Tu naftu kontrolisu i kontrolisace Rusi.

Zato ce se Amerikanci brzo povuci iz naseg regiona jer vise nemaju nekog veceg ekonomskog interesa da u njemu budu prisutni. Plus izgradnjom naftovoda kroz nasu zemlju mi postajemo zona vitalnog ruskog ekonomskog interesa - sto nas automatski klasifikuje kao ruskog saveznika.

E onda ce vremenom nase podrucje Balkana opet doci u zonu ruskih ekonomskih interesa sto ce nam otvoriti vrata ka vojnom oslobadjanju nase okupirane teritorije.

Naravno ne ocekujem da mozgovi koji gledaju B-92, CNN i BBC vise od 2 sata dnevno - ovo shvate.
 
eIvin:
zašto imam utisak da bi dobar deo forumskih patrijota u slučaju nekog rata ostao u pozadini i bio zadužen za 'moral', naravno na podizanju morala radili bi zajedno sa tomom...one licimure koji srbuju iz inostranstva da ni ne pominjem...

Imas veoma los utisak. Ajde predlazem ti da ja i ti skeniramo svoje vojne knjizice pa da pokazemo ko je gde bio 1999te godine ? Ko je bio pozadinac a ko na prvoj liniji fronta? Jel pristajes?
 
Gazda Milutin:
Imas veoma los utisak. Ajde predlazem ti da ja i ti skeniramo svoje vojne knjizice pa da pokazemo ko je gde bio 1999te godine ? Ko je bio pozadinac a ko na prvoj liniji fronta? Jel pristajes?

pre sedam godina sam bio premlad za vojsku...a li znam ljude koji nisu bili nacionalisti, baš naprotiv, a zaglavili su na kosovu...kao i nekoliko 'patriota' koji su srbovali iz beograda...
 
Gazda Milutin:
Inace da bi malo razumeli stvari mora da znate da su Amerikanci Kosovo okupirali prvenstveno zato sto su planirali da tuda izgrade naftovod kojim bi se sprovodila nafta iz kaspijskog regiona. No nakon 2000te godine stvari su se veoma promenila, Rusija nije vise razbijena kao za vreme Jeljcina, Americki planovi za osvajanje nafte u Kaspijskom regionu su propali i mesto Amerike naftovod za Evropu ce graditi ruski Gazprom.

To znaci da Amerika vise nema interesa da gradi naftovod ovde jer nema nafte koju bi mogla da eksploatise. Tu naftu kontrolisu i kontrolisace Rusi.

Zato ce se Amerikanci brzo povuci iz naseg regiona jer vise nemaju nekog veceg ekonomskog interesa da u njemu budu prisutni. Plus izgradnjom naftovoda kroz nasu zemlju mi postajemo zona vitalnog ruskog ekonomskog interesa - sto nas automatski klasifikuje kao ruskog saveznika.

E onda ce vremenom nase podrucje Balkana opet doci u zonu ruskih ekonomskih interesa sto ce nam otvoriti vrata ka vojnom oslobadjanju nase okupirane teritorije.

Naravno ne ocekujem da mozgovi koji gledaju B-92, CNN i BBC vise od 2 sata dnevno - ovo shvate.

Све више се бавим мишљу да таквим тикванима и ратлук-мушкарчинама треба организовати "скривену камеру" и да им закуца на врата једно 5-6 шиптара наоружаних до зуба и да им кажу да имају 5 минута времена да се спакују и да напусте објекат... и да се то сними - е то би волео видети, тај снимак....... :lol:
 
Gazda Milutin:
Naravno da necemo ratovati protiv NATO pakta .Ali hocemo protiv Siptara. Za pocetak proglasicemo ga okupiranim podrucjem nase zemlje i graditi svoju vojnu silu plus cekati da se prilike u medjunarodnim odnosima promene i idu na nasu ruku. TEK TADA - cemo krenuti u vojnu akciju oslobadjanja kad Siptari ne budu imali Amerikance za ledjima. A taj trenutak ce doci mnogo pre nego sto vi mislite, jer Kine i Rusija ubrzano jacaju i veoma brzo ce doci do nove podele karata u svetu i naravno na Balkanu.

Pa nasi preci se nisu odrekli Kosova ni posle 500 godina turske okupacije i sta mi trebamo da ga se odreknemo tek nakon 6 godina americke okupacije?

NIKADA!!!
Nije nama vratilo kosovo to sto ga se nismo odrekli za 500 godina okupacije,vec odluka tadasnjih evropskih mocnika(Berlinski kongres 1878).
Znaci,samo jedna takva odluka ponovo moze da nam ga vrati ili ga potpuno oduzme.
Neprirodno je ocekivati da slabasna drzava,kao sto je Srbija,moze nesto vojno da postigne.
Ne verujem ni da ce Kina i Rusija u rat za Srbiju.
Preraspodela svetske moci moze biti korisna za Srbiju,ali dok se to ne desi,ne treba traziti vraga i zveckati tehnoloski zastarelim oruzjem.
Svaki rat nas je ekonomski unazadio,a ekonomska moc je presudan faktor u odlucivanju.
Trebamo li opet ratovati?
 
@gazda :D

Ja koliko znam rat je uvek nastavak diplomatije vojnim sredstvima i ako okupator nece da se povuce sa okupirane teritorije nase drzave, plus odbija da se mirno reintegrise u nas drzavni sistem, u tom slucaju rat ostaje jedino resenje ako zelimo da povratimo Kosovo i Metohiju.

Dakle, okupator je u ovom slucaju NATO, kao strana vojna sila.............moraces da ratujes protiv njih..........

Kako si smislio ovako genijalnu nebulozu, "Kada okupator odbija da se mirno reintegrise u nas drzavni sistem??" :D :D :D

Pa , okupatori se nikada ne reintegrisu u drzavni sitem okupirane drzave......... :roll:


A ja zelim da povratim Kosmet po svaku cenu i spreman sam za njega da ratujem i da umrem.

Kako da ga povratis???...........pa jos nije ni izgubljen........... :roll: Gde zuris???? :confused:

Ja sam bio 1999te bas na Kosovu i spreman sam opet da idem.

Pa sto ga tada ne odbrani, nego sada , satro trazis revans??? :D :D
 
@ DB 6

Уопште се,. наравно, не ради о "звецкању оружјем" како је злобни скарфејс у облику Кохена назвао ову тему - ради се о једној изјави Т.Николића на веома провокативно питање новинара- да ли си гледао емисију ??? Ако си је гледао схватићеш да је једино могао да одговори то што је одговорио.
 
eremita:
Све више се бавим мишљу да таквим тикванима и ратлук-мушкарчинама треба организовати "скривену камеру" и да им закуца на врата једно 5-6 шиптара наоружаних до зуба и да им кажу да имају 5 минута времена да се спакују и да напусте објекат... и да се то сними - е то би волео видети, тај снимак....... :lol:

Ne znam zasto, ali mi bas nekako najsmesnija scena, u kojoj bas ti, otvaras vrata... :D :D :D :D :D

Osecam da si opasan lik :D :D :D :D :D :D
E, da mi je videti TAJ, snimak :D
 
Ja se cudim tim mozgovima.

Oni misle da ce se Siptari zadovoljiti samo Kosovom. Nece. Oni planiraju da se dalje sire, da dalje otimaju nasu zemlju sve dok mi ili ne kazemo dosta i suprostavimo im se ili dok nas ne poraze.

Ja mislim da bi pojedinci sa ovog foruma, kao ovaj elvin , nekom siptarskom teroristi prepisali stan sa sve zenom i decom posle 2 samara . No hvala Bogu dragome, ima nas jos koji bi pre umrli nego da tako nesto uradimo.

Samo hrabri i odvazni opstaju. Kukavice brzo nestaju.

Pa da su Jevreji kukavice kao mi danas, pojeli bi ih Arapi za 10 dana. Ali nisu. Zato vladaju svetom i ako ih ima manje nego Srba. Zato sto su hrabri i odvazni, i zato sto su spremni da umru za svoju zemlju.
 
Gazda Milutin:
Ja se cudim tim mozgovima.

Oni misle da ce se Siptari zadovoljiti samo Kosovom. Nece. Oni planiraju da se dalje sire, da dalje otimaju nasu zemlju sve dok mi ili ne kazemo dosta i suprostavimo im se ili dok nas ne poraze.

Ja mislim da bi pojedinci sa ovog foruma, kao ovaj elvin , nekom siptarskom teroristi prepisali stan sa sve zenom i decom posle 2 samara . No hvala Bogu dragome, ima nas jos koji bi pre umrli nego da tako nesto uradimo.

Samo hrabri i odvazni opstaju. Kukavice brzo nestaju.

Pa da su Jevreji kukavice kao mi danas, pojeli bi ih Arapi za 10 dana. Ali nisu. Zato vladaju svetom i ako ih ima manje nego Srba. Zato sto su hrabri i odvazni, i zato sto su spremni da umru za svoju zemlju.


Prvo, mala digresija na lupost sa Jevrejima..........ima ih daleko vise nego Srba.........

A snazni i odvazni ste ti i eremita???? :D :D :D :D :D

Siptari su Srbe porazili k*rcem , a ne oruzjem........i u zajednickoj drzavi, bi ih za 50 godina bilo vise nego Srba...............i ko bi onda bio vecinski narod???
Kako bi kroz 100 godina izgledala Srbija??

Kao Albanska pokrajina..........ali , sta vredi pricati likovima ko sto si ti i onaj muchenik eremita............
 

Back
Top