OPET ZVECKANJE ORUZJEM......

Zarathustra:
@Елвин

Е, не узимам те више за озбиљно, јер више не подсећаш на оног лика који се раније јављао преко истог налога, што и други примећују.... зато одшетај !

vidiš, promenio sam neke stavove, zato što mi se čini da postoji velika verovatnoća da se opet ponove devedesete. što se jasno vidi i po pisanju nekih na ovom forumu...a i nikada nisam krio da glasam za ds, samo što sam u međuvremeno postao izraziti anti-nacionalista. tj. protiv sam primitivnog nacionalizma, kakav se ovde uglavnom ispoljava. pa?! moje pravo.

ja tebe nikada nisam uzimao preterano ozbiljno...

ovo se već preterano odužilo, te ti više neću replicirati.
 
DukeofSerbia:
Dakle, u ne daj Bože, slučaju nezavisnosti Kosmeta (Toma zaboravio Metohiju), Toma bi napao suverenu državu, na kojoj su strane trupe i time bi započeo rat. Dakle, on ne bi branio, već bi napao! Toliko o međ. pravu...

Ako ode Kosmet (a ja se nadam da neće), vratićemo ga kad tad. Ne mora to odma' ko što bhi neki napaljeni. Za jedno 10, 20 god. Čekaćemo, vremena se menjaju...

Kakva komunisticka demagogija u DOS stilu.

Kosovo nikada nece biti suverena drzava sve dok to Srbija ne prizna. Medjunarodno pravo je jasno po tom pitanju. To znaci da u tom slucaju Srbija ne bi napala nikakvu suverenu drzavu vec bi oslobadjala okupirani deo svoje zemlje.

Znaci ovo sto ti pricas je totalna glupost.
 
eIvin:
vidiš, promenio sam neke stavove, zato što mi se čini da postoji velika verovatnoća da se opet ponove devedesete. što se jasno vidi i po pisanju nekih na ovom forumu...a i nikada nisam krio da glasam za ds, samo što sam u međuvremeno postao izraziti anti-nacionalista. tj. protiv sam primitivnog nacionalizma, kakav se ovde uglavnom ispoljava. pa?! moje pravo.

ja tebe nikada nisam uzimao preterano ozbiljno...

ovo se već preterano odužilo, te ti više neću replicirati.

Sad je mnogo toga jasnije.Cim ti glasas za DS,sve mi je jasno. :p :p :p
 
Gazda Milutin:
Kakva komunisticka demagogija u DOS stilu.

Kosovo nikada nece biti suverena drzava sve dok to Srbija ne prizna. Medjunarodno pravo je jasno po tom pitanju. To znaci da u tom slucaju Srbija ne bi napala nikakvu suverenu drzavu vec bi oslobadjala okupirani deo svoje zemlje.

Znaci ovo sto ti pricas je totalna glupost.

Kako su sada svi veliki pravnici...
Da u slucju okupacije, zemlja je po Ustavu obavezna da brani okupiranu teritoriju...
Ali ne moze se okupacija proglasiti tek tako.Znas skupe se Pera Mika Laza i Zika, i proglase okupaciju...mislim, stvarno...

A drugo, da, potrebno je da bi neka zemlja bila nezavisna da bude i priznata, ali iz toga je jasno da ona ne moze biti nezavisna ukoliko ne bude priznata, tako da je Duke dobro rekao da Toma nece braniti Kosovo, vec napasti suverenu drzavu.
 
Gazda Milutin:
Kakva komunisticka demagogija u DOS stilu.

Kosovo nikada nece biti suverena drzava sve dok to Srbija ne prizna. Medjunarodno pravo je jasno po tom pitanju. To znaci da u tom slucaju Srbija ne bi napala nikakvu suverenu drzavu vec bi oslobadjala okupirani deo svoje zemlje.

Znaci ovo sto ti pricas je totalna glupost.

Molim da se moji tekstovi ne nazivaju komunističkom demagogijom u DOS stilu.
 
Izvini ali moram to tako da nazovem kad zamenjujes cinjenice.

Prema povelji UN menjanje granica je moguce iskljucivo na dobrovoljnoj osnovi. To znaci sve da i Kosovo prizna 200 drzava drugih za drzavu sve dok to Srbija ne uradi to nista ne vredi.

Zato se toliko zapadni zlocinci i krvnici ubise da nas ubede da pristanemo na nezavisno Kosovo i da je to u nasem interesu. Jer drugacije Kosovo i ne moze da postane drzava bez da to Srbija prizna.

A posto mi to necemo nikada priznati ono ce ostati privremeno okupirani deo nase zemlje. Koliko privremeno pokazace vreme ali mi cemo uraditi sve da ga oslobodimo i vratimo pod okrilje Srbije.
 
Gazda Milutin:
Ja predlazem ako budemo Siptarima dali Kosovo da im i damo Beograd pride. Onako da ih domacinski castimo.

Jer ako nam ne trebaju Pecka Patrijarsija i Gracanica ne treba nam ni Kalemgedan koji je u stvari turska tvrdjava.

Beogradsku tvrđavu nisu izgradili Turci, kako ti veliš, već je tvrđavu u Beogradu obnovio, utvrdio i dao joj današnji izgled despot Stefan Lazarević.
 
pilgrim_kg:
Kako su sada svi veliki pravnici...
Da u slucju okupacije, zemlja je po Ustavu obavezna da brani okupiranu teritoriju...
Ali ne moze se okupacija proglasiti tek tako.Znas skupe se Pera Mika Laza i Zika, i proglase okupaciju...mislim, stvarno...

A drugo, da, potrebno je da bi neka zemlja bila nezavisna da bude i priznata, ali iz toga je jasno da ona ne moze biti nezavisna ukoliko ne bude priznata, tako da je Duke dobro rekao da Toma nece braniti Kosovo, vec napasti suverenu drzavu.

Nema okupacija sta da se proglasava. Ona se podrazumeva ako organi nase drzave ne kontrolisu kompletnu teritoriju nase zemlje. CIm je ne kontrolisu, a kontrolise je neko drugi to znaci da je taj deo nase zemlje okupiran.

No sem toga proglasicemo ga i unecemo u ustav da je to okupirani deo nase zemlje cisto da bude crno na belo za sva vremena do konacnog oslobodjenja.
 
Gazda Milutin:
Drzava propise porez na plate u iznosu od 20% . Taj porez se uplacuje u fond za decu . Drzava donese jos jedan zakon po kojem se recimo porodicama sa 3 dece isplacuje po 100 evra mesecno iz fonda, porodicama sa 4 dece po 300 evra mesecno iz fonda a porodicama sa 5toro dece 500 evra mesecno iz fonda.

Na taj nacin drzava nagradjuje one koji rade u njenom interesu. Kao u firmi sto se nagrade najbolji radnici bonusima, 13 platom i slicno tako drzava treba da nagradjuje i najbolje porodice , jer ti koji imaju vise dece rade u interesu drzave .

Sad ako se to tebi ne svidja preseli se u neku trecu zemlju. Ali ja bih licno izabrao pre ove zakone za poboljsanje nataliteta nego da Srbi nestanu bioloski kao nacija. Manja je stteta.

Aha... kako da ne. Jesi li ti "izumitelju" ikada bio u nekom zavodu za socijalni rad, kod nas poznatijem kao "socijalni"...
E, tamo ima bezbroj takvih pametnjakovića koji ne znaju ni da se potpišu, a kamoli da zarade 'leba za sebe i svoju mnogobrojnu familiju, ali zato znaju da čekaju u redu da dobiju svoju socijalnu pomoć od države.
Uglavnom su u pitanju Romi. Ovim želim da ukažem na činjenice, a ne da me neko isproziva da sam šovinista ili rasista...
Dakle, ti bi jednog naučnika koji je svoje vreme provodio na studiranje, rad i istraživanje i tom prilikom se zadovoljio sa dvoje dece kaznio tako što bi njegove mukom stečene pare davao nekom mudroseru koji jedino što zna da radi je da štanca decu kao što rade u Africi, Aziji i drugim "visokorazvijenim" zemljama sveta...
I onda bi za nekih 50 godina napravio Srbiju u kojoj ne bi bilo nijednog obrazovanog i naprednog građanina, ali bi zato bilo na milione Roma, Muslimana i Šiptara kojima je jedina opsesija da naprave što više dece.
Doduše, opstala bi, kao manjina, i nešto Srba radikalnog opredeljenja poput tvoga...
 
DukeofSerbia:
Beogradsku tvrđavu nisu izgradili Turci, kako ti veliš, već je tvrđavu u Beogradu obnovio, utvrdio i dao joj današnji izgled despot Stefan Lazarević.

To nije tacno. Beograd je pod imenom Sirmium prvo bio Rimljansko utvrdjenje, zatim je nakon propasti Rima pripadao pod istim imenom jedno vreme Vizantiji a onda nakon Vizantije pripadao je Ugarskoj . Za vreme Stefana Lazarevica Beograd nije bio pod kontrolom Srbije vec Ugarske . Smederevo jeste ali Beograd ne . Od Ugara Beograd preuzimaju Turci koji ga kontrolisu sve do 1804. godine kada Beograd za vreme Prvog Srpskog Ustanka osvajaju Srbi. Danasnja tvrdjava Kalemegdan je ostatak iz tog turskog perioda . Nakon propasti prvog srpskog ustanka u Beograd se vracaju Turci, i tu ostaju u garnizonu sve do 1876. godine tj do pocetka Srpsko-Turskog rata . 1878. giodine dolazi do potpisivanja mira, priznanja Srbije kao nezavisne drzave i tek od tada Beograd konacno postaje deo Srbije u pravom smislu te reci.

Eto to je bila kratka lekcija iz istorije , cisto da ti pokazem koliko ne znas. Vise detalja mozes naci na sajtu www.rastko.org.yu u IstorijI srpskog naroda od Vladimira Corovica.
 
eremita:
Све више се бавим мишљу да таквим тикванима и ратлук-мушкарчинама треба организовати "скривену камеру" и да им закуца на врата једно 5-6 шиптара наоружаних до зуба и да им кажу да имају 5 минута времена да се спакују и да напусте објекат... и да се то сними - е то би волео видети, тај снимак....... :lol:

Добар коментар. Баш ме лијепо насмија.
 
Gazda Milutin:
To nije tacno. Beograd je pod imenom Sirmium prvo bio Rimljansko utvrdjenje, zatim je nakon propasti Rima pripadao pod istim imenom jedno vreme Vizantiji a onda nakon Vizantije pripadao je Ugarskoj . Za vreme Stefana Lazarevica Beograd nije bio pod kontrolom Srbije vec Ugarske . Smederevo jeste ali Beograd ne . Od Ugara Beograd preuzimaju Turci koji ga kontrolisu sve do 1804. godine kada Beograd za vreme Prvog Srpskog Ustanka osvajaju Srbi. Danasnja tvrdjava Kalemegdan je ostatak iz tog turskog perioda . Nakon propasti prvog srpskog ustanka u Beograd se vracaju Turci, i tu ostaju u garnizonu sve do 1876. godine tj do pocetka Srpsko-Turskog rata . 1878. giodine dolazi do potpisivanja mira, priznanja Srbije kao nezavisne drzave i tek od tada Beograd konacno postaje deo Srbije u pravom smislu te reci.

Eto to je bila kratka lekcija iz istorije , cisto da ti pokazem koliko ne znas. Vise detalja mozes naci na sajtu www.rastko.org.yu u IstorijI srpskog naroda od Vladimira Corovica.

Ćorović nije neka veličina od istoričara bio, tako da mi se na njega nemoj pozivati. A na rastku dobro znam šta ima.

Je si li ti uopšte pročitao šta sam ja otkucao? Vidi se koliko poznaješ istoriju kad si otkucao da je Beograd bio pod Mađarima za vreme despota Stefana Lazarevića. Nemoj se više brukati, molim te.
585.gif
585.gif
585.gif


Српска владавина Београдом почиње 1284. године, када српски краљ Драгутин као зет и вазал мађарског краља Ладислава IV добија на управу Мачву са Београдом. То је био период интензивног насељавања српског живља и јачања утицаја Српске православне цркве. Ту је Драгутин имао свој двор. Новосаграђена Саборна црква, била је оличење снаге и богатства младе српске државе. Смрћу краља Драгутина на престо долази његов брат Милутин, који кратко време влада Београдом, јер град, 1319. године, освајају и до темеља руше Мађари. Порушени и запустели град постаје погранична база угарском одупирању ширењу српске државе са југа, у време цара Душана. У таквом стању Београд дочекује XV век, када на историјску сцену Европе ступају Турци, нова велика освајачка сила.

У жељи да се што спремније одупру турској најезди и на Сави и Дунаву имају јако упориште, Мађари дозвољавају изградњу Београда за време деспота Стефана Лазаревића. Он је Београдом владао од 1403. до 1427. године, и то је време правог процвата града. Београд је не само престоница српске државе, већ и најважнији привредни, културни и верски центар. Граде се: Митрополитска црква, нова тврђава (цитадела), деспотов дворац, болница и библиотека. Трговци добијају повластице и долазе богати и способни људи, који доприносе просперитету града. Претпоставља се да је град тада могао бројати 40-50 хиљада житеља.

Деспотов наследник Ђурађ Бранковић, био је принуђен да град преда Мађарима, а он по угледу на Београдску, подиже Смедеревску тврђаву. У време стогодишње угарске владавине измењена је целокупна структура становништва и изглед самог града. Град почиње нагло да стагнира, а потиснуто српско становништво живело је у предграђу и њему није био доступан Горњи град. Угарски краљ Сигисмунд све више насељава мађарско становништво и шири утицај католичке цркве.

Preuzeto sa http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1245

Eto, i kralj Stefan Dragutin je vladao Beogradom.
 
Албанци на КиМ пријете насиљем и оружаном борбом ако не добију независност, а ми не можемо да пријетимо својм војском да ћемо сачуватио међународно признати дио наше територије.
 

Back
Top