Poz ljudi, odoh ja.

Leka

Aktivan član
Poruka
1.677
Pozdrav ljudi,

posle dugo vremena premisljanja napokon sam odlucio da se "odselim" sa krste. Jednostavno teme na forumim koje sam posecivao postale su jako blage i bez validnih informacija, dosta mi je vise vodjenja takvih rasprava. Da ne duzim dalje o razlozima, trebalo bi mi jako mnogo, svima je to manje vise poznato, zelim samo da pozdravim sve ljude sa kojima sam, za ove 2-3 godine, imao kontakta, zahvalim im na svim informacijama i kulturi koju su pokazali, ne bih da vas nabrajam prepoznacete se vi sami. Nek mod-ovi puste ovu temu par dana, pa je skinite slobodno ili lokujte, kako hocete.

Posecivacu sam jednu temu na krsti s vremena na vreme, ali ona nema veze sa IT.

Poz i sve najbolje.

P.S. Ne selim se na ES, mada i njega posecujem idem na jedan drugi jak IT sajt, zadrzacu avatar, pa se mozda ponovo i vidimo.
 
Leka, potpuno te razumem...
Nazalost, odlaze i odlazice ljudi koji imaju sta da kazu i umeju da komuniciraju. Ostaje i pojavljuje se samo mediokritetski krug ljudi koji ne zavredjuju ni negativan post a kamoli da im se pomogne...

Sve to je zasluga moderatora, ili administratora ili kako god se vec zovu oni koji ovde odlucuju.
Potpuno besmislena podela podforuma po temama
Potpuno odsustvo pracenja tema i kontrolisanja sta se radi i pise
Potpuna nezainteresovanost za podizanja nivoa IT podforuma
Potpuna neselektivnost u koordiniranju izmedju clanova i modova ili tih kako se vec zovu koji odlucuju.

Ima toga jos, ali je besmisleno pisati, kad niko ne reaguje. Ako je Krstarica privatna, pa zar sretnom vlasniku nije u cilju da ima forum kojem se vise ne sprdaju ozbiljni ljudi? Zar nemaju usi i ne cuju sta im dobronamerni porucuju a kako im se smeju sa ozbiljnijih foruma?
Ili je Krstarica svesn zrtvovana i prelazi i "pink civilizacijski milje" gde svako trtlja i prica sta mu padne na pamet, pa cak i na podforumima koji bi trebali da imaju dozu ozbiljnosti, kao sto je IT

Gledajuci im ostale podforume prosto me vec muka hvata i zaista je Krstarica postala seljoberski forum u celini. Neko na nekom podforumu pljesne idiotsku temu tipa "sta mislite o mom qrcu?" a pola foruma sve cici od srece sa porukama "xxxx za predsednika...", "xxxxx care..." ....

Na drugom podforumu se iskazuje otvorena rasna i svakojaka druga mrznja (sto je uostalomi zakonski kasnjivo) a niko da reaguje, anarhija bez presedana, kakvu nisam sreo na nijednom drugom forumu, pa ni amaterskim forumima decka iz "Donjeg Strnjista"

Ne zna se ni ko pije ali se zna ko placa, plavaju oni koji bi da imaju forum koji ima smisla. Niko nista ne radi, ne sankcionise, ne uredjuje, ne opominje... Da ne govorim da je zadnja izmena na forumu bila reorganizacija tema koju niko ziv sa foruma nije pozdravio, ali - ko pa clanove sta pita, kao i obicno....

Krstarica je stvarno postala nevidjeni soeski vasar ili bolje receno, deponija gde svako odlaze djubre nesmetano i kako mu se hoce....

Da nije zalostno, bilo bi stvarno smesno.
SRAMOTA!

Jos malo cu izdrzati,, cisto da vidim da li uopste ima nekoga ko cita postove i brine o krstarici ili je nekim cudom rukovodjenje prepusteno nekom AI cudovistu, koje ne razlikuje djubre od cveca.
Posle cu i ja moratim da nadjem neko bolje, cistije i manje mentalno, civilizacijski zapusteno mesto
I siguran sam da nisam jedini, mnogi od nas nekako po inerciji ostaju.
Vec sam jednom odlucio da odem pa sve se nadajuci, ajde jos malo, mozda nesto bude izmenjeno - nema vajde, oticicemo tiho i zatvoriti vrata ove ludaje kojoj se ne zna kljucar.... Nama to ne treba...
 
Neko na nekom podforumu pljesne idiotsku temu tipa "sta mislite o mom qrcu?" a pola foruma sve cici od srece sa porukama "xxxx za predsednika...", "xxxxx care..." ....

al ok, takav je podforum - sta ocekivati na lj&s ili na svastari... par stotina postova od nekoliko reci upravo tipa "xxxx care"

Krstarica je stvarno postala nevidjeni soeski vasar ili bolje receno, deponija gde svako odlaze djubre nesmetano i kako mu se hoce....

tacno. mislim da bi moderatori trebali mnogo vise da brisu teme. da doslovno brisu. ponekad to bude dobro odradjivano, video sam kako neadekvatni postovi jednostavno nestaju. ali to je retko i moderatori se najcesce ponasaju u fazonu: ja sam ovde bog i batina i nemo' da se kacis sa mnom. ima da te banujem, i teme ti zakljucavam!

mislim da me najvise iznervira zakljucavanje teme! ako je razlog "vec postoji slicna", onda nema zakljucavanja bez linka ka toj slicnoj!!!

ili kad postavi neko pitanje, krenu odgovori koji to ustvari nisu, i ode rasprava na prepucavanje oko sasvim druge stvari. i ajd ti onda opet otvori istu temu! lock!!! moje pitanje: pa zasto ne obrisa postove koji zaista nemaju veze sa temom...?

nesto se spominje da modovi dobiju neku kintu za taj "posao". onda je stvarno bruka da se ovako odvijaju stvari.
 
Ne dobijaju modovi nikakvu kintu, cak i net placaju iz svog dzepa. Zato situacija i jeste takva kakva je, jer niko se sadrzajem na forumu ne bavi ozbiljno, placeno i profesionalno. Sve se svodi na neciji entuzijazam, a to nikada ne traje vecito.

Pozdrav za Leku, lepo je bilo imati te ovde.
 
uytuytuyt:
mislim da me najvise iznervira zakljucavanje teme! ako je razlog "vec postoji slicna", onda nema zakljucavanja bez linka ka toj slicnoj!!!
To ne dolazi u obzir, jer npr ja kao mod uopste nisam duzan da mesto nekog radim tj trazim nesto.
A sto se tice brisanja tema - nista vi ni svesni sta apsolutno nepotrebnih i nebuloznih tema nestaje brzinom svetlosti odavde ( konkretno mislim na "software)
Elem, ja cu ovo da premestim u Surferski kutak....
 
E da, zaboravih...
Mozete vi da kukate do sutra, ali od tog kukanja nema vajde i nemojte da troshite vreme i prste na pisanje kao sto to radi codemaker, a mozda ce i GZ da se prikljuci :mrgreen:
Situacija se nece promeniti. Zasto - ne znam..
Nekog izgleda zabole ona stvar sto je ovaj forum poceo da lici na onaj svinjac zvani serbiancafe forum.
Ovde ce i dalje dolaziti ljudi da pitaju totalne gluposti i to na prvom forumu koji im se prikaze a to je software, uopste ne zeleci da ukljuce mozak i da se zapitaju "A zasta sluze ostali podforumi", a o nepotrebnim postovima kao npr sto je napisao ovaj ispod torrente necu ni da pricam, Ako nemas sta pametni da kazes na temu - nemoj ni da se javljas..Prosto.
No dobro..o svemu ovome se vec pricalo, maltene od reci do reci sve isto, zakljuci su isti, tako da..."Dzaba ste krecili"
 
Ja predlažem za početak dve konkretne stvari: otkazati podforume koji imaju minimalan broj postova (Open Source, Poslovna primena) i ograničiti minimalan broj reči posta na neku cifru (npr. 15) - to postoji na nekim forumima. [Da me ne bi GPL-ovci pljuvali, naglašavam da nemam ništa protiv GPL-a, ali jednostavno na dotičnom forumu nema aktivnosti...]
 
To sa izbacivanjem nekih podforuma se slazem.
Ogranicavanje broja reci mislim da nije dobro. Neki puta se nesto ne moze bas ukratko, telegrafski objasniti. A i time necemo spreciti debilne postove tipa "kako se ukljucuje racunar?" - malo reci a dovode do pojave osipa po telu i nesvesnog posezanja za magnumom 357...
 
sorlaag:
Ja predlažem za početak dve konkretne stvari: otkazati podforume koji imaju minimalan broj postova (Open Source, Poslovna primena) i ograničiti minimalan broj reči posta na neku cifru (npr. 15) - to postoji na nekim forumima. [Da me ne bi GPL-ovci pljuvali, naglašavam da nemam ništa protiv GPL-a, ali jednostavno na dotičnom forumu nema aktivnosti...]
Slazem se sa ovim, samo sto nebih na rijeci, vec na broj karaktera u postu. A pogotovo u naslovu teme na recimo 15 - 20 karaktera, pa nece biti vise "POMOC", "???" isl. I naravno da se moderatori ovlaste da se svaka nelogicno postavljena tema brise, pa kad doticna osoba skonta da mu neko brise teme, potrazit ce i razlog brisanja. Tako ce se tek neki nauciti pameti.
 
Ćale:
@southwind

Moderatori već imaju ta ovlašćenja.
Da, al' mnogi ne obavljaju to, il' nisu prisutni na forumu. Recimo ti si primjer kako bi trebalo da bude, kad god udjem u podforum "video igre" pola tema je pod katancem i samo naprijed sa takvim nacinom vodjenja foruma, al' jbg kad forumske glavesine ne vode racuna ko je i kad na Krstarici, pa postoje moderatori koji nisu vedjeni sedmicama, pa i mjesecima.
 
@southwind
Upravo razlog zbog kojeg sam se i prijavio za moda.
Ima "moderatora" koji su verovatno i zaboravili na ovaj forum ali su njihova imena i dalje na dnu strane.Nisam ja expert za hardver,recimo da sam entuzijasta,nista vise,ali bre...kada kuliraze nema po nekoliko meseci...na sta lici taj podforuma-na male oglase.
Kao i video igre,recite Sizifu da je tamo mod i verovatno ce vas bledo pogledati.Dabamana nema decenijama.Zato sam se prijavio.Greota onih predobrih klinaca tamo,nisu im se teme videle od spama.
Pisao sam ja administraciji foruma,postoje ljudi,forumasi koji bi odlicno vodili odredjene podforume ako bi im se ponudilo to mesto.
Nista,ni da me oteraju u p.m.
Mislim da im IT deo foruma nije prioritet...jednostavno,na nama je da ucinimo koliko je moguce da bi,opet nama,ovde bilo prijatno.
Ovo sto je Leka uradio,nije nacin i time se ne postize apsolutno nista.
Defetizam ne donosi pozitivne rezultate.
Tiha voda breg roni...to je moja filozofija...:D
 
Ćale:
@southwind
Upravo razlog zbog kojeg sam se i prijavio za moda.
Ima "moderatora" koji su verovatno i zaboravili na ovaj forum ali su njihova imena i dalje na dnu strane.Nisam ja expert za hardver,recimo da sam entuzijasta,nista vise,ali bre...kada kuliraze nema po nekoliko meseci...na sta lici taj podforuma-na male oglase.
Kao i video igre,recite Sizifu da je tamo mod i verovatno ce vas bledo pogledati.Dabamana nema decenijama.Zato sam se prijavio.Greota onih predobrih klinaca tamo,nisu im se teme videle od spama.
Pisao sam ja administraciji foruma,postoje ljudi,forumasi koji bi odlicno vodili odredjene podforume ako bi im se ponudilo to mesto.
Nista,ni da me oteraju u p.m.
Mislim da im IT deo foruma nije prioritet...jednostavno,na nama je da ucinimo koliko je moguce da bi,opet nama,ovde bilo prijatno.
Ovo sto je Leka uradio,nije nacin i time se ne postize apsolutno nista.
Defetizam ne donosi pozitivne rezultate.
Tiha voda breg roni...to je moja filozofija...:D
Slazem se sa tobom. I sam nepamtim kad sam naisao na neku dobru temu na Krstarici, al' eto navratim po nekad, jer do faksa ima jos 2 mjeseca, pa treba nekako ubiti svo to vrijeme.
Jbg odustaju svi koji su ocekivali nesto vise od Krstarice, al' kad glavesine ne mare, nema nista od tog "vise".
poz svima.
 
Ćale:
Mislim da im IT deo foruma nije prioritet...jednostavno,na nama je da ucinimo koliko je moguce da bi,opet nama,ovde bilo prijatno.
Ovo sto je Leka uradio,nije nacin i time se ne postize apsolutno nista.
Defetizam ne donosi pozitivne rezultate.
Tiha voda breg roni...to je moja filozofija...:D
Ni ta filozofija ne donosi rezultate, to je samo jos jedna "ruralna legenda"...
Ali slazem se da mozda Leka treba da porazmisli. I ja sam zamalo otisao, jedno vreme gledao samo sta se desava , pa opet nesto me vuce, sve nadajuci se da ce biti bolje i drugacije... I jos se nadam....
Ja zapravo i ne znam kakav je to raspored modova po IT podforumima. Jedan covek moze sve da ih kontrolise, pod uslovom da je motivisan i svakog dana samo "prosara" kroz IT podforum. Ta motivacija bi trebala biti nesto malo "cvrsce" od "dobre volje", u monetarnom smislu.
Ovako, volontiranje - ne znaci nista, jedan podforum je ok, drugih par se zaparlozilo pa barabe kolo vode itd...
Nije uopste tesko ovaj problem resiti - samo da se modovima da vise "motiva" - sto bre ne plate ljude neku kintu pa da nas sve vise spasu i da imamo konacno IT podforum, da bar njega skockamo. I da imaju pravo da banuju, brisu, seckaju, ma nek rade sta hoce samo da se vise napravi nesto pametno. Od ovog gore ne moze.

Sve brze idemo na nizbrdici ka tacki iz koje se vise necemo iscupati kao forum, u *ovnima se ne pliva.... a i mnogo tesko iz njih izlazi, jer ko bi i hteo da pomogne, nije mozda spreman da mirise sta smo zassrali....
 
Pratim temu i prilichno je zanimljiva.
Sa uvazenim postovanjem svim ljudima nad ovim topicom reci cu sledece...
Kakva sramota, stvarno ste bas prave babe. Kad neumete sami da se organizujete i postavite neke svoje stavove. Mislim kad pogledate malo bolje, vi ste ti od kojih oni dobijaju informacije i uche nesto novo ili nesto sto ne znaju, onda zasto dopustate tako nesto, zasto im dozvoljavate da vas nekakvim glupim stavovima i pitanjima dovode do nerviranja "forumskog".
 
hah
brate, juce si se uclanio, tako da tesko mozes da znas kakva je situacija, koliko je poruka poslato adminima i slicno...
to sto cemo mi medjusobno da se dogovorimo, mozes da okacis macku o rep, posto nismo MI problem....
 
Da naravno kao sto rekoh pratim temu. Znam o chemu konkretno govoris, to nije samo polemika koja se vodi na ovome forumu, postoji daleko jos mnogo foruma koji imaju takve probleme "forumske". Samo, zasto dozvoliti da vas prave budalama, ipak vi njima pomazete ne oni vama, razumete. Organizacija izmedju vas prema njima je potrebna da bi se stalo tome. A sada kako cete vi da se organizujete to je na vama, ja vam dalje od ovoga nemogu pomoci za sad.
 
evo, codemaker i GZ mogu da ti kazu kada sam ja slao mailove administratorima u vezi postavljanja mdoeratora, kao i koliko je vremena proteklo do njihovog prvog odgovora, kao i sta bi sve od toga na kraju....
 
Rekoh dalje od ovoga vam nemogu pomoci za sad. Samo sta je poenta, poenta je u tome da oni zavise od vas, da od vas uche, ne obrnuto. Dakle vi (kontrolisete) njih ne oni vas, da li cete im odgovoriti na topic koji postave ili necete u tome je caka. (Cutanje je vrlina prema budali) Onda bi sami shvatili dokle su stigli.
 
Obersturmfuehrer:
evo, codemaker i GZ mogu da ti kazu kada sam ja slao mailove administratorima u vezi postavljanja mdoeratora, kao i koliko je vremena proteklo do njihovog prvog odgovora, kao i sta bi sve od toga na kraju....

Tebi su poslali odgovor ? mene nisu udostojili ni najobičnijeg odgovora na nekoliko poruka koje sam slao u vezi sa forumima koje moderiše moderator koji se nije logovao čak godinu dana, ili koji nemaju ni jednog moda... Onda sam odustao odustao shvativši da njih to uopšte ne interesuje. A ako se oni za to uopšte ne haju, zašto bi se ja trudio i lomio tastere terajući napasti sa pojedinih foruma (nisu IT, ali su spameri spameri, bez obzira gde deluju) ...
 

Back
Top