Leto u Valjevu?

katta

Zainteresovan član
Poruka
480
HEJ! Ima nas koji smo osudjeni da provedemo leto ovde gde smo...Ja sam jedna od njih... Najpre poludim na 138 stepeni u svojoj kuci u toku dana... Ili padnem u nesvest ako moram da izadjem jer su u Karadjordjevoj odavno posekli drvece... Ako uspem da prezivim, uvece je sa temperaturom sve O.K., ali primecujem da setam kao budala pokusavajuci da nadjem mesto na kom bih se zadrzala... Imam problem: zbog brige za svoje zdravlje u Petnicu ne idem godinama... Dobro, imamo Gradac! Ali kako provesti vece/noc u Valjevu, imajuci u vidu da imamo 3-4 identicna 'kafica' (mnogo glupa rec) u centru, da sada cak i tamo vidjamo likove koji kao da su ispali iz Grand parade a pri tom imaju 12 godina... Ako izostavimo varijante tipa Cekica, Evropa, Hamera i sl., imamo (recimo...) oko 24 godine pa vise ne mozemo da zaskacemo ekipe ispred dragstora i oko gimnazijskog, recite mi: sta se originalno i gde moze desavati ovog leta, i sta uraditi da izlasci ne izgledaju isto iz dana u dan..?
P.S. Dobro, ne provodim se bas toliko ocajno koliko izgleda iz teksta, samo jedno vreme nisam bila ovde, pa bih da cujem sta se jos moze iskoristiti... 8-)
pozz
 
Meni je, kada sam se vratio u VA na letnji odmor, prvih par dana bilo jako zanimljivo ali kao sto rece, smori me ova temperatura i to sto i jos radi onaj slovenski gen pa ne podnosim bas najbolje ove vrucine.

Da ne pominjem mlade wannabe sponzorusice i grandovce!
 
S' obzirom da je situacija slikovito opisana, istina je da je sve tako. Zbog toga veoma malo vremena provodim u Valjevu ali kada sam tu, shvatam da nista ne gubim time sto ne izadjem da lutam ulicama ovog sumornog, nazovi grada. Sedim kuci sa par pravih drugara i uz rostilj, neki ukusan sok provedemo vece pricajuci o svemu. Ukoliko i to izostane, provedem vece na internetu i to je to.

A sto se samog odgovora na pitanje tice, mislim da do njega ne mozemo doci jer je zaista situacija na nezavidnom nivou - od malogradjanstine do patetike...
 
Pa zasto sve tako crno?Hajde BRE sugradjani dignite se iz mrtvih!kazablanka-recimo,morison,gljivari,male kafanice na staroj autobuskoj,Jefimija...pa sto da ne i bleja ispred dragstora i kod gimnazije,deca smo u srcu :-D
 
ok! Znaci nisam jedina koja ovako dozivljava stvari... Pa, ako nista, prihvatam da smo deca u srcu, i onda ajde na bleju kod gim... A mozda me vidite da pijem pivo ispred vage! Osim ako neko ne da nove ideje!
 
Kuca...I samo kuca spasava,skrivam se u kuci k'o rak u svojoj ljusturi-najjace da je tako..HAHAHAH :twisted: :twisted: ....Izlazim ponekad do Cekica..,ma ne,izlazim do Gipsy-a[starije cice gledamo ortak i ja!]-onda sledeca marshuta je Fragile,ponekad do Rande Vous/a da nadje Izgubljene dushe//da napomenem ja i ortak nismo vishe u fazonu"...daj vopi,pa u picin park..."//kad izadjemo tada smo izasli,a to nas dvojica jednoo uu 2meseca,on civilnu,radi nesto ja na drugu,,,nije mi mnogo likova ni ostalo osim tinejdjera ili PCa,Sonya itako nesto :mad: Ali ima puno.puno prostaka koje ocima ne mogu da gledam...a tek ove uradjene,,,klinke ne volim samo starije!!!-Najvishe sam na racunaru,ponekad basket..ali sada jedva nesto[sto na selo otislo,uci se do iznemoglosti,devojcica,pa i more!],Lose leto mi je pocelo kako je Jul startovao. :wink:
 
Dajte bre ljudi malo pozitive! Mislila sam da sam ja preterala sa tmurnim opisom ali ispade da sam napravila cosak za kukanje i pljuvanje! Moj poslednji izbor je Gradac, nikako ne mozes da dozivis toplotni udar a i priroda opusta... A verujte, sa dobrim drustvom uspevate da prezivite i celu subotu na asfaltu i to sa stiklama na nogama! Bookva i Vanilla za kafu pre podne...
Jel moguce da se javljaju samo frajeri ovde! Sta je sa valjevskim cicama!? Gde se nalaze najbolji frajeri ovog leta u Valjevu? Zapravo ima li takvih (i ko su)!!!???? Nisam srela ni jednog ( izuzimam gomilu - super ste ali ne mogu da vas zovem 'frajeri'!)!!!!
P.S. Zasto idete u Cekic, RV i tako to....? Sta je zapravo ono sto ljude privlaci tamo: dobra atmosfera (?!?!?), nedostatak alternative...? Fenomenoloski me interesuje, da se ne shvati pogresno, mozda nesto propustam.....
pozz&kiss
 
Meni se zali skolski iz srednje,ono videli smo se posle par godina i kaze mi idem u cekic(sad je valjda hamer :lol: ) zbog cica.Nas pogresan pristup i malo glupa uzdignutost sugradjanki dovela je do te monotonije kod pasivnih ljudi.
Ja na sve to gledam drugacije :-D cice se uvek nadju spontano,a najvaznije je zezanje sa ekipom,cirka i slicno.Eto,ja daleko od toga da sam crn,uzivam u zezanju,ako ga nema sam ga sa ekipom napravim,bar sam u tome dobar kad vec ne znam da pravim lovu :-D
 
Ja opet moram da vas kritikujem sto se zalite,a zivite u tako divnom gradu. HAjde se samo malo aktivirajte,pa ja iz Lajkovca dolazim u Valjevo-zanimljivo mi prepodne dok jos nije toliko vruce da popijem kapucino i prelistam novine u 'R'-u, tako je lep taj kraj knez Miloseve, gde su kafici u nekom italijanskom stilu,a i ljudi su potpuno opusteni. Cetvrtkom uvece ne propustam Koloniju u Tesnjaru,ima nesumljivo dobru letnju bastu,u donjem delu uz samu Kolubaru je bas bas prijatno (da osetite hladnocu i u toku leta),a cetvrtkom je i fantasticna muzika-uzivo ex yu, gitare i goc i predivan glas...Inace,Kolonija ima tematske veceri,nisam sigurna sta ide ostalim danima-proverite.
 
I ja sam se naslusao tih "izgovora" tipa: "Idem u Randevu zbog devojaka (tipova)". U pocetku svi to pricaju, ali kako sve cesce idu tamo, sazive se sa tim mestom i sa tim ljudima i na kraju stvarno pocnu da izlaze na ta mesta, ali ne zbog cica ili tipova, mada neki i dalje nastave sa forsiranjem te price.

Ja zaista ne vidim zasto su devojke (ili tipovi) u Randevuu ili Hameru bolji od sugradjana koji izlaze na neka druga mesta ili sede u parku i cirkaju pice... Necu sada da kazem da sam ja iznad nekog drugog, ali ja sa ljudima koji izlaze u navedena dva mesta zaista ne znam sta da pricam tj. o cemu... Mozda bi mogli da sastavimo par recenica o vremenskim prilikama ali mislim da je svaki drugi razgovor nemoguce ostvariti...

Drugo, Valjevo nije toliko mrtav grad koliko su ljudi ovde apaticni. Ako cemo iskreno, mi imamo vise sadrzaja od nekih gradovi koji su u nasoj klasi, ali problem je sto se sve izgustira i sto bas nemamo novca da malo otputujemo i vidimo kako je negde van ili u nekom drugom gradu.

Eto, meni se svidja sto sada imamo fijaker parkiran ispred muzeja! Svidja mi se sto malo sredjuju fasade po gradu, sto Cigani sviraju u "Starom gradu". U principu imamo mnogo kafica, svi se razlikuju i ima za svakoga po nesto. Dobro, nemamo bas nekih tehno mesta, ali jbg, nismo mi toliko velik' grad da mozemo da budemo k'o Las Vegas.

A o apaticnosti ljudi ovde najvise govori ona tema o grbu. Samo Kezual i ja smo prokomentarisali to na sajtu na kojem je i izasao clanak. Pa, dajmo neki pozitivan znak, ipak je ovo NAS grad, lep i najlepsi! Valjda smo svi iz ovog grada? Valjda treba da se ponosimo sto smo iz Valjeva i da to uvek naglasimo. Imamo se zasto pohvaliti! Zasto se stidimo onda?

Napred Valjevo, napred Srbija!

P.S.
Ne mogu a da ne premetim 8) ... sve nesto gledam Ilonin avatar i ne mogu a da ne kazem - Svaka cast domacina!
 
Ja stvarno ne razumem Vas koji izlazite po pomenutim kafanama,toliko isfolirani ljudi su tamo da mi se stvarno gadi pomisao na randez vous ili hamer.Pored fragila koji će 11 avgusta ugostiti dj Pukia i sigurna sam napraviti atmosferu za pamćene kao što i dosad radi, ne uvidjam potrebu za lokalnim birtijama!!!!Zato se popnite gore i ponesite pozitivnu energiju i 1000% ćete se bolje provesti nego dosad!!! Jer leto u Va i nije tako loše samo mnogi ne znaju da iskoriste ono što imaju,zar nisam u pravu!!!!
 
Dj Puki? Ko je jebeni DJ Puki? Izgovorila si njegovo ime kao da se radi o nekoj svetski poznatoj zvezdi heheheheheheh.....

Fragile i atmosfera? Konobari koji kradu kao sumanuti! Ej, naplacuje meni i drugarima ceh od 450 din, laze i gleda nas u oci! Lik je sabrao sve cene svih **** za manje o jedne mikrosekunde kao da mu u glavi radi NASIN sistem KREJ od 5 teraflopsa! Tip je ili super matematicar ili stedi za kucu... Ma, gde je moj jebeni fiskalni racun u tom Fradjileu? :shock: Pojede ga mrak, sta se desi sa njim?

Inace, po skoro svim kaficima kradu, ima par mesta gde ti naplate stvarno onoliko koliko si popio ali u sustini, hocu fiskalni lopovcine jedne! Ko krade od drzave krade i od mene, tj. krade od svih nas!

Fradjile i klub 32 u Tesnjaru su rekorderi po kradji. Svaka cast domacini!
 
A gde bih to trebala da izadjem? Gde to u Valjevu ima da se ode a da je extra opuštena atmosfera?Ja stvarno sem Fragila i Vanile ne znam a to što kazes da kradu čini mi se da preteruješ jer trenutno u gradu tamo su najeftinije cene pića..pa 130 din su ti kokteli,gde za te pare mozes da nadjes na drugom mestu u gradu?!!!!? I što se na samom kraju tiče Dj Pooki-a koliko ja znam jako je dobar dj,uostalom dešavanja su u gradu svedena na minimum tako da Fra na kraju pruza dobar primer kako treba zivnuti omladinu i napokon dovesti nekog !!!!
 
Nadam se da ce biti malo boljih primera od Fra i DJ Puki (ko god??) za ozivljavanje mladih u ovom gradu.... Ako treba da biram vise mi se dopadaju zive svirke, recimo u Kazablanci (Dusan je pokusao da ozivi to mesto na dobar nacin...), pa i Fragille, koliko ja znam je imao te varijante... Recimo da je proslog leta trebalo slusati Demode... Zasto bi morali da "dovodimo" ljude sa strane da bi zivnuli?! Nemam nista protiv novih stvari, samo mislim da nema potrebe da se izvlacimo kroz taj fazon... Licno, Fragille mi se uopste ne svidja, Vanilla je O.K., ali definitivno sam za malo 'zive' muzike...
 
Ostao kuci, ii slusho neke "mackice",pa onda Nigrutina sto sam dobio iz BGa pa ga varim i tako se kreveljim sve do pola dva a onda......."sve bih dao da dA onda nisam zapevao lalaallal...."Slusam sky-savkovic-lav-bajku kada perem ocnjake moje i pijem vodu ladnu i ne spavam uopste slusham trance 0111666999 i td.itd.......i tako do besvesti
 
Gospojice, mi se kanda nismo razumeli!

Ta, ja i ne idem u Sky Bar i mesta istom slicna. Vise voledem tvrdji zvuk i Kazablanku, Glivare, Morison, Bukvu i tako sve dalje.

A vi ste mi kanda nesto ljuti kad se tako brzo jedite!
 

Back
Top