Leto u Valjevu?

Evo i mene... Malo kasnim sa porukama... Da, ja sam "ono" vece bila u Fra! I bilo je O.K.!!! Uzgred, ne znam sta se to desava u Petnici, Istrazivaci, svirke....!?!? Ne znam nista o tome, pricajte, sta ima?!
 
@ Wilkolak Da li je Kazablanka,aa......ima pogled na Kolubaru,u ulici Sindjeliceva[hocu reci pored se nalazi] i ima auto-skola Bane,kada se krene prema BUS station :confused: P.S. nisam bash tuda,prolazio jer "USE the Shortcut..." prechice,pa mi je za kolubaru bas tuda??? Ako je to sto ja mislim,da se nalazi nisam imao prilke da ulazim-KADa je rok....ili sta vec tamo :confused: :confused: :confused:

@Katta Da li si stalno u Fragileu,drustvo koje sam ja znao je polako izumrlo......ne vidim ih ne poznajem NEW ljude der,stoga bih ih sve DELETE :twisted: :twisted: .......hahhaha.......Da li se mi mozda,,.........slucajno, poznajemo??? Ja sam bio pre 4 meseca sigurno,vishe i nisam...mada i ne izlazi mi se ....
 
CiAoo svima...Mislim da za dobar provod su najbitniji ljudi sa kojim izlazish..Onda moze da ti bude super na bilo kom mestu..Ja obidjem par kafica u toku vecheri i onaj ko je rekao da su ljudu u randeVu BEzWeZe,nema pojma..Jer dosta likova koje vidjam upravo u fragilu,gipsy ju na kraju ipak tamo zavrsi..Inace je i u fragilu isfolirana masa, a mjuza jako zastarela..DJ bi trebaao malooo da bude u toku sa NeW mjuZom..Ovo leto tju ja bar pamtiti po sky bar u..Opustena atmosfera,ljudi igraju(sto je retkost u va)..Svako veche drugi bend..
Inache Va fali neka dobra diskoteka ili klub u kojoj tje se pustati hous,dovoditi dj evi..Steta sto niko nije iskoristio zdravljak za organizovanje nekih zurkiiii..OvOG LeTTaa...Toliko FrOm Me..Za SAda
 
Recite mi tri stvari:(molicu najlepse :) )
1.gde je "Fragile",koja je muzika,koji fazon,jesu li klinci,stariji,isfolirani ili opusteni?Skuplje,srednje,fancy ili jeftino mesto?
2.gde je,sta je "Vanila"?
3.gde je,sta je, "Plamen"?
 
p.s. posto je tema "Leto u VA",moram da vam skrenem paznju da je bazen u Petnici proglasen za najbolji (ili najlepsi) bazen u celoj drzavi,da,da,dragi sugradjani,hehe,cak su i gosti iz Hrvatske dolazili da vide to nase cudo od bazena i bili odusevljeni!Meni se mnogo svidja bazen,a Gradac nikad nisam shvatila,svi ga hvale,a ja jednostavno ne shvatam-sta tu ima sto svi vide,a ja ne vidim-jeste,cista je voda,ali je prehladna za kupanje,brrr,misija nemoguce,a priroda je maltene netaknuta,ovo ne kazem u pozitivnom nego u totalno negativnom kontekstu,trebalo bi prirodu pored reke barem malo,makar malo,urediti,ovako deluje zapusteno,kao BRE,potok neki nebitan u Pizdicima i Cuculelegovicima :lol: a ovamo kao neki nacionalni park! :roll:
(mada,cula sam da umesto hlora sipaju "varikinu",onu tecnost sto se koristi namenski za izbeljivanje vesa,e,ako su vas pekle oci,da znate od cega,mada su to glasine,neproverene)
 
M4j4:
ovo ne kazem u pozitivnom nego u totalno negativnom kontekstu,trebalo bi prirodu pored reke barem malo,makar malo,urediti,ovako deluje zapusteno,kao BRE,potok neki nebitan u Pizdicima i Cuculelegovicima a ovamo kao neki nacionalni park!

Pa, glavna fora nacionalnog parka je da on bude netaknut. Ne treba sada da napravimo golf terene na prostoru nacionalnog parka.

Donji tok Gradca je prilicno urbaniozovan i sredjen, ali ici uzvodno, sisati travicu i postavljati klupice i kamp mesta bi bilo bezveze jer bi se onda mesali u poslove prirode i dovukli bi vecu masu na taj prostor. Obzirom na vaspitanje naseg naroda, veca masa povlaci sa sobom i vece smece pa bi tako za 10-tak godina Gradac bio smetliste!

Gradac je ovakav kakav je, prirodan i nista mu ne fali!
 
Ne znam zaista na osnovu cega je bazen u Petnici proglasen za najbolji?????!!!!!! Zaista, ogromna glupost!!!!! I kakvo je to pljuvanje po Gracu!!?? Uostalom, ja sam odrasla u tom kraju.... Ziveti preko puta reke je najlepsi nacin da provedete detinjstvo, i onda je sigurno volite do kraja ziviot, bas takvu kakva jeste! Odslusajte "Gradac" - Neverne bebe, razumecete... Izmedju betona i prirode definitivno biram prirodu! Naravno, trebalo bi malo vise uloziti u OCUVANJE prirode!
P.S. Dobronamerno- obratite paznju na padeze... NE Gradca nego Graca, NE Gradcu nego Gracu...
P.S.S. STA JE TO 'PLAMEN'???
 
katta:
P.S. Dobronamerno- obratite paznju na padeze... NE Gradca nego Graca, NE Gradcu nego Gracu...

Draga Katto, nema to veze sa padezima vec sa pravopisom! Moram ti reci da si pogresila!

Evo ovako, seti se jednacenja suglasnika po zvucnosti ... imas onih 5-6 suglasnika koji imaju svoje zvucne odnosno bezvucne parnjake.

Ispravno je reci napici a ne napitci, jer je imenica napitak, a t je bezvucni, d je njegov zvucni parnjak. Da se nasa reka zove Gratac tada bi bilo ispravno reci Graca, ali posto nasa reka nosi ime Gradac onda je ispravno reci Gradca jer se svaki glas cuje! Imas primer jednog mesta u Vojvodini koje se zove Aradac. Nepravilno je takodje reci Araca a pravilo je reci Aradca.

Tako kako si ti napisala - Gracu je nepravilno a pravo da ti kazem, da tvoj komentar cita neko ko nije iz Valjeva pomislio bi da se radi o gradu u Austriji - Gracu!
 
@katta

Morao sam da pogledam u pravopisni prirucnik. Znaci, postoji glasovna promena koja se naziva "gubljenje suglasnika" i ona se primenjuje onda kada se posle glasa T nalazi slovo C. Tada se T brise i ostaje samo c, npr. napici, zadaci itd.

Medjutim, ne postoji razlog zbog koga bi slovo D trebalo da se brise ako stoji ispred slova C. Prema tome, pravopisno gledajuci ispravno je napisati sledece genitivne oblike reci Gradac i Aradac - Gradca odnosno Aradca.
 
Ne bih da se raspravljam... Znam naravno da se radi o glasovnim promenama, koje upotrebljavamo kada rec menjamo po padezima, izmedju ostalog!!!! Nemoj se ljutiti, apsolutno sam sigurna u to sto pisem... U redu je to sto si obnovio gramatiku, ali postoje ODSTUPANJA OD PRAVILA, a ako prosunjas malo bolje videces da ovde (mislim na kinkretnu vlastitu imenicu) upravo postoji odstupanje... Nemoj me pogresno protumaciti, ova gramaticka greska se jako cesto ponavlja, cesto sam nailazila na to, a tokom iscrpnog ucenja gramatike srpskog jezika ovo je nesto sto sam jako dobro zapamtila... Upravo sam zato i dala komentar, jer cesto nailazimo na ovu gresku...
Razlika izmedju naseg i Graca u Austriji je u akcentu, tako da u govoru nema zabune...
P.S. Nema veze sa temom, pa sta??!!
Pozz
 
katta:
Ne bih da se raspravljam... Znam naravno da se radi o glasovnim promenama, koje upotrebljavamo kada rec menjamo po padezima, izmedju ostalog!!!! Nemoj se ljutiti, apsolutno sam sigurna u to sto pisem...

Prvo, nije polemika nije nastala oko menjanja padeza jer sam napisao pravilan oblik padeza. Drugo, isrpravno je pisati GraDCa i AraDCa. Ako mi ne verujes, pitaj profesorku srpskog. Ja sam konsultovao pravopis, znaci propis za pisanje srpskog jezika u kome, ne postoji slucaj brisanja slova D ispred slova C. To vazi za slovo T. Ukoliko imas napismeno da je to odstupanje, molim te da ga mi posaljes literaturu tj. knjigu i stranu na kojoj to pise!

Dosta ljudi dolazi u zabunu i brisu D ispred T pa tako pisu Gradca i Aradca, ali to je nepravilno. Uostalom, od septembra kreces u skolu pa pitaj uciteljicu.
 
Ovo je zaista bezobrazno!!!! Mozda sam slucajno student srpskog jezika, pa ne moram da pitam uciteljicu, a za profesore ne brini, svako bi se nasmejao na ovakvo pitanje!!!! Raspravljas oko gluposti, uostalom ovo nije pravopisna vec GRAMATICKA greska!!!! Ja se izvinjavam, moja greska sto sam napisala da se radi o odstupanju od pravila! Naime, radi se o pravilu!!!
Citiram:
" Disimilacija suglasnika je fonetska promena nastala iz teznje da se izbegne nagomilavanje istih ili slicnih suglasnika u neposrednom dodiru.... Manji deo uproscavanja suglasnickih grupa prouzrokovan je teznjom da se OLAKSA IZGOVOR, sto se uostalom, nalazi i u osnovi disimilacije suglasnika...
-Praskavi zubni suglasnici D i T kada se nadju izmedju afrikata (slivenih) suglasnika ... ciji izgovor sadrzi i zubne artikulacione sastojke,gube se..." - Gramatika srpskog jezika, Z. Stanojcic, Lj. Popovic(str. 56/57).
Tako da proveris validnost tog PRAVOPISA koji si konsultovao, pogledaj GRAMATIKU, ovo je ona koja je stampana kao udzbenik za srednje skole, trebalo bi da je imas!!!
Zaista ne zelim da vise raspravljam na ovu temu, ako ne prihvatas- tvoj problem! Kao sto kaze profesor M. Latas: "SVAKO IMA PRAVO NA SVOJE ZABLUDE!"
P.S. Obrati paznju na poslednje dve recenice koje si napisao- ?????
 
katta:
Ovo je zaista bezobrazno!!!! Mozda sam slucajno student srpskog jezika, pa ne moram da pitam uciteljicu, a za profesore ne brini, svako bi se nasmejao na ovakvo pitanje!!!!

Ako si ti student srpskog onda sam ja Miki Maus!

Prvo, nisi pogodila o kakvoj se gresci radi, tj. rekla si da je greska u padezu a ne u glasovnoj promeni. Prema tome, mozda si ove godine upisala fakultet, tako da jos nisi student a nisi ni brucos. Posto kontam da si zavrsila srednju skolu, nemoj mnogo o pravopisu obzirom da ne postoji gramatika za srednje skole vec se ista uci samo u osnovnoj i kasnije na fakultetu!

Prema tome, dobro, ispravljam se, kada u oktobru krenes na faks, budi vospitana pa pitaj uciteljicu, pardon, profesorku kako je pravilno reci tj. napisati i da li postoje odstupanja!

I, nemoj tu da mi prosipas neke citate profesora kao da niko drugi ne ume da citira! Umem i ja da citiram, ali ti citati su malo hard-core. Elem, citiraj ti meni zvanicni pravopis a ne gramatiku srpskog jezika za osnovnu skolu (izdanje iz 1992.).

I nemoj toliko da se jedis, kada znam da si brucos! Uzgred, ceka te iznenadjenje na drugoj temici koju sam otvorio, pogadjas, specijalno zbog naseg malog nesporazuma! Ju-hu! Ne moramo vise da opterecujemo ovu temu, a ti ako imas hrabrosti idi tamo pa mi odgvori. Da vidimo da li lagis da si studentkinja srpskog ili si samo buduci brucos. Ako si brucos onda sve oprastam!

Baj baj!
 
Da se vratimo temi!!!

Ubija me ova guzva ispred zgrade :-( Krici,psovke i slicno,mada ima i dobrih stvarcica.U gljivarima je ok ekipa,mada je osoblje prilicno bezobrazno,lepe devojcice prilicno namontirane...solidno leto u gradu na kolubari :-D
 
Casual Crew:
Da se vratimo temi!!!

U PRAVU SI....ISPADA KAKO SE vALJEVCI PREPUCAVAJU OVDE....

Ubija me ova guzva ispred zgrade :-( Krici,psovke i slicno,mada ima i dobrih stvarcica.

pRICHAS MENI.....HORROR :roll: N E M A M mira,a tako mi se spava....Joooj aagggrrrr

U gljivarima je ok ekipa,mada je osoblje prilicno bezobrazno,lepe devojcice prilicno namontirane...solidno leto u gradu na kolubari

SVE check....,check....a "lepe": Namontirane :confused: :da bi privlachile musteriju il' su odbojne....no capito.... p.s. Najjache je na Kolubari.....ajjaooOOOoooj.... :roll: :roll: :roll:

@ Wilkolak Idesh li u Kasablanku,,kako je tamo.....stariji predpostavljam....ALI muzika je ono sto me interesuje.....Kad sam mislio na borbu mislio sam na samog-a sebe i VaN Gradjane sa prostachkim.........VSSVS ,, VSS
 
Mannibals:
Idesh li u Kasablanku,,kako je tamo.....stariji predpostavljam....ALI muzika je ono sto me interesuje.....Kad sam mislio na borbu mislio sam na samog-a sebe i VaN Gradjane sa prostachkim.........VSSVS ,, VSS

Gledao sam juce tekmu tamo sa drugarima.... :-) Sto se muzike tice ... imaju prilicno zanimljiv izbor. Ili im sviraju neki klinci ili neki DJ drzi seshn. Ja nisam za ovo drugo, obzirom da me taj tuc-tuc ritam malo smori a klinci ne zvuce lose (mada im ipak treba jos puno vezbe i oguljenih prrstiju). Neje tako lose.
 

Back
Top