Grb Valjeva

Wilkołak

Domaćin
Poruka
3.441
Dragi moji Valjevci,

Valjevo ima grb! Ja sam se izgleda prvi zakitio nasim novim starim grbom, grbom Valjeva tj. onim grbom koji se nalazi na nasoj Kuli tj. barutani!

Slucajno sam se zainteresovao da vidim koji su predlozi za grb naseg malog grada jer sam se uplasio da na kraju ne "dobijemo" grb poput grba Kragujevca, Mionice ili drugih mesta koji izgledaju vrlo smesno! Malo sam proceprkao po netu i pronasao junski broj revije "Kolubara" u kojem je bilo reci o nasem novom grbu a na cijoj se naslovnoj strani nalazi bas nas novi znak!

Meni se ovaj grb veoma dopada i ako cemo iskreno, izgleda mocno! Stari grb sa barutane je stilizovao nas Valjevac, gospodin Milos Ciric - graficki dizajner i profesor fakulteta umetnosti.

Nesto vise o grbu mozete procitati ovde:

http://kolubara.mdlf.org/look/kolub...ion=7&NrArticle=1367&NrIssue=146&NrSection=20
(stranice revije "Kolubara")

a nesto o Valjevu i ovde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Valjevo

Primeticete da su tamo crno-bele verzije. Ja sam se malo dao u bojenje pa sam nasem grbicu dao malo boje i stavio ga kao avatar. Bojenje sam uradio prema naslovnoj strani pomenute revije.

Nego, kazite Vi meni kako Vam se dopada ovaj grb? Sta mislite o ideji da se mi ultra-Valjevci na ovom podforumu svi zakitimo istim grbom ali sa recimo malim izmenama? Da se zna odakle smo!
 
Grb Valjeva!

Ne znam bas koliko mocno izgleda ali je definitivno mocno imati grb konacno, zar ne?! Mozda ce zvucati glupo, ali ovaj naslov me je zaista obradovao... Veliki plus za mali znak lokalpatriotizma, pa hajde da se svi sada lepo 'zakitimo', jos ponosniji na tlo na kom smo nikli!
 
Hajde sada Valjevci, svi prokomentarisite kolumnu u reviji "Kolubara" i dajte podrsku profesoru Ciricu sto je ovo izgurao! Ja sam vec napisao koji red podrske!

Red je da pomognemo da ovo bude simbol naseg malog grada!

Adresa sa ovim clankom je:
http://kolubara.mdlf.org/look/kolub...ion=7&NrArticle=1367&NrIssue=146&NrSection=20

Na dnu i na vrhu stranice cete naci link "Komentari". Moj je vec tamo! Hajde da se slozimo oko necega!
 
Wikolak brate,slabo nesto ljude interesuje grad kao sama misao grada,njegova prezentacija i kultura.Bar tako sam ustanovio posle dva komentara od strane nas.Zasto ljudi ne podrziti,pa makar i ovim malim delom nesto pozitivno sto se desava nasem gradu?
 
Dragi Wilkok, od skoro sam ovde, ali ti si mi definitivno najgotivniji lik! Ne razumem zasto je ovako malo ljudi u ovoj temi, dok sa druge strane i ne treba to dame cudi bas toliko... Malo je ljudi koji celim srcem vole ovaj grad i ponosni su kad kazu "JA SAM VALJEVAC"!... A ja sam jaaaaaaaaaaaako ponosna kad kazem "JA SAM VALJEVKA!"!!! Stvar je u tome da su mladi prilicno isfolirani i mnogo im je lakse da pljuju nego da naprave neku promenu na bolje! Pogledaj samo moju temu... Ja obozavam ovaj grad, ima duh koji nigde ne mozemo naci i gde god odem srecna sam kad se vracam, jer samo ovde, na obali Kolubare, ja sam zaista ono sto jesam...
 
A JA ne "kuzim" pardon,NE kapiram sto se ljudi slabo javljaju da ishta kazu<<Vishe bih voleo da se FK BUDA zove KBV-umesto G a da lici na West Bromvich Albion ili slicno ; Cisto srpski,kazem ja bez zatezanja ALI sve je to palo u vodu,siri se VIRUS nad VA i nisam sprema boriti se za ideale osim "nove lampe za stare..." AHAHAA......Hteo sam reci za posumljavanje Srbije JER nigde 'lada N E M A ! ! ! !
 
Sve stoji,evo ja recimo nisam rodjeni valjevac,dosao sam ovde igrom slucaja,ali sam ovde odrastao i uvek cu braniti ime ovog grada na sve moguce nacine 8) Branim ga na tribinama,branim ga u centru i tako ce uvek biti :smile:
 
Obzirom da nemamo grb iz srednjevekovnog doba, ovaj od Jakova Nenadovica je najboljje resenje. Podseca na veliku ulogu Valjevaca u srpskim ustancima... Moj glas za.
 
Drago mi je sto smo se mi, Valjevci, jednom slozili i sto podrzavamo nesto pozitivno u nasem gradu! Uvek sam bio "lokal-patriota" i uvek svima pricam o Valjevu, Gradcu, Celijama i Lelicu, Pecini, Tesnjaru, Knez Milosevoj itd.

Mislim a Valjevci imaju mnogo stvari kojima mogu da se ponose kada odu negde, ali imamo se, nazalost, cime i sramiti!

Otisam sam skoro do Gradca i opet video plasticne flase koje plutaju slobodno ili su zakacene u granje. Pa, majku mu njegovu, Valjevci! Moramo li sve da unistimo?

Ko to radi? Kakva stoka zagadjuje reku? Kakav moron baca smece sa petog sprata svoje zgrade. Pu, bem im mater geacku!
 
Mi kao narod (a osobito kao Valjevci ;-) ) moramo pod hitno da postanemo svesni blaga koje nas okruzuje inace umesto motiva sa stare barutan na grb treba da stavimo prazne plasticn flase i kese koje lete sa prozora zgrada...
 
danas sam bio na fudbalu na pecini//a rekao sam sebi DA NIKAD PO KIshI NECU ICI,AL' 'ebiga.......takvi smo kakvi\\_p.s.ala radi NET brze no ikad......

_sta je sa crno-belim grbom valjeva?????................?/.............///??>>?#@%$#@......???!!!!/?
 
pravo je cudo sto su izabrali ovako dobar grb (do jaja je, uporedite ga sa npr grbom fudbalskog saveza...smejurija) jer sve sto se radi u ovom gradu (od sece malobrojnih stabala do zidanja velelepnih hramova) dize mi pritisak...Aj bar da imamo normalan grb kad je sve ostalo otislo u K.
 

Back
Top