brak zbog papira
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 71

Tema: brak zbog papira

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano brak zbog papira

posto svi znamo kakva je situacija ovde u srbiji svi bi da idemo negde preko tako i ja trazim neku devojku koja bi se udala za mene samo da dobijem pasos neke od zemalja eu tako da ako slucajno neka procita ovo i zeli da mi pomogne neka pise,hvala unapred

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: brak zbog papira

Citat Original postavio vasa_bg
    posto svi znamo kakva je situacija ovde u srbiji svi bi da idemo negde preko tako i ja trazim neku devojku koja bi se udala za mene samo da dobijem pasos neke od zemalja eu tako da ako slucajno neka procita ovo i zeli da mi pomogne neka pise,hvala unapred
    Nemoj prijatelju ni da pokusavas to za zemlje EU, cak i ako to uspes da uradis za lovu, o jadu ces se zabaviti kasnije sa dokazivenjem u doticnoj drzavi da li je brak istinit ili ne, procedura traje uzasno dugo i proveravace te dok ti ne nedju gresku.
    U tom slucaju ce te lepo vratiti kuci i osteces i bez pasosa i bez para.

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

nemas sanse ja da ostanem ovde,probacu sve ili nista pa sta bude budde ne isplati se ne rizikovati!!!!

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

nemas sanse ja da ostanem ovde,probacu sve ili nista pa sta bude budde ne isplati se ne rizikovati!!!!
    Razumem ja tvoju potrebu za odlaskom, ali ne idi glavom kroz zid, neces tako nista postici..........razmisli dobro u sta se upustas.........i kolike su ti sanse da se sve to resi u tvoju korist. Razmotri sve mogucnosti.

Početnik
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

fala ti jos nisam ni nasao nikoga da mi to uspe ali probacu sve i svasta valjda ce nesto proci ...kroz trnje do zvezda...

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Pre jedno 4-5 godina sam cuo za jednu "agenciju" iz NS-a koja se cak javno i otvoreno u novinama oglasavala da "sredjuje" brakove i odlazak u neku od zemalja EU, tarifa 10,000 eura.
    Na to bi trebao da dodas jos miminum 2-3000 za ostale troskove , e sad ako imas te pare onda mozes da krenes u tu avanturu , ali pazi, niko ti ne garantuje nista, cak i ako udjes na brak u neku zemlju, sledi ti par godina pakla i dokazivanja da je brak pravi.........

Ali pitanje je i koliko je cela ova prica oko te "agencije" ok, ne znam nikoga ko je preko njih i otisao, mozda su neki prevaranti, ko zna...........

Početnik
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

AKO TE UHVATE A KONTROLE SU JAKE DOBIJAS ZABRANU ZA SVE DRZAVE EVROPSKE UNIJE.TO JE OSOBITO POSLJE 11 .SEPTEMBRA POSTALO OPASNO I KONTROLE SU JAKE..NIJE NEMACKA MED I MLEKO..NIKADA..RINTAS,SPAVAS,RINTAS,U SUBOTU I NEDELJU SE NAPIJES.
    RAZMISLI
    A MOZDA TI NEKO UZME PARE I ZAJEBE TE..
    ZAO MI JE..

hanibaI77
    Guest

ma daj sta lupate
    moj kolega je ozenjen na crno,ne zive zajedno i on je evo vec 4 god u francsukoj,doduse malo mu je izvukla vise para nego sto su se dogovorili na pocetku ali to je rizik u koji ulazis svakako
    kontrole gotovo i da ne postoje,ako je na papirima sve jasno,ja sam trazila drzavljanstvo pre neki mesec(ali zivim u pravom braku i imamo dete) samo su me pozvali u policiju da dam izjavu,njega nisu ni zvali,niti su me pitali koju pastu za zube koristi ma nista samo da ispricam odakle sam koju sam skolu zavrsila i gde radim :?
    znaci nije tako nemoguce kao sto ti pricaju,ali da nadjes osobu koja ce da se cima oko toga je tesko,da!

Zainteresovan član chuncha (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Cao!
    evo i mog iskustva....i ja sam kao i Hanibal u najnormalnijem braku(imamo dete,godinama smo zajedno,itd,itd..) i iako smo nas dvoje mladi( 23 i 27 god,znaci nije izmedju starca i mlade devojke,ili obrnuto,kao sto biva kad se sklapaju brakovi samo radi drzavljanstva....) opet smo morali da dokazujemo da zivimo pod istim krovom,da on potpisuje neke potvrde,i sta ja znam jos...Prosle su skoro 3 godine od kad smo u braku(u Italiji se tek posle 6 meseci od sklapanja braka moze podneti zahtev za drzavljanstvo..),sto znaci 6 meseci+2 godine koliko bi njima (navodno...) trebalo da ti ga izdaju,i nema jos ni traga od drzavljanstva.... :? :? :?
    Tako da ti savetujem da se time preterano ne zanosis,nego gledaj na neke druge nacine da probas da se ubacis u neku od zemalja EU....
    Pozdrav

hanibaI77
    Guest

chuncha nece niko automatski da ti da drzavljanstvo!da li si uopste podnela zahtev???
    u fr od datuma kad podneses zahtev oni se obavezuju da ce u roku od godinu dana uzeti tvoj slucaj na razmatranje,ako ne postignu drzavljanstvo dobijas automatski

Zainteresovan član chuncha (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Prosle su skoro 3 godine od kad smo u braku(u Italiji se tek posle 6 meseci od sklapanja braka moze podneti zahtev za drzavljanstvo..),sto znaci 6 meseci+2 godine koliko bi njima (navodno...) trebalo da ti ga izdaju

elem,kao sto rekoh gore,NARAVNO da sam podnela zahtev,ali u IT tek posle 6 meseci od sklapanja braka imas pravo da uopste podneses zahtev za drazvljanstvo....problem je,sto bi oni navodno trebalo u roku od 2 godine od podnosenja tvog zahteva da ti ga daju,a meni je taj vremenski period vec odaaaavno prosao a od drzavljanstva ni traga ni glasa...

i ovde nazalost nista nije automatski kao u FR,vec ako ti nisu dali u roku od 2 godine od podnosenja zahteva(moj slucaj.... :-? :? iliti najnormalnija stvar ovde u IT....) onda ti moras da podneses zalbu na to sto ti nisu izdali drzavljanstvo i tako u krug.....
    Poslednji put ažurirao/la chuncha : 21.08.2006. u 12:57

hanibaI77
    Guest

ovde mozes tek nakon dve god braka ili godinu dana ukoliko imate dece(sto je nas slucaj) ali ja sam tek posle 4 god podnela
    moja drugarica(hrvatica) je dobila nakon tacno godinu dana drzavljanstvo cemu se i ja nadam(za 5 meseci )
    cuvaj ti onu potvrdu iz suda da si podnela zahtev iiiii...da bi te odbili oni moraju da imaju dobar razlog,ne moze "imas zelene oci-ne moze" znaci moraju da ti navedu cinjenice koje sprecavaju da dobijes italijansko drzavljanstvo jer ti imas uslove da ga dobijes
    angazuj advokata da se raspita gde se nalazi tvoj slucaj
    dove sei infatti?io ho visuto a riccione e roma

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Samo postoji jedna velika razlika, vi pricate o braku koji nije radjen zbog paira, to je realno stanje stvari.
    Znam neke ljude (govorim o ovima koji su vencani iskljucivo zbog papira) koji su imali velike probleme dokazujuci da je brak pravi/istinski..........

Jedan dobar prijatelj, radi vec 4-5 godina u Italiji, dobio je stalne papire cini mi se, nema drzavljanstvo, covek se opucio dok je preveo zenu iz Srbije ..........procedura boze me sacuvaj.........

Zato sam rekao postavljacu teme da se ne uplice u te stvari i ne daje velike pare za nesto sto nije sigurno. Na jednoj sitnici moze da se padne..........

hanibaI77
    Guest

pa jeste realno stanje stvari ali reci mi kako se za administraciju razlikuje moj brak i neki lazni kad smo prijavljeni na istoj adresi???
    oni intervjui kao u filmovima ne postoje,cak su na razgovor zvali samo mene,ispitivanje komsiluka takodje ne postoji

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio hanibaI77
    pa jeste realno stanje stvari ali reci mi kako se za administraciju razlikuje moj brak i neki lazni kad smo prijavljeni na istoj adresi???
    oni intervjui kao u filmovima ne postoje,cak su na razgovor zvali samo mene,ispitivanje komsiluka takodje ne postoji
    Pa nemoj biti naivna, naravno da postoji dosta toga gde te mogu proveriti i uhvatiti u lazi. Nisu oni mala deca u imigracionom. Zavisi od slucaja i od drzave, od imigracionog zakona i od toga koliko sama drzava ulaze novca u celu tu pricu ne bi li sprecila ilagalne stvari.

Recimo, jedan primer, kada neko aplicira za sponzorstvo za Kanadu, nebitno je da li je brak pravi ili ne, cela stvar se radi u imigracionom predstavnistvu sve dok se zahtev ne odobri ili odbije, ali tu se prica zavrsava i ta osoba ulazi ili ne u zemlju i dobija Permanet resident status koji kasniej vodi do drzavljanstva, nema nikakvih provera kasnije jer drzava ne zeli da se bakce kasnije sa vijanjem ilegalnih imigranata po zemlji jer to kosta.
    Sa druge strane, ti mozes dobiti vizu za USA preko braka za meanje od nedelju dana, ali te tamo onda ceka procedura proveravanja i dokazivanja, potpuno drugacija stvar.

U Evropi je to takodje drugacije i zavisi od zemlje, ali manje-vise je stvar slicna, treba dosta vremena da se stvar izgura do kraja, u medjuvremenu moze dosta toga da krene po zlu, nije to bas tako jednostavno kao sto mnogi misle. Ne mozes na osnovu jednog sucaja koji je glatko prosao da generalizujes stvari i da kazes da je svima lako, nije bas......
    Tebi to lako izgleda jer imas dete i u pravom si braku pa nemas od cega da strepis.

Imam prijatelja u Holandiji, ali bio je pred deportacijom pre nego sto se ozenio, brak je pravi, ali imao je kojekave provere, cak su ga i pratili, proveravali da li on i zena zive na istoj adresi. Znam jos neke slucajeve iz drugih zemalja, imam prijatelja takodje i u Svedskoj, 10 godina je tamo, ozenio se rodjenom svedjankom pre par godina, ima dete, jos mu ne daju papire a o drzavljanstvu i da ne govorimo.

Zato kazem, svako ko misli da se uspusti u ovu avanturu, pamet u glavu........

hanibaI77
    Guest

hmm ja ne znam za takve slucajeve
    ali ok ne kazem da to sto pricas nije tacno
    verovatno zavisi i od opstine,policijske stanice i tako
    ja znam ljude koji su hapseni zbog anonimnih prijava u austriji a ovde kad sam zvala muriju jer su se komsije poklale dosli su tek posle tri sata:?

Obećava
    Učlanjen
    02.07.2004.
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio darko-ch
    AKO TE UHVATE A KONTROLE SU JAKE DOBIJAS ZABRANU ZA SVE DRZAVE EVROPSKE UNIJE.TO JE OSOBITO POSLJE 11 .SEPTEMBRA POSTALO OPASNO I KONTROLE SU JAKE..NIJE NEMACKA MED I MLEKO..NIKADA..RINTAS,SPAVAS,RINTAS,U SUBOTU I NEDELJU SE NAPIJES.
    RAZMISLI
    A MOZDA TI NEKO UZME PARE I ZAJEBE TE..
    ZAO MI JE..
    ........da u potpunosti si u pravu ..rintash cele nedelje i chekash weekend a za weekend zaglavish u klinachkom klubu greshkom..i da bi to izignorisao popijesh koju mada ti ni to ne pomogne...jedino sto dobijesh je MAMURLUK UJUTRU ..i. secanje na 'Mi nismo andjeli' .....i dobro poznata sentenca ' NIKAD VISHE!!!!'

Početnik
    Učlanjen
    05.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam od skoro u Ch. Moj brak nije zbog papira, ali, svejedno, oni to ne mogu da znaju. Kad sam dosla, prijavila sam se u opstinu, dobila novu licnu kartu, i to je sve. Bili su veoma ljubazni, podelili mi neke besplatne ulaznice za bazen, i pozoriste, plan grada, i pozeleli dobrodoslicu. Tako nesto nisam dozivela u svojoj zemlji. Posle sam se prijavila u maticnu sluzbu, odnela vencani list, i to je sve. Od tada zivim normalno, niko me ne proverava, niti nam ko dolazi u stan da gleda gde i s kim zivim.Sto se tice drzavljanstva, to ovde ide malo teze, i ja i ne pomisljam jos na to. Imam sva prava, jedino ne mogu da glasam, i da se kandidujem, sve ostalo mogu. Viza vazi godinu dana, i, 5 godina se tako obnavlja. Posle toga verovatno, mogu da trazim drzavljanstvo.E, sad, za brak, za papire, mozda je 5 god. puno, ali, ja sam vam ispricala svoje iskustvo. Najbitnije je to da ti mozes da zivis i radis, i da te niko ne dira, sto tebi i jeste cilj. Nadan se da sam bila od pomoci.
    Pozdrav!

Domaćin bejbica (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio Limat
    Najbitnije je to da ti mozes da zivis i radis, i da te niko ne dira, sto tebi i jeste cilj.
    [font=Book Antiqua]Meni se svidela ova recenica i totalno si u pravu.Ne dele se drzavljanstva i pasoshi kao pre nekih deset godina.Ljudi, pa prosla su ta vremena![/font]
    [font=Comic Sans MS][font=Times New Roman]Ako se desi jednom SLUCAJNO JE,
    ako se desi dva puta, DESICE SE I TRECI ( samo da znas ) !!!!!!!!!!!!
    [/font]
    [/font]

Početnik
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa dal ste normalni, koj ce te mojk preko kad ce ovde za par god da bude ok!!!! OSTAJTE OOOOVVVVVVDEEEEE!!!!!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ako ovi ovde(a i ja s njima u paketu)udju u EU u skorije vreme,javim ti se

Aktivan član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    63

Ono sto ja vidim u Srbiji je samo ludilo i zabava.od jutra do mraka kafici puni.ljudi se voze od jutra do mraka.svuda muzika lova se baca samo tako na sve i svasta.Niko nije obucen lose.Niko gladan niko nista neradi i svi samo kukaju.
    Evropa.
    Evropa je lep san a ruzna realnost kada se covek u njoj probudi.Sam sa svojim poslom i svim perfekzionizmom koju ona nosi.
    Zavisi cime se covek bavi ako je to neko placeno zanimanje onda je i zivot lep miran ali ipak isuvise buran i napet.ako je to neko neplaceno zanimanje e onda ste u kur cu do guse.
    Ja zelim svakom da doje u evropu ali ne tako nego sa srbijom zajedno
    Ma sta da vam kazem.Kada vi ionako sve najbolje znate.

Primećen član miki_r (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Slusaj, moj savet je probaj da izbegnes Spaniju, ja zivim u Spaniji, i radim za jednu veliku americku firmu, imam papire ne mogu biti legalniji i bolji, ali kroz sta sam sve prosao bolje da se ne prisecam

OBIDJI SPANIJU!!!!!

Početnik
    Učlanjen
    26.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano n-you

e moj vaso lepu mastu imas decko ti sve lepo reko ne varaj se ako oces neku da zenis ubog papira nemice nisu sta ti mislis a brak traje 3 godine pa da dobijes drzavljanstvo od tih 3 god, dan jedan ako te sutne sve propalo a da ti i jos kazem ima i nase vani sa papirima ali druze ne varaj se one su nase gore neg nemice il bilo koje jedina sansa ako imas familiju koji su papirima vani tako prekog crnog da bi se vencao i to bi ti uspelo poz, od cike n-you

Primećen član webhanuma (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam malo osetljiva na ove teme udaje/zenidbe za papire, pa me interesuju sledece stvari. Hipoteticki prizenim ja tebe... i silujes ti mene, u zavisnosti od moje primarne reakcije imao bi' pravo i da mi dete trazis, i da se vuces po sudovima sa mnom kasnije ciljajuci na moju neuracunljivost jer sam (sve hipoteticki naravno) abortirala u toku skladnog mi braka a doktori mi nisu preporucivali.
    Sto se novca tice tu opet imamo 2 putanje: prvu gde mi oboje radimo u toku braka, ja integrisana ti tek dosao, ja skolovana tebi diploma nepriznata ili je nemas.... e pa nakon braka ako se ti zainatis mi ima da delimo zajednicki stecenu imovinu pa taman ti zaradjivao nadnicu a ja radila ko' group leader u industriji. I druga putanja je gde ti ucis jezik i zivis o socijalnoj pomoci te zemlje... ja totalno zaboravila na tvoje bivstvovanje u gradu, prizenila te pre 5godina iz humanih motiva... i onda tako dodje momenat razvoda u kom si ti dovoljno nezahvalan i pohlepan (ali opet to je nagon za samoodrzanjem) da trazis i naravno dobijes moje izdrzavanje jer tebi treba isti standard zivota koji si imao dok smo bili u braku, a onda je samo dovoljno da se pogleda na moja mesecna primanja.
    Takodje ako mi se nesto desi (posao mi je recimo zona visokog rizika ili me prosto udare kola) tokom tog braka, ti naravno nasledjujes moju imovinu ako to prethodno nije fantasticno zakonski regulisano, a opet ako jeste to znaci da sam se ja zestoko pomucila da te dovedem, pa se postavlja pitanje koliki god da sam humanista da li sam toliko glupa da osobu koju znam preko neta tako na srecu dovedem da kohabituiramo :-)
    I naravno osnovni deo jeste gde ako ti stvaras bilo kakav problem i meni pukne film i odlucim da prijavim brak kao "fake" jer smatram da ne zasluzujes nista drugo nego deportaciju,... ja time ugrozih sebe i ostadoh da se cudom cudim sta mi je to trebalo.
    E sad ako mislite da sam prekruta u stavovima, a sta da se ja zaljubim stvarno u tih 5 godina ili u zavisnosti od zemlje do zemlje koliko vec, i hocu da se udam stvarno...
    I sad sve ovo sto nabrojah...pa nek' pola nije tacno ali sta je s drugom polovinom. I zasto se upustati u to? Jedino ali jedino razumno objasnjenje je da znas nekoga kao sebe, da imas najboljeg prijatelja, nekog ko zna kako dises i ko te se ne boji, i ko u potpunosti razume tvoje ciljeve... e pa i tad treba razumeti ako bi se ta osoba bojala.
    Sramota je sta sve ljudi traze za uslugu a pitanje je koliko bi sami bili spremni pruziti istu da su u poziciji, pitanje je da li su ikada razmisljali o posledicama. Jel' iko od vas koji bi se rado prizenio razmislja o posledicama po tog potencijalnog partnera dobrocinitelja?

Slične teme

1. BRAK BEZ PAPIRA??????
    Autor Dezdemona u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.12.2006., 01:05
  2. BRAK ZBOG PAPIRA
    Autor Zoyzoynaki u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 12.07.2006., 08:22

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor