please help
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: please help

Početnik marijaaag (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question please help

Prvo, unapred se izvinjavam ako neko ovo smatra glupim pitanjem, i priznajem da nisam uspela naci odgovor na njega i priznajem da mozda ne znam traziti, ali stvarno sam potpuni amater...
    Dakle, nasla sam tutorial koji objasnjava kako uz pomoc photoshop i image ready mogu da napravim pocetnu stranicu za sajt, zatim sam u dreamweaveru uspela da postavim linkove gde treba, ali ne znam kako da taj link ne otvara na posebnoj strani nego na glavnom delu strane, kao varijantu framea, a kad pokusam svaki slice da sacuvam kao poseban .html i celu stranicu da odradim preko frameova napravi mi veliki razmak izmedju njih iako je podeseno no frame, frameborder="0" .....
    Da li postoji mogucnost da ja samo tu na tom mestu gde zelim da mi se otvaraju linkovi postavim frame, ili sve ispocetka?

Zainteresovan član stvt (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: please help

Koliko sam shvatio pravis jednu, glavnu stranicu u kojoj se nalazi iframe i hoces da ti se u njemu smenjuje sadrzaj kliktanjem na linkove na glavnoj stranici.

Ako je tako, onda tom iframe-u treba da das ime

<iframe name="imefrejma" width="400" height="400" frameborder="0" src="home.html" scrolling="no"></iframe>
    (src je druga stranica koja ti se otvara u iframe-u)

a linkovi koji hoces da ti se otvaraju u tom frejmu ovako:

<a href="home.html" target="imefrejma">Home</a>

PS
    Ja bih ti preporucio da se manes framova i da prvo napravis jednu stranicu sa navigacijom i headerom i footerom, a u sredini gde se menja sadrzaj ostavi prazno. Tu stranicu onda samo kopiras i ubacujes sadrzaj.
    Poslednji put ažurirao/la stvt : 27.07.2006. u 23:02
    ko pita ne skita

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Uspela sam da odradim ovako: linkovi i sve sto treba da bude "nepokretno" su mi odradjeni bez framova, ali htela sam da kad kliknem na link da mi otvori sadrzaj u sredini strane,i uspela da od te "glavne slike" napravim 1 frame, medjutim to target="imeframea" mi ne radi kako treba nego mi otvara na posebnoj stranici...
    Inace procitala sam dosta tutoriala u kojim savetuju to tipa "ako-ne-moras-ne-koristi-frame", ali ipak mi se cini besmisleno da zbog par redova izmenjenog texta otvara novu stranicu, mislim da ce to dosta usporiti ceo proces... Mozda gresim

Zainteresovan član stvt (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ne razumem to da si od glavne slike napravila frame, jer tu gde je frejm, na glavnij strani ustvari nema nicega. Slika moze da bude u drugoj stranici koja se ucitava na mestu iframe-a. Voleo bih da vidim tu stranicu pa da nadjem gresku. postavi je negde pa napisi ovde adresu da pogledam.
    ko pita ne skita

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

"ako-ne-moras-ne-koristi-frame"
    Ja se ne bih slozio sa tim jer ponekad zaista treba koristiti frejmove, da su oni toliko losi, ne bi ih ni izmislili.
    Ali tvoje pitanje mi je skroz nerazumljivo, izgleda da bi samo link do te stranice pomogao.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala vam, naravno, na pokusajima....
    Lose objasnjavam definitivno... Nisam bas od glavne slike napravila frame, nego od tog mesta, tj. mesta tog slicea... No nebitno...
    Delimicno sam poslusala savet stvt, pa se manula frameova, iako mislim da bi sa njima sve izgledalo lepse, i daleko jednostavnije... A kad kazem da sam potpuni amater, to bukvalno mislim, ne znam gde i kako da postavim to sto sam uradila
    I stidim se toga...

Zainteresovan član Master of Disaster (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Reputaciona moć
    43

Zasto bi se stidela ako nesto ne znas :?
    ako ti je neko vec objasnio pa ti zaboravila onda i treba da se stidis jer je jako prosto.

potrazi malo po ovom ili star-forum.krstarica.com imalo je topica bas o tome.

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

http://www.geocities.com/gnjatovic1
    Eto za prvu ruku, bez sadrzaja, samo opsti izgled... Ovo je bez frameova, i mislim da to sve dosta sporo ide, a frameove sam uspela uraditi, medjutim sve se to nekako zakomplikovalo sa podesavanjima da bi sve izgledalo kao celina, pa mislim da ce mi trebati vremena...
    Molila bih vas da maximalno kritikujete

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa dobro svako na svoj nachin gleda tudje sajtove. Najbitnije je to, da ako si tako zamisljala svoj sajt onda je dobar. Samo napred, ovo ti je chista prksa, doci ces do rutine i (prave prakse) sa vremenom dok budes uredjivala taj sajt.

Zainteresovan član Master of Disaster (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Reputaciona moć
    43

E ovakve sajtove volim da vidim u tri frejma.
    Prvi bi bio header, drugi meni i treci content.
    Iz prostog razloga jer bi se content brze ucitavao.
    E sad posto je meni ovaj sajt browser kesirao slike onda se on opet vrlo brzo ucitava, ali zamisli da je meni frame dugacak jedno 1000px i da je prepun linkove, sto na nekim sajtovima zaista jeste tako, onda bi u svakoj novo strani (koji uzgred receno takav sajt ima jedno 1000) moralo da se ponovo ucitava taj meni sto bi zaista znalo da ide na zivce.

Medjutim kod tebe je sve uradenjo graficki i zaista nema potrebe da se mucis sa frejmovima, ostavi tako kako jeste i samo ubaci sadrzaj i obavezno uradi SEO.

pozz

Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Uradila sam u tri framea, kasnije, ali jedva sam namestila meni da mi se uklopi u sliku, a i onda ne mogu (citaj-ne znam) da ogranicim frame da bude tacno dimenzija slike, pa mi na kraju te pozadinske slike na content i header ponovo poinje ista i izgleda nakazno

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •