Tema za hrabre i iskrene...ili mozda za budale???

*think* bilo bi dobro kad bi mi neko dao sposobnost da se sa trenutnim znanjem i sećanjem vratim u svoje telo od sedam godina - i onda da iz sve snage šutnem neke ljude u određena mesta na vreme ...

inače ... nebi ništa menjala ... imam svoju glavu, svoju pamet, svoj talenat, svoju familiju, svoju ćerkicu, svoju kuću, svoja kola, svoje kolače i sladoled ... ljubav još fali - ali to će isto doći (hope so) ...

everything is just fine ... :-D
 
Nisam sigurna da postoji savrsena sreca. Ona kao takva ne moze da se ima, jer je savrsenstvo jedan jako nestabilan pojam.
Moje teznje su ka nebu, ali mogucnosti su mi na zemlji. Tako da je prica o mom potpunom blagostanju malo nemoguca.
Doduse, zivotni entuzijazam posedujem, pa se moze reci da sam jedna srecna i vesela osoba.
Trenutno me samo muci to sto je mama pojela poslednje parce lubenice, a meni se bas jede...
 
Zmaju, nisi ni prvi ni poslednji koji je to zaključio. Šuplji smo na više mesta.

Nisam bila zadovoljna sobom ni kada sam imala sve razloge da to budem, zašto da lažem? Ne mogu, a od nedavno i ne želim, da se zadovoljavam malim. Malom srećom, malim uspehom, svaka krajnost mi je draža.

Ti si savršeno svestan svoje "rupe", dok si postavio ovu temu, to što nisi oduvek bio je sasvim normalno. Priznati (jbg) "bolest" je korak ka izlečenju. Kliše :lol:

A Patak, ti si posebna priča :P Dobi li izveštaj?
 
Pa evo, pogledajte samo Acu. Svi ga prozivaju jer mogu, a koga će ako ne nekoga ko se onoliko otvori :shock: I koga ako ne onog koga i ostatak čopora ismeva.
Ja sa Acom saosećam, ozbiljno. Izjave su mu za zlatnu malinu, ali potpuno razumem njegovo prisustvo na ovom forumu, čak i pored činjenice da se po ceo dan svađa...
 
Dobro jutro,Kolumobo!
Pa naravno da je veliki zayeb u pitanju jer bi u protivnom nashli drugi nachin da troshimo vreme koj inache troshimo na forum.....a ko shto i sam reche nije pretrrana razlika izmedju foruma i RL shto se stanja tiche...mi samo kuckamo svoje projekcije i neostvarene ambicije(primer:zelja da se bude iznad drugih forumski(trip:ja sam poseban forumash jer vidim dublje bla bla bla od chopora.....)tako shto ces biti nazovi moralno superioran ako stanesh na stranu nekog za koga se ne bi zalozio u RL jer se ne slazes s njim ili jer nemash muda da se suprodstavish neslaganju ostalih u RL sa tvojom odlukom da se slozish s njim)
 
Narode, posle vise od dve godine na forumu, zakljucio sam da svako od nas ovde ima ogromnu rupetinu u svom emotivnom zivotu, a neki i u glavi. Mislim da nije drugacije ni kod ljudi koji nisu na forumu sto bi trebalo da deluje utesno u najmanju ruku.

Ono sto me zanima jeste koliko vas deli moje misljenje i koliko vas zeli, hoce i moze da promeni takvo stanje stvari.

u pravu si. naravno.

KOLIKO STE ZAISTA ZADOVOLJNI SOBOM I SVOJIM ZIVOTOM???

do pre par godina prilicno, ali poslednjih 2-3 godine - jako, jako malo.
u vrlo skoro vreme nadolaze mi neke promene i nadam se najboljem. sta ce biti videcemo...

A sad vi (ukoliko hocete) da budete hrabri i iskreni (ili mozda budale).

mislim da budale nismo. iskreni da. hrabri opet ne, jer ovde nije potrebna hrabrost za iskrenost.

slabo postujem - vise citam i posmatram na forumu. ovde sam postovao da bih odao priznanje temi i autoru. kao i nekima koji su je prihvatili - frozen, npr. s druge strane, neki su je malo zeznuli postovima tipa "ma super je meni!".
najjaci mi je jedan lik koji je na podforumu o extremnim sportovima rekao da su mu isti dosadni jer mu je svakodnevni zivot mnogo zanimljiviji - taj lik ima 80 (da, osamdeset) poruka dnevno! Kakva tuga...

Mozda bi tema mogla da evoluira u nekoliko pravaca:
1) da li je provodjenje vremena ovde po pravilu akutno ili hronicno stanje? npr. neki ljudi su uclanjeni pre 2-3 godine i imaju 15-ak poruka dnevno, dakle deluje hronicno. pretpostavljam da postuju sa posla, koji onda mora biti ili dosadan ili lagan ili... opet, neki koji guraju 30-40 i vise poruka dnevno, poslednjih par meseci su mozda samo akutni (npr neuspeli student koji je ovde dok se ne otrezni i oporavi od neuspeha...)

2) koliko je ljudi u nasem okruzenju (mozda u celom nasem drustvu) "emotivno suplje". Neka istrazivanja kazu da je 80% srba depresivno, od toga 60% za lecenje. a 60% od tih 80% je 48% od cele populacije (0.8*0.6=0.48 ), dakle svaki drugi je za terapiju? koliko ovo primecujete u svojoj okolini?

3) da ne analiziramo previse, nego da kazemo sta nam toliko smeta i zbog cega su nam zivoti takvi kakvi su...

jos jednom odajem priznanje autoru...


za kraj bih citirao Cehova:
All I wanted was to say honestly to people: 'Have a look at yourselves and see how bad and dreary your lives are!' The important thing is that people should realize that, for when they do, they will most certainly create another and better life for themselves. I will not live to see it, but I know that it will be quite different, quite unlike our present life. And so long as this different life does not exist, I shall go on saying to people again and again: 'Please, understand that your life is bad and dreary!
 
Sve to zavisi od trenutka, od mog raspoloženja, ne znam da li sam srećna gledana na taj način, ali uhvatim sebe kako sam u nekim tenucima srećna, a ni sama ne znam zašto, najverovatnije je to zbog nekih detalja, sitnica koje se dese u tom terenutku. Ona, ta sreća je sama po sebi dovoljna, jer opet imaš život i koliko toliko si zdrav, fizički, a mentalno i ne moraš.
 
ludo dete:
Što reče frozen: da smo srećni i zadovoljni svojim životima, ne bismo sada bili na forumu...

ne bih se slozila...
postoje rituali...
a moj ritual je
ako sam u Bg
jutarnja kafa, komp, ovaj i josh jedan forum
i naravno mail...
a onda sve ostalo...

nema to veze sa srecom i zadovoljstvom
forum nije i ne moze biti kompenzacija bilo chega u zivotu...
 
ludo dete:
Što reče frozen: da smo srećni i zadovoljni svojim životima, ne bismo sada bili na forumu...

Никад ми неће бити јасно зашто се сматра да су на форуму само несрећници и лузери који немају прави живот?

Ако неко проведе пола сата дневно кафенишући са комшиницом то је прави живот!
Ако неко проведе пола сата дневно разговарајући на Форуму са разним људима онда је он губитник! :roll:
 
Ако неко проведе пола сата дневно кафенишући са комшиницом то је прави живот!
Ако неко проведе пола сата дневно разговарајући на Форуму са разним људима онда је он губитник!

ovo zvuci potpuno logicno - ali tek nakon sto si malo izokrenula stvari:
1 pre svega - niko nije rekao da je pola sata sa komsinicom pravi zivot (citaj kvalitetan zivot)
2 nisam siguran da su ljudi ovde samo pola sata dnevno (ok kelis, izuzimamo te - imas samo 1 poruku dnevno)
3 trece i najvaznije nemojte terati u krajnost! wow, imate 2-3 izuzetka - pa to definitivno obara tvrdnju!?!?!? ovde izuzeci samo potvrdjuju pravilo!

a inace se slazem da forum nije nista losiji (mozda i bolji) od pola sata sa komsinicom uz kafu - ali, that wasn't the point - malo izvrces...

Никад ми неће бити јасно зашто се сматра да су на форуму само несрећници и лузери који немају прави живот?

tvoje (hellen) postove sam gledao i vidim da pises dosta o porodici, vezama, vaspitanju i sl. to je lepo kada delis iskustvo sa nekim, ali pogledaj vecinu na ovom forumu cime se bave i koji su to postovi. doduse, malo mi je i cudno sto se ti prepoznajes u ovoj temi. ali tvoja konstatacija o tri uslova za srecu mi je sumnjiva... mozda su to tvoji uslovi za srecu, ali nikako nisu uslovi za kvalitetan zivot.

u neka srecnija vremena (daleko iza mene) forum je bio tu za info - zna li neko sajt vezan za to-i-to, gde se u gradu moze naci to i to, raznorazne informacije za koje je zgodno da se pita sjaset ljudi odjednom, pa valjda neko zna - u najboljem slucaju cak i neka iskustva (tipa: da li je neko pokusavao to i to i ima li losih iskustava - tj na sta da obratim paznju na vreme) ali opet nista previse... i da: daleko je to od ovog tempa kojim ljudi postuju, tako se uradi najvise 3-4 posta dnevno. najvise.

zao mi je ako je neko povredjen ovim, ali takva je tema... ne zelim nikog da ponizavam, zelim nam svima da se uskoro "iscupamo" i unapredimo zivot. pa kad svi budemo imali "1 post a day" u jutarnjem ritualu - da sami sebi cestitamo ;)
 
То о три ОСНОВНА услова за срећу (мислим да сам заборавила да кажем то ОСНОВНА) су само парафраза нечега што је сам постављач теме једном негде навео. Зато сам то написала. (Мада се у глобалу слажем са тим, али кажем, идеја није моја него његова.)

Наравно да не мислим да цео живот треба да се сведе само на те три ствари, али без њих човек не би имао могућности да оствари било какав квалитетан живот.

Ако кафа са комшиницом није прави живот, квалитетан живот, шта јесте? Шта подразумева квалитетан живот ако у њега нису укључене интеракције са људима?

Претпостављам да има овде и манијака који се не скидају са нета и који су постали овисни...
И ја сам једним делом овисник, поготово кад сам на распусту и од кад имам кабловски нет па свако мало заседнем да дзирнем шта има....али не мислим да неко други, само зато што не постује на форуму има квалитетнији живот... Да ли је квалитетнији живот живети без форума, а гледати 5 шпанских серија дневно? Или гледати по две утакмице дневно? Или читати дневне новине? Људи увек нађу себи неки вентил....

Није мој претходни пост само коментар твог поста. Врло често су се јављали људи, тек придошли на форум, који су нас сматрали јадницима који осим нета немају ништа друго у животу. Више сам се осврнула на такве коментаре.
Ја не мислим да основни циљ сваког од нас треба да буде да се скинемо са нета, или да стигнемо на један пост дневно. Не мислим да је број постова показатељ нечијег ''пропадања'', нити да мали број постова гарантује да неко води ''квалитетан'' живот.
Једноставно, мој доживљај форума је другачији од твог.
 
ОСНОВНА услова
onda ok. preziveti je bitno da bismo mogli biti srecni. to stoji.

Да ли је квалитетнији живот живети без форума, а гледати 5 шпанских серија дневно? Или гледати по две утакмице дневно? Или читати дневне новине?
opet extremni primeri. opet mehanizam: "vidi, ima mnogo gorih od mene... dakle ja nisam toliko los/losa"

Једноставно, мој доживљај форума је другачији од твог.
tacno. i to je ok.

Не мислим да је број постова показатељ нечијег ''пропадања'', нити да мали број постова гарантује да неко води ''квалитетан'' живот.

mali broj postova ne znaci skoro nista - izvinjavam se ako je taj moj deo pogresno shvacen. mali broj postova je samo kontrast onom velikom broju postova koji znaci mnogo. zaista mnogo. opet ne zelim nikog da uvredim, ali da li verujes da neki ljudi imaju 80 postova dnevno! i to traje skoro godinu dana! pa gde ode ta godina!? ovi podaci se lako vade iz profila, a neki ljudi samo zbog toga imaju po nekoliko nick-ova - da ne bude prevelik broj postova! (ima i drugih razloga za istovremene nickove, ali ovo je jedan, koji su poneki cak i priznali). priznajem da 80 jeste extreman primer, ali zaista mislim da svako ko predje 15-ak postova dnevno, a da to traje godinama (cega ovde ima podosta) ima problem. mislim da je manji problem kad neko par meseci lupa po 50 postova i onda se nikad vise ne vrati - dosao, zarazio se, malo se provodio, uskoro video da baca vreme i otisao da se ne vrati...
samo pomisli da je svaki post znacio nesto procitati i nesto kuckati, pa puta broj postova... to mnogo govori o vremenu koje se ovde provodi, a ponavljam da je to broj postova dnevno. a vreme je najvredniji covekov resurs.

ako nisi ovisna, ne bacas previse vremena na forum, meni je drago, ali bojim se da ce se mnogi posle par godina zaprepastiti kad vide gde im je otislo vreme i na sta im se sveo jedan period zivota. ustvari, samo oni koji budu smeli da gledaju. a ovo je tema za njih (nas ;) )

opet moram napomenuti da ne zelim nikog da povredim, ali ova tema mora postojati da se ne zavaravamo kako je sve cool, ovde na krsti je bas super i ludo nam je i ne moz' bolje...
 
hm, ja sam juce napisala odgovor na ovu temu pa mi se zakucao komp..pa odustala:D

a helen je vec rekla ono sto u sustini i ja mislim..

pitanje je KOLIKO LJUDI POZNAJETE KOJI SU STVARNO ZADOVOLJNI SVOJIM ZIVOTOM?


i sta to dodjavola znaci?

svi prolazimo kroz razne periode, srece, tuge, razvoja, nazadovanja, sayrevanja, stagniranja...forum je samo sredstvo komunikacije, nacin da se iskazemo na neki nacin...i ko je taj ko sme da kaze da je taj vid zabave bolji ili losiji od igranja karata, heklanja, ili horskog pevanja?mislim, stvarno...

ono sto zaboravljate je da se na forumu prica o stvarima o kojima se u rl retko otvoreno prica, i lakse je uvideti supljine, kako rece dragon...ali to ne znaci da medju komisijama, kolegama sa posla, rodjacima, itd ima procentualno vise uspesnih , srecnih , i pametnih ljudi..cak, naprotiv



dakle, dragone, gresis..mi smo bre genijalci:mrgreen:
 
yutuytuyt:
prvo da te pitam: šta će ti, bre, ovako retardiran nik, pola sata kuckam? :lol: :P
E, drugo, ja sam ovde kao rekla da se slažem sa temom i da smo svi, generalno, sa nekom rupom, što je "gazda teme" objasnio... I ne želim da govorim suprotno. ALI, sada se javlja drugo pitanje koje si otvorio/la -
Ispade, po onome što sam pročitala, da je Forum upravo krivac našim "promašenim životima", i da bi nam život, kanda, bio nešto lepši da nismo sedeli po sat vremena svaki dan i kuckali ovde...

A ono što sam ja rekla jeste da je Forum samo posledica neke nepopunjene rupe, on je ventil, neko pomenu heklanje, igranje karata (pa i sport je gubljenje vremena, samo malo zdravije).

Mislim da smo malo odlutali od teme.

A tema nije naš broj postova, nego razlog zbog koga ovde provodimo vreme.
Broj mojih postova naglo je porastao ove i delom prošle godine, jer sam obnovila godinu na fakultetu. I to je neko pomenuo :) Nedavno sam želela da napustim ovo "mesto", jer mi je, pored vremena, oduzimalo i užasno mnogo energije na razna prepucavanja, dokazivanja, svađe, provokacije, užasno...
Ali ne mogu da pričam o njemu a da ne pomenem i činjenicu da sam mnogo stvari ovde pročitala, makar iformativno, svakako vrednijih od dnevne štampe, da sam svašta i naučila i da sam imala na raspolaganju spektar ljudi različitih interesovanja da ih pitam za sve što mi treba.

Želim da kažem - da, svako ko ovde provodi puno vremena je, ako ništa drugo, pomalo usamljen. Ako neko ne provodi vreme ovde, ne znači da ne ide na čet, ili ko zna kakve druge vidove "modernog dangubljenja" poput kladionica, TV-a, serija, praćenja uzbekistanske lige blah...

I, najzad, najvažnije: šta, konkretno, nije gubljenje vremena, uzmimo da je vreme, kako reče, najvredniji čovekov resurs, da li treba da ga trošimo na rad, rad i samo rad?
Ili možda treba da pravimo detetu tortu, ako je u školi, pa ako već ima jedna napravljena, onda može i kolač? Ne razumem... Na šta da trošimo vreme? Na sport? Ta vrsta propagande me je malo smorila, iskreno... Sport ima svoje dobre i loše strane, isto kao heklanje, pa i internet.

Čim nekome život, dakle, postane dovoljno uzbudljiv (ovo je baš reč koju tražim), ne bolji, ne vredniji niti korisniji već, prosto, uzbudljiviji, taj će se lako udaljti sa Foruma. Forum je posledica, samo čega?

Ne mogu da kažem, kao moje prethodnice, da smo ovde zaista srećni i ispunjeni u svakom smislu. Ono što znam o pojedincima ovde, a ne znam baš mnogo, govori o vrlo očiglednim rupama. Ne govorim o manama, ili lošim ljudima, već o bar jednom velikom "minusu" u životu.
Iskreno, i sama sam se zaprepastila kada sam videla koje je godište dominantno ovde.
Deca i stariji maloletnici ovde nemaju interesovanja, niti ih svaštara može zabaviti više od četovanja, niti imaju volje i želje da gube vreme na "intelektulnim temama". Da li to znači da mlađi vode uzbudljiviji život? Ne, ali znači da su im glave 100 na sat, i da ih ovo, jednostavno, ne zabavlja dovoljno. Koliko li sam vremena izgubila na ovaj post? :wink:
Ali baš u ovom trenutku želim da prođe vreme...
 
uytuytuyt je nik poput sdfsdfsdf ili fghfghfgh - samo lupis triput ista tri tastera redom... ;) nije pravljen da bude originalan, nego da mi je lako da ga kucam. ;)

Ispade, po onome što sam pročitala, da je Forum upravo krivac našim "promašenim životima",

ne. nije krivac, nego je posledica toga sto su nam zivoti dosadni.

da bi nam život, kanda, bio nešto lepši da nismo sedeli po sat vremena svaki dan i kuckali ovde...

apstinencijom od foruma ne moze biti lepsi, tako da je odgovor opet ne. ali kada bi nam zivot bio zanimljiviji, ne bismo kuckali ovde (vise od) sat vremena dnevno, pa analogija postoji.

I, najzad, najvažnije: šta, konkretno, nije gubljenje vremena, uzmimo da je vreme, kako reče, najvredniji čovekov resurs, da li treba da ga trošimo na rad, rad i samo rad?

ni slucajno. ali mislim da vreme ovde nije ono sto zovu "quality time".

Želim da kažem - da, svako ko ovde provodi puno vremena je, ako ništa drugo, pomalo usamljen.

potpuno se slazem. sjajno receno.

Čim nekome život, dakle, postane dovoljno uzbudljiv (ovo je baš reč koju tražim), ne bolji, ne vredniji niti korisniji već, prosto, uzbudljiviji, taj će se lako udaljti sa Foruma. Forum je posledica, samo čega?

ovo iskoseno je i moja glavna teza.
ali forum lako zarazi i nudi nekakvu zanimaciju koja lici na druzenje i pruza iluziju uzbudljivosti.
jer, nikad nisam cuo svoju babu koja gleda spanske serije kako prica da joj je zivot uzbudljiv, kao ni nekoga ko hekla, gleda 4 utakmice dnevno, sedi u kladionici i sl. uglavnom cujem da im dani prolaze, oni "otpadaju" (sami dakle to govore) i sl. a mnogima je ovde zivot pravi hollywood. kao sto je rekao postavljac teme
jer ja o sebi mislim da nikako nisam supalj, tj izbegavam da to primecujem kod sebe jer mi bas nikako ne prija

dakle, ovde je tesko poricanje onoga sto se i u kladionici i pred spanskom serijom kaze direktno. ne uvek, ali se definitivno manje laze nego ovde, gde smo sakriveni iza nick-ova i najjaci je fazon imati hrabrosti i svoju sliku sa zamucenim licem staviti u profil.

pazi: ne dajem vrednosne ocene nasih zivota, niti pozivam da se vreme trosi samo na rad. kada u mojim recima primetis nesto cega tamo nema, to ti daje odgovor na pitanje koje mozda i ne zelis da postavis.

jednu formulaciju moje teze si dala gore, a ja sam iskosio text da se lakse uoci. druga formulacija je (opet cu je ponoviti)

All I wanted was to say honestly to people: 'Have a look at yourselves and see how bad and dreary your lives are!' The important thing is that people should realize that, for when they do, they will most certainly create another and better life for themselves. (gde nije forum mesto za druzenje)
 

Back
Top