PLATAMON-Grčka! ZABAVA,CENE,IZLETI...

Bio sam u Leptokariji koja je mesto pored...
Ukratko, Platamon ima prelepu pescanu plazu, voda je topla, ima kafica, ali mesto nije veliko.
Idealno za porodicni odmor.
Sa druge strane se granici sa Nei Porijem koje je takodje lepo mesto.
Ukoliko ste za lude izlaske, morate se snaci i stici do Polihrona i prelepog kluba-diskoteke SHARK.
U Leptokariji takodje imate jednu diskoteku i mnogo kafica-klubova, ali je SHARK extra.
 
Platamonas je mesto gde svaki puta kada putujem za Korint ili dalje na Peolopnez, zastanem i ostanem dva-tri dana. jedno od mesta koje mnogo volim.

Meni se svidja hotel Dias u centru, kraj male crkvice. U tom hotelu odsedam vec dugi niz godina na pola puta do kuce ili od kuce :)
Mesto je malo i stvarno je idealno za porodicni odmor ali verujem da i za mladje moze da se nadje ponesto jer ima gomila kafica a i mesta u blizini.
Glavna ulica je leti fenomenalna, dusu dala za setnju i opustanje. Sa obe strane glavne ulice su kafici i hoteli/hosteli a sa strane prema moru je vise lepih kafica na samoj obali mora.

Plaza je pescana i nije losa za kupanje a i moze se kupati na obali koja se proteze kroz ceo Platamonas, samo sto je od sljunka (kao na primer barska plaza, aili tu uporedjenje prestaje, u korist Platamonasa naravno)

Imaju jako dobre riblje restorane kraj same marine.

Na brdu koje nadvisuje Platamonas se nalazi zanimljiv dvorac, koji vredi posetiti. Osobito efektno taj dvorac izgleda nocu jer je lepo osvetljen.

U okolini je mnogo manjih turistickih mesta, pa nije problem "prospartati" malo i videti sto vise. Ovaj predeo mi se mnogo vise svidja od Katerini Olimpic plaza koje i nisu daleko ali je nekako Platamonas i taj predeo ususkan.
Ljudi su veoma gostoljubivi sto sam osetio ove godine kada sam u februaru putovao za Spartu i uhvatio me onaj kijamet kad je cela Grcka bila paralisana. Najdalje sto sam mogao stici sa sve zimskom opremom je bilo bas do skretanja za Platamonas. Na jedvite jade sam se dovukao kroz snezinu i morao sam ostati sve dok se obliznji prevoj prema Atini nije rascistio. Ostao sam 4 dana i Diasu. Ljudi mi naplatise samo jedan jedini dan! Ostalo sam bio njihov gost jer im je bilo zao sto me je takvo vreme docekalo u njihvoj "suncanoj Grckoj" :) Zanimljivo ali prijatno iskustvo. A i svakako poslovno, nema sanse vise nikad da ne posetim Dias kad god budem prolazio, pocev od ovog oktobra i narednog fenbruara :) Znaju ljudi posao.

Preporucujem od sveg srca
Nazalost, mislim da nase agencije nemaju arnzmane za Platamonas
 
Placa se u evrima :)
Nikad nisam isao preko turistickih agencija, pa ne znam druge uslove placanja.
Sto se cena tice, nema neke razlike un vanpansionskoj potrosnji, u odnosu na druge gradove/mesta tog dela Grcke. jedino mi se cini da su riblji restorani malo skuplji od ostalih djakonija.
A i inace, Platamonas vazi za malo vise luksuzno mesto od okolnih turistickih mesta

Znam da su mi rekli ove godine u februaru da ce na primer u hotelu Dias gde svracam, cene biti u sezoni 70 evra za dve osobe, ukljucujuci i ishranu. Sad, ako se ide preko agencije, verovatno ce cene biti manje a i agencije ne znam koje hotele/hostele reklamiraju u Platamonasu. Tui treba biti pazljiv, jer sam video da ima i hotela/hostela koji su me podsetili na nas nekadasnji "sindikalni" turizam!!

Obavezno obici i "centralnu ulicu" sa mnostvom radnjica, mala ali lepa.

Sto se tice odlaska do Meteora, ne znam da li za vreme sezone ima nekih organizovanih prevoza, ali se kolima lepo i brzo stigne do tamo iz Platamonasa. Ako budete isli kolima a neko od clanova porodice pati od bolesti voznje, moracete se pripremiti. neposredno pred Meteore, put je veoma krivudav i ide jako uzbrdo, pa moze biti problema. Takodje, pripremite automobil jer pri velikim vrucinama, sporoj voznji uzbrdo i jakim serpentinama, motor bi mogao da pocne da kuva, akom nije bas sve u najbljem redu.
Kad jednom stignete negde do samog centra medju samostane, ima povelicki parking odakle mozete mnogo videti i napraviti fenomenalne snimke. A onda slede slatke muke - koji samostan posetiti, jer su mao rastrkani a za svaki treba utrositi koji sat a ima ih puno :)
Najbolje bi bilo ako imate mogucnosti da prenocite u hotelu u samom podnozju brda gde se nalaze samostani, pa iz dva dana natenane obidjete sto vise.
Iskustvo je neponovljivo, evo sad se "najezim" dok pisem :)
 
Bila jos pre 15 godina i strava se provela. Jedno od najboljih letovanja u zivotu. Kafici u centru zivahni i krcati, a van grada 2-3 odlicne diskoteke na otvorenom. E sad da li je to jos uvek tako, ne znam, ali mislim da ne moze biti gore vec samo jos bolje.
Preporucujem u svakom slucaju
 
Vratila sam se iz Platamona. lepo malo mesto, sa puno taverni i dobrom muzikom.Plaza je dobra ,od sitnog kamenja do peska.Guzve naravno nema, vikendom vise Grka ,ali daleko od GUZVE.Cene slicne kao kod nas .topla voda,a mi smo imali srece da je bilo i dosta talasa. Srpski uglavnom znaju u vecini prodavnica, a nasih i nema puno.Ima puno meduza,nekih plavih ali nikog nije opeklo. Tako da nisam sigurna da li peckaju.Iznenadila me je jedan dan prljava voda. Lepo je ,ali je prednost dajem ostrvima.Koliko para toliko i muzike. zelim ti lep provod
 
Cudno je za tu oblast grcke , tkz Olimpisku da su komentari razliciti od onih da je to najgora oblast do onih koji tvrde da je to jako dobra turisticka oblast... e pa sad meni nije jasno po kojim merilima obe strane , da tako nazovemo te krajne komentare, su dosli do takvih stavova.. npr ja sam bio u u leptokariji i mogu reci da je to grad koji ima sveivise od toga.. jeste, istina je , kao da je voda bila malo hladnija.. pozdrav
 
1. U samom Platamonasu ćete naći sve OSIM zabave..nemojte se zavaravati. U okolini već da...
2. NE POSTOJE nikakve VILE (to ima samo u bajkama). Bićete smešteni u običnoj kući na dva sprata...
3. Cena za izlet do Meteora nije ispod 25, osim ako vas na crno bude vodila agencija sa kojom ste došli i to sa njihovim autobusom.

Najvažnije: NEMOJTE propustiti izlet na Meteore, to vredi više od desetodnevnog boravka u Platamonasu
 
1. U samom Platamonasu ćete naći sve OSIM zabave..nemojte se zavaravati. U okolini već da...
2. NE POSTOJE nikakve VILE (to ima samo u bajkama). Bićete smešteni u običnoj kući na dva sprata...
3. Cena za izlet do Meteora nije ispod 25, osim ako vas na crno bude vodila agencija sa kojom ste došli i to sa njihovim autobusom.

Najvažnije: NEMOJTE propustiti izlet na Meteore, to vredi više od desetodnevnog boravka u Platamonasu

Znam da te Vile nisu nista vise od obicnih kucica,ne idem sa nekim ocekivanjima sto se smestaja tice ali sam cuo da im je smestaj vrlo dobar.
Sto se Meteora tice procitao sam na sajtu putovanja.info da je cena do tamo 15 evra,sa vodicem.Eh sad,mozda je to stara cena,videcu.
 
Postovani prijatelji trebalo bi u septembru da letujem u Platamonasu, pa me interesuje sledece
-koliko kostaju lezaljke i suncobrani na plazi
-da li je neko u svom aranzmanu posetio Solun i eventualno Atinu
-kakva je momentalna situacija sa meduzama ima li bazena i mogucnost koriscenja istih
Unapred hvala na informacijama
Kosta
 

Back
Top