skolovanje u fr

  • Začetnik teme hanibaI77
  • Datum pokretanja
H

hanibaI77

Gost
ja zapravo ocekujem da mi mojra odgovori ali postavljam ipak temu jer mozda ima i drugih koji mogu da nesto kazu
dakle radim ali planiram da iskoristim fongecif da se presaltujem na nesto bolje gde cu vise zaradjivati i imati nesto vise od bac-a
vec sam isla na rdv i ispunjavam uslove.znaci imam ovu godinu da se odlucim i upisem neki fakultet ili visu sledece skolske
talenat za jezike,volim nauke o ljudima ,ne volim tehnicke nauke,prirodne i sl...
hocu dobru platu posle toga ali i da mogu lako da nadjem posao i da ako eventualno odem u neku petu zemlju da ipak mogu nesto da radim...
mislila sam nesto u turizmu ali ako bude ekonomske krize turizam puca,zar ne
a ja hocu nesto sto ne propada lako
takodje sam mislila neki menadzment jer vec radim na takvom mestu,ali nekako sam se smorila da radim sa demotivisanim ljudima,hocu da radim s nekim ko zeli da radi
ideje?zamke?merci
 
14 000 je dobar depozit, od 20 %, tu imas plus
za kupovinu nekretnina u inostranstvu je malo cupavo, daju ako su sigurni da mozes da otplatis, jer uglavnom stavljaju neke svoje garancije slicne hipotekarnim.
bitno je da uzmes na sto kraci rok
recimo osam, devet godina maksimum, da bi kamatnu stopu spustila na 3. 60% - 4 % max
kakv ti je taj stedni racun? je l' to nije tekuci? kolika je kamata na tom racunu? na koliko je orocen?
 
2. otvori 1 cel, sto pre. njegova odlika je da mozes pare da dizes bilo kada sa njega (nisu blokirane) donosi ti samo 1.5 % interesa, ALI kada dizes kredit, a imas pravo po isteku 18 meseci vec da ga dignes, kamatna stopa je samo 3%. na njega uplacujes kad imas para, nije 1 mesecno obavezno. vredi ga imati. najvise se isplati iskombinovati taj kredit (njega za iznos od recimo 30 000 evra - po 3% fiksno, i standardni kredit na nekretnine za ostatak para na 4% - preostalih 26 000, jer 14 ke vec imas)
 
nije orocen,to su stedni racuni kod credit mutuel na koje ide kamata bez orocenja i ja to koristim da sklanjam sebi pare od ociju pa kad skupim neku hiljadu uplatimo za kredit
rata nam je bila 250 a sad je 150 jura a kod sledece uplate cu traziti skracivanje roka umesto smanjenje rate...
sta da kazem zasto kupujem u jugi?bojim se da ne pomisle da cu da zapalim pa da me odbiju:?
 
cek odoh na site od credit mutuel da vidim kako se zovu ti racuni;)
znaci tekuci je onaj confort
i svako od nas po jos dva jedan se zove codevi:? a drugi livret d'epargne to je verovatno lep o kojem si pisala?a laura livret bleu
 
ne, ti si investitor, hoces da povecas prihode a tamo su sada kazes niske cene nekretnina, i ti predvidjas da ce cena da skoci. ako nikako ne moze, sto je sasvim moguce, dici ces kredit za radove (koji je ogranicen na 21 500 evra + ustekane pare) i kupices za pocetak manji stan, za 35 000. ako nece ni da cuju, promenis banku, nisu oni jedini a konkurencija ponekad cini cuda. zato je bitno da imas jedan pel, da bi pozajmila po sto nizoj stopi.
 
ma ja ti nista ne razuem u vezi sa tim pelom,je l to mora sto pre da se otvori?ili tek kad pocnem da stedim.(za koji mesec)
e koliko sam provalila ne postoje dobre i lose banke u globalu ,sve zavisi ko radi u ekspozituri
jesam li u pravu?
 
compte epargne logement, otvoris ga, slab je za stednju, ali je zato za uzimanje kredita dusu dao. otvara se sa 300 evra, i posle uplacujes kad imas 75 evra min (to moze da bude jednom u tri meseca ako hoces) nakon 18 meseci imas pravo da dignes kredit, po stopi od 3%
plan d'epargne logement, je reglementaran, orocis pare na 4 godine minimum i uplacujes min 50 evra mesecno (bolje 100). po isteku 4 godine imas oko 5 000 evra, i garantovanu mogucnost da dignes kredit po stopi od recimo 4 % + od drzave dobijas nekih 500 evra jer realizujes kupovinu za koju si stedela redovno 4 godine
ova dva kredita tj racuna iskombinujes i dobijes mnogo povoljniji kredit od klasicnog
ne postoje lose banke, al' postoje losi bankari :)
 
sada sam se malo udubila i kapiram,i nije to lose,sutra cu bas da pricam s muzem jer to znaci da je bolje otvoriti sto pre
da li se placa porez na te racune?
3% je super stopa
e moja drugarica je kupila stan u filmskom gradu,novogradnja dvosoban za 35 000€ ali to je nasla povoljno od lika koji je pravio te stanove,umesto plate su mu dali tri stana pa je on gledao da sto pre proda.sta mislis kako i kome poveriti potraznju za stanom dok sam ja ovde?da li advokati rade te stvari?ili se osloniti na porodicu i prijatelje?
ps moram na spavanje,pisemo se demain
laku noc:)
 
vazi se
mi cemo da nadjemo. potrudicemo se, praticemo evoluciju cena jedno godinu dana u razlicitim delovima grada, po oglasima, agencijama, itd. uz to, nadam se da ce uskoro da usvoje neki zakon o gradjevini i da regulisu malo cene, jer je sad skoro divlji zapad.
mico, ti ne placas porez na racun i sve sto imas na njemu, nego samo na interes koji ti on donosi (recimo zaradila si na njemu 2.5% ove godine, to dodje oko 100 evra tvojih interesa, od tih 100 evra ti se odbije 11 % za socijalu a ostane ti cist dobitak od 89% od tih 100 evra tj 89 evra)
laku noc, pisemo se jos
 

Back
Top