BRODICEM OKO SVETE GORE
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: BRODICEM OKO SVETE GORE

Domaćin Vesna Ks (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano BRODICEM OKO SVETE GORE

Mozda je ovo "usko"pitanje za novu temu,ali ne znadoh gde da ga udenem,a mozda ce zanimati jos nekoga.Naime,planiramo turu brodicem oko Svete gore,znam da je mnogi organizuju pa me zanimaju iskustva onih koji su bili.Iz kojih gradica idu ture,jesu li sve sadrzajno iste,koje su cene?Videla sam na CD-u Astratravela njihov izlet iz Sartija-tu ide ono:brodom oko Svete gore,pa rucak u Uranopolisu,pa opet brodic,igranje,pevanje...e,ja bih preskocila taj obilazak Uranopolisa jer planiramo sami da ga obidjemo i to djuskanje po brodu itd.dakle da li postoje ture gde te lepo voze oko Svete gore,pricaju sta se vidi i to je to?! :razz: (jel malo vise izvoljevam,a?)

Domaćin lily-sid (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano Re: BRODICEM OKO SVETE GORE

To je i mene zanimalo dok sam boravila na Tasosu, ali na zalost nisam se raspitala o tome.. Ima sigurno, nadam se da ce se neko javiti sa vise informacija..
    Sa plaze u Potosu tako je divan pogled na svetu goru, pogotovo kad zalazi sunce!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Ja sam bila u Sartiju preko Astre i išli smo na taj izlet, bilo je prelepo i svima ga toplo preporučujem! Mi smo išli najpre autobusom iz Sartija do Ormos Panagiasa (nekih 30-ak km od Sartija) gde nas je čekao tropalubni katamaran, pravi brod, a ne čamac. Ne obilazi se ceo Atos, već samo ona strana koja gleda na Sitoniju. Atos je impozantan, preko 2000 m visok, i samo to približavanje njemu ostavlja fantastičan utisak. Vodič preko razglasa govori o svakom manastiru pored koga se prolazi. Jato galebova je letelo za brodom i hranili smo ih iz ruke krekerima i keksićima! A najlepše je bilo kada su se pojavili delfini, njih 5-6, igrali su se pored broda, svi smo se oduševili, i klinci i odrasli. Lepo je posetiti i Uranopoli, tamo smo ručali, a onda natrag u Ormos Panagias, pa busom u Sarti. Bile su valjda neke igre i pesme, ali to na donjoj palubi, čini mi se, mene to nije zanimalo, htela sam da upijem svaki trenutak gledajući ono prelepo more, i ostrvca pored kojih smo prolazili. Cena je bila 26 evra po osobi, a klinci su bili besplatno. E, sad, mi smo mislili da možemo jeftinije da prodjemo u sopstvenoj režiji, pa smo dan ranije otišli kolima do Ormos Panagiasa i pitali za cenu izleta. Ispostavilo se da je 30 evra po osobi, valjda agencije dobijaju popust, šta li je... Popodne ću da pošaljem slike broda, ako nekog zanima. Nemojte da propustite priliku, nećete se pokajati, to je sigurno!

Ističe se
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Reputaciona moć
    78

izgleda da će mi se posrećiti ove godine da odem i ja u taj obilazak ,, ,, mada šta odeš tamo i pitaš kad i odakle polazi brodić ,,, ali u pravu si vesna kš --- koj će mi moj igranje po brodu ako obilaziš svetinju ,, nema smisla ,,
    A KAD ĆU AKO NEĆU NIKAD?????

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Pa, sad, igrali-ne igrali, cena je ta... Ko neće ne mora uopšte ni da zna za to igranje i pevanje jer je brod zaista ogroman, ima salon na donjoj palubi i tu je nastupala valjda neka folklorna grupa, ne znam ni sama, a na srednjoj palubi je kafe. Mislim da je bolje ići sa agencijom, jer vodič govori o svakom manastiru. Kako god da odlučite, imaćete nezaboravno iskustvo!

Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Hvala!Svakako cemo ici,samo sam mislila da tada napravimo zaista molitvenu atmosferu...Ali sto kazes-svako nek radi sta voli za vreme tog lepog puta. 8-)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Ja sam bio u Jerisosu preko agencije Follow me. Prevoz autobusom do Uranopolisa 1,30 a krstarenje je bilo 16 evra za odrasle i 8 za decu. Sve ostalo bilo je kao u Dinninom postu, samo nazalost bez delfina. I nije bio katamaran, vec obican putnicki brod sa dobrom uslugom i bez igranja po stolovima. Jedinstven dozivljaj koji ne treba propustiti.

Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Jeste to isli u organizaciji agencije follow me ili ste nesto sami nasli?

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007., 04:47
  2. Dragi ženski svete...
    Autor More_bre u forumu Arhiva
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 02.06.2007., 16:34
  3. Misterija Kovilja i srpske Svete gore
    Autor sirotan u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.05.2007., 18:15
  4. Misterija "Kosmajske Svete gore":