Povezivanje sata II na sata

Zverko1986:
Kupio sam danas SATA II Maxtora i povezao na asusosvu sata plocu i nije ga prepoznala.
Pre toga sam bez problema koristio sata hard. Kako da podwsim plocu ili hard?

Hvala!!!!
Da li ta ASUS-ova ploča podržava SATA II diskove? Ukoliko ne, onda ili zameni taj SATA II disk za SATA ili kupi negde SATA II kontroler. Ako podržava, onda proveri u BIOS-u da li je SATA kontroler na ploči aktivan.
 
Zverko1986:
Kupio sam danas SATA II Maxtora i povezao na asusosvu sata plocu i nije ga prepoznala.
Pre toga sam bez problema koristio sata hard. Kako da podwsim plocu ili hard?

Hvala!!!!
Kao prvo ne moras da imas podrsku na ploci za SATA II diskove da bi koristio SATA disk.To je isti interfejs samo sto SATA II ima vecu mogucnost protoka podataka (300 MB) a SATA 150 MB.
Vjerovatno ti treba novija verzija BIOSa da bi ploca prepoznala disk.
A ja imam 2x80GB jedan je SATA Segate 7200.7,a drugi je SATA II 7200.9 i oba rade u RAID polju 0 bez problema na ABIT-ovoj ploci IC-7 koja nema kontrolere za SATAII diskove...
 
Zverko1986:
Vladimire, da li potrebno neko posebno podesavanje biosa ako sam vec koristio SATA?
Na novom hardu napajanje ide preko istog kabla.

Ako sam te najbolje razumio , HDD vuce max. 25W tako da na istom kablu mogu da budu dva uredjaja.
BIOS moras FLESHovati ako ti ne prepoznaje maticna novi disk , ili eventualno mozda si disk nakacio na granu koja je u biosu DISABLE.
Nadji na ASUSovom sajtu BIOS koji ispravlja greske vezano za SATA II diskove,flash i uputstvo kako se to radi i updata BIOS.
Ili ako u tome bas i nisi strucan ,nadji nekog ko zna...
SRETNO !!!
 

Back
Top