Kako otkaciti dosadne ljude?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mackic

Iskusan
Poruka
5.350
Ne znam da li ovo pitanje spada u ovaj podforum, ako ne neka prebace.
Uglavnom je pitanje kako se vi "borite" protiv dosadnih ljudi koje srecete na ulici, poslu, u basu, koje poznajete ali vam neopisivo dosadjuju.
Ja sam sve izgovore do sada istrosila svaki po pet puta najmanje ("jao zurim znate", "evo bas sam krenula tamo i tamo, cekaju me" i sl.) i iskreno da kazem ne mogu vise. Onda sam pocela da izbegavam takve ljude, ali me i to pocelo neverovatno da zamara, pa me zanima na koji nacin vi izbegavate pokretne dosade?
p.s. nemojte mi samo reci ono "slusaj sta pricaju, ali u stvari misli o necemu desetom" jer ne mogu da ih slusam jer sam dosta nervozna osoba po tom pitanju
 
Ja samo zustro...
...skoro me je jedan Kinez smarao dok sam bio u sajber kafeu...tamo u Kini...i postavljam mi neka debilna pitanja na kineskom engleskom...razumem ga svaku pet rec. A ja nesto gledam preko neta...i ne gledam u njega uopste,racunam sve sam ce da ode.
Ali ne on me jos i gurka da ga slusam...i ja mu posle par minuta kazem...ali covece...vreme koje koristim na netu sam platio,a ako budem pricoa sa tobom istecice mi,pa moram ponovo da platim. Hoces ti da mi platis? ...I tu ga otkacim...medjutim jos jednom se nakacio...i tu sam morao zustrije da ga odyebem.
Tako da dosadni ljudi ce ti dosadjivati sve dok ih direktno ne odyebes. Dok im direktno ne stavis do znanja da su dosadni i da nemas vremena ni za sebe ,akamoli za njih.
 
Dans mi se desilo nesto slichno,...dosadjivao je neko koga bih sad pljunula u lice...Nije bila tu samo jedna osoba,njih chetvoro!Jeste,iskrenost,...treba reci shta mislish i zdravo brate,putuj dalje,...A mislim se i da bidem extremno surova,...sad koliko sam besna mi padaju razne stvari na pamet :evil: Jaooo,...zashto bash meni sve ovo da se deshava??

Meni tek predstoji odjeb tih ljudi,...I odluchila sam,..i najblize cu da oteram,...oni su mi i napravili najvishe problema!Ovo ako mi se bude josh jednom ponovilo,chucemo se ljudi iz CZ-a... :-? Pada mi svashta na pamet sad,...gadno bogami! :evil:

A poznanici,komshije,ostali,...ma samo se okrenem i "zurim"...Nemam ja zivce za smaranje,...samo ovo danas,vishe je bio strah nego smaranje :roll:
 
Ma meni je najgore kada me takvi smaraci sretnu u autobusu. Jedino sto mogu je da se molim bogu da silaze pre mene. A jos gore kad ih sretnem u dok setam psa. Onda misle da imam citavu vecnost da ih slusam :roll: Npr. pre neki dan sam srela jednog lika kojeg inace izbegavam ali ovog puta nisam uspela, i on mi poce pricu "i znas probudi me danas sef....ovaj....negde u pola dvanest....i kaze kao na samo pet minuta da dodjem....ovajjjjjjjj....(pri tom mazi mog psa)...i zamisli.......ostao sam tako do 6 sati.....". Ja vec htela da iskocim iz koze, i sreca pas mi je bio na povodcu pa me je malo odvukao na jednu stranu i ja kao "e pa kao moram da idem, evo kuca me vuce", i jedva ga se oslobodih. E takve situacije me bukvalno dovode do ludila. A taj dan posebno nisam bila raspolozena za prazne price.
 
Ja nabacim onaj vjestacki osmijeh... posebno kad sretnem neke tetke,babe,koje sam jednom u zivotu vidjela i onda mi uhvate pricu KAKO SU TI KUCI,KAKO SKOLA,STA RADI ONAJ (cesto neko kog auopste ne znam),POZDRAVI IH SVE.... bla bla bla.... Ispostujem ih eto,ne znam ni o cemu pricaju....
 
Zveknes ih po glavi pa pobegnes
a020.gif
:lol:

Samo se sali, mada mi je padalo na pamet par puta.
Ja uglavnom nemam takve probleme jer sam se dosta promenio pa me vecina ljudi ne prepozna. Kad vidim da me je neko prepozna ja krenem prvi da zapitkujem, kao npr. Sta radis? Kako si?, pa mu kazem da zurim da mi da broj telefona pa cu ga nazvati. Naravno nikad ne nazovem. Ponekad i oni pobegnu od mene jer sam ja krenuo da zapitkujem, samo zameni uloge, umesto da on tebe smara ti smori njega.
 
Kada osecam da neko vrsi duhovni vampirizam ili me smara, jednostavno ih otkacim po principu, "Ne moj se ljutis ali mene to stvarno ne zanima imam ringispil u glavi i ne mogu te pratim o cemu pricas".Postavim se po principu kao da sam umorna, ma kao da me pregazilo krdo slonova, da sam u frci i ne znam gde udaram.Znas onu staru "Napad je najbolja odbrana" i ciao
coffee.gif
 
Jao ...to su strasno glupe situacije,a kojima uvek nagrabusim jer zbog svoje ljubaznosti uvek pazljivo slusam dok neki unedogled smaraju...
Nemam srca da budem gruba i da otkacim bilo koga kome je stalo da procaska sa mnom...ne zelim da povredjujem ljude...na bilo koji nacin
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top