Novak Djokovic - Britanski pasos

Achilles

Obećava
Poruka
75
Ovo je deo intervjua sa sajta novaka dojkovica.


"Novak Djoković, britanski broj 1. Koliko dugo ćemo čekati da čujemo ovo kao zvanični naslov?"

"Moram da ti kažem da si pogrešio (smeh). Ja sam srpski broj 1, na sreću, a ne britanki broj 1."

Ovim me odusevio sto je rekao, ali onda sledi...


"Kako vidiš mogućnost da jednog dana zaigraš za Veliku Britaniju?"

"Nikad se ne zna. Moram da istaknem da do sada nije bilo ozbiljnijih razgovora o mom odlasku u Britaniju. To su samo glasine i sada ne želim da ulazim u tu priču dublje. Trenutno igram za svoju zemlju, osećam se veoma dobro praveći velike uspehe. Na vrhuncu sam svoje igre. Nikad se ne zna u tenisu i životu, možda se to i dogodi jednog dana, ali za sada od toga nema ništa."



NIKAD SE NE ZNA!? ZA SADA od toga nema nista!?! Jel on NORMALAN!? Ja prosto ne mogu da verujem da bi neko na to pitanje odgovorio "nikad se ne zna". Pa ****** nije mu to jebeni klub koji moze da promeni. Kako moze i da POMISLI da igra za drugu naciju! Kako me je razocarao sad, e tacno bi mu ako to uradi, oduzeo drzavljanstvo srbije!

"Nikad se ne zna" ... UH!!!
 
@achilles
Izvini, ali 100 procentno verujem da je zoranpetrovic u pravu! Seti se šta je bilo sa onom veslačicom! Nisu mogli da joj obezbede uslove da ode na olimpijadu, obezbedili joj Mađari i za NJIH je osvojila dve zlatne medalje...
Već je poznato da se ne ulaže u pojedine sportove, i ako tim sportistima ta diskriminacija onemogućava dalje napredovanje, jbg...
Oliveri Jeftić, najboljoj atletičarki, nisu mogli da obezbede uslove da se sprema, spremala se u Užicu i bila 6. na Olimpijadi. A šta bi tek bilo da su joj obezbedili uslove kakve zaslužuje?
 
Ma ljudi ovde u Srbiji nema perspektive za sport tj za normalan, zdrav razvoj sporta.Imamo pregrst talenata ,sjajnih sportista koji 'napolju ' gaze sve redom ali u Srbiji se nailazi na svakave mahinacije...potpuno bih ga razumeo ako bi presao da igra za njih...Levrone je totalno u pravu...
 
levrone:
@achilles
To ti je isto kao kad mladi stručnjaci beže u inostranstvo zato što nemaju uslove da rade...

Ljudi bre o cemu vi pricate, on je stvoren kao igrac i kraj, kakvi bre uslovi? Treba mu teniski reket, loptica i teren, I KRAJ! Da ga nacija ne ceni, ili tako nesto, da nas sve boli uvo, pa ajde da razumem. Ova sto je igrala za madjarsku zaista nije imala neke uslove, i nije bila formirana kao igrac, proslavila se "igrajuci" za madjare, ali nole je vec kreiran kao igrac, i ima podrsku cele nacije. Igranjem za UK NISTA ne bi dobio, osim sto bi ga svetski dzet set vise pratio , i sto bi dobio britanski pasos.

On igra za sebe, samo pod srpskom zastavom, i to je to. Srpska zastava ga UOPSTE ne usporava, a iskreno ne vidim kakve bi koristi imao sa britanskim pasosem, jer on sa ovim primanjima moze da zivi GDE POZELI (Monaco, Engleska, USA itd.. ) dakle GDE HOCE.

Mada iskreno, on nece promeniti sredinu ipak mislim. Mislim sad ipak, da onim izjavama "nikad se ne zna" samo "diplomatski" prica, i plus sto dobija paznju engleske, i samim tim sveta.


Kazem jos jednom, po bilo kojom zastavom da igra, on igra za sebe, zastava je samo slicica pored njegovog imena. Zaradjivace istu kolicinu para. I to je to.
 
Sa kojim crnim primanjima? Ovo mu je prvi ATP... A sta ce biti sa njegovom bracom? Da li njegovi roditelji hoce bolje uslove i za njih, a mozda i za sebe? Znas li koliko su skupi treninzi i uopste sve sto je u vezi sa njim? Nasima siste jaja, slaba podrska...'mali je talentovan i to mu je dosta, i samo udri' TUKI brate...ja mislim da ce biti presudna odluka njegovih roditelja...
 
zoranpetrovic84:
Sa kojim crnim primanjima? Ovo mu je prvi ATP... A sta ce biti sa njegovom bracom? Da li njegovi roditelji hoce bolje uslove i za njih, a mozda i za sebe? Znas li koliko su skupi treninzi i uopste sve sto je u vezi sa njim? Nasima siste jaja, slaba podrska...'mali je talentovan i to mu je dosta, i samo udri' TUKI brate...ja mislim da ce biti presudna odluka njegovih roditelja...

Ja mislim da takvi kao ti, pricate sam to da ne bi imali razloga da se ljutite na njega, bukvalno sve biste rekli da je ok, dokle god je on poznat i uspesan, pa makar i napljuvao sve ovde (sto se naravno nece desiti), ali kazem da samo trazite razloge da se ne ljtutite na njega.

"SA KOJIM CRNIM PRIMANJIMA" ? Lik je zaradio oko 657 000$ do sada od nagrada samo, ne racunajuci sponzore, dakle NE RACUNAJUCI sponzore, a ima 19 godina samo? Tebi 657 000$ malo? a 19 godina ima? Lik ce da zaradi do svoje tridesete sa sponzorskim ugovorima sve zajedno preko 15 000 000 sigurno, zato ne lupaj. A ako su ovde skupi treninzi, tek su tamo, i nemoj da pricate da nema podrsku neku, jer podrska svih ljudi ovde ne moze da bude veca. Svi su uz njega, cela nacija, svi mu cestitaju, i predsednik ga je zvao cak. Ne zaboravi da su jeleni dokic dali cak diplomatski pasos, samo sto je kucka opet otisla. Tako da nemojte da pricate da nema podrsku, jer ako ista ima, ima podrsku svih nas.

I ponavljam, njegova braca ce biti obezbedjena samim tim sto je on milioner, i tu nema price.
 
I sta ste zapeli za te uslove, i pricate o struchnjacima nekakvim koje beze iz zemlje. Pa oni potpisuju za druge klubove sto je SASVIM U REDU. Zato sto tamo mogu daleko bolje finansiski da prodju, i to razumem.

Novak Djokovic igra za sebe, moze da bude drzavljanin koje god hoce drzave, igra za sebe, zaradjivace na turnirima isto kao i sada. i ajde sad pametnjakovici, recite sta od ovoga nije tacno.
"treninzi su skupi" o boze ovaj sto je odvalio... ako je TO razlog da promeni drzavljanstvo, zato sto su u srbiji TRENINZI SKUPI, a u Londonu su jeftiniji, MA DAJ!

A inace, i dalje moze da ode da trenira gde god hoce, moze da bira zemlju gde ce da ide. I ajde vise nemojte mi samo govoriti da nisam u pravu, vec recite konkretno sta nije tacno od ovoga sto sam naveo.
 
Nisam mislio samo na sportske stručnjake, nego stručnjake uopšte. Misliš li da neki naš naučnik ima uslove da radi u Srbiji? Misliš li da koga uticajnog u vlasti zabole za to?.... E tako ti je i sa dosta perspektivnih sportista.
...
Sećaš li se evropskog prvenstva u vaterpolu, Budimpešta 2001?
Vaterpolo savez nije ima para da učestvuje na prvenstvu, vratili su se u Srbiju sa zlatnom medaljom i 100.000 maraka duga. Od potencijalnih sponzora su dobili samo čestitke.
Nije sve u moralnoj podršci, ima nešto i u novcu!
 
levrone:
A s druge strane, verujem da Đoković ne bi igrao pod britanskom zastavom ako stvarno ne bi morao.
Jelena Dokić je karijeru počela pod australijskom zastavom...

Ok tu se slazem, Jelenu Dokic mogu da razumem. Jer ipak je tamo naucila da igra tenis.

E ja stvarno nisam, verovali ili ne, jedan od onih koji je ultra nacionalista, i da kritikujem sve sportiste koji odu u inostranstvo. Razumem kad neko bas NEMA uslove da igra ovde, ili ako je naucio taj sport u zemlji stranoj. Neke sportove drzava i ne moze placa mnogo, jer.. ako niste primetili, mi nismo bogata drzava, i ne moze svaki sport da ima veliki budzet, ne zato sto drzava ne zeli da da, vec jednostavno NEMA.

Ali za novaka mislim da ima apsolutno sve, podrsku svih ljudi ovde, a i uslove za rad, jer ne vidim sta to moze da mu fali ovde.
 
Iskeno ne osudjujem nikog ko ode preko, i ko se tamici za drugu zemlju ili trenira bilo gde drugde....
Sta se bre tripujete kakva bre Srbija..sta ko bre ima ovde... sve je sranje.. sve pare nabili u svoje dzepove a za sport ne daju ni dinar...a kamoli evro ..to je vec valuta. I treba svi da odu ..sta se ovde takmice ..za koga. Za neke debele krmke..koji sede u svojim vilama i zderu a nemaju pojma da neko proliva znoj na terenu negde ili u sali.
I ako bash ocesh eto ti smrdljivi fudbaleri ..koji imaju sve a nista nisu niakd uradili ...i Rambo Petkovic koji iz istih razloga nije hteo da igra za BRazil.. jer se nadao da ce ga pozvati u nashu reprezentaciju ..a nikad nije ni bio pozvan.
I dokle mislite da ce da traje taj patriotizam... i sve to ..Srbija Srbja...ajde bre koliko imash ti Achile godina... i ako bash ocesh da vicesh Srbija Srbija sto nisi stavio nick Milosh Obilic ...nego si stavio tog grckog govnara.
Ajde sad idi lepo gledaj Svebor.. posto tu sigurno nece da menja zamlju za koju se takmici.
 
Rufio:
Iskeno ne osudjujem nikog ko ode preko, i ko se tamici za drugu zemlju ili trenira bilo gde drugde....
Sta se bre tripujete kakva bre Srbija..sta ko bre ima ovde... sve je sranje.. sve pare nabili u svoje dzepove a za sport ne daju ni dinar...a kamoli evro ..to je vec valuta. I treba svi da odu ..sta se ovde takmice ..za koga. Za neke debele krmke..koji sede u svojim vilama i zderu a nemaju pojma da neko proliva znoj na terenu negde ili u sali.
I ako bash ocesh eto ti smrdljivi fudbaleri ..koji imaju sve a nista nisu niakd uradili ...i Rambo Petkovic koji iz istih razloga nije hteo da igra za BRazil.. jer se nadao da ce ga pozvati u nashu reprezentaciju ..a nikad nije ni bio pozvan.
I dokle mislite da ce da traje taj patriotizam... i sve to ..Srbija Srbja...ajde bre koliko imash ti Achile godina... i ako bash ocesh da vicesh Srbija Srbija sto nisi stavio nick Milosh Obilic ...nego si stavio tog grckog govnara.
Ajde sad idi lepo gledaj Svebor.. posto tu sigurno nece da menja zamlju za koju se takmici.


E mnogo kenjas ti, samo seres nista konkretno nisi ni rekao. Ne poznajes me, uopste ne znas kakav sam nacionalista, a odgovor je NISAM nacionalista. Samo opravdavate odlazak svih, da bi ste moglu u bulju da im se uvucete, i da biste nastavili da kritikujete ovu zemlju, nikad vam bre nista ne valjda (a ne kazem da su stvari ovde dobre).

A ja sad tebi sto bi rekao ovde, napisao sam vec 2 puta, ali ocigledno moronima treba 3 puta da se prica.

Novak Djokovic se ne takmici OVDE, ****** skapirajte to vise, takmici se u inostranstvu za SEBE, samo pod srpskom zastavom I TO JE TO. Nista ga ne sprecava srbija, a tebi kretenu ako se ne svidja ovde, idi trazi lepo azil i preseli se u Jermeniju ili tako nesto.
Ne kazem da se ovde zivi dobro, ali ****** prestanite da serete vise! Sve sto se desi u ovoj zemlji ali SVE, NIKADA vam nista ne valjda.

Rambo Petkovic je trebao da bude pozvan za reprezentaciju, i sta se lozite vise za njega, on i da je pozvan da igra za brazil, igrao bi prijateljske utakmice, i to je to. SP ne bi ni video.

Ovde se uopste ne radi o nekom EXTRA patriotizmu. Sebe smatram patriotom, ali nikako nacionalistom. Ja kazem, mogu da razumem da Jelena Dokic igra za AUS zato sto je tamo odrasla i naucila tenis da igra, mogu da razumem da bilo koji fudbaler/kosarkas ode i zemlje sto je potpuno normalno. Ali da neko promeni drzavljanstvo, BEZ IKAKVOG razloga, da ima ovde potpunu podrsku svih kao sto vec ima, i da ima sve uslove za rad, kao sto ima takodje, to ne mogu da razumem.


Vi sto opravdavate to samo ste jedni od onih koji non stop prozivaju ovu zemlju, jer smo odrasli u sjebanim vremenima, pa vam je valjda to ostalo u navici.

A to "ovi pune dzepove bla bla" Ajde reci nesto konkretno LEBA TI, sta, dinkic otvara bambilend ili tako nesto? Po cemu ti zakljucujes da se ovde svi na vlasti pune parama kao i pre.

Shvatite da ovo nije jebena amerika, i da jednostavno NEMA PARA da se ulaze u sve sportove, a to "treba da bude za talente" , da treba, samo sto ti ne znas ko je talenat dok se ne razvije.
 
I jos nesto, zasto je bitno da se takmice pod nasom zastavom. Ne zbog toga da bi mogli da vicemo "Srbija Srbija" . Vec da uticu time na sledece generacije sto dolaze, da ih motivisu, da se bave tim sportom. E ZATO JE BITNO! Za dobrobit naseg sporta, a ne da bi sad pokazali mi kako smo mi "SRBI BOZIJI NAROD" i te gluposti.
 
Achilles:
E mnogo kenjas ti, samo seres nista konkretno nisi ni rekao. Ne poznajes me, uopste ne znas kakav sam nacionalista, a odgovor je NISAM nacionalista. Samo opravdavate odlazak svih, da bi ste moglu u bulju da im se uvucete, i da biste nastavili da kritikujete ovu zemlju, nikad vam bre nista ne valjda (a ne kazem da su stvari ovde dobre).

A ja sad tebi sto bi rekao ovde, napisao sam vec 2 puta, ali ocigledno moronima treba 3 puta da se prica.

Novak Djokovic se ne takmici OVDE, ****** skapirajte to vise, takmici se u inostranstvu za SEBE, samo pod srpskom zastavom I TO JE TO. Nista ga ne sprecava srbija, a tebi kretenu ako se ne svidja ovde, idi trazi lepo azil i preseli se u Jermeniju ili tako nesto.
Ne kazem da se ovde zivi dobro, ali ****** prestanite da serete vise! Sve sto se desi u ovoj zemlji ali SVE, NIKADA vam nista ne valjda.

Rambo Petkovic je trebao da bude pozvan za reprezentaciju, i sta se lozite vise za njega, on i da je pozvan da igra za brazil, igrao bi prijateljske utakmice, i to je to. SP ne bi ni video.

Ovde se uopste ne radi o nekom EXTRA patriotizmu. Sebe smatram patriotom, ali nikako nacionalistom. Ja kazem, mogu da razumem da Jelena Dokic igra za AUS zato sto je tamo odrasla i naucila tenis da igra, mogu da razumem da bilo koji fudbaler/kosarkas ode i zemlje sto je potpuno normalno. Ali da neko promeni drzavljanstvo, BEZ IKAKVOG razloga, da ima ovde potpunu podrsku svih kao sto vec ima, i da ima sve uslove za rad, kao sto ima takodje, to ne mogu da razumem.


Vi sto opravdavate to samo ste jedni od onih koji non stop prozivaju ovu zemlju, jer smo odrasli u sjebanim vremenima, pa vam je valjda to ostalo u navici.

A to "ovi pune dzepove bla bla" Ajde reci nesto konkretno LEBA TI, sta, dinkic otvara bambilend ili tako nesto? Po cemu ti zakljucujes da se ovde svi na vlasti pune parama kao i pre.

Shvatite da ovo nije jebena amerika, i da jednostavno NEMA PARA da se ulaze u sve sportove, a to "treba da bude za talente" , da treba, samo sto ti ne znas ko je talenat dok se ne razvije.


E moj decko ..ovo bolje da stane tako gde je i pocelo .. jer ce daleko otici..:) I ja sam kao mali bio patriota.. i sve je to lepo...ali pre ili kasnije skonatcesh gde zivish... Niko nekaze da ja nevolim svoju zemlju ..ali kazem da treba da se ide iodavde jer jednostavno neke stvari ovde ne funkcionishu trenutno..i to je to ...a to sto spominjesh bambilend to je bahs lepo ..posto ako nisi znao ..mi nemamo Bambilend ..ali imam EXIT... znash .. to je jedan ZOmbilend za narkomane.. iz celog sveta.. pa i za ove nashe.. posto za sport nema para.. to je ok ..kapiram ja to ...ali za dovodjenje Bili Idola.. ima kesha.. za dovodjenje matorih izdrkotna koji vishe ne mogu ni gitaru u ruci da drze za to ima kesha.. U stvari ti si u pravu .. podigli su Arenu ...velelepnu gradjevinu, "Sportski" objekat gde se odrzavaju koncerti .. i madjonicarski spektakli. TO je sve tako lepo .. a za sport se nema para....
Zbog tih istih likova koji vode ovu zemlju smo svojevremeno svi dobijali batone na ulicama misleci da ce nesto pametno da urade..pa sta su uradili ..ubili su jedninog pametnog coveka koga su imali pored sebe.. pa da to je i normalno ..jer kad macke nema mishevi kolo vode. A ako vec pricamo o sportu .. onda se seti samo da je M\matori Dokic hteo da igradi ceo kompleks teniskih terena ovde kod nas i da dovede sve velike zvezde kod nas...a oni mu to nisu omogucili ..zshto ? Ili mi samo objasni zashto stranci ne ulazu u nista kod nas.. ?

A ja Novaku namam zashto da se uvlacim u bulju ..jer decka ni ne poznajem .. i to gde bi Rambo bio ..ti to neznash .. zato pssst..

pozdrav !!
 
Achilles:
I jos nesto, zasto je bitno da se takmice pod nasom zastavom. Ne zbog toga da bi mogli da vicemo "Srbija Srbija" . Vec da uticu time na sledece generacije sto dolaze, da ih motivisu, da se bave tim sportom. E ZATO JE BITNO! Za dobrobit naseg sporta, a ne da bi sad pokazali mi kako smo mi "SRBI BOZIJI NAROD" i te gluposti.

Mislim da neke druge stvari sad motivishu ljude, posebno mlade ljude.. ..veruj mi, :D
 
@achilles
Ne znam da li ti je poznato, ali sve profitabilnije stvari u Srbiji su odavno politizovane. Uprave sportskih društava, ministarstva,... su pune guzonja kojima je najbitnije da za sebe ućare koji jEvrić, umesto da ga ulože u razvoj sporta, ili bilo čega drugog.
...
A o tome što neko "proziva zemlju", stvar je da taj neko proziva uticajne ljude, ljude koji bi mogli i morali da urade nešto...
...
Što se tiče pasoša, verovatno postoji i mogućnost i dvojnog državljanstva. Ja npr. imam dva pasoša....
Dokići su hteli da otvore teniske terene u Bg-u, pa nisu mogli da dobiju dozvolu. Da je trebalo neki mafijaš da otvori javnu kuću, sigurno bi se našla dozvola.
Eto ti primera kako je neko hteo da motiviše mlade da treniraju, i gde ćeš tada boljeg promotera od Jelene Dokić( tad je bila 4.)....
Možda zbog sličnih seronja koji nisu hteli da daju dozvolu za izgradnju terena baš i Novak Đoković razmišlja da zbriše.
 
levrone:
@achilles
Dokići su hteli da otvore teniske terene u Bg-u, pa nisu mogli da dobiju dozvolu. Da je trebalo neki mafijaš da otvori javnu kuću, sigurno bi se našla dozvola.
Eto ti primera kako je neko hteo da motiviše mlade da treniraju, i gde ćeš tada boljeg promotera od Jelene Dokić( tad je bila 4.)....
Možda zbog sličnih seronja koji nisu hteli da daju dozvolu za izgradnju terena baš i Novak Đoković razmišlja da zbriše.

Jao bre ne znas pricu sa Dokic porodicom. Njen cale je opicen 200%, onaj najgori nacionalista zbog kojih je sad, sramota biti patriota, jer odma asocira na takve kao on.

Oni su hteli da otvore teniske terene, ali znas gde? Na USHCU! Tamo gde je previdjeno zelenilo da bude, gde su parkovi godinama, i gde ce biti, gde svi volimo da setamo.

I nasi im rekli naravno NE MOZE! To je predvidjeno za park, ne mogu tamo da se grade tereni, i dali su im ponudu u bluku 45, tu negde, i on se nadrkao, i povukao plan.

Dakle covek je imao totalno nerealan zahtev, hteo na ushcu da pravi terene, ma vazi sto ces tamo da pravis.
 
Achilles:
Jao bre ne znas pricu sa Dokic porodicom. Njen cale je opicen 200%, onaj najgori nacionalista zbog kojih je sad, sramota biti patriota, jer odma asocira na takve kao on.

Oni su hteli da otvore teniske terene, ali znas gde? Na USHCU! Tamo gde je previdjeno zelenilo da bude, gde su parkovi godinama, i gde ce biti, gde svi volimo da setamo.

I nasi im rekli naravno NE MOZE! To je predvidjeno za park, ne mogu tamo da se grade tereni, i dali su im ponudu u bluku 45, tu negde, i on se nadrkao, i povukao plan.

Dakle covek je imao totalno nerealan zahtev, hteo na ushcu da pravi terene, ma vazi sto ces tamo da pravis.

E ti stavrno nemash pojma.. ajde bre kakvi parkovi .. pa tu na uscu , imash zilion nekih smrdljivih restorancica.. i stalno je tu neki cirkus.. ili sa ti ja znam vec.. i taj travnjak niko ni ne odrzava... o kakvom ti parku pricash .. ajde bre . Pa sta bi falilo da setash pored teniskih terena.. ne bi on uz vodu sigurno podigao teren .
 
Rufio:
E ti stavrno nemash pojma.. ajde bre kakvi parkovi .. pa tu na uscu , imash zilion nekih smrdljivih restorancica.. i stalno je tu neki cirkus.. ili sa ti ja znam vec.. i taj travnjak niko ni ne odrzava... o kakvom ti parku pricash .. ajde bre . Pa sta bi falilo da setash pored teniskih terena.. ne bi on uz vodu sigurno podigao teren .

E opet serete samo. Da je neko iz vlasti sad tamo napravio tenske terene, onda bi rekli "e Je8em ti ovu vlast vidi gde gradi terene".

Zelena povrsina je predvidjena tu, restorani su uz obalu daj ne lupajk molim te! Niko nece dobiti tamo dozvolu da gradi bilo sta, a ne kompleks teniskih terena. I STA JE FALILO U BLOKU 45 da napravi? Ko da su mu dali u batajnici dozvolu. Faca oce na ushcu da pravi..

Ocigledno da se uopste ne razumes o ovome. Postoji URBANI PLAN grada, i na tom urbanom planu, taj deo je predvidjen za zelenu povrsinu I TACKA. Nikom ne bi ni palo na pamet da trazi tamo da gradi bilo sta, nego taj damir dokci nema pojma sa zivotom, dobro je nije trazio da se srusi beogradjanka da tamo pravi teniske terene.
 

Back
Top