Piano lessons

le_malade_imaginaire

Zainteresovan član
Poruka
229
Ja bih, avaj, hteo da naucim osnove klavira :oops: Imam onako malo predznanje sto se tice teorije muzike, ali naravno nikada dublje nisam zalazio u to - vec samo u delove koji su me interesovali. S obzirom da imam sluha (which is good, right?)... mislio sam da bi bilo steta da ne naucim onako barem nesto... Sada: MY QUESTION... da li neko ima nekakav predlog kako da pocnem (ja sa svojih 17 i ne mogu da budem virtuoz, imam jako skromna ocekivanja)... i iz koje knjige da pocnem da hvatam cake?
Nesto tipa "Klavir za pocetnike" bi bilo super... Jos ako biste znali gde i kako to nabaviti, bio bih zahvalan...

PS. Nadam se da me niko nece lincovati :oops: Ja to radim samo iz hobija... :D
Pozz
 
Sa 17-18 godina, you´ve got to be joking, man... Da li znas da za klavir recimo odbijaju decu koja su peti razred, jer su im prsti zardjali na tu foru...! A bas ce mene neko da primi... Eventualno na neko pevanje, cime se i ne bih bas pozabavio... :)
 
Pah... Ovako... Ne zelim da znam da sviram Betovena, ni Mocarta, jer znam da je to nemoguce. Prvo, cak i kada bih mogao da savladam prste, dobio bih artritis 'vako mlad. S obzirom da planiram studije, ne zelim da se odreknem svega toga zbog muzike. Dalje, ne mogu da vezbam 12 sati dnevno, ipak sam realan. "Na kraj sela" nisu osnove, vec nesto za idiote.

I rest my case...
P.S. Izvini sto zvucim ovoliko drsko, oci su mi sklopnjene... I nervozan sam... Thnx anyway!
 
Ja kad sam pocinjala je bila neka knjiga sa autorom na K ... za pocetnike... evo, vec neko vreme razbijam glavu i ne mogu da se setim imena, cini mi se da je domaci autor bio u pitanju. Huh!...

a i Cherni je tu negde za pocetnike valjda... zasto ne odes u knjizaru gde se prodaju knjige za muzicku skolu i raspitas se isto ovo sto si nas pitao. Ili na kraju krajeva odes do muzicke skole i informativno pitas profesorku klavira sa cime bi mogao da pocnes, a skapirace zasto ne upisujes muzicku skolu. Ipak si mator za to ;)
poz!
 

Back
Top