Tranzitni Pluton

Deo koji me zbunjuje je:
Tranzit plutona preko ascedenta..izdvojila sam par aspekata koji su po mom mishljenju povezani...
- ascedent je u jarcu
- ascedent u konjukciji sa mesecom
- saturn u vagi
- saturn u 8 kuci
- saturn konjukcija jupiter
- venera u vagi u 9 kuci
- venera sextile mars
- venera konjukcija pluton
...I da ne spominjem mars u 12 koji je u kvadratu sa jupiterom, mars sextile jupiter, mars semisquare MC...
Ima li uopshte neki aspekt koji vadi celu ovu prichu?
I ako uopshtre znachi navescu i mesec i sunce....
- mesec u blizancima u 5
- mesec opozicija neptun
- mesec sextile N. node
- mesec trine S. Node
- Sunce u strelcu u 10
- Sunce sextile jupiter
- Sunce konjukcija uran
 
sevilja hvala na trudu
a eh sta me ne brine??? ali se mnogo uznemirim kad vidim neku guzvu planeta a ne znam to da protumacim.
Po tranzitu jupiter uskoro prelazi preko natalnog meseca a zatim i preko jupitera (to bi trebalo mozda da donese i neko nasledstvo a znamo kada se dobija nasledstvo ....) a onda pluton prelazi preko natalnog jupitera
znaci najvise se plasim da ne izgubim nekog bliskog, i mnogo brinem o deci
U Astologiji se svaki dogadjaj mora potvrditi sa bar četiri elementa.
Npr. smrt mlade osobe do 19-te godine.
Prvo, Merkur bi bio u osmom polju, drugo, Merkur vladar 1., 3., 6. il 8. polja, treće opozicija Merkura i Urana ili taj Uran u nekom od navedenih polja...ovo je samo jedan primer...dalje se postavlja pitanje kad? Onda kad se poklope tranziti...ali ne zaboravi ČETIRI pokazatelja.

Još jedna bitna stavka je da je Pluton jako spor u svom kretanju. To sam već navela i on deluje samo na izuzetne karaktere i u egzaktnim aspektima.Kad kažem izuzetni karakteri, mislim na takozvane Plutonske tipove- hiperosetljivi, paranoični, specifični kriminalci (npr. Raspućin je bio plutonski tip - fatalan karakter van društvenog sistema koji svojim delom radi protiv okoline i sebe, što ni da je svestan ne može zaustaviti).
Upliv Plutona kod ostalih, nas NEplutonskih tipova se uglavnom odražava na transcedentne stvari. Ali, opet naglašavam, kad se formira egzaktan aspekt ( u tranzitu).
Pluton u tranzitu preko osmog polja može dati i tebi bolest u tom razdoblju (uz četiri aspekta koji potvrdjuju)- ovo je samo primer, ne predikcija.;)
A smrt bliskih osoba se posmatra preko polja koja su zadužena da njih opišu. Npr. u ženskom horoskopu otac- deseto polje, pa vladar i planete u njemu sa sve aspektima u natalu, plus tranzitni aspekti. I još nešto, ne vezuje se samo Pluton za smrt.
Saturn može dati , takodje, te strašne životne udarce.

Zato, bez opterećivanja Plutonom.;) Ali ne čudi me tvoja briga, taj Mesec u osmom i daje ljude ranjive posebno emotivno.
 
Original postavila Djura Mornar
Pitam te jer me brine cuvena 2010-ta....kada ce po solaru on biti u Jarcu u sestoj, i graditi kvadrat sa Uranom ( u konjuk. sa Jupiterom pa samim tim i Jupiterom ) koji su u desetoj , kao i sa Saturnom i Merkurom koji su u cetvrtoj...
Pa me sve to jako bruine i ne znam sta da mislim apropo tog solara....Inace u natalnoj mi je u kvadratu sa MO koji je na MC-u.....takodje je u konjukcijama sa Venerom ,Marsom i Suncem ( natalno) ..
Jel ti to aludiraš na loše zdravstvene prilike?
Što se opterećuješ toliko? Ih, bre, kakav si hipohondor. :) :)
 
Pa nema ja sta da aludiram, pluton je sa mog asc otisao u sestu...nije li ?:shock:
Pa jeste, ali ne govori šesta kuća samo o zdravlju.
Šesto polje ''mala fortuna''
Zdravlje
bolest
hrana
odelo
nameštaj
sluge
pomoćnici
zanimanje
služba
deo tela koji trpi
podčinjeni
krug kolektiva
krize srednjeg doba
poznati neprijatelji
niži neprijatelji
kraj uzrokovan rasom ili kroz ličnu borbu

Pazi dalje:
Kao druga od pete- stednja, posudjene pare, igra parama, trgovacke skole
4/3 stri;evi, tajne brace, autor
3/4 ujaci, tetke, gradski saobracaj
2/5 dobit od misije, skole, prvog deteta
12/7 neprijatelj zene, izdajnici, vojni zatvori, urin, hronicna bol zene, nepoznato urazvodu, ratu
11/8 nasledja, testamenta, smrt prijatelja
10/9 svrha puta, filozofija, cast od umovanja, visa inteligencija
9/10 dela majke, duha, kralja, san u delu, put menja polozaj
8/11 testamenti ministara, prijatelja, nade srusene od njih, skeptici
7/12 procesi zene, neprijatelja, smutnje zatvorenika, kradja zivotinja, kupoprodaje stoke....
DakleN, beskrajna astro simbolika....sto se tako vezujes kruto bas za zdravlja?

Prema Duporu, zdravlje najviše zavisi od vladajućih planeta, a šesto polje je tek dopunsko.;)
 
Nije mi najjasnije ovo sa brojevima :)
Ispascu glupa u dustvu al zaista ne kontam...nailazila sam na to i ranije i uvek se pitam sta je to...
Help...
:)
Npr. pričamo o šestoj kući.
5/2 znači druga kuća od pete i onda opisuje sve navedeno- štednja, posudjene pare, igra parama....znaci, na odredjeni nacin opisuje i ono sto opisuje i peta kuca....naravno, pomocno opisivanje, ali ponekad da puno podataka.
4/3- treca kuca od cetvrte...i tako dalje i dalje...jesam dobro objasnila, mis'im jel ti jasno?:idea:
 
Teyina Astrologije se i ogleda upravo u tome sto je abnormalno opsezna i povezano je sve jedno s drugim.
Zena koja je mene nagovorila da se bavim Astrologijom, bavi se istom oko 20 godina i to joj je potpuno posvecena, svoje primarno zanimanje za koje se obrazovala je potisnula i stavila astrologiju u prvi plan, kaze da ni danas ne drzi sve u glavi i znam da kad god odem kod nje ima ispred sebe knjigu vladarstava...tacnije vise njih.
 
Da da, jasno jem meni to trecA od cetvrte...druga od pete....jasno mi je da govoris o kucama...ali zasto?
To mi nije najjasnije....Mislim konkretno...kazes druga od pete kuce....to bi bila sedma...ali u kom kontekstu o tome govoris? Da li mislis u slucaju kada je pluton u sedmoj a to je druga od pete ili sta? To mi nije najjasnije?
Hvala!
 
Jeste zbunjujuće.
Ja to ovako kontam.
Opet pričamo o npr. petoj i šestoj kući ----5/2
Ali petu posmatramo u tom brojanju kao prvu. Šesta je u tom brojanju druga.
Zato druga od pete.Znači šesta, kao druga od pete.I onda ona opisuje na neki način i zbivanja koja se simbolički vezuju za petu kuću.
Zato sam ti rekla da u solaru za 2010. godinu, gde ti je pluton u šestoj u tim lošim aspektima, možemo da kopamo po simbolici do beskraja.
Prvo ćeš, jelte, posmatrati, ono za šta je 6-ta kuća primarno odgovorna, a to NIJE ;) samo zdravlje, jel tako? ;) A može da se odrazi i na ko zna šta još od navedenog. Ali najbitniji je natalni horoskop. Ništa od toga ako nije potvrdjeno kroz natal.

Npr. ja sam ove godine po solarnom trebala biti potpuno okrenuta polsu. A nisam bila uopšte. Samo sam zujala. I pazi foru, cele godine mi tranzitira Jupiter preko petog. Solar pokazuje posao, okretanje njemu, a ja se zaljubila. Dakle, ne vezuj se samo za solar i ne tripuj sebe bezveze.;)
 
OK ,jasnije. Pa sto odma ne kazes da si se zaljubila :)
E da je meni....lol...

Elem....negde sam pomenula malo pre da su meni ovu godinu obelezila putovanja. A bas mi je u solaru Uran u devetoj...dok u natalnoj on nije tako postavljen, vec je samo u prvoj, neaspektovan. I pored toga solar je odradio svoje....pa sam zato mislila i da kroz taj Pluton moze biti slicno....ma pravo da ti kazem najvise me nervira sto u tpoj godini nemam ama ni jedan jedini trigon, a pored svega to je ista ona godina kada ce mi saturn setati preko svih planeta iz prve....pa kad pored toga pogledam i solar, muka me hvata....
Da mi je da se Walt Disney zamrznem na dve tri godine....ali ne moze..:OI
 
Drugo je Uran, znaš i sama, a drugo Pluton.;)
Uran je brzog delovanja...a ovaj knjava polako...e da, još nešto, sad sam baš pogledala natal mog oca- 9 kvadrata, 7 opozicija, a tek da vidiš kakve konjunkcije ima...a polja sva ugaona...a tek da vidiš kakva 4 slatka T-kvadrata ima...uh, uh, Djuro, po tebi odavno ne bi mrdao. :) :) :)

Inače, da , imam novog- starog momka. :) Rak- strelac, a ja ovan-rak...ali, nije nam loš uporedni...i ako ima dva grrrrrrozna T-kvadrata-pazi ovo SA 90 VE180 MO 90 SA ili SA90 UR 180 MA 90 SA :) Ali sladak je..hihihihihi :)
 
Ljudi poshto su se meni planete tako katastrofalno naredjale, jel zna uopshte neko kada ce najveci deo ovih groznih aspekata proci. Pretpostavljam u 2008, i da li uopshte moze biti gore od ovoga sada, ili je najgori deo proshao?
I takodje me zanima da li je jachi uticaj plutona u strelcu (gde mi je sunce) ili kada predje u jarac (ascedent)?
I shta mogu da ochekujem od ovog saturna u 8, sa celom ovom kombinacijom koja je aktuelna?
Mislim....navikla sam i poprilichno se izveshtila u prolazenju teshkih situacija...ali ovo traje i traje....:|

Izvini, citam evo cele noci ove teme o Saturnu i Plutonu, i dr., i vidim da ovde ima znalaca mnogo, mnogo vecih od mene, i zaista sam ocarana njihovim znanjem, ali mislim da je red da ti se odgovori. Razmisljaj pozitivno, mani se svakodnevnog gledanja u tranzite, neka to bude lepa zabava, a ne opterecujuca, a sta ce da se desi, desice se sa ili bez gledanja u horoskop. Kad sam se najmanje nadala, imala sam i najteze, i najlepse trenutke u zivotu, i nista mi horoskop nije rekao. Naknadno sam izvlacila pouke, tranzite, objasnjenja za ovo ili ono, ali sustina je ta da bih uvek unapred predvidela skoro suprotno. Zivot je cudo i on se zivi svaki dan. Pa naravno da mora biti i teskih, i lepih perioda u zivotu, sta je bitno kad ce koji da bude, oni ce svakako da budu. Uostalom, i to je najpouzdanije sto znam, samo dobri Gospod Bog zna sta ce da nam se desi i kakav ce da bude ishod, bolje je to vreme utrositi na jednu usrdnu molitvu, nego na strah od sutrasnjice. A da ne pisem o radosti i osmehu, cak i kad ima malo nade. Zao mi je sto tako razmisljas, pa sam zelela da te "otrgnem" od te zabrinutosti. I na kraju cu reci misao naseg nobelovca Ive Andrica-"Toliko je bilo stvari u zivotu kojih sm se plasili. A nije trebalo. Trebalo je ziveti."
 
Eh Crocodile, daleko sam ja od nekog velikog kontanja Astrologije.
Ona je moj hobi. A znaš kako je sa hobijima. Mame i uvek nadješ vremena da ponešto pročitaš. Ali mnogo je opšežna, a ja ne mogu da joj se posvetim, pa će napredovanje u znanju biti, svakako, sporo.;)
Eh, Sevilja, kol'ko god ona bila i potencijalno moj hobi ja ne mogu da je pamtim a pogotovo povezujem. Strasno mi je zanimljiva ali mi planete valjda ne daju da udjem u nju. Ustvari, ja sam jedna uopsteno konfuzna zena koja ne zna cime da se bavi u zivotu, tako da.... zblanuta u svakom pogledu, pa tako i u "hobijskom" :)

Al' to nije tema....
 
u zenskom horoskopu je otac predstavljen kroz 4. polje, a majka je 10.kuca, a kod muskog horoskopa je obrnuto (majka 4-to polje, otac 10-to polje). Ipak, ponekad se roditelji ´smenjuju´, da tako kazem, odn.kod nekih ljudi oba roditelja dele i 4. i 10. kucu, a 10.je obicno onaj roditelj koji je dominantnije uticao na nase zivotne stavove i koji nas je vise usmeravao u zivotu
 

Back
Top