Pomoc

Jelena R

Početnik
Poruka
15
Imam devojcicu od 20 meseci. Desilo nam se 4-5 puta za 20 meseci da se u toku noci probudi iz sna i pocne jako da place. Treba nam negde oko 30-ak minuta da je smirimo. Tada upalimo sva svetla, uzmemo je u narucje da se smiri, posle nekog vremena umijemo je. Posle tih pola sata jakog placa, smiri se i nastavi da spava kao da se nista nije dogodilo. Mislili smo da je mozda nesto ruzno sanjala ili se uplasila mraka, mada po stanu imamo svuda upaljeno nocno svetlo. Jos uvek je mala da nam kaze sta je muci.
Ne znam da li je pametno da je vodam po lekarima, jer jos kao novorodjena beba morali smo da idemo na ispitivanja posto su joj prilikom porodjaja povredili rame. Sada je, Hvala Bogu, u redu.
Ako je neko imao slicno iskustvo neka me posavetuje.
"DR" tebi sam se vec javljala ranije, 5 godina smo cekali bebu i ti si nam pomogla svojim savetima, pa ako imas i sad neki savet ja cu ga prihvatiti.
Svima, unapred hvala.
 
Secam se Jelena. :)
Mislim da nemas razloga za zabrinutost, gotovo sva deca u mom okruzenju su imala takve periode losih snova, jedino sto bih ti ja savetovala jeste da se pobrines da na spavanje ne ode punog stomacica, da je dobro napojis, da joj ne bude vruce,pogotovo sad u ovim sparnim danima, iskrena da budem od vrucine se i ja sama nekad nadjem u bunovnim snovima, provetrena soba, ako je moguce rashladjena, vrlo lagana pizdamica...proci ce to samo od sebe.
 
Hvala DR. Kao i ranije utesili ste me. :)
Verovatno od silnog "mucenja" da napokon dobijemo bebu, sada je ona postala centar naseg sveta, pa malo preterujemo u brizi.
Nasa beba ima veliku i svetlu sobu, uvek provetrenu i cistu. Jos od rodjenja spava u zasebnoj sobi i do sada nije pravila nikakvih problema. Sada, suprug i ja, razmisljamo da njen krevetic premestimo u nasu sobu, jer ne znamo da li se mozda plasi sto je sama u sobi. Citala sam da deca imaju ruzne snove, tako sto projektuju nesto sto im se ranije ruzno dogodilo. Tako da mi nije bas najjasnije. Suprug i ja smo jako blage naravi, tako da se nismo svadjali kada nam je bilo najteze, a ne sada kada smo toliko srecni sto je napokon imamo. Tako da beba nikada nije prisustvovala ni jednoj svadji. Da ni ne pisem, da nikada niko nije povisio ton na nju a kamoli je udario. Ja je cuvam, izvodim u parkic, igramo se po ceo dan. Svaki dan od njenog rodjenja pa nadalje posvecen je samo tome da bude srecna beba. Moje pitanje je: Da li treba da je prebacujemo u nasu sobu? I sta treba uraditi kada dodje do tih ruznih snova, tj. kada pocne da place iz sveg glasa?
 
Nista sto vec ne radite, zagrlite je i pocnete da je smirujete.
Sto se tice prebacivanja u vasu sobu to ostavljam vama , mislim da njeni napadi placa nisu toliko ucestali da bi menjali neki ustaljeni red zivota ali ako cete se osecati bolje probajte i tu varijantu.
 
Nisam neki DR ali imam malo iskustva sa tim stvarima.
Moja cerka je u to doba iamla slicne fore. Ali kad smo sabrali stvari shvatili mso da se to dogadja u danima kad ima puno akcije , pa da verovatno to nocu prozivljava. Kada smo je ubacili u tempo da oko 7 vecera ,da par sati pre spavanja ne gleda tv , zatim da se lagano okupa oko 8 i uz neku lepu bajku uspava , sve nezno i toplo, sve je doslo na svoje.
Dakle , bez brige , i to ce proci. Razmisli sta joj citas , sta gleda na tv , mi nismo ni svesni sta oni sve vide ...ili sta cuju a uznemirava ih...
Pozdrav
 
I ja imam slicna iskustva. Imam dvije djevojcice od 5 i 3 godine.Ni jedna nije htjela u kreveticu da spava nego samnom.Kada se rodila mladja starija je presla s tatom da spava.Tako je i danas dan.Ne pamtim kad su prespavale noc a da se ne bude i ne vriste.Nekad ih i razbudim dok ih umirim i ondasjedimo po cijelu noc a u zoru zaspu.Ja sam probala svasta nesto ali nisam nasla rijesenje.Samo hocu da ti kazem da se to desava i kad su djeca uz tebe.Meni je ovo veliki problem sad.Nikako da ih odvojim od nas.Ni da one spvaju u drugoj sobi,ni u drugom krevetu,a nedaj boze mama i tata zajedno.Pet godina smo cekali prvu djevojcicu.Kad se rodila svoj zivot smo okrenuli samo prema njoj a poslije i drugoj i polako poceli dashvatamo da grijesimo.Starija ne znaa za nema i ne moze njoj mora sve da bude kad ona hoce,mladja je po prirodi mirnija i drugacija ali i ona sada hvata taj tempo i situacija je nesnosljiva.A ja i muz smo zaboravili na sebe i svoj seksulani zivot vec godinama.Od kad sam ostala trudna s prvom djevojcicom pa do danas na prste se moze izbrojati broj noci koje smo proveli jedno drugom u zagrljaju.A sex je stvar koje se rado sjecam.Hocu da ti kazem da se toga cuvas.o covjek i ne osjeti u pocetku sta radi od svog zivota,a kasnije se jako tesko vratiti na pocetak.Procitaj knjigu"7najvecih gresaka koje roditelji cine" napisali su je John i Linda Friel.Knjiga je super i odnosi se na stvari koje ni u ludilu ne bi pomislila da su bitne i da su to korjeni neki drugih poremecaja u ponasanju i nas i djece.Sretnooo.
 
Hvala na savetima.
Bilo mi je jako bitno samo da znam da to nije neka neuobicajna pojava.
Znam za poteskoce vezivanja dece, moja rodjaka me je stalno grdila zasto beba ne spava sa nama u istoj sobi, a u isto vreme ona ima devojcicu od 11 godina koja jos uvek ne zeli da se odvoji od majke.
Moja devojcica je jako samostalna, ne verujem da je to nasa zasluga, vec verovatno njen karakter. Nikada nije trazila da zaspi u nasem krevetu. Mi je u krevet stavljamo negde oko 9.00-9.30. Ako joj se ranije spava, samo nam mahne, kaze "baj" i ode sama u svoj krevetac. To nam je tako slatko. Ujutru kad ustane, udje u nasu sobu, popne se na nas krevet i pocne da nas budi. Nismo do sada imali nikakvih problema.
U svakom slucaju, sada znam da su ruzni snovi kod male dece nesto sto se desava, tako da ne moram vise da brinem.
Hvala svima :)
P.S. I mi smo na nasu devojcicu cekali dugo godina. Dosla je kao pravo cudo i sada je centar naseg sveta, ali bez obzira na to, suprug i ja uvek nadjemo makar malo vremena samo za nas dvoje. Dok smo ziveli u BG davali smo je bakama da je pricuva, sada smo u inostranstvu, pa je sve to mnogo teze, ali ako se covek potrudi, moze da nadje vremena. Jer ako ste vas dvoje kao roditelji zadovoljni brakom onda to deca osete. Puno srece :)
 

Back
Top