BABINI LJUBAVNI SAVETI

Schveca

Zainteresovan član
Poruka
458
Ima li ko mudriji od iskusne bake..???
One sve fine kad ih vidis, a prosle sito i reseto...
Moja baba meni kaze, ,,
Trazi cero sto starijeg momka,
brzo ce da capne,
a ne smeta sto je mator, pa neces ga kuvati"
 
...Baba me učila da u kući nikad ne idem nesređena, sa viklerima na glavi , u kućnom penjoaru...Taj tvoj, govorila je, na ulici će sretati sređene , doterane i lepe žene.Ne zna on u prvom trenutku kakva je koja u stvarnosti- samo ga zaslepi ona sređenost i lepota. Onda dođe kući i zatekne tebe sa viklerima, u zarozanim čarapama, sa cigaretom međ' zubima, odmah počneš nešto da mu zvocaš...To nikad nemoj da radiš prvo zbog sebe a onda zbog svog muža...
Tako me učila moja baba.
I ja je slušam...Evo već 14 godina...Izgleda da bila u pravu...
 
Nisam imala srecu da me bake gaje...pa nikad nisam imala pojma o tim ''igrarijama''...a i da je ko pokushao, toliko sam tvrdoglava da prezirem taj rad''sad mama/baka neshto cucore, kuju planove...psst, shushu-shushu...kako-treba''...bljak...ali kasnije spoznah da se to zove''kucnim vaspitanjem'' i da se u 21 vijeku i dalje stari recepti primjenjuju, kako treba stati nekome na glavu...pa, guzvati je petom, sa osmehom na licu...ali, ja volim svoje lekcije, neka, moje su.
Ali, chuh jednom u autobusu, dve babe prichaju o nekoj tamo snaji: ''eeeee, zene su ti kao malo dete...kad joj, pruzish sve, onda ne zna ni ona sama shta ce sa sebe...dosadi , joj, pa lupa nogama od pod...zaboravi na ljubav''...hehehe...ima tu nechega, ko zna...
A, mojoj drugarici, neka baba, gdje je stanovala stalno ponavljala:''Dusho, moja...mushkarac te voli, onoliko koliko ga koshtash!...i sad neko neka kaze, sponzorushe su savremen proizvod :smile:
 
Meni moja baka kaze,"Sinko,pa sto ostavi onu tvoju Zoricu?"Reko"Nisam baku ja nju ,nego ona mene"."Pa i treba,kad si takav konj-"Kaze baka."Nego ti fino idi kod nje, lepo joj se izvini i zamoli da ti oprosti.Jer bolju ces tesko naci."
Eto tako kaze meni moja baka,I verovatno je pravu.Zivela baka!!! :)
 
Šta ja znam meni ništa o ženama - sad sam skontao gdje je problem.:lol:
Ali jesu ćaletu nešto u fazonu: "Sine kad budeš otišao u grad (Beograd) hodaj onako..... nemoj ni krajem ulice da te ne udari neki crijep, a nemoj ni sredinom da te ne udari auto....
PS
Možda mi je ovo ćale i izmislio, ali nema veze. Bila je baka oštroumna, kad smo gledali neki kineski cirkus na tv-u i kad je jedan kinez dubio na glavi drugom Kinezu - ona je rekla da: "Mora da imaju neku struju." :lol:
 

Back
Top