mladez-molim vas...

mala_zmija

Početnik
Poruka
18
imam jedan mladez koji se pojavio pre par godina na dojci (tacnije ispod dojke,na mestu gde se spaja sa telom) koji se polako,progresivno menjao...u pocetku je bio normalan,ravan,a sada kao da je malo ispupcen i menja boju...oko njega,koza je "pobelela" ,tacnije promenila boju ...doktor mi je rekao da ga treba ukloniti...
ja se jako plasim,i molim vas da mi objasnite nesto malo vise o tome... unapred zahvalna!!!
 
Cega se plasis?Samog postupka uklanjanja mladeza ili cinjenice da se treba ukloniti?
Sto se tice prvog,nemas nikakvog razloga za strah.Procedura je bezbolna.Moja drugarica je uklonila mladez sa ledja velicine kovanice od 10dinara,mozda i veci i nije nista osetila.Jedino sto nije smela da kvasi 7dana taj deo tela.
Ne treba da te plasi ni cinjenica sto moras da ga uklonis.Cemu paniciti unapred?Svaki odstranjen mladez se salje na PH(pato-histoloski) pregled i to je rutina(pregledaju se i oni koji se uklanjaju iz estetskih razloga).Na taj nacin se vidi kakve su celije(benigne ili maligne)Najvaznije je da ne cekas previse.Sto pre odes,manji je razlog za brigu.
 

Back
Top