Poreklo

Sustinski nebitno. Moze biti dobar povod da se zapocne razgovor tipa "odakle si ti" isl. U kom smislu mislis da zavisi od religije? Mislis na podelu hriscani, muslimani isl?
 
Psad, nekome je bitno, nekome nije... Prosto je zapanjujuće koliko samo ovde ima grupa i grupica različitih "podnacija" - Ličani, Kordunaši, Sremci, Srbijanci, Dalmatinci, Bosanci, Bošnjaci... A među njima podele na neka, bože me sačuvaj, plamena ili ne znam šta... Pa se svako zove kako želi, a najmanje je Srba. Samo mislim da nisi o tome hteo da pišeš :?
 
DA , nacije i narodi kao kolektivno poreklo nisu ovde tema....
Pojedinačno poreklo , kao i poreklo stvari i u stvarima su neke karakteristike koje unosite ili ne unosite u vaše odnose prema tim stvarima ili u tim stvarima....
 
Tipa - dat mi je novac na ruke od osobe koja mi je dužna, ali i saznanje da je do tog novca došao tako što je pretukao neku babu? El to?
 
Hehe, da to... Ili kineske farmerke, e njih sa razlogom izbegavam :)

Pa znaš kako, ako mi neko kaže: "Hajde da idemo tu i tu da vidimo kineske farmerke", ja bih verovatno odbila.
Iz mog širokog iskustva po tom pitanju, sve su pune cirkončića, šara, šljokica, tako da ih u životu nisam kupila.
A šta ako su Kinezi počeli da prave normalne farmerke, u međuvremenu? :shock:
 
vec par dana pratim ovu temu...ochekujuci suzavanje ...ali nikako...pa onda svako na svoju ruku, kao asocijacije ...shta mu padne...
pa dobro...ne volim predmete koje mi poklanjaju ljudi chija mi blizina izaziva nemir ili za koje znam da me ne vole, koliko god da vrijede...lete u smece, ne zelim ih imati/gledati...
nemam osjecaj za vrednost zlata osim , da se radi o elementu sa karakteristichnim svojstvima...a kad vidim nakit, pomislim, koliko je pretopljeno zuba logorasha ili nastradalo ljudi zbog tog sjaja...
...kad je hrana u pitanju, bitno mi je poreklo...
shta josh...
ne volim one africhke namrshtene maske, bez obzira shto mozda nisu vidjele Afriku...ne volim
 
Hellen:
О чему се уопште ради на овој теми?
Piše šta ko stigne, a verovatno treba da ima nekakve veze sa poreklom. Ova poruka, na primer, prenosi misao koja je nastala iz mišljenja koje je opet posledica nervnih impulsa u mom mozgu. I eto porekla ove poruke :D
 
Meni je važno da su stvari koje su meni LIČNO VAŽN -unique & magic items.

A jel o tome reč? :roll: Znači, nakit, frizura, mačka, majka, mp3, wallpaper za komp na poslu, fotografije, prijatelji...:lol:



Važno je bwe da nije bofl.
 
Betty:
Meni je važno da su stvari koje su meni LIČNO VAŽN -unique & magic items.

A jel o tome reč? :roll: Znači, nakit, frizura, mačka, majka, mp3, wallpaper za komp na poslu, fotografije, prijatelji...:lol:



Važno je bwe da nije bofl.
Majka i prijatelji su unique &magic items?
 
pa to skupljaš kad prelaziš nivoe....mislim, tako ih i prelaziš uz pomoć tih posebnosti...:lol:

Nipošto ne mislim da su to neživa bića (items) ako me to pitaš - samo sam pojednostavila i sve spakovala u terminologiju za Diabla jer je tako kraće i slađe ;)
 
Betty:
pa to skupljaš kad prelaziš nivoe....mislim, tako ih i prelaziš uz pomoć tih posebnosti...:lol:

Nipošto ne mislim da su to neživa bića (items) ako me to pitaš - samo sam pojednostavila i sve spakovala u terminologiju za Diabla jer je tako kraće i slađe ;)
Ah, computer game addict... Sve mi je jasno ;)
 

Back
Top