Povratak u Srbiju

eremita:
Пази уус сребро, међу домаћим животињама а и у животињском царству само је свињи обичај да се посе*е у обору(тј. тамо где живи) и онда да се са задовољством ваља у сопственим гов*има, разумеш ? Мисли о томе ! 8-)
Odlicno!
 
Баш сам мислио да на неки начин покушам да мало обиђем Србију у овим лепим данима, а ви ме са оваквим штосовима изненадиште као да сте знали моју намеру. Него ако има нека стварна могућност да се и са избегличким пасошом навратим, да ли би имао неких неугодних последица као и за време Тите?

Вујадин
 
vujadin:
Баш сам мислио да на неки начин покушам да мало обиђем Србију у овим лепим данима, а ви ме са оваквим штосовима изненадиште као да сте знали моју намеру. Него ако има нека стварна могућност да се и са избегличким пасошом навратим, да ли би имао неких неугодних последица као и за време Тите?

Вујадин

Побогу Вујадине, не наседај антисрпском олошу који пљује по Србији а у истој живи и залепио се као пијавица - и нема намеру да оде у "своју лијепу"... схвати да је Србија још увек Србија најслободнија земља на Балкану, најлепша земља са најбољим људима - какав Тито у питању су спорадичне дилеје ... пусти приче олошке... дођи..... када се будеш приближавао Србији на своме путу, осетићеш непоновљиву благост и срећу, и у телу и у души... нема лепше и питомије крштене земље..
 
eremita:
Побогу Вујадине, не наседај антисрпском олошу који пљује по Србији а у истој живи и залепио се као пијавица - и нема намеру да оде у "своју лијепу"... схвати да је Србија још увек Србија најслободнија земља на Балкану, најлепша земља са најбољим људима - какав Тито у питању су спорадичне дилеје ... пусти приче олошке... дођи..... када се будеш приближавао Србији на своме путу, осетићеш непоновљиву благост и срећу, и у телу и у души... нема лепше и питомије крштене земље..
Samo Vujadine spremi sitno 50-70e ako ides kolima.Ja od Subotice do Novog Sada redovno ostavim saobracajcima toliko.ispod svakog podvoznjaka je ogranicenje 80,ja namerno vozim 70.Pandur zaustavi i m´kaze :"Goepodine vozili ste prebrzo".Znas da nisi, ako se nastavljas uvek ce ti nesto naci pa ces proci jos gore.Samo se nasmejes das dvadeseticu i kazes:"DOBRODOSAO U SRBIJU".
 
Бојим се ако дођем да не прођем као Престолонаследник са Српским језиком јер ни мени није баш на нивоу, тако да ме могу узети за било кога а док ја објасним могао бих проћи као босански зец. Него не мислим путовати колима јер не возим него возовима и таксијима, па ме занима како ту ствари стоје, видео сам целу Европу а нисам видео него мали део Србије, па ме нека жеља напада да дођем и видим оно што нисам видео. Хвала Еремита, верујем да си искрен, А и теби Сумњиво само ми не рече јесу ли то динари или еври што Пандури воле, а ти Александре2 ја сам бежао два пута 1945 и 1962 али то не би препоручио више никоме а нарочито у ово време док смо још увек сматрани комунистима милошевцима и националистима, данас је много теже рећи да си Србин него у било које друго време у прошлости.

Вујадин
 
vujadin:
Бојим се ако дођем да не прођем као Престолонаследник са Српским језиком јер ни мени није баш на нивоу, тако да ме могу узети за било кога а док ја објасним могао бих проћи као босански зец. Него не мислим путовати колима јер не возим него возовима и таксијима, па ме занима како ту ствари стоје, видео сам целу Европу а нисам видео него мали део Србије, па ме нека жеља напада да дођем и видим оно што нисам видео. Хвала Еремита, верујем да си искрен, А и теби Сумњиво само ми не рече јесу ли то динари или еври што Пандури воле, а ти Александре2 ја сам бежао два пута 1945 и 1962 али то не би препоручио више никоме а нарочито у ово време док смо још увек сматрани комунистима милошевцима и националистима, данас је много теже рећи да си Србин него у било које друго време у прошлости.

Вујадин

Ако си брате Вујадине бежао 1962. то ми је познато из породичне трагичне историје, то је била последица "Титовог сплитског говора" - када је похапсио
све оне које није стигао да побије из Краљевине Југославије - и поново им
опљачкао сву имовину. Веруј ми, сада је ситуација потпуно другачија - ако се
крећеш у нормалном друштву и не бавиш се неким пословима који су ван закона.

Ако немаш неку родбину, најбоље ти је да преко неке туристичке агенције унапред резервишеш неки од хотела у Београду (не мораш са мЛого звездица јер је скуп), и када дођеш најважније је да имаш свој мобилни телефон и хало-картицу за телефонирање на уличним говорницама... такође треба да имаш бројеве телефона и потребне адресе шта желиш да видиш или посетиш. Ја ти могу послати сходно твојим интересовањима преко ПП где и коме да се обратиш - најважније је да се не петљаш са неким новим квази пријатељима - него само соло и званично.

Уколико желиш да посетиш споменике културе по Србији а то су углавном цркве и манастири - најбоље је да се информишеш преко Патријаршије у Бгд.

Ако желиш такси, најбољи је тренутно ПИНК ТАКСИ чији је број телефона 9803... дакле прво позовеш такси да се мало провозаш по Бгд. а онда ступиш у контакт са таксистом и покушаш да се са њим погодиш да те вози на дестинацију коју ти желиш ... итд.итд.итд.

Такође има безброј туристичких агенција за сеоски туризам и бањска лечилишта ... и запамти овај олош што 'пљује у тањир из кога једе' углавном није видео ни С од Србије...
 
eremita:
Ја ти могу послати сходно твојим интересовањима преко ПП где и коме да се обратиш - најважније је да се не петљаш са неким новим квази пријатељима - него само соло и званично.

.

Ja sam Miti poslao do sada puno PP-ova ali pravog odgovora - nema!
:razz:
A što se tiče taksija jedino ne uzimaš one kod autobuske stanice jer su u dilu sa nekim likovima pa im rade na procenat. Čak ni njihove kolege iz istog udruženja ne smeju da se tu parkiraju.

Inače je super ovde ako zanemarimo probleme.
 
Ако је и половина од овога тачно онда ме нећете још видети, ипак тема је на месту и помоћи ће ми да се охрабрим. Биљо, није ми позната та химна, има ли везе са повратком у Србију?

Вујадин
 
vujadin:
Баш сам мислио да на неки начин покушам да мало обиђем Србију у овим лепим данима, а ви ме са оваквим штосовима изненадиште као да сте знали моју намеру. Него ако има нека стварна могућност да се и са избегличким пасошом навратим, да ли би имао неких неугодних последица као и за време Тите?

Вујадин
Kakav bolan izbeglicki pasos?
Valjda je izdat od neke zemlje?
Il imas Nansen-ov pasos,ne treba ti visa nigde u svetu.
Zadnji put sam bio u Srbiji na "godisnji"1982.Al bih u kracoj poseti pre dve godine.Nije lose ko sto neki kenjkaju.
Mene licno interesuje mir,priroda zbog toga sledeci put idem da posetim i vidim nacionalne parkove,desnu i levu obalu Drine,naravno obavezno Ravna Gora.
Ne znam gde zivis al takodje ako ides u "Seoski Turizam" kostace te mnogo manje nego u hotelu-pogledaj na netu ,ima dosta da se nadje.
 
pons:
Kakav bolan izbeglicki pasos?
Valjda je izdat od neke zemlje?
Il imas Nansen-ov pasos,ne treba ti visa nigde u svetu.
Zadnji put sam bio u Srbiji na "godisnji"1982.Al bih u kracoj poseti pre dve godine.Nije lose ko sto neki kenjkaju.
Mene licno interesuje mir,priroda zbog toga sledeci put idem da posetim i vidim nacionalne parkove,desnu i levu obalu Drine,naravno obavezno Ravna Gora.
Ne znam gde zivis al takodje ako ides u "Seoski Turizam" kostace te mnogo manje nego u hotelu-pogledaj na netu ,ima dosta da se nadje.
Niuje lose kao sto neki pricaju.Plizzzzzzz
Lako je tebi i meni i jos nekome ko zaradi dobru kintu izvan Srbije pa resi da potrosi koju hiljade evra za mesec dana.Covece ,u Srbiji ima ljudi koji nisu nikad videli novcanicu od dvesta evra.Sad ces ti sa lovom da se sepuris po Ravnoj Gori.Kakav vikend cetnik :lol: Sigurno si spremio i subaru da se sepuris,Samo nemoj sa njom na beogradski hipodrom.Nece se uklopiti u okolis :lol: :lol: :lol:
 
eremita:
Побогу Вујадине, не наседај антисрпском олошу који пљује по Србији а у истој живи и залепио се као пијавица - и нема намеру да оде у "своју лијепу"... схвати да је Србија још увек Србија најслободнија земља на Балкану, најлепша земља са најбољим људима - какав Тито у питању су спорадичне дилеје ... пусти приче олошке... дођи..... када се будеш приближавао Србији на своме путу, осетићеш непоновљиву благост и срећу, и у телу и у души... нема лепше и питомије крштене земље..

Pa onda zapeva jednu prikaladnu...................

Sunce tudjeg neba

Vozim mecku kroz planine
mezim luka, 'leba i slanine
gledam njive, proplanke i polja
srce lupa jace, to je zemlja moja

Ref.
Srbijo, Srbijo, suzu sam pustio
stara majko, sine, snajko
vracam se u nas dom

U krivini cepam dvesta
zurim ja da stignem do mog rodnog mesta
tudjina je sad proslost daleka
na kapiji kuce rodbina me ceka
logohe4.gif


Ref.

Jihaj
evo me majko, majcice, stig'o sam

Radio sam tesko cetrdeset leta
blizi mi se evo sestdeset i peta
kosa mi je postala sva seda
otis'o k'o klinac, vracam se k'o deda

Ref. 3x

Evo me, Srbijo
jer gorki su zalogaji hleba
i ne greje sunce tudjeg neba
kao sto greje nase sunce
evo me, vracam se, ijaohoho
takojecp7.gif
 
Iron Lord:
Ja sam Miti poslao do sada puno PP-ova ali pravog odgovora - nema!
:razz:
A što se tiče taksija jedino ne uzimaš one kod autobuske stanice jer su u dilu sa nekim likovima pa im rade na procenat. Čak ni njihove kolege iz istog udruženja ne smeju da se tu parkiraju.

Inače je super ovde ako zanemarimo probleme.
jbga, znaci ko i prije...ne mesaj se u politiku! inace proci ces k'o Bosanski (Zec) u leskovackom zatvoru!...
 
sumnjivo lice:
Niuje lose kao sto neki pricaju.Plizzzzzzz
Lako je tebi i meni i jos nekome ko zaradi dobru kintu izvan Srbije pa resi da potrosi koju hiljade evra za mesec dana.Covece ,u Srbiji ima ljudi koji nisu nikad videli novcanicu od dvesta evra.Sad ces ti sa lovom da se sepuris po Ravnoj Gori.Kakav vikend cetnik :lol: Sigurno si spremio i subaru da se sepuris,Samo nemoj sa njom na beogradski hipodrom.Nece se uklopiti u okolis :lol: :lol: :lol:
Pogresno-vikend cetnik-to sam genetski.
Na BG-hipodrom sam dolazio 5o-ih,6o-ih sa sajkacu, ziveli smo u blizini,u leto je subara isuvise topla.
Ni ja ne vidjam novcanicu od 2oo evra,neprakticno,il po 2 banke il plastiku.
Sa lovom se nikad nisam sepurio,to je za vas mladje demokrate.
Al zemlja se ne gleda samo sa pare.
 
pons:
Pogresno-vikend cetnik-to sam genetski.
Na BG-hipodrom sam dolazio 5o-ih,6o-ih sa sajkacu, ziveli smo u blizini,u leto je subara isuvise topla.
Ni ja ne vidjam novcanicu od 2oo evra,neprakticno,il po 2 banke il plastiku.
Sa lovom se nikad nisam sepurio,to je za vas mladje demokrate.
Al zemlja se ne gleda samo sa pare.
Ma gleda se sa oci.
 
skarfejs:
Pa onda zapeva jednu prikaladnu...................

Sunce tudjeg neba

Vozim mecku kroz planine
mezim luka, 'leba i slanine
gledam njive, proplanke i polja
srce lupa jace, to je zemlja moja

Ref.
Srbijo, Srbijo, suzu sam pustio
stara majko, sine, snajko
vracam se u nas dom

U krivini cepam dvesta
zurim ja da stignem do mog rodnog mesta
tudjina je sad proslost daleka
na kapiji kuce rodbina me ceka
logohe4.gif


Ref.

Jihaj
evo me majko, majcice, stig'o sam

Radio sam tesko cetrdeset leta
blizi mi se evo sestdeset i peta
kosa mi je postala sva seda
otis'o k'o klinac, vracam se k'o deda

Ref. 3x

Evo me, Srbijo
jer gorki su zalogaji hleba
i ne greje sunce tudjeg neba
kao sto greje nase sunce
evo me, vracam se, ijaohoho
takojecp7.gif

Ruzni,stvarno si pesnik,iako ne narocito originalan,al osta ONO jos od tvog broza pa ne mozes iz koze,to je ono pravo...
 

Back
Top