trol. okretnica i ostala prostorna gsp resenja

nostalgik

Početnik
Poruka
34
dakle, neviđeno me nervira nesistematičnost trolejbuske mreže bg-a, u čemu predvodi potpuno besmisleno nagomilana okretnica na studentskom trgu (7 trola+jedan bus koji inače ide na svaka 3-4 minuta). time je za automobile zakrčena vasina i uzun mirkova koja bi okolo oko pariske dosta rasteretila zeleni venac i prilaz brankovom mostu, a i dorćolu sa druge strane.
okretnica u rajićevoj je bila solidno rešenje, jer nije stvarala gužvu u uzun mirkovoj, ali je i dalje veza sa garažom preko dobračine noću stvarala kao i danas muke stanarima te ulice, budući da u gluvo doba ka depou vozila idu svakih pola minuta/minut.
rešenje je trebalo da bude spuštanje ulicom tadeuša košćuška do dunavske gde bi bila okretnica na pljuvometar od depoa i gde nije gradsko jezgro.

takođe, 22L je linija koja je apsolutni višak i samo stvara gužvu u inače preopterećenoj kralja milana i trgu slavija gde usred najgoreg kružnog toka na svetu okreće.
linija 19 je izuzetno retka i mogla bi da ide do kraja ustaničke jer jedan deo te ulice nije baš povezan sa centrom, dok 22-ojka pokriva samo mali deo inače loše povezane čubure, i do prvog prevoza tamo treba solidno pešačiti. zar nije moguć produžetak bar za jednu stanicu, a isto važi i za 21 i učiteljsko naselje. 29-etka bi recimo mogla da ide do braće jerković.

zanimaju me mišljenja ljudi koji su iz ovih krajeva ili ih poznaju više od mene, da li postoje prostorne mogućnosti za ovakva proširenja i mesta pogodna za instaliranje okretnica i da li je takvo nešto potrebno stanovnicima tih krajeva.
 
Pedlažeš da okretnica trola bude kod 25-og, ili kod Beka..meni je svejedno, najbolje u Strahinjića Bana : o )) Mislim, suvise je daleko..
Za okretnicu na platou u Rajićevoj sam sentimentalno vezan. Tako se čovek veže za nešto što stereotipno važi za "ruglo". Cenim da ima previše trola za Banjicu, ono što ide preko Krsta samo pravi gužvu, pre se stiže peške..Trole su lepe, meni se sviđa zvuk :razz:
 
HeBePoBaTaH_:
Pedlažeš da okretnica trola bude kod 25-og, ili kod Beka..meni je svejedno, najbolje u Strahinjića Bana : o )) Mislim, suvise je daleko..
Za okretnicu na platou u Rajićevoj sam sentimentalno vezan. Tako se čovek veže za nešto što stereotipno važi za "ruglo". Cenim da ima previše trola za Banjicu, ono što ide preko Krsta samo pravi gužvu, pre se stiže peške..Trole su lepe, meni se sviđa zvuk :razz:
ne kod beka - tamo mnogo smrdi. :p
dunavska bi bila dve stanice dalje, a i poenta je da bude dalje od gradskog jezgra i ojača slabu vezu tog dela dorćola sa ostatkom grada...
u svakom slučaju postojeće rešenje je najgore moguće i svako odaljavanje okretnice od studentskog trga ka kališu i dorćolu bi bilo napredak.
 
U Dunavsku, pa da mi tandrcu 24 sata pod prozorm( bukvalno), a pri tom ih ne koristim uopste.
Za Banjicu i treba puno trola, ziveo sam tamo neko vreme. One su jedino efikasno prevozno sredstvo za celu Banjicu, Dedinje, pola Topcidera, sve sa tri ogromne bolnice, a pri tom su i veza za autobuse koji idu u podavalska sela, a ima ih 7, plus gornji Vozdovac itd.
 
Treba uvesti nove linije, autobusima sa oznakama A,L,E dati normalan broj imah ih dosta neiskoricenih
Moji Predlozi:
Jos jedna linija kao Rodicu na kvantasu
Linija Kotez - Reva
51 produziti do Neimara
uvesti liniju na potezu Surcin - Cukarica.
Mogli bi da uvedu neku kruznu kruznu liiju na NBGu....
Ova okretnica stvarno bi mogla da se rastereti, Linije 19 i 31voze od Studeskog Trga do Konjarnika(razdvajaju se na Slaviji a ponovo spajaju Kod Sumica), predlazem da se 31 produzi trasa od studenjaka preko kalisa do Nebojsine Kule ili SRC 25 maj
22L svakao je visak boje pojacati druge linije, mad nekad je i on koristan pa bi mogli da ga ubace da vozi od 5 do 8 i 14 do 16.
A sad dajte vi neke predloge...
 
Ja zivim na cuburi i stvarno su me razocarali ovi iz gsp-a. Obecali su nam klime u stare trole ali nista samo pre neki dan ja idem u prodavnicu i vidim trola koja je isla na liniju 29 otvorena prva vrata tamo kod vozaca ja se pitam : sta ovaj misli neko moze da slucajno ispadne ili iskoci ne daj boze da se dogodi takva nezgoda. Mislim stvarno pogledaj te bre nase trole kakve su nemislim ja ove nove sa elektricnim natpisima nego ove stare pa to je bre bruka za beograd a pogotovo za gsp. Moliobi vas ako ste ovo sve procitali idite na google pa trolejbusi sveta i videcete kako je dobro zicni sistem urađen kod tih zemalja.
Ja da sam na mestu direktora GSP-a skupio bi lepo pare i uradio bi skroz novi trolejbuski zicni sistem. pogledajte kada idete ka medaku ili konjarniku videcete kako je skretnica drugacije urađena od ostalih. Ja kazem da bi lepo trebalo to sve da se lepo izmeni. A ovo za produzetak linija sam za posto sam u novinam 24 casa video produzetak linija ja se samo pitam kada ce li oni to ispunit. I jos nesto ovo sto rade sine za tranvaje bolje bre sve da urade zato sto u bulevaru kralja aleksandra sine samo sto ne puknu. I najvise bi voleo da nam ovi sto nam salju bazelove tramvaje posalju tramvaj sa dva do tri zgloba.
HVALA.
 

Back
Top