SREDNJA MUZICKA SKOLA

Mene interesuje kako se pishe kompozicija za hor.Secam se iz muzickog da se prvo napise za bas,a onda za ostale glasove.Mene interesuju pravila po kojima se to pise.Da li neko moze da mi kaze iz kog se predmeta to uci (pretpostavljam da se takve stvari rade u srednjoj),ili preporuci neku literaturu ili link na kome je to objasnjeno?

Jao, znas li koliko tu ima pravila...Uzas, ja ih zaboravih od prosle god sve:mrgreen:
 
@luster
u sustini iz onog udzbenika za SMŠ ne moze mnogo da se nauci jer je jako konfuzno napisana. jedino je dobra zbog zadataka. bolje kupi na FMU skripte od Vlastimira Pericica, odatle je lakse shvatiti ;)
 
Ja treba da upisem srednju muzicku "Josip Slavenski" u Bg-u. Jel neko moze da mi kaze sve predmete u srednjoj muzickoj?


Ne znam koji smer zelis da upises, instrumentalni ili teoretski. Ovo je spisak za instrumentalni smer:

instrument
solfedjo
muzicki instrumenti
citanje s lista
uporedni klavir (ako ti klavir nije glavni instrument)
korepeticija (klaviristi)
kamerna muzika
hor-orkestar
istorija muzike
harmonija
muzicki oblici
kontrapunkt
etnomuzikologija
nacionalna istorija muzike

srpski
engleski
italijanski
informatika
fizicko
istorija
biologija (samo u I godini)
fizika (u I godini)
sociologija (u II godini)
psihologija (u III godini)
filozofija (u IV godini)
gradjansko-versko vaspitanje

Pozdrav z:poz:
 
Ne znam koji smer zelis da upises, instrumentalni ili teoretski. Ovo je spisak za instrumentalni smer:

instrument
solfedjo
muzicki instrumenti
citanje s lista
uporedni klavir (ako ti klavir nije glavni instrument)
korepeticija (klaviristi)
kamerna muzika
hor-orkestar
istorija muzike
harmonija
muzicki oblici
kontrapunkt
etnomuzikologija
nacionalna istorija muzike

srpski
engleski
italijanski
informatika
fizicko
istorija
biologija (samo u I godini)
fizika (u I godini)
sociologija (u II godini)
psihologija (u III godini)
filozofija (u IV godini)
gradjansko-versko vaspitanje

Pozdrav z:poz:

Mozes li mi ispisati predmete za svaku god.posebno. PozZ
 
hm...ja idem u V beogradsku gimnaziju i muzicku uporedo,ali kapiram da ne mogu vise :)
zanima me koliko mi je pametno da se prebacujem u stankovic,i,pobogu ljudi,da li vi imate matematiku? :D problem mi je samo to sto bih volela da upisem neki prirodni fakultet,ako se ne opredelim za akademiju...pa me zanima da li je to uopste i moguce :( eto,hvala...
 
Ja cu ove godine u III gimnaziju, i zanima me da li je moguce ici i u srednju i u gimnaziju. Cula sam da je trecu jako tesko upisati, ali da je posle laganica. Koji su predmeti u srednjoj muzickoj ako se ne ide na opste-obrazovni? Tj. ako se ide uporedo. ZAvrsila sam osnovnu, klavir... ?:mrgreen:
 
Moze li neko da me posavetuje?Zelela bih da upisem srednju muzicku ali i paralelno gimnaziju...zanima me da li je bas toliko tesko...inace do sada sam 5.oo u osnovnoj,sviram klarinet i ici cu u bg u skolu...i jako me zanima muzika mada istovremeno fizika ,matematika...sta da radim? z:)
 
Moze li neko da me posavetuje?Zelela bih da upisem srednju muzicku ali i paralelno gimnaziju...zanima me da li je bas toliko tesko...inace do sada sam 5.oo u osnovnoj,sviram klarinet i ici cu u bg u skolu...i jako me zanima muzika mada istovremeno fizika ,matematika...sta da radim? z:)

Teško je. Ja idem uporedo u muzičku i medicinsku, muzicka mi bolje ide i ja bih da se u medicinsku upisem u trećoj godini vanredno. Bolje upisi muzičku. Manje ćeš se namučiti.
 
A i zanima me posto nisam iz bg-a, da li je obavezna ta "muzicka gimnazija". Kod nas imamo svaki dan časove i opsteobrazovnih i muzickih predmeta u jednoj smeni.
I da li je muz.gimnazija obavezna za one koji ne idu uporedo?
 
A i zanima me posto nisam iz bg-a, da li je obavezna ta "muzicka gimnazija". Kod nas imamo svaki dan časove i opsteobrazovnih i muzickih predmeta u jednoj smeni.
I da li je muz.gimnazija obavezna za one koji ne idu uporedo?

Mislim da sam čula da ako ides u gimnaziju ne moras u muzicku gimnaziju, a ako ne ideš onda možeš bez muzičke gimnazije. Za srednju mz ti trebaju valjda srpski, istorija, biologija...pa zato.
 
Mislim da sam čula da ako ides u gimnaziju ne moras u muzicku gimnaziju, a ako ne ideš onda možeš bez muzičke gimnazije. Za srednju mz ti trebaju valjda srpski, istorija, biologija...pa zato.

Hvala,posto ja idem uporedno u muzičku i medicinsku,i ja moram u muzickoj da pored muzičkih predmeta odgovaram i OO predmete koje nemam u medicinskoj,pa me je zbog toga zbunilo kada sam citao obrazac za prijavu u smš mokranjac pisalo je "koji razred upisuješ na muzičkoj nastavi" i "Da li upisuješ gimnaziju u SMŠ mokranjac" ,koji razred itd.
Kod nas u KŠ-u ta muzička gimnazija ne postoji. Mi imamo časove u jednoj smeni kao i svaka škola i imamo mešano i OO predmete i muzičke predmete.
Zanima me zašto je kod vas u BG-u tako podeljena nastava?
 

Back
Top