Koliko ste zaista.....

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Dakle, momci, koliko ste emancipovani?
Da postavim ovo pitanje malo konkretnije, vama oženjenima, sa roditeljima, sa kućnom pomoćnicom :mrgreen: Pa i vama koji jeste solo...
Koliko sebe smatrate sposobnim da samostalno živite i da sami sebe izdržavate?
Dakle, da podmirite sve obaveze i da brinete o svojim potrebama?
Ovde se baš često pominje emancipacija žena, neko je smatra pozitivnom, neko ne, ali koliko ste vi emancipovani, uopšte? I da li želite da budete?
 
block out...

Polako prolazim korakom tihim,
da ne remetim mir
- grad je divan dok se budi.

I još sam neodlučan, ruka mi drhti,
pognuta glava,
ja... da li imam prava na to?

Ja sam nezreo,
i nespreman da živim usamljen.
Ja sam nezreo,
i nespreman da živim.

Sve mi je jasno, sad su slike kristali,
ko mi je prijatelj i ko mi to nikad bio nije.
Tuče me iza oka, muči me i steže me,
u meni ljubavi još ima, ali kome se to je.be
za mene - za nas...

samo ja nisam teo usamljen...
shta cilj?,...ne kapiram
 
evo ja sam samostalna..... sort of.... samo nisam mushkarac.... al cju ipak da odgovorim.... ovo je sad tema 'de se svi hvale....

sama brinem o sebi.... znam da qvam..... sama nameshtam krevet i perem vesh.... e sad ne peglam jer tako osushim stvari da ne moraju da se peglaju.....
al ne bi mi bio problem.... valjda......
a juche sam svechano prvi put obrisala zamrzivach! kad se vecj hvalim.....
nije to nishta neka nauka..... samo ja zaboravim da uradim.... il' ne stignem..... a prezhivela bih i sama valjda da nemam nekog.....
u suhtini uglavnom poqpim djubre za sobom....... sad se mislim.... za shta placjam housekeeping??? :shock:
jedino shto se ne izdrzhavam..... al tu se vadim da studiram..... :roll: :-D
 
Lexa:
Koliko sebe smatrate sposobnim da samostalno živite i da sami sebe izdržavate?
Dakle, da podmirite sve obaveze i da brinete o svojim potrebama?
Sposobna. Sebe izdržavam već nekoliko godina, i živim samostalno. Sve obaveze na vreme završavam, plaćam račune itd itd.
Mogu to.
Neke stvari umem, a što ne umem platim da neko drugi uradi.
 
hm... mozda recimo 4%... preterujem. manje, sigurno, ali se teshim.. mada, nemam neke vel'ke potrebe, ali one ukljuchuju i druge ljude.... mislim da ne bih mogao sam, sve i da mogu... a da se izdrzavam... pa, za to nije potrebno biti emancipovan... to su mushki radili od davnina... a iskreno, ja bih vishe voleo da drugi brinu za mene... to je, valjda, odgovor na pitanje da li bih zeleo...
ne bih voleo da brinem za sebe. voleo bih da sam bezbrizan... e, ali kad bi moglo kak' ja ocu... mora se... a shto se mora, nije teshko... lakshe je kada se teshish.... a tek kada prihvatish da je tako... kad' ti udje u rutinu... milina
 
Samo prdite i smrdite... Pa ja se izdržavam sam od, svoje, dvadesete.. pa šta, big deal.. k'o da je to nešto
crazy1.gif
 
Kakve veze ima sposobnost samostalnog života sa emancipacijom?
Mislim, definiši emancipaciju muškaraca.
Ja bih voleo me neko hrani i oblači... a ja da pustim mozak da odmara...
Ili bar da imam s kim da podelim brige i rad oko svakodnevnog preživljavanja. Da li to znači da sam neemancipovan?
 
Nezavisnost (osim finansijske), u svakom pogledu, sam imao i dok sam živeo sa roditeljima.
U mojoj užoj porodici nije bilo "starešina", nadređenih i podređenih, znači, živeli smo uz uzajamno poštovanje svih. Bez komandne funkcije bilo kog člana. Tako da sam se ja, u stvari, samo preselio..
Meni je jako zanimalo kako ću sam da plaćam račune, da se brinem o nabavci namirnica, kako ću sve one tekuće stvari sam da organizujem..
Nema tu šta - staviš sebe u određenu situaciju i moraš da ispuniš obaveze.
To ispunjavanje obaveza u sopstvenom domu je, zapravo, moja emancipacija.
Snalazim se dobro godinama, a imam i malu pomoć bolje polovine : o )
 
Lexa:
Dakle, momci, koliko ste emancipovani?
Da postavim ovo pitanje malo konkretnije, vama oženjenima, sa roditeljima, sa kućnom pomoćnicom :mrgreen: Pa i vama koji jeste solo...
Koliko sebe smatrate sposobnim da samostalno živite i da sami sebe izdržavate?
Dakle, da podmirite sve obaveze i da brinete o svojim potrebama?
Ovde se baš često pominje emancipacija žena, neko je smatra pozitivnom, neko ne, ali koliko ste vi emancipovani, uopšte? I da li želite da budete?
Ja zivim sa starom i bolesnom majkom tako da mi nista od varjace do usisivaca i svedskih krpa nije strano , a i nabavke i slicno.... jedino ne peglam jel obavezno sve izgorim i upropastim , ali onda platim starinsku zenu i ona mi opegla za dogovorenu sumu novca :wink:
 
Uglavnom se svi, pre ili kasnije, zaposlimo, to se još i najmanje dovodi u pitanje. Ali koliko ste zaista sposobni da sami o sebi brinete, da živite potpuno sami, po potrebi?
Pa može se reći da je deo pitanja i koliko biste (vi koji to niste) bili spremni da budete toliko usamljeni? Dakle, neko vas provocira, a vi umete da odgovorite, bio zemljotres i spao vam krov, nemate gomile prljavih čarapa na podu... I čuvena kuhinja, koliko bi bila raznovrsna? Ili biste jeli samo jaja ceo dan, svaki dan? :)
Ili, da pojasnim kao malo, koliko vam je došlo do svesti da sve one stvari koje su neki drugi radili za vas (uglavnom roditelji) zaista moraju da se odrade? Recimo da vas ostave same u stanu na godinu dana...
Bile teme o ženskoj emancipaciji pa pomislih kako je prosečna žena danas (silom prilika) možda i emancipovanija od prosečnog muškarca...
Slobodno me demantujte :P
 
emancipacija i sposobnost samostalnog življenja nemaju blage veze jedno sa drugim...
... i ja bih voleo da čujem definiciju emancipovanog muškarca (iz tvojih usta...ups... prstiju)....
...još za vreme studija sam počeo da zarađujem dovoljno da živim samostalno...
...nije tolika nauka da sam sebi perem, peglam, pušim...
 
Pod emancipacijom se ovde misli na sticanje nezavisnosti tokom razvoja u odnosu na svoju primarnu porodicu, dakle samostalnost je u pitanu.. Tako sam ja, barem, shvatio.. Ne misli se ni na kakvu društvenu diskriminaciju, a ako je tako Lexa mislila, onda - ćorak. Kao što reče gore forumski kolega: zar još uvek neko smatra da je zaista teško brinuti o sebi?
 

Back
Top