Koliko ste zaista.....

Da, radim za jedno veliko ime kod nas. Nije stvar u lovi, već u stečenom znanju i referencama. Kad si mlad, radiš za bolji izgled sopstenog CV-a. Posle gledaš šta ćeš i kako ćeš. Ne može svako to da radi. Izabran si zbog svog talenta, ako tebi ne odgovara ima kome će odgovarati. Tako je ovde, tako je u inostramstvu. Ti si samo ime ispod brenda, dok ne stvoriš sopstveni. :D
 
Pa pregazis ime pomocu kog si uzdigao svoje... ;)
I cim postanes losiji, odlazis... kaako bi na tvoje mesto dosao neko ko moze i ume sve ono za sta ti nisi sposoban. Tako je kod nas... sto je i sasvim realno, jer oni koji nisu dovoljno sposobni, a koji ipak dobiju priliku, (ako ne iskoriste...)... ni sa cim ne doprinose razvoju i povecanju obima posla, samim tim i ukupnoj kolicinom kapitala... sta rade oni tu? To je fora kao na RTS-u, gomila nesposobnjakovica koja da bi prezivela, umesto da otpusti sve te koji nemaju veze sa poslom koji rade i dovede sposobne ljude, uvodi pretplatu da bi prezivela... Toga nigde nema, osim na nasoj dragoj nacionalnoj televiziji... Koja, usput, i pored te pretplate i dalje "baguje"...
 
Nema potrebe da nekog gaziš da bi uspeo. A naročito ne nekog ko ti je učitelj. Dovoljo je to što si mlađi i što tvoje vreme tek dolazi. :D

Kad su nam svečano uručivali indexe na početku prve godine, jedan prof. nam je rekao: Ne brinite i vaše vreme će doći, pa moraju i ovi da umru! :lol:
 
HeBePoBaTaH_:
Pre nekih nedelju dana novine su objavile tekst na osnovu istraživanja neke NVO, koju je ista sprovela na EXIT-u. Na osnovu ispitivanja uzorka od 1.000 ispitanika, mladih ljudi, dobijeni su podaci da preko 80% (od 21-26te godine) živi sa roditeljima, i da su zadovoljni takvim načinom života. Razlog njihovog ostanka u roditeljskom domu nije materijalne prirode, oni rade, imaju uslove za osamostaljivanje...


Uh...sad si me iznenadio.
Ja uglavnom poznajem ljude koji zele da zive sami a nisu u mogucnosti, i poludese zbog toga. Medju njima i neke kojima je ok sa roditeljima i koji poseduju veoma veliki komfor, pa cak i delimicno odvojenu stambenu celinu,pri cemu bi ipak vise voleli da su sami.
Ja bih pala u zesci bedak kada bih ponovo morala da zivim sa roditeljima.
 
xiaoyu:
Nema potrebe da nekog gaziš da bi uspeo. A naročito ne nekog ko ti je učitelj. Dovoljo je to što si mlađi i što tvoje vreme tek dolazi. :D

Kad su nam svečano uručivali indexe na početku prve godine, jedan prof. nam je rekao: Ne brinite i vaše vreme će doći, pa moraju i ovi da umru! :lol:


Uauuu... okrutno ali i poucno... Ipak, nemoj cekati da neko od njih umre... sta znas, mozda tu ima gorstaka... ;)
 
nikodim:
Uauuu... okrutno ali i poucno... Ipak, nemoj cekati da neko od njih umre... sta znas, mozda tu ima gorstaka... ;)
Philip Johnson je ziveo 98 1/2 godina. Rodio se 1906. a umro proshle godine. Ko je tu chekao da postane kalif umesto kalifa... :?
_______________________________

zaokruzhite Philipa:

a)
pantelijaqx8.jpg
b)
no98pphinj2.gif
 
Nemoj Japnko,ne daj se!:D
Ima jedan francuski film o tipu koji je profesor kineskog,ima 29 godina i zivi s rodtiteljima.......i oni ga mrze iz dna dushe a nikako da ga se otarase......pa mu keva ode kod psihijatra,kaze sanja da ga davi a psihijatar njoj:"Nije to nishta gospodjo,imao sam sluchaj coveka koji je nocima sanjao da spaljuje svog sina s kojim je ziveo":lol:...i samo kima glavom na zeninu prichu a onda ga zovne tjerka na mob:"tata, stizen kutji tad i tad(a isto preko 3 banke):lol:
 
S_K_V_O:
Uh...sad si me iznenadio.
Ja uglavnom poznajem ljude koji zele da zive sami a nisu u mogucnosti, i poludese zbog toga.
Mene nije iznenađujuće.
Šta ljudi STVARNO žele, vidiš po tome šta se desi kad dobiju mogućnost za realizaciju tih želja.
Sem toga, ljudi koji stvarno žele nešto rade na tome.

P.S. Od trenutka kad mi je plata postala prihvatljiva za samostalan život, do trenutka kad sam se osamostalila, prošlo je nekoliko meseci.
 
Evo ja sam od skora student i zivim sam, pa eto silom prilika sam morao sve da uzmem u svoje ruke. Od kupovine hrane, do pranja vesa, usisavanja, brisanja prasine, pranja sudova itd ( Grr). U pocetku sam gledao da te poslove uvalim curama, al od njih slaba vajda, pa sam na kraju i njih morao da perem peglam, itd. Mislim da sam sposoban sam da zivim, doduse jos uvek se ne finansiram sam ali i ovo je za mene velika promena. Trudim se da zivim kao i do sada, tj da me nista ne mrzi da radim. Od onog sto dobijem mesecno, uvek nesto ustedim da imam za nesto vece da kupim i tako iz meseca u mesec. Troskovi mi dodju oko 30 evra mesecna, sto mislim da je dovoljno, gledam sam da nadjem sto jeftiniji stan, kad sam ih vec odrao za fax. Mislim da ce mi ovo dobro doci da se osamostalim, jos da pocnem sam i da zaradjujem... :)
 
Lexa:
Dakle, momci, koliko ste emancipovani?
Da postavim ovo pitanje malo konkretnije, vama oženjenima, sa roditeljima, sa kućnom pomoćnicom :mrgreen: Pa i vama koji jeste solo...
Koliko sebe smatrate sposobnim da samostalno živite i da sami sebe izdržavate?
Dakle, da podmirite sve obaveze i da brinete o svojim potrebama?
Ovde se baš često pominje emancipacija žena, neko je smatra pozitivnom, neko ne, ali koliko ste vi emancipovani, uopšte? I da li želite da budete?
211 % emancipovan 8-)
 
Dakle, to je pitanje sindroma "majki zaštitnica" ili što bi rekla Bebi Doll: današnji muškarci traže supstitut za svoju majku u ženama sa kojima kasnije dele život.
To više nije ni majka, a ni žena - to je medicinska sestra. Najbolja formulacija koju sam čuo i najciničnijna. a upućena muškom rodu ...
: o )
 
Dark side:
emancipacija vodi u šovinizam, šovinizam u radikale ...
...radikali vode na tamnu stranu.
Da bih bio sam, ziveo sam, pazio o sebi potrebno je nistavno malo.
Sve shto mi treba je chist um, dobra volja i malo vremena.
Opet, ziveti potpuno sam je...
Ne zivish nikada potpuno sam, uvek su tu prijatelji koji ce ti pokupiti koje pivo iz frizidera, koji ce te zvati u 3:04 am i cestitati ti novu godinu mrtvi pijani, iako je april, koji ce ti uzeti poslednju paru, a plata ti je za 25 dana.
Ako zelish biti potpuno sam, ako zelim biti potpuno funkcionalno svakodnevno osposobljeno sam, moram oslepeti sebe na sve ostalo i latiti se posla. Sve te svakodnevne stvari su distrakcija.
Ili mozda nisam multitasking kompatibilan.
Ili mozda zavaravam sebe, mozda mi je ipak potrebna mama.
Mozda trebash ubiti svoju mamu kako bi testirao sebe?
Mozda te sve shto je lagodno slabi....
 
Mislim da imam prolema u odvajanju te dve stvari, nekako, 'samostalan' meni znachi 'pobesneli max' samostalan, on juri drumom i gleda svoja posla, branice se kada bude ugrozen, domoci ce se benzina kada mu nestane.
Nekako 'izdrzavati sebe' meni znaci 'biti potpuno sam', i deluje mi neposteno imati i posao, materijalno obezbedjen biti, imati porodicu, biti srecan, poshtovati zakone, biti normalan i produktivan, funkcionalan, imati mnogo prijatelja, zezati se, provoditi se ludo i 'biti samostalan'.
To mi zvuci kao kompromis sa ljudima koje svakodnevno sreces, dil za srecu.
A ja bolesno sam sklon ekstremima.
 
Nekako 'izdrzavati sebe' meni znaci 'biti potpuno sam', i deluje mi neposteno imati i posao, materijalno obezbedjen biti, imati porodicu, biti srecan, poshtovati zakone, biti normalan i produktivan, funkcionalan, imati mnogo prijatelja, zezati se, provoditi se ludo i 'biti samostalan'.
To mi zvuci kao kompromis sa ljudima koje svakodnevno sreces, dil za srecu.

Не разумем. Непоштено?
 

Back
Top