Afilacija i piramida programi,zalud ili ne?

LovacNaNovac

Obećava
Poruka
68
Pozdrav svima!

-Ovde se duze vremena prepucavamo zbog mojih poruka na forumu,pa ajde malo da popricamo na neku drugu temicu.Ja licno uspevam da sakupim 70$ mesecno od tih programa ali su vecina nedostupni za Srbiju zbog nemogucnosti koriscenja PayPal-a,ali dosta ljudi zaradjuju i vise.

-Imate li neka iskustva i koje programe koristite(hocu reci sajtove)???
 
Ime teme i tvoj post su dve totalno razlicite stvari.
Najveci problem vezan za nase ljude i aff programe je taj sto 95% ljudi totalno pogresno kapira te programe.
Ogromna vecina ljudi, nadje neki aff program, uclani se i krene da "vabi" druge ljude da se uclane preko njega ( spamovanje foruma je najcesci vid "vrbovanja" kod nas a pri tome nisu ni procitali Terms Of Service doticnog aff programa koji, kao i 99,9% drugih aff programa ima istu politiku vezanu za spam a to je da nema spama koji je inace zakonom zabranjen u usa odakle je velika vecina programa) i da rade da bi on zaradio nesto od njih a on sam ne mrdne ni prstom vec se samo oslanja na svoje reffove i nada se da ce zaraditi bilijarde ne radeci nista.Jako mali procenat ljudi radi na pravi nacin i to sa uspehom, manjim ili vecim.
To je moglo nekada, pre 10-ak godina, uz malo rada zaraditi puno para. Vremena su se promenila i sad treba mnogo vishe licnog rada i zalaganja da bi se zaradilo preko neta.
Svako ko misli da se pare na netu zaradjuju lako - debelo se zjbo.
 
Otprilike je AgentOrange objasnio ono sto bih ja nastavio malo. Da, affiliate programi mogu da budu odlicna stvar, ali uz puno rada. I osnovna razlika izmedju njih i piramida je, najprostije receno, piramidama se prodaje vazduh, a affiliate programima posteri, melodije, knjige, ... Ja recimo radim neke affiliate programe, gde recimo prodajem postere jednog programa na mom sajtu. Dakle, treba imati najpre bar malo posecen sajt, i tu racunam prirodne posete, recimo sa Googla , Yahoo, ... jer ako je sajt vezan za muziku, tako ce ti doci na sajt ljudi koje zanima muzika. A na sajtu, osim sadrzaja imas i taj baner koji im nudi neke muzicke postere, pa oni kliknu, kupe nesto ili ne, i ti zaradis nesto ili ne.
Google AdSense je recimo takodje odlican program, ali kako sam krenuo, da ne preteram :)
 

Back
Top