SRAMOTA GRADA NOVOG SADA!!!!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: SRAMOTA GRADA NOVOG SADA!!!!

Primećen član GeaGea (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano SRAMOTA GRADA NOVOG SADA!!!!

http://www.gradnovisad.org.yu/files/upload/20.pdf

Ili ukratko:
    1. PSI I MACKE

Uobjektima viseporodicnog stanovanja u jednom stanu mogu da se drze najvise jedan pas i jedna macka, a njihov podmladak najduze do cetiri meseca starosti.
    U zajednickom stanu, u objektima iz stava 1. ovog clana psi i macke mogu da se drze samo ako postoji saglasnost sustanara.
    psi sledecih rasa: nemacki ovcar, belgijski ovcari (svi varijateti), rotvajler, doberman, nemacki bokser (oba varijateta), snaucer velika, crni terijer, argentinski pas, bul mastif, mastif, napuljski mastif, sarplaninac, kavkaski ovcar, erdel terijer, amstaf, bul terijer, stafordski bul terijer, kao i svi psi nastali ukrstanjem navedenih rasa, mogu se drzati samo uz saglasnost
    Clan 12.
    U objektima viseporodicnog stanovanja nije dozvoljeno drzanje pasa i macaka na balkonu, terasi ili lodji, na tavanu, u podrumu, supi ili drugoj zajednickoj prostoriji kao i uvodjenje pasa i macaka u liftove.
    Clan 13.
    Na teritoriji grada nije dozvoljeno drzanje, izvodjenje i setanje rase pitbul terijer.
    Clan 14.
    U objektima porodicnog stanovanja u dvoristu mogu da se drze najvise dva psa i dve macke, a njihov podmladak najduze do cetiri meseca zivota.
    Clan 15.
    U objektima porodicnog stanovanja psi moraju da se drze u ogradjenom prostoru u odgovarajucoj kucici ili u odgovarajucoj kucici vezani na lancu koji ne moze da bude kraci od dva metra ni kraci od tri.
    Ogradjeni prostor ili kucica mora da bude udaljena najmanje deset metara od najblizeg stambenog ili poslovnog objekta na susednoj parceli. (znaci ko ima malo dvoriste, ne moze da ima psa)
    Clan 18.
    Vlasnik ili drzalac psa duzan je da na ulaznim vratima na vidnom mestu istakne natpis cuvaj se psa (za nabrojane rase) a lica mladja od 16 godina ne mogu da izvode ove pse.
    Clan 21.
    Za drzanje psa placa se lokalna komunalna taksa
    Clan 24.
    Prilikom izvodjenja psa, vlasnik ili drzalac duzan je da kod sebe ima potvrde o izvrsenom obelezavanju i o vakcinaciji psa
    Clan 25.
    Neobelezen pas bez zastitne korpe i povoca koji se zatekne na javnoj povrsini smatra se psom lutalicom.
    Obelezeni pas koji se zatekne na javnoj povrsini bez prisustva vlasnika ili drzaoca, smatra se psom bez nadzora
    Psom bez nadzora smatrace se i pas ciji vlasnik odbije da se na zahtev komunalnog inspektora legitimise i pruzi dokaz o vlasnistvu nad psom.

III. Prihvatilista za pse i macke
    Clan 46.
    Psi koji se zateknu na javnim povsinama, suprotno odredbama ove odluke, smestaju se u posebno izgradjen i uredjen prostor (prihvatiliste)
    Clan 47.
    Psi i macke koji su oduzeti od vlasnika po nalogu drzavnog organa smestaju se u prihvatiliste
    Clan 48.
    Psi i macke iz clana 46. cuvaju se u prihvatilistu najduze tri dana, a po resenju organa uprave nadleznog za poslove veterinarske inspekcije i duze, ukoliko to zahtevaju veterinarsko-sanitarni razlozi.
    Clan 49.
    Psi i macke iz clana 47. cuvaju se u prihvatilistu najduze osam dana, a po resenju organa uprave nadleznog za poslove veterinarske inspekcije i duze, ukoliko to zahtevaju veterinarsko-sanitarni razlozi.
    Clan 50.
    Troskovi hvatanja, prevoza i smestaja pasa i macaka iz Clana 46. ove odluke, padaju na teret vlasnika, a ako je vlasnik nepoznat , troskovi se obezbedjuju iz budzeta grada.
    Troskovi
    hvatanja, prevoza i smestaja pasa i macaka iz Clana 47 ove odluke, padaju na teret vlasnika, pod pretnjom prinudne naplate.
    Clan 51.
    ...Nakon isteka roka iz Clana 48 i 49. uhvaceni i oduzeti psi mogu da se ustupe naucnoistrazivackim i drugim ustanovama , pravnom ili fizickom licu, uz naknadu troskova hvatanja, prevoza i cuvanja uz prethodnu saglasnost veterinarskog inspektora...
    U slucaju da se oduzeti psi ili macke ne ustupe, eutanazirace se savremenim metodama i na human nacin, pod nadzorom veterinarskog i komunalnog inspektora.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Podrazumevano Re: SRAMOTA GRADA NOVOG SADA!!!!

Ma daj, ispade da treba da budes milioner sa 16 hektara da mozes da drzis psa, a ovo za davanje macak i pasa u eksperimente necu ni da komentarisem.
    Ma ko ce bwe ovo da realizuje? Da nece mozda da salju pandure da mere na koliko dugackom lacu drzis psa, ili da mozda mere kvadraturu stana. A to da moras komsije da pitas da li mozes da uzmes psa je cista glupost. Jel oni meni dolaze da me pitaju da li mogu da imaju dete.

Primećen član pudlala (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Dva varijeteta boksera.. zabranjeno koriscenje lifta u zajednickim zgradama... obavezno nosenje svih isprava za psa prilikom svakog izvodjenja... obiluje nebulozama..
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Da, ako zivite na 12 spratu ko vam kriv sto ste hteli psa, a u svaku setnju pa i petominutnu da sa sobom nosite i pehare koje je vas ljubimac evetualno osvojio....

Aktivan član torrente_bg (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pa to su ti propisi po zapadnom standardu.Malo frizirani.
    Normalno da tu oblast treba dovesti u red a ne da ljudi po stanovima drze po 3-4 psa i 20-ak macaka i da cela zgrada smrdi.Naravno za kuce sa dvoristem treba da budu malo labaviji zakoni.

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Mislis da na zapadu prolazi humana eutanazija pasa i macaka posle tri dana ili se odvajaju silna sredstva za azile za zivotinje?
    A sto se tice drzanja pasa u zgradama, sutra ce ti ograniciti broj dece koje smes da drzis u zgradi, boze moj pa i deca prljaju i prave buku, ovo je samo pocetak, ispituju nasu toleranciju rekla bih...Uostalom, zasto bi tebi i smetala ova odluka, pa ti zivis u Beogradu, daleko je Novi Sad..

Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

naravno da treba da postoje propisi ali je ovo nebuloza...ne bih rekla da npr. u Njujorku ako zivis u zgradi od 20 spratova u kojoj je dozvoljeno drzanje ljubimaca ne smes da ides liftom sa ljubimcem... a gde je na tom glupom spisku npr. bordoshka doga? Ovo je jos jedan dokaz potpunog amaterizma ove drzave.
    Poodles are popular.Poodles are friendly.Poodles like people.Poodles are big. Poodles are small.Poodles for hunting.Poodles for tea.Poodles are unique.

Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

ali da lica mladja od 16 godina ne smeju da izvode navedene rase..... aman sta sad to znaci??? mozda da se odrede i visina/tezina za podobnost za posedovanje nekih rasa? Ovo 16 nit' oznacava punolentu osobu, nit' uzima u obzir neku snagu da se zivotinja obuzda.

Učlanjen
    21.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

ZABRANJENO JE:
    1.Zlostavljanje i napustanje domacih zivotinja
    2.Hvatanje i uklanjanje domacih zivotinja, osim od strane ovlascenog preduzeca
    3. Ostavljanje leseva uginulih zivotinja na javnim povrsinama
    4.Sahranjivanje uginulih domacih zivotinja van mesta predvidjenog za tu svrhu (groblje z zivotinje ne postoji)
    5. Uvodjenje zivotinja u sluzbene prostorije, sredstva javnog saobracaja, decija igralista ili na druga javna mesta odredjena posebnim propisima
    ....
    8. SAMOSTALNO ZBRINJAVANJE I HRANJENJE PASA I MACAKA LUTALICA NA JAVNIM POVRSINAMA, U ZAJEDNICKIM PROSTORIJAMA I DVORISTIMA OBJEKATA VISEPORODICNOG STANOVANJA

A sta sadas kazes?!

Sirote bakice i dekice iz parkova ce morati lil da se odreknu zanimacije hranjenja zivotinja ili godisnje penzije, ako ih uhvate u datoj delatnosti

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Koliko ja znam po zapadnim propisima uvodjenje zivotinja u sredstva javnog saobracaja su dozvoljena. Tako da ovo nisu cak ni evropski zakoni ovo je cisto izivljavanje nekog zivotinjomrzca.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Да, животињомрсца!!!
    Животиње баш ВОЛЕ да живе на балконима и терасама, ротвајлер и добарман просто уживају у једноспбним становима на 15. спрату, бул теријер је једна дивна и умиљата врста, селекционисана за мажење са дечицом и врло је пријатно бити затворен са њим у лифту; као што је познато пси су животиње које живе у чопору, зато је најлепше када се у стамбеним зградама држи по 5-6 паса у једном стану (где чељад није бесна-кућа није тесна!), псима је најлепше да трчкарају слободно и стога је пропис о обавезном повоцу и корпи безвезан хир неког животињомрсца, а и упозорење о томе да постоји пас у дворишту је потпуно беспотребно, (коме то још треба?!), па не носимо са собом ни личне карте, шта ће нам псеће карте и потврде о вакцинацији...(а зашто бисмо их и вакцинисали кад то боли животиње?!), псе луталице треба хранити и пустити да живе слободно по градовима...никоме они никада нису сметали, то само животињомрсци измислише....а и ово о томе да власник треба да плати за ухваћеног љубимца је сасвим безвезе....можда би било лепше да друштво плати власнику да би га мотивисало да следећи пут пази на свог љубимца, а?

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Jesi li ti procitala malo detaljnije sta gore pise.
    Znaci da ako imas 60 godina i recimo pudlicu, zivis na 13tom spratu, moras nazad da ides peske jer zaboga zakon nalaze da sa psom ne smes u lift. Videla bi kako bi ti se to svidelo kada bi te na +35 posle druge setnje udarila srcka. To je izgleda po tebi nesto najnormalnije.
    I koliko ja znam svako normalan ne drza psa na terasi, i drzi okacenu tablu da je pas u dvoristu. I to je nesto sto se podrazumeva bilo zakona o tome ili ne.
    Da si malo detaljnije procitala zbog cega sam se zgrazavala, bilo bi ti malo jasnije. Ovako me mrzi da ti sve ponavljam pa cu ti samo reci da citas sve postove, ili bar uzmi cvikere.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

moj komentar je IDIOTIZAM imala sam ja takve u mojoj zgradi dok mi nisu ukrali psa
    kao necu smeti da idem liftom zato sto je lift sada sredjen i ofarban
    ALO jeste li normalni
    pri tome sam da se 5-6 pasa ne drze u minijaturnim stanovima i ostalim gore nabrojanim prostorijama jer je to mucenje zivotinja a sta ako imas kuju koja okoti 7 stenaca i kuja je mesanka a danas su ljudi toliki idioti da bi samo rasno sa papirima i gde ces ti sa stencima????
    kada moras do odredjenog vremena njihove starosti da ih das da te ovi ne bi tuzili
    i naravno najbolja opcija koja ti je tada prva u glavi ULICA
    hej hej a nasa drzava se kao bori da smanji broj pasa na ulicama?!!!
    ha!
    i da se ispitivanja ne vrse na psima i mackama?
    ha ha ha...
    i ovim zakonima kao hoce nesto da unaprede odekle vam ovo?
    uh koliko sam se iznervirala...
    Lola

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

koliko ja znam svako normalan ne drza psa na terasi, i drzi okacenu tablu da je pas u dvoristu. I to je nesto sto se podrazumeva bilo zakona o tome ili ne.
    Свако нормалан, кажеш???
    А они ненормални? Сваки 'нормалан'' власник пса се неће згражавати над овим законом јер зна да он није уперен против њега нити против животиња, већ управо против оних ''ненормалних'' власника паса који се не обазиру ни на своје љубимце (нажалост, да, држе их и на терасама, а сведок сам да су добермана из комшилука морали да успавају јер је држан у стану од 30 квадрата и шетан само двапут дневно, па је потпуно одлепио и напао газду који је такође био ''љубитељ'' паса!).

Овај закон није уперен против животиња, него против неодговорних и безобзирних ''љубитеља''!!!

И да, ти и ја можда подразумевамо да је нормално не красти и не убијати, али закон мора да пропише да је то кажњиво, не због тебе или мене, него због оних који то ипак раде!!!!

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio Mackic
    Jesi li ti procitala malo detaljnije sta gore pise.

Da si malo detaljnije procitala zbog cega sam se zgrazavala, bilo bi ti malo jasnije. Ovako me mrzi da ti sve ponavljam pa cu ti samo reci da citas sve postove, ili bar uzmi cvikere.
    Узгред, уопште се нисам ТЕБИ обраћала нити твој пост коментарисала....не знам зашто се осећаш прозвано!

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Ma to ti je ko u ludnici, ne moze pas u kuci, ne moze pas na ulici, ne moze da se seta ovamo, ne moze onamo, ne moze u prevoz, ne moze u kafic, nema setnje ako nemas dovoljan broj godina, nema nista od psa ako ti neka smrdljiva baba iz zgrade ne kaze da moze...itd. Pa ko bre hrani tog psa, i seta i sta vec, komsije ili vlasnici. U covece kad bi mi neko dosao da popuje o saglasnosti sacekala bi ga sa bejzbolkom. Imam psa koji se ne cuje, agresivan koliko i plisani meda i sad cu nekog nadrndanog komsiju koji sve mrzi da pitam da li ce mu smetati ako drzim psa u stanu...ppfff Poznato je da 90% sadasnjeg stanovnista mrzi pre podne ceo svet a posle podne i same sebe.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Hellen
    Узгред, уопште се нисам ТЕБИ обраћала нити твој пост коментарисала....не знам зашто се осећаш прозвано!
    Ma uopste ne znam zato sam se osetila prozvanom kada si citirala "zivotinjomrzce" iz ne znam cijeg posta.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Hellen
    Свако нормалан, кажеш???
    А они ненормални? Сваки 'нормалан'' власник пса се неће згражавати над овим законом јер зна да он није уперен против њега нити против животиња, већ управо против оних ''ненормалних'' власника паса који се не обазиру ни на своје љубимце (нажалост, да, држе их и на терасама, а сведок сам да су добермана из комшилука морали да успавају јер је држан у стану од 30 квадрата и шетан само двапут дневно, па је потпуно одлепио и напао газду који је такође био ''љубитељ'' паса!).

Овај закон није уперен против животиња, него против неодговорних и безобзирних ''љубитеља''!!!

И да, ти и ја можда подразумевамо да је нормално не красти и не убијати, али закон мора да пропише да је то кажњиво, не због тебе или мене, него због оних који то ипак раде!!!!
    Vidis stvar je u tome sto te zakone ce prvo da primene zbog banalnih stvari, npr. setam ja psa ulicom, nema nikog, ja ga pustim da trckara pored mene, i sledece sto ce desiti naprasno ce se stvoriti pandur da mi pise kaznu zbog toga sto pas nije na lancu. Mislis da ce neko da pridje ovima koji setaju staforde bez povodca da im pise bilo sta? Ma daj, meni se desilo da sam se setala sa drugom i Tedijem koji je tada imao 5 meseci i izgledao kao plisana igracka, i sad dolaze panduri da nas legitimisu jer je neko prijavio da neka grupa dece (?!? nit smo grupa nit deca) razbija neke prozore. I Tedi je bio pusten, i kako ga bog dao tako veselog, on pritrci jednom panduru da se mazi. Ovaj uz bukvalno vrisku krene da se krije iz drugog pandura, i Tediju "bezi od mene bre, ma bezi...". I sad ja treba da poverujem da ce taj pandur da pridje grupi ljudi sa "opasnim" psima i da im pise kazne jer su psi pusteni a usput i zabranjeni....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Mackic nisam ja silazila sa bejzbolkom ali sam pretila a komsije su se zentale zbog mog caleta koji rasi u zandarmeriji i da vidis kakva su ponasanja bila sutradan ili prodje pored mene i ne javi se ili se pogotovo babe shlihtaju sa ``dobro jutro`,kako si, jao slatka kuca....``
    ti MATORI ljudi si bas kako sto kazes -pre podne mrzim svet a po podne i sebe-
    glavna tema za bleju ispred zgrade na klupici je njima ustvari tracaranje
    i to se uglavnom vrtelo oko dece i njihovih ljubimaca koji su naravno psi... nemaju pametnija posla mrzi ih cak i da odu do kalemegdana pa nek tamo hrane golubove ako se ne boje pticijeg gripa!!!
    Lola

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Izgleda da su te babe i dede svuda iste, kod mene ispred zgrade nije prvobitno bilo klupica, a onda su ih ti matorci instalirali, i to nigde drugde nego na samoj stanici da imaju uvid o tome ko i kada ide u grad. Kada prolazim pored njih osecam se ko na prozivci, neke babe-komsinice mi obavezno dobace komentar tipa "dobar dan, opet setas psa", "ma meni je ova mala bas slatka", "sto ne setas decka", i sve u tom stilu, ko da prolazim pored pubertetlija u najgoroj fazi....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

hah to mi nesto poznato
    Lola

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Jos malo pa cu da se osetim kao kriminalac sto imam macku i psa. To izgleda samo autisticni ljudi i oni poremecni imaju zivotinje.

Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Е видиш, исто тако, шетам ја новосадским кејом своју пудлицу на повоцу, а наиђе тако нечији ''умиљати вучјак'' којег је ''брижни'' газда пустио да се мало истрчкара међу дечицом и шетачима....и нападне моју пудлицу из чиста мира! Једва смо се спасли и он и ја!

Па човек је само пустио свог безазленог љубимца да мало трчка без корпе и повоца, ко нам је крив што смо се нашли на путу!

Понављам, савесним власницима паса, онима којима је заиста стало до својих љубимаца, овај закон неће ништа сметати! Он ће нас само натерати да будемо мало савеснији и према својим љубимцима и према другим људима! Нису сви људи дужни да воле и трпе наше љубимце и немамо право да било кога угрожавамо!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

sta onda ja da kazem koja u vrcinu u kuci sa dvoristem imam 21 psa i 7 macaka da placam lokalne takse ili su do sada mogli da me osude na robiji mada priznajem komsija jedan je podnosio tuzbu prosle godine ali nije mu uspelo imam papire od organizacije i dozvolu za drzanje kao i sve potrebne papire za moje pse i macke
    hahhaahhhhhhh
    moze samo da se cese tamo gde ga i ne svrbi
    Lola

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Pa kao prvo ja nemam vucjaka, nego zlatnog retrivera, a i da imam vucjaka sigurno ga ne bih pustala tamo gde ima drugih nepoznatih pasa. A ja ne mogu a da svog psa ne pustim da ide bez lanca jer ce onda da izdivlja,a ako tvoj pas moze ceo zivot van stana da provede na povodcu onda je to njegova stvar.

Slične teme

1. Odgovora: 143
    Poslednja poruka: 22.01.2012., 17:28
  2. investgrad-investitori grada Novog Sada
    Autor investgrad u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.10.2008., 22:34
  3. Sa Novog Sada...
    Autor Peta W. u forumu Žene
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 16.02.2008., 11:12
  4. SRAMOTA GRADA NOVOG SADA!!!!