e,ima da istrajem!!!

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
Da li ste uspele da istrajete u nekim stvarima koje ste zacrtale i "zacrtale". Npr. ustanete i kazete "vidi,na sta mi lici stan,e ima da ga sredim da sija...ali samo da popijem kafu" a stan u nikad gorem stanju i to vec nedeljama! Kako istrajati u takvim situacijama i ne biti lenstinja prve klase. Sta sve koristite u takvim situacijama? Pozdrav
 
Ma nema tu leka slatka moja,samo treba da ti dodje iz dupeta u glavu da treba spremiti,ili da jednostavno nered krene da te nervira da uzmes da pospremis sve.Kod mene je tako,ajde doduse ja nisam zensko,ali i mi tipovi moramo nekad spremati ne vredi,jednostavno spremam samo ili kada ce mi doci neko ko ne dolazi svaki dan pa je navikao ili kada vise ne mogu da gledam.
 
JOj OD LENJOSTI NEMA GORE BOLESTI...Jooooooooj ja sam istrajala jedino sa dijetom na kojoj sam bila i uspela mi....i sa ucenjemm....morala sam samu sebe da teram...a mrzelooooooo me i sad me mrzi 193898439 stvari,..ali moram da se teram da nesto uradim i to mrzim sto sam takva a nikada nisam bila...
 
Svaki problem tuces u njegovu srz, tako bez puno predumisljanja se samo bacis na posao i vec sam rad ce ti prijati. Kasnije kada osetis da si uspela u nekoj svojoj zamisli, sve ces vise i teze stvari uzimati da resavas, a kad njih pobedis onda shvatas koliko je zapravo zadovoljstvo stalno pobedjivati sebe i nikada ti nece biti dosta. MA znas ti i sama sve to, pusti lenjost, razaberi svoje zelje i stremljenjem ka uspehu nece biti tesko.
 
Nisam narocito istrajna - ne volim da se mucim. Istrajala sam samo u nekoliko stvari (velika dijeta, fax, veza, posao do kog mi je stalo) i to zato sto sam znala da cu biti istinski nesrecna ako ne izdrzim, ako se ne potrudim. Za sve ostalo ladno odustajem... ma, bas me briga
Jedino mi je zao sto sam slabic kada je rec o pusenju
 
Redovno istrajavam u samoobmanjivanju... To mi najbolje ide...

Nemoj Gazdarice molim te...Ionako ne mogu vise da zamaram mozak sa time koliko samoobmanjujem sebe i sta sve treba da uradim da bi to prestalo,i da napokon krenem napokon da zivim kao sto sam ziveo pre,kao 100% pozitivna osoba,da mogu da spavam nocu a ne da sam toliko hronicno neispavam da imam glavobolje koje traju po 16-17 sati i posle toga kazem kad prestane bol do jaja...Radujes se trenutku kad ti prestane glavobolja...
 
ja ipak mislim da je nabolje slediti svoju energiju ,,, ako nemas snage da sredis -- pa koj moj da se napinjes ,,, nema potrebe bilo sta raditi na silu ,, ako je istina da je svaki covek predodredjen za nesto ,, onda stedi energiju , naićiće momenat koji će te naterati da poletiš
 
srećica:
Npr. ustanete i kazete "vidi,na sta mi lici stan,e ima da ga sredim da sija...ali samo da popijem kafu" a stan u nikad gorem stanju i to vec nedeljama!
Ja sam lenština... mhm, možda više neorganizovano vredna :lol: .
Ako mi smeta izgled stana, popijem kafu lagano, i sredim stan.

Ne forsiram se pritom. Ima nečeg u ovome što kaže avesic...
 
@baki 75
u jednu ruku ima i veze raspremanje stana,koji odlazem neeeeeeeeeeedeljama,ali i neke druge stvari. Sve sto kazem,zacrtam,ali se obrise u narednih 15 minuta.
I to me jako nervira!!! Ali sam OPET lenja i umesto zbog inata da uradm ja kazem "jebbi gga" . Ine uradim ga. A kada to prodje, onda se kajem! A zelim,jako zelim da raspremim stan,ali me mrzzzzzzzzzzzzzzzzzzi i "samo kafu da skuvam.,..a kad sam je skuvala,daj da zovem i drugaricu.Glupo je da pijem sama! " :) Shvatate me? Ima li leka za lenje?
 
Samantha Jouns:
JOj OD LENJOSTI NEMA GORE BOLESTI...Jooooooooj ja sam istrajala jedino sa dijetom na kojoj sam bila i uspela mi....i sa ucenjemm....morala sam samu sebe da teram...a mrzelooooooo me i sad me mrzi 193898439 stvari,..ali moram da se teram da nesto uradim i to mrzim sto sam takva a nikada nisam bila...
Takodje :p i ja sam veoma selektivno lenja. Kada nesto radim, radim predano, a za neke poslove stvarno me zabole. Studije sam zavrsila sa visokim prosekom, ucila sam ponekad i danonocno; dijeta takodje, mogu da gladujem kao skot, ali zacrtam i odradim sto pre. Ali zato mogu usisivac danima da preskacem na sred kuce, oprano posudje stoji u masini sve dok se prljavo moze smestiti negde po kuhinji... Nadodje mi, ponekad inspiracija da sve zablista, ali meni to nije uopste bitno :lol:
 
Kada znam da će mi doći neke "prijateljice", eee-to mi je najveći terač da sredim stan cakum-pakum, bolje od žene koja ga čisti!!!
P.S. Gde da se brukam u fazonu- što li plaća onu da joj čisti kad i nije sve pod konac...
Inat, žene, inat!!! Začinjen sa malo(ali MALO) primitivizma, jbg!!!
 
То сам рекла себи пред први испит. И зарекла се да ћу завршити тај факс, па макар како било.....И увек у кризним моментима сам се сећала тог тренутка и обећања датог себи.....и то ме је вукло.

У спремању нисам баш тако амбициозна....
 
marina.c:
Kada znam da će mi doći neke "prijateljice", eee-to mi je najveći terač da sredim stan cakum-pakum, bolje od žene koja ga čisti!!!
P.S. Gde da se brukam u fazonu- što li plaća onu da joj čisti kad i nije sve pod konac...
Inat, žene, inat!!! Začinjen sa malo(ali MALO) primitivizma, jbg!!!

Sto primitivizma? Zato sto razmisljas sta ce drugi da kazu (o tebi)?
I ja isto spremam gajbu pre nego sto mi neko dodje, iako me ne interesuje sta ce da kazu (jbg. ako mi dodje neka "higijenicarka" nema sanse da prodjem test cak ni ako sam spremala 5 sati!) nego mi je nekako ok - sta su oni zgresili da gledaju moj horor? Prljav lavabo (od paste za zube recimo) ili - o uzasa! - klonju? Tolerantna sam prema svom neredu ali imam svest o tome da je nekome to mozda stvarno gaNdo. Pa da ne mucim goste, ko velim.
 

Back
Top