Bakterija u trudnoci

sanika

Obećava
Poruka
69
U sedmom mesecu sam trudnoce,pronasli su mi bakteriju "Esherihia Coli". Pijem antibiotik"amoksicilin". Koliko ta bakterija moze uticati na plod i kolika je stetnost ovog leka na plod? Veoma cesto mokrim,svakog sekunda uz jak bol,cak me i bureg boli a nikada nije do sada,za bol u besici da ne pricamo. Sta treba preduzeti i da li se brzo moze otkloniti ta bakterija? Unapred hvala!
 
Penicilini su jedina grupa lekova, antibiotika cija je primena u trudnoci potpuno bezopasna po plod, sto se toga tice bez brige.Cistitis ima jako neprijatne simptome, samo dosta tecnosti uzimaj, za koji sat antibiotik ce uraditi svoje i bice ti bolje. Lecenje urinarnih infekcija u trudnoci je vrlo bitno.
 
Da se nadovezem a ovu temu da ne otvaram novu.Interesuje me vise nesto o bakteriji proteus vulgaris.Malena mi ima 3 godine i ima 10 na 6 ove bakterije u urinu.Nikad nisam cula za ovu bakteriju niti sam preko googla mogla da nadjem nesto o njoj.Po terapiji vidim da je nesto sto nije bas bezazleno.A i rekli su da poslije terapije moramo raditi uz bubrega, a dijete do sad nije imalo problema sa bilo kakvim bakterijama.Unaprijed hvala.
 
Bakterija ko bakterija, doduse cesce se javlja proteus mirabilis ali dobro.Kad se zavrsi lecenje, a u pitanju je najcesce kombinacija dva antibiotika, manje vise standarna procedura kod dece je ultrazvuk bubrega da se iskljuci postojanje vezikouretralnog refluksa, vracanja mokrace nazad u besiku.
Bez brige, bice to ok.
 
Ja sam u trudnoci imala bakterije.Posto nisam smjela da uzimam nikakve lijekove zato sto sam bila alergicna na njih dr mi je rekla da pijem dosta prolom vode sto sam i radila (2 l dnevno).Bakterije su nestale!
 

Back
Top