The Doors- Jim Morrison

J

Jimi

Gost
Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
Ali Morrison je cesto pevao pesme sa bolesnim motivima kao sto su "When the music's over" , "Riders on the storm" i naravno "THE END". Neki ljudi ne shvataju lepotu te muzike.... mislim da bi svi trebali da cuju i da prosudeThe End
This is the end, beautiful friend
This is the end, my only friend
The end of our elaborate plans
The end of everything that stands
The end

No safety or surprise
The end
I'll never look into your eyes again

Can you picture what will be
So limitless and free
Desperately in need of some stranger's hand
In a desperate land

Lost in a Roman wilderness of pain
And all the children are insane
All the children are insane
Waiting for the summer rain
There's danger on the edge of town
Ride the King's highway
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway West, baby

Ride the snake
Ride the snake
To the lake
To the lake

The ancient lake, baby
The snake is long
Seven miles
Ride the snake

He's old
And his skin is cold
The West is the best
The West is the best
Get here and we'll do the rest

The blue bus is calling us
The blue bus is calling us
Driver, where are you taking us?

The killer awoke before dawn
He put his boots on
He took a face from the ancient gallery
And he walked on down the hall

He went into the room where his sister lived
And then he paid a visit to his brother
And then he walked on down the hall
And he came to a door
And he looked inside
Father
Yes son?
I want to kill you
Mother, I want to. . .(**** you...)

C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
And meet me at the back of the blue bus

This is the end, beautiful friend
This is the end, my only friend
The end

It hurts to set you free
But you'll never follow me

The end of laughter and soft lies
The end of nights we tried to die

This is the end


kakvo osecanje u vama ovo budi i da li vidite lepotu muzike?
 
Jimi:
Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
Ali Morrison je cesto pevao pesme sa bolesnim motivima
...ti bolesni motivi dolaze iz toga sto je bio pripadnik sekte WICCA,ne mogu da se setim sta skracenica tacno znaci witch itd..nemam pojma ali ima veze sa kultom vestica.

Mother, I want to. . .(* you...)
..secam se da je jednom,prilikom koncerta,bio udaljen sa bine bas zbog te njegove cuvene recenice.To se ustvari ne odnosi na biolosku majku,nego uopste na majku svega,univerzuma... ili na ono sto su smatrali majkom u tom kultu.Nisam bas upoznata sa time,to je samo ono sto sam usput registrovala..inace volim Doors-e,imaju puno jakih stvari,legende sta jos.
 
Bimba-Eki:
Jimi:
Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
Ali Morrison je cesto pevao pesme sa bolesnim motivima
...ti bolesni motivi dolaze iz toga sto je bio pripadnik sekte WICCA,ne mogu da se setim sta skracenica tacno znaci witch itd..nemam pojma ali ima veze sa kultom vestica.

Mother, I want to. . .(* you...)
..secam se da je jednom,prilikom koncerta,bio udaljen sa bine bas zbog te njegove cuvene recenice.To se ustvari ne odnosi na biolosku majku,nego uopste na majku svega,univerzuma... ili na ono sto su smatrali majkom u tom kultu.Nisam bas upoznata sa time,to je samo ono sto sam usput registrovala..inace volim Doors-e,imaju puno jakih stvari,legende sta jos.


Doorsi su najvecji!!!! Slazem se...

Ali moram da te ispravim!!!!! Pre svega nemoj da lupetas o stvarima koje ne razumes! Jim nije bio pripadnik wicce(kako ti kazes) nego je veze sa tim imala njegova zena! Ali pre svega to nije nikakva SEKTA , proveri malo bolje! To je paganska religija, i nije nikakva skracjenica. Da bi nesto bilo sekta to mora da ima vodju, gurua ili sta vecj, da se clanovi drze u zajednici i rade ko zna sta! Wicca nije nista slicno tome.... ljudi koji postuju viku, postuju i slave majku prirodu, ne postuju Satanu (pih), vecj svako sam za sebe, postuje i slavi svoja shvatanja o svetu, ne znam kako neko sam za sebe moze da cini sektu? I kakve bolesne ideje? sta to pricas? I sta vise imate lose protiv pagana? Izvinjavam se ako sam zvucala malo napadno, ne zelim ja da se svadjam, nego mi je krivo kad ljudi imaju pogresno misljenje o necemu! Slobodno proveri sta je wicca...i sve ce ti biti jasno...


Jim je oduvek bio drugachiji, nadprosechno inteligentan, i verovatno je dozivljavao svet drugachije od ostalih, pa je ta svoja vidjenja prenosio kroz tekstove. I to ga cini velikim!

Ja ih obozavam, jos od malena su mi roditelji pustali njihove stvari...
Kad ih slusas mozes da se uneses u tu pricu, jave se neka osecjanja u tebi, a sa danasnjom muzikom se takve stvari retko desavaju
 
Anonymous:
Bimba-Eki:
Jimi:
Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
Ali Morrison je cesto pevao pesme sa bolesnim motivima
...ti bolesni motivi dolaze iz toga sto je bio pripadnik sekte WICCA,ne mogu da se setim sta skracenica tacno znaci witch itd..nemam pojma ali ima veze sa kultom vestica.

Mother, I want to. . .(* you...)
..secam se da je jednom,prilikom koncerta,bio udaljen sa bine bas zbog te njegove cuvene recenice.To se ustvari ne odnosi na biolosku majku,nego uopste na majku svega,univerzuma... ili na ono sto su smatrali majkom u tom kultu.Nisam bas upoznata sa time,to je samo ono sto sam usput registrovala..inace volim Doors-e,imaju puno jakih stvari,legende sta jos.


Doorsi su najvecji!!!! Slazem se...

Ali moram da te ispravim!!!!! Pre svega nemoj da lupetas o stvarima koje ne razumes! Jim nije bio pripadnik wicce(kako ti kazes) nego je veze sa tim imala njegova zena! Ali pre svega to nije nikakva SEKTA , proveri malo bolje! To je paganska religija, i nije nikakva skracjenica. Da bi nesto bilo sekta to mora da ima vodju, gurua ili sta vecj, da se clanovi drze u zajednici i rade ko zna sta! Wicca nije nista slicno tome.... ljudi koji postuju viku, postuju i slave majku prirodu, ne postuju Satanu (pih), vecj svako sam za sebe, postuje i slavi svoja shvatanja o svetu, ne znam kako neko sam za sebe moze da cini sektu? I kakve bolesne ideje? sta to pricas? I sta vise imate lose protiv pagana? Izvinjavam se ako sam zvucala malo napadno, ne zelim ja da se svadjam, nego mi je krivo kad ljudi imaju pogresno misljenje o necemu! Slobodno proveri sta je wicca...i sve ce ti biti jasno...


Jim je oduvek bio drugachiji, nadprosechno inteligentan, i verovatno je dozivljavao svet drugachije od ostalih, pa je ta svoja vidjenja prenosio kroz tekstove. I to ga cini velikim!

Ja ih obozavam, jos od malena su mi roditelji pustali njihove stvari...
Kad ih slusas mozes da se uneses u tu pricu, jave se neka osecjanja u tebi, a sa danasnjom muzikom se takve stvari retko desavaju
Logicno da je bio drugaciji od ostalih i da je imao drugacije vidjenje sveta,kada je gutao "peyote"
 
Anonymous:
...nego je veze sa tim imala njegova zena!

Da, tako sam i ja cuo, mada je bas i ona imala neke veze sa "vesticarenjem" (Harry Potter bi nam ovo bolje objasnio :-)) ili cime vec. Uglavnom, sam obred vencanja je bio prilicno bolestan, kasnije su redovno imali neke seanse pa se misli da je on i umro tokom jedne od njih - mada se obicno plasira prica da se overdozirao. Kazem, ne mora uopste da ovo bude istina, tako sam cuo negde.
 
Doors su posebni bas zbog te, "mracne" vizije sveta. Ali, sa druge strane, ni jedan bend nema takav odnos prema prirodi ("Yes, the river knows", na primer) i prema svetu uopste.


Wicca je postovanje bozanstava prirode "The Lord" i "The Lady". Biti wiccan znaci postovati prirodu i sva ziva bica. Nista lose niti mracno! Jedino sto ljudi misle da se oni bave "crnom" magijom i da su rusioci. Ne, oni se bave "belom" magijom, koja nikoga ne steti. Toliko ja znam!
 
Anonymous:
Bimba-Eki:
Jimi:
Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
Ali Morrison je cesto pevao pesme sa bolesnim motivima
...ti bolesni motivi dolaze iz toga sto je bio pripadnik sekte WICCA,ne mogu da se setim sta skracenica tacno znaci witch itd..nemam pojma ali ima veze sa kultom vestica.

Mother, I want to. . .(* you...)
..secam se da je jednom,prilikom koncerta,bio udaljen sa bine bas zbog te njegove cuvene recenice.To se ustvari ne odnosi na biolosku majku,nego uopste na majku svega,univerzuma... ili na ono sto su smatrali majkom u tom kultu.Nisam bas upoznata sa time,to je samo ono sto sam usput registrovala..inace volim Doors-e,imaju puno jakih stvari,legende sta jos.


Doorsi su najvecji!!!! Slazem se...

Ali moram da te ispravim!!!!! Pre svega nemoj da lupetas o stvarima koje ne razumes! Jim nije bio pripadnik wicce(kako ti kazes) nego je veze sa tim imala njegova zena! Ali pre svega to nije nikakva SEKTA , proveri malo bolje! To je paganska religija, i nije nikakva skracjenica. Da bi nesto bilo sekta to mora da ima vodju, gurua ili sta vecj, da se clanovi drze u zajednici i rade ko zna sta! Wicca nije nista slicno tome.... ljudi koji postuju viku, postuju i slave majku prirodu, ne postuju Satanu (pih), vecj svako sam za sebe, postuje i slavi svoja shvatanja o svetu, ne znam kako neko sam za sebe moze da cini sektu? I kakve bolesne ideje? sta to pricas? I sta vise imate lose protiv pagana? Izvinjavam se ako sam zvucala malo napadno, ne zelim ja da se svadjam, nego mi je krivo kad ljudi imaju pogresno misljenje o necemu! Slobodno proveri sta je wicca...i sve ce ti biti jasno...


Jim je oduvek bio drugachiji, nadprosechno inteligentan, i verovatno je dozivljavao svet drugachije od ostalih, pa je ta svoja vidjenja prenosio kroz tekstove. I to ga cini velikim!

Ja ih obozavam, jos od malena su mi roditelji pustali njihove stvari...
Kad ih slusas mozes da se uneses u tu pricu, jave se neka osecjanja u tebi, a sa danasnjom muzikom se takve stvari retko desavaju

Sta se palis bre,zar ne vidis da sam i sama napisala da ne znam puno o tome,mozda ja "lupetam" ali ocekivala sam da ce neko da bude pametniji i lupeta malo vise.To i jeste valjda svrha ovog foruma,da svako kaze ono sto zna,pa normalno da neko zna manje nako vise,nismo svi dobri u svemu.Eto na osnovu onoga sto si ti napisala ja sada znam nesto vise o Morisonu.
Ja jesam svojevremeno slusala Doors-e,ali me Morisonov zivot nije toliko zanimao.A sada...drago mi je kad cujem neku njihovu stvar sa radija ali pruzam sansu i novim muzickim ostvarenjima,svako vreme nosi svoje obelezje.
 
Jim nije bio pripadnik wicce(kako ti kazes) nego je veze sa tim imala njegova zena!

...pa da znas da je i tako,inace moj decko pripada bratstvu crnih ruza ali mene ne mesa u to i ne utice na nasu vezu.....:)))))..ma daj ostavimo tu pricu za naslovnu stranu i za novinare,ne budimo naivni.
 
guitarrr_babe:
Doors su posebni bas zbog te, "mracne" vizije sveta. Ali, sa druge strane, ni jedan bend nema takav odnos prema prirodi ("Yes, the river knows", na primer) i prema svetu uopste.


Wicca je postovanje bozanstava prirode "The Lord" i "The Lady". Biti wiccan znaci postovati prirodu i sva ziva bica. Nista lose niti mracno! Jedino sto ljudi misle da se oni bave "crnom" magijom i da su rusioci. Ne, oni se bave "belom" magijom, koja nikoga ne steti. Toliko ja znam!

Veze sa prirodom ima i Borknagar! POslushaj pesme Gods of my world ili Inherit the earth!
 

Back
Top