The Doors- Jim Morrison
Strana 1 od 18 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 435

Tema: The Doors- Jim Morrison

Jimi
    Guest

Podrazumevano The Doors- Jim Morrison

Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
    Ali Morrison je cesto pevao pesme sa bolesnim motivima kao sto su "When the music's over" , "Riders on the storm" i naravno "THE END". Neki ljudi ne shvataju lepotu te muzike.... mislim da bi svi trebali da cuju i da prosudeThe End
    This is the end, beautiful friend
    This is the end, my only friend
    The end of our elaborate plans
    The end of everything that stands
    The end

No safety or surprise
    The end
    I'll never look into your eyes again

Can you picture what will be
    So limitless and free
    Desperately in need of some stranger's hand
    In a desperate land

Lost in a Roman wilderness of pain
    And all the children are insane
    All the children are insane
    Waiting for the summer rain
    There's danger on the edge of town
    Ride the King's highway
    Weird scenes inside the gold mine
    Ride the highway West, baby

Ride the snake
    Ride the snake
    To the lake
    To the lake

The ancient lake, baby
    The snake is long
    Seven miles
    Ride the snake

He's old
    And his skin is cold
    The West is the best
    The West is the best
    Get here and we'll do the rest

The blue bus is calling us
    The blue bus is calling us
    Driver, where are you taking us?

The killer awoke before dawn
    He put his boots on
    He took a face from the ancient gallery
    And he walked on down the hall

He went into the room where his sister lived
    And then he paid a visit to his brother
    And then he walked on down the hall
    And he came to a door
    And he looked inside
    Father
    Yes son?
    I want to kill you
    Mother, I want to. . .(**** you...)

C'mon baby, take a chance with us
    And meet me at the back of the blue bus

This is the end, beautiful friend
    This is the end, my only friend
    The end

It hurts to set you free
    But you'll never follow me

The end of laughter and soft lies
    The end of nights we tried to die

This is the end

kakvo osecanje u vama ovo budi i da li vidite lepotu muzike?

Bimba-Eki
    Guest

Podrazumevano Re: The Doors

[quote="Jimi"]Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
    Ali Morrison je cesto pevao pesme sa bolesnim motivima
    ...ti bolesni motivi dolaze iz toga sto je bio pripadnik sekte WICCA,ne mogu da se setim sta skracenica tacno znaci witch itd..nemam pojma ali ima veze sa kultom vestica.

Mother, I want to. . .(* you...)
    ..secam se da je jednom,prilikom koncerta,bio udaljen sa bine bas zbog te njegove cuvene recenice.To se ustvari ne odnosi na biolosku majku,nego uopste na majku svega,univerzuma... ili na ono sto su smatrali majkom u tom kultu.Nisam bas upoznata sa time,to je samo ono sto sam usput registrovala..inace volim Doors-e,imaju puno jakih stvari,legende sta jos.

Guest

[quote="Bimba-Eki"]
    Citat Original postavio Jimi
    Nadam se da su svi culi da The Doors... Oni su po meni jedna od najboljih rock grupa ovoga milenijuma.
    ...ti bolesni motivi dolaze iz toga sto je bio pripadnik sekte WICCA,ne mogu da se setim sta skracenica tacno znaci witch itd..nemam pojma ali ima veze sa kultom vestica.

..secam se da je jednom,prilikom koncerta,bio udaljen sa bine bas zbog te njegove cuvene recenice.To se ustvari ne odnosi na biolosku majku,nego uopste na majku svega,univerzuma... ili na ono sto su smatrali majkom u tom kultu.Nisam bas upoznata sa time,to je samo ono sto sam usput registrovala..inace volim Doors-e,imaju puno jakih stvari,legende sta jos.

Doorsi su najvecji!!!! Slazem se...

Ali moram da te ispravim!!!!! Pre svega nemoj da lupetas o stvarima koje ne razumes! Jim nije bio pripadnik wicce(kako ti kazes) nego je veze sa tim imala njegova zena! Ali pre svega to nije nikakva SEKTA , proveri malo bolje! To je paganska religija, i nije nikakva skracjenica. Da bi nesto bilo sekta to mora da ima vodju, gurua ili sta vecj, da se clanovi drze u zajednici i rade ko zna sta! Wicca nije nista slicno tome.... ljudi koji postuju viku, postuju i slave majku prirodu, ne postuju Satanu (pih), vecj svako sam za sebe, postuje i slavi svoja shvatanja o svetu, ne znam kako neko sam za sebe moze da cini sektu? I kakve bolesne ideje? sta to pricas? I sta vise imate lose protiv pagana? Izvinjavam se ako sam zvucala malo napadno, ne zelim ja da se svadjam, nego mi je krivo kad ljudi imaju pogresno misljenje o necemu! Slobodno proveri sta je wicca...i sve ce ti biti jasno...

Jim je oduvek bio drugachiji, nadprosechno inteligentan, i verovatno je dozivljavao svet drugachije od ostalih, pa je ta svoja vidjenja prenosio kroz tekstove. I to ga cini velikim!

Ja ih obozavam, jos od malena su mi roditelji pustali njihove stvari...
    Kad ih slusas mozes da se uneses u tu pricu, jave se neka osecjanja u tebi, a sa danasnjom muzikom se takve stvari retko desavaju

Guest

[quote="Anonymous"]
    Citat Original postavio Bimba-Eki

Ali moram da te ispravim!!!!! Pre svega nemoj da lupetas o stvarima koje ne razumes! Jim nije bio pripadnik wicce(kako ti kazes) nego je veze sa tim imala njegova zena! Ali pre svega to nije nikakva SEKTA , proveri malo bolje! To je paganska religija, i nije nikakva skracjenica. Da bi nesto bilo sekta to mora da ima vodju, gurua ili sta vecj, da se clanovi drze u zajednici i rade ko zna sta! Wicca nije nista slicno tome.... ljudi koji postuju viku, postuju i slave majku prirodu, ne postuju Satanu (pih), vecj svako sam za sebe, postuje i slavi svoja shvatanja o svetu, ne znam kako neko sam za sebe moze da cini sektu? I kakve bolesne ideje? sta to pricas? I sta vise imate lose protiv pagana? Izvinjavam se ako sam zvucala malo napadno, ne zelim ja da se svadjam, nego mi je krivo kad ljudi imaju pogresno misljenje o necemu! Slobodno proveri sta je wicca...i sve ce ti biti jasno...

Jim je oduvek bio drugachiji, nadprosechno inteligentan, i verovatno je dozivljavao svet drugachije od ostalih, pa je ta svoja vidjenja prenosio kroz tekstove. I to ga cini velikim!

Kad ih slusas mozes da se uneses u tu pricu, jave se neka osecjanja u tebi, a sa danasnjom muzikom se takve stvari retko desavaju
    Logicno da je bio drugaciji od ostalih i da je imao drugacije vidjenje sveta,kada je gutao "peyote"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.06.2003.
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Anonymous
    ...nego je veze sa tim imala njegova zena!
    Da, tako sam i ja cuo, mada je bas i ona imala neke veze sa "vesticarenjem" (Harry Potter bi nam ovo bolje objasnio :-)) ili cime vec. Uglavnom, sam obred vencanja je bio prilicno bolestan, kasnije su redovno imali neke seanse pa se misli da je on i umro tokom jedne od njih - mada se obicno plasira prica da se overdozirao. Kazem, ne mora uopste da ovo bude istina, tako sam cuo negde.

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Doors su posebni bas zbog te, "mracne" vizije sveta. Ali, sa druge strane, ni jedan bend nema takav odnos prema prirodi ("Yes, the river knows", na primer) i prema svetu uopste.

Wicca je postovanje bozanstava prirode "The Lord" i "The Lady". Biti wiccan znaci postovati prirodu i sva ziva bica. Nista lose niti mracno! Jedino sto ljudi misle da se oni bave "crnom" magijom i da su rusioci. Ne, oni se bave "belom" magijom, koja nikoga ne steti. Toliko ja znam!

Bimba-Eki
    Guest

[quote="Anonymous"]
    Citat Original postavio Bimba-Eki

Sta se palis bre,zar ne vidis da sam i sama napisala da ne znam puno o tome,mozda ja "lupetam" ali ocekivala sam da ce neko da bude pametniji i lupeta malo vise.To i jeste valjda svrha ovog foruma,da svako kaze ono sto zna,pa normalno da neko zna manje nako vise,nismo svi dobri u svemu.Eto na osnovu onoga sto si ti napisala ja sada znam nesto vise o Morisonu.
    Ja jesam svojevremeno slusala Doors-e,ali me Morisonov zivot nije toliko zanimao.A sada...drago mi je kad cujem neku njihovu stvar sa radija ali pruzam sansu i novim muzickim ostvarenjima,svako vreme nosi svoje obelezje.

Bimba-Eki
    Guest

Jim nije bio pripadnik wicce(kako ti kazes) nego je veze sa tim imala njegova zena!

...pa da znas da je i tako,inace moj decko pripada bratstvu crnih ruza ali mene ne mesa u to i ne utice na nasu vezu.....:)))))..ma daj ostavimo tu pricu za naslovnu stranu i za novinare,ne budimo naivni.

lara
    Guest

Podrazumevano jim morrison!!!

da li ovde neko slusa i voli morrisona i doorse?
    sta mislite o njihovoj muzici, ja ih obozavam!
    jim je mnoogo sladak

Početnik
    Učlanjen
    27.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

eh bio je lep baja

mary
    Guest

Podrazumevano

Morrison je zakon.Doorsi su jedna od najboljih grupa svih vremena.Ono sto su jim ray robbie i john uradili nikad niko nece.p.s.obavezno procitajte knjigu the doors-ilustrated history

Aktivan član
    Učlanjen
    02.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Odlepih

Ma ja ih NE podnosim.

Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Tumbs up! BIG TIME!!!

Ono sto mnogo volim kod njih je raznovrsnost njihove muzike, sto svako, bez obzira na raspolozenje i temperament, moze da nadje BAR JEDNU pesmu za sebe.

Guest

Podrazumevano Re: jim morrison!!!

Citat Original postavio lara
    da li ovde neko slusa i voli morrisona i doorse?
    sta mislite o njihovoj muzici, ja ih obozavam!
    jim je mnoogo sladak
    da jim je pogotovo sada sladak)....

Obećava
    Učlanjen
    13.06.2003.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Doors su zakon.What's your favorite song. 8)

Obećava
    Učlanjen
    28.07.2003.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano doorsiiii

doorsi, doorsi, doorsi, doorsi....jeeeeeeeeeeee....ma super su skroz....
    nina

Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

Yes, the river knows
    Summer's almost gone
    Spanish caravan (ahhhhhh...ta spanska gitara...)

nancy_spungen
    Guest

Podrazumevano

samo bih htela da te zamolim jimi da mi das tvoju mail adresu...htela bih samo nesto da te pitam

gosca
    Guest

Podrazumevano

Mala ispravka: osoba o kojoj vi pricate nije bila Jimova zena, ali je nosila njegovo dete. Zna li iko sta je bilo sa tim detetom ? Ili je ona abortirala?

Lara*
    Guest

Podrazumevano

PA, ZAR NIJE JIMI BIO OZENJEN TOM PAMELOM? JEDNO JE SIGURNO, ON NEMA DECU

Starosedelac Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    335

Podrazumevano

Citat Original postavio Lara*
    PA, ZAR NIJE JIMI BIO OZENJEN TOM PAMELOM? JEDNO JE SIGURNO, ON NEMA DECU
    uh uh uh, ovo se pretvori u TRACH-RUBRIKU

hehehehhe

gosca
    Guest

Podrazumevano

ne govorimo o Pameli vec devojci koja je pripadala toj sekti Wicca , ona je bila ,cini mi se, novinarka i zvala se Patrisa

Guest

Podrazumevano

hello i love you
    won't you tell me your name
    hello i love you
    let me jump in your game
    hello ,helllo.hello,hello,hello

Doorsi su zakon
    Lana

Primećen član Stoorbak (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio guitarrr_babe
    Doors su posebni bas zbog te, "mracne" vizije sveta. Ali, sa druge strane, ni jedan bend nema takav odnos prema prirodi ("Yes, the river knows", na primer) i prema svetu uopste.

Wicca je postovanje bozanstava prirode "The Lord" i "The Lady". Biti wiccan znaci postovati prirodu i sva ziva bica. Nista lose niti mracno! Jedino sto ljudi misle da se oni bave "crnom" magijom i da su rusioci. Ne, oni se bave "belom" magijom, koja nikoga ne steti. Toliko ja znam!
    Veze sa prirodom ima i Borknagar! POslushaj pesme Gods of my world ili Inherit the earth!

guta
    Guest

Podrazumevano

doors-i sviraju u evropi, u engleskoj, portugalu i belgiji. zna li neko postoji li neka agencija koja organizuje put.

Slične teme

1. Jim Morrison, Janis Joplin, Jimmy Hendrix
    Autor Stoorbak u forumu Muzika
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 01.09.2010., 22:47
  2. Jim Morrison
    Autor klimt u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.07.2005., 20:00
  3. Jim Morrison
    Autor Johnny B. u forumu Muzika
    Odgovora: 4