Kako sacuvati ljubav..

Maika:
..sta vi mislite?
I da li je istina da se svaki brak vremenom pretvori u rutinu i monotoniju?
Ja ne zelim da verujem u to.
Svaki brak sigurno moze da sklizne u monotoniju, to je sigurno. Bolje veruj nego da se jednog dana iznenadis! Sta ciniti? Pa, s vremena na vreme izvesti neke akcije... ne mogu uvek biti krupne i radikalne (uostalom, oni koji su u braku zajedno su zato sto se dopadaju jedno drugom takvi kakvi su). Rodjenje deteta definitivno prekida monotoniju, ali uvlaci u drugu vrstu kolotecine. Dobijes cvrscu vezu, ali i vise problema (i ljubav 100% iskrenu i uzvracenu). No, ne mozes bas stancati decu. Zato, promeni nedeljni rucak, promeni uobicajeno vreme i pozu u krevetu... Ma, ucini nesto neocekivano, bilo sta...
 
Zivot je more:
LJUBAV ILI IMAS, ILI NEMAS!
Ljubav se "ne cuva", ne drzi se u rukama...ljubav se neguje, osmejkom, lepom recju,...
slobodom uzajamnom,...

VERUJ U LJUBAV, I IMACES JE!!!

Ovo je vrlo lepo receno. Iz iskustva znam da je ovo tacno. Oni koji ne umeju da neguju ljubav misle da ona bledi. Nije stvar u tome koliko uzimate vec koliko sebe ulazete u nekoga, koliko se trudite da vidite srecu na licu voljene osobe i zbog toga i vi budete srecni. Onaj ko ima nesrecnika (nesrecnicu) pored sebe ni ona (on) nece biti srecan. Ljubav je osecanje koje je u nama a ne van nas. Onaj ko ljubav trazi van sebe, trazi na pogresnom mestu. Gasenje svoje ljubavi mnogi pripisuju objektu svoje ljubavi, u stvari gase se iluzije koje covek nosi sa sobom. Kada par prestane da bezglavo tezi ostvarenju svako svojih iluzija i pocne da razume i usrecuje drugoga, stvorice se i put u trajnu ljubav.
Nije ljubav kada nekoga volite zbog njegovih vrlina vec kad pocnete da ga volite uprkos njegovim manama. Kada mu dozvolite da bude ono sto jeste.

PROBAJTE!!! Mozda vam se dopadne.

P.S.
Ovde mislim na normalne i zdrave osobe. Ipak ne mozemo podrzavati nesto bolesno i destruktivno.
 
ŠTA BRE LJUBAV......TO JE POTROŠNA ROBA..
Poštovanje, dostojanstvo......to je trajno (ako ga imaš naravno)
A za brak moraš da se boriš kao rudar, a to nije lako.Najlakše se predati i posrnuti.Mada sam ja za ono da se neko osveženje može popiti i nasamo (ali u pomalo)
 
Fejs74:
ŠTA BRE LJUBAV......TO JE POTROŠNA ROBA..
Poštovanje, dostojanstvo......to je trajno (ako ga imaš naravno)
A za brak moraš da se boriš kao rudar, a to nije lako.Najlakše se predati i posrnuti.Mada sam ja za ono da se neko osveženje može popiti i nasamo (ali u pomalo)

Ko ne ume da izgradi i održi ljubav za njega će ljubav biti potrošna roba. Zašto ljudi žele da održe to osećanje? Zato što je u najmanju ruku lepo... Ako to nekome nije važno, onda nije važno.
 
Fejs74:
ŠTA BRE LJUBAV......TO JE POTROŠNA ROBA..
Poštovanje, dostojanstvo......to je trajno (ako ga imaš naravno)
A za brak moraš da se boriš kao rudar, a to nije lako.Najlakše se predati i posrnuti.Mada sam ja za ono da se neko osveženje može popiti i nasamo (ali u pomalo)
Slazem se....sa prvim delom..ovu poslednju recenicu bih ipak izbacila...
 

Back
Top