zamislite....

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
zamislite da sad slete vanzemaljci na zemlju...

kakvo bi misljenje svemirski putnici imali o jednoj rasi koja se na sopstvenoj planeti ubija medjusobno, rasi kojoj je vaznije 10 kilometara teritorije od ljudskog zivota, ili o rasi kojoj je najvaznija stvar na svetu da zive na teritoriji koja se zove srbija, hrvatska, izrael ili liban....

kakvo bi oni misljenje imali o nama kada su velika oktrica u suncevom sistemu (voda na vec nekoliko meseca) bacena u zapecak pricama o tome koliko je raketa ispaljeno na koji grad.

i na kraju, kakav bi oni imali odnos prema nama, kao buducim svemirskim putnicima, koje uopste ne zanima svemir, vec su se zabili u svoju malu planetu i trude se da pobiju sto vise drugog plemena....

ovo JESTE politicka tema, i ilustruje maloumnost nacionalnih i verskih podela sa gledista nekoga ko nikada nije cuo za isusa ili muhameda...stoga i ne treba da bude obrisana...
 
Vanzemaljci bi napravili invaziju i poceli da zauzimaju svet...a onda bi dosli do Srbije.
Cim bi nas zauzeli i malo bolje upoznali to bi ih dotuklo.Ubrzo bi se pokupili i otisli sa zemlje :-)
 
nisu samo srbi takvi...takva je celokupna ljudska populacija, a to o cemu ja pricam jeste donekle u duhu 70ih i totalni utopisticki...
primera radi...prosle godine, misija satla Discovery je bila propracena medijski samo tako...ove godine - ne. Zasto, pa zato je nastao rat na bliskom istoku....koga briga za osvajanje svemira (gde ce ljudska rasa ako drzi do svog postojanja kad tad morati da ode)...
da se ja pitam, ja bih na svakoj nacionalnih televiziji 2 sata dnevno pustao slike svemira, slike oblaka gledanih iz vazduhja i ne znam sta jos....
 
ima, zato sto na tom nekom univerzalnom aspektu nije bitno ko je srbin, a ko je hrvat...
u stvari...zato sto se tada postavlja pitanje da li je to bitno, i koliko je bitno....
 
Obersturmfuehrer:
zamislite da sad slete vanzemaljci na zemlju...

kakvo bi misljenje svemirski putnici imali o jednoj rasi koja se na sopstvenoj planeti ubija medjusobno, rasi kojoj je vaznije 10 kilometara teritorije od ljudskog zivota, ili o rasi kojoj je najvaznija stvar na svetu da zive na teritoriji koja se zove srbija, hrvatska, izrael ili liban....

kakvo bi oni misljenje imali o nama kada su velika oktrica u suncevom sistemu (voda na vec nekoliko meseca) bacena u zapecak pricama o tome koliko je raketa ispaljeno na koji grad.

i na kraju, kakav bi oni imali odnos prema nama, kao buducim svemirskim putnicima, koje uopste ne zanima svemir, vec su se zabili u svoju malu planetu i trude se da pobiju sto vise drugog plemena....

ovo JESTE politicka tema, i ilustruje maloumnost nacionalnih i verskih podela sa gledista nekoga ko nikada nije cuo za isusa ili muhameda...stoga i ne treba da bude obrisana...

a sto mislis da su oni drugaciji
 
Obersturmfuehrer:
pa, to se obicno navodi kao primer...medjutim, velika je kulturoloska razlika tadasnjih osvajaca i nekoga ko je proputovao ceo svemir :)
iskreno da ti kazem ako je neko proputovao ceo svemir ,a ovaj drugi tek poceo da koristi kompjuter zar ne mislis da bi se tu javila potreba za pokazivanje superiornosti
 
verujem da to ne bi bilo iskazivanje superiornosti nasiljem, vec pokazivanjem i upucivanjem u njihovu tehnologiju, obrazovanjem populacije da postoje i druge civilizacije u kosmosu i da su svi oni ranije imali nekog isusa ili budu, i na kraju shvatili koliko je to besmisleno...
 
Obersturmfuehrer:
verujem da to ne bi bilo iskazivanje superiornosti nasiljem, vec pokazivanjem i upucivanjem u njihovu tehnologiju, obrazovanjem populacije da postoje i druge civilizacije u kosmosu i da su svi oni ranije imali nekog isusa ili budu, i na kraju shvatili koliko je to besmisleno...
a sta ako jos uvek imaju svoje bozanstvo i dodju na zamlju da sire svoju veru (pa ko nece da predje ide na lomacu).Uredu je sto tako mislis da negde ima boljih od nas,ali to je sve na nivou osnovne skole,pogledaj to lokalnije (mislim na zemlju), pa pogledaj jos lokalnije(na Balkan),i lokalnije (bliski istok), pa ces shvatiti da svako ko ima sposobnost da misli mora i da se bori za opstanak
 
definitivno to ne bih iskljucio, ali mislim da je to malo verovatno za nekoga ko je spoznao tajne svemira, i ko je upoznao druge civilizacije....
upravo zbog onoga sto sam rekao gore, oni su samim tim putovanjima shvatili vrednost (i krkhost) zivota u svemiru....
samo, plasim se da ne odemo previse u SF :)
 
Obersturmfuehrer:
definitivno to ne bih iskljucio, ali mislim da je to malo verovatno za nekoga ko je spoznao tajne svemira, i ko je upoznao druge civilizacije....
upravo zbog onoga sto sam rekao gore, oni su samim tim putovanjima shvatili vrednost (i krkhost) zivota u svemiru....
samo, plasim se da ne odemo previse u SF :)
sto se mene iskreno tice bili oni zli,dobri,pokvareni ili nesto cetvrto ma samo nek dodju sve varijante odgovaraju
 

Back
Top