kuvar za mikrotalasnu

m3:
Zna li neko nesto o kuvanju, ne o podgrevanju jela u mikrotalasnoj?
Probala sam krompir iz mikro,moze das ejede,Prepolovite krompir i stavite na 7 minuta u mikro.Uglavnom mu je dovoljno.Jede se samo vruc.
Moji klinci prave pirinac u mikro.Na soljicu pirinca stave 2,5 soljice vode dodaju jednu kockicu za supu i stave na 15 minuta s tim sto proveravaju na svakih 5 sta se desava.Takodje jesti odmah.
 
m3:
Zna li neko nesto o kuvanju, ne o podgrevanju jela u mikrotalasnoj?
Postoji knjiga pod nazivom "Jela iz mikrovalne pećnice", autor Elke Blome, izdanje Mladinska knjiga, Ljubljana- Zagreb. CIP 641.539(083.1). Uz odličan uvod o vrstama posuđa, radu sa pećnicom... ima preko tri stotine recepata (sa fantastičnim kolor fotkama)od supa i predjela, preko glavnih jela, raznih vrsta mesa, sve do slatkiša i raznih napitaka. Jel pomoglo?
 
Espanol:
m3:
Zna li neko nesto o kuvanju, ne o podgrevanju jela u mikrotalasnoj?
Postoji knjiga pod nazivom "Jela iz mikrovalne pećnice", autor Elke Blome, izdanje Mladinska knjiga, Ljubljana- Zagreb. CIP 641.539(083.1). Uz odličan uvod o vrstama posuđa, radu sa pećnicom... ima preko tri stotine recepata (sa fantastičnim kolor fotkama)od supa i predjela, preko glavnih jela, raznih vrsta mesa, sve do slatkiša i raznih napitaka. Jel pomoglo?
Da samo ako preskocim 2000 km samo da bi je kupila ili bi mi mogao procitati po neki recept tj napisati,To je uglavnom za moje klinke - ja vise volim obicnu rernu,sporet i moj zepter.
 
mikro:
samo još reci gde da se knjiga kupi.
a ostale molim da kada pišu recept stave i na kojoj jačini se drži mikrotalasna.
nije isto staviti na 300w ili 700w pet minuta
Gore napisani recepti su spremani na najjacoj mogucnosti.(sto nikako ne preporucujem za grejanje hleba jez za sekundu imate pripodni ugalj)
Recimo interesantno je da na 500W i trajanju od 30 sekundi a i malo manje mozete spremiti jaje na oko u mikro.Ovde tako spremaju bolesnicima koji nesmeju upotrebljavati masnoce i meni se licno svidelo.Jaje mora biti u zatvorenom sudu jer znak da je gotovo je da se cuje jedno bum ne prejako ali ako vam je sud otvoren sledije vam ciscenje mikro-rerne.
 
rajlovac88:
Espanol:
m3:
Zna li neko nesto o kuvanju, ne o podgrevanju jela u mikrotalasnoj?
Postoji knjiga pod nazivom "Jela iz mikrovalne pećnice", autor Elke Blome, izdanje Mladinska knjiga, Ljubljana- Zagreb. CIP 641.539(083.1). Uz odličan uvod o vrstama posuđa, radu sa pećnicom... ima preko tri stotine recepata (sa fantastičnim kolor fotkama)od supa i predjela, preko glavnih jela, raznih vrsta mesa, sve do slatkiša i raznih napitaka. Jel pomoglo?
Da samo ako preskocim 2000 km samo da bi je kupila ili bi mi mogao procitati po neki recept tj napisati,To je uglavnom za moje klinke - ja vise volim obicnu rernu,sporet i moj zepter.
Poslaću ti rado, samo reci neku bližu oblast jer je knjiga podeblja i ima svega.
 
Espanol:
rajlovac88:
Espanol:
m3:
Zna li neko nesto o kuvanju, ne o podgrevanju jela u mikrotalasnoj?
Postoji knjiga pod nazivom "Jela iz mikrovalne pećnice", autor Elke Blome, izdanje Mladinska knjiga, Ljubljana- Zagreb. CIP 641.539(083.1). Uz odličan uvod o vrstama posuđa, radu sa pećnicom... ima preko tri stotine recepata (sa fantastičnim kolor fotkama)od supa i predjela, preko glavnih jela, raznih vrsta mesa, sve do slatkiša i raznih napitaka. Jel pomoglo?
Da samo ako preskocim 2000 km samo da bi je kupila ili bi mi mogao procitati po neki recept tj napisati,To je uglavnom za moje klinke - ja vise volim obicnu rernu,sporet i moj zepter.
Poslaću ti rado, samo reci neku bližu oblast jer je knjiga podeblja i ima svega.
Tebe covek jednostavno mora obozavati.
 
Ja kuvam kafu u mikrotalasnoj, sipas kafu, secer?, vrucu vodu i to je to. Mislim na obicnu - crnu, tursku kako god. Toliko sam se navikla i navukla na ovakvu kafu da mi je grozna sa sporeta, probaj. A sto se tice ostalog, koristim je samo za podgrevanje, vise volim sporet.
 
mene takodje jako zanima neki isprobani recept.
znam i ja za kuvare,dobila sam 2 sa rernom,ali mi bas i nije islo od ruke..
dakle,moze li neki isprobani savet?
do sada je sluzila za podgrevanje vodice za bebecu formulu :P
i podgrevanje,odmrzavanje klope...
ali bi bilo zgodno napraviti jos nesto-konkretnije,izvini bebo.
ja sam kokala kokice u vatrostalnoj,poklopljenoj posudi,sa malo ulja i na dno kokicara...ispale su super i sve su se u kokicavile :P
 
Ovo su neke stvari koje sam ja probala da napravim u MW, bez grill-a.
Za sve vazi isti princip, ostaviti par minuta posle vadjenja iz MW, ne jesti odmah. Takodje, ako pravis neko povrce celo, biraj da bude slicne velicine.

• Kajgana: umutis jaja, zacinis, dodas malo mleka. Prethodno u sudu u kom pravis na 2 min. omeksas seckan luk, papriku, pecurke.. (sud je prethodno namazan sa 3 kapi ulja). i dodas umucena jaja. Za kolicinu od 2 kom. mislim da je 3-4 min. dovoljno da se pece.
• Sampinjoni: dobro ih operes i ocistis, nikako da dugo stoje u vodi jer posle budu bljak. Stabljike odvojis, okrneh ih tako daje sesiric na dole, i u svaki sipas pa kapi ulja (ili stavis parce slanine), so, biber, vec po zelji... Kada nemam nista bolje stavim samo ulje i so. Preporuka je da probas sa slaninom, malo rendanog sira ili samo da prelijes soy saouce-om. Ako su neke srednje velicine, peku se oko 3 min, pa aoko treba ukljucis na jos malo. Ja ih ne volim preterano razmeksane. Stopice mozes da iskoristis za kajganu. Od 200 gr pecurki i 2 jajeta ja imam dva obroka.
• Pizza: uzmes gotovu podlogu, i 2 min. je peces na tanjiru (vatrostalnom), vise se susi jer je obicno iz zamrzivaca. Onda gore kecap, origano, slanina, tunjevina, salama, pecurke, sta vec imas... Tako je pecem 3 min, izvadim, stavim sir i ukljucim jos 1 minut jer ne volim da se sir pretrano istopi (a ako nisam sigurna da je dovoljno mastan stavim ga bas na minut do kraja jer se prepece i bude bljak). Leti umesto mesntaih preradjevina cesto stavim seckamu papriku i kolutove paradajza, so i punoooo bosiljka i belog luka, vrlo je dobro za pizzu pecenu bez peci na drva.
• Krompir: ceo, ne ociscen, izbusis nozem na par mesta i peces 5-6 minuta, ako su srednje velicine. AKo treba, ukljucis ga na jos malo. Ja ga obozavam smao ociscenog, sa malo maslinovog ulja i persuna.
Krompir se u ljuscim mnogo brze i bolje ispece nego ociscen.
• Virsle, debrecine: mrzim pecene na ulju. Bitno je izbusiti je (ako plasticno crevo ne moze da se skine) i suvo je peci 2-3 minuta, da ne dehidrira previse.
• Piletina: npr. komad belog mesa ili batak stavim u sud u kome cu da pravim, prelijem sa maslinovim uljem, pospem zacine i od gore malo aleve paprike (ako bas ne volis da je skroz belo), uvek dodam i neko zacinsko bilje i malkice vode. Dinsta se 4-5 min. sa jedne strane pa se okrene, pa opet stavim zacine. Ili samo polijem sa malo soy saouce-a, dodam par kapi ulja, malo vode i to je to.
• Riba: ako su fileti oslica, samo malo masl. ulja i morske soli i ruzmarina i pecem 3-4 minuta od jednom, ili 2 min sa svake strane. Za ceo komad oslica treba oko 5 minuta. Vazno je samo politi ga uljem i posoliti a ostalo sve kako volis.
• Leti, kad ima svezeg povrca, iseckan luk sa malo vode i soli stavim na 2 minuta, pa dodam seck. papriku i paradajz. Dinstam 6-7 minuta, s tim sto proces prekidam da promesam. U to umuvam komad ribe, zatrpam od gore tako daje riba u povrcu i dinstam jos 3-4 min. Preporucujem.
• Ovo mozes u mw ili obicnoj rerni: iseckas glavicu luka, proprzis, u to dodas seck. tikvice. U drugom sudu skuvas pirinac. Pomesas sa malo soli i origana. Pretreses u namazan sud, prelijes jajima sa mlekom, pospes rendan sir (ja stavim oko 2 cm sloj) i opet malo origana, ako volis... Peces u rerni ili mw dok ne vidis da je gotovo, 5-6 min. zavisno od kolicine. Ne znam je li bolje toplo ili hladno.
• Za leto: paradajz iseces na kolutove, posolis, par kapi masl. ulja i malo bosiljka na 3 minuta, pa onda dodas komade mozzarelle i jos bosiljka, peces jos 3 min. i davis se od lepote... :)))
• Ako je ostalo testa od rucka, a jede mi se nesto slatko... Pospem secer ili orahe, prelijem sa 3 kasike mleka i ugrejem 3 min.
• Topli sendvici od starog hleba-isto kao pizza
• Kuvanje pirinca si vec dobila u prvom mailu
• Pecenje bundeve: manji komadi, kora na dole, peces 5 min pa ako treba jos malo
• Kuvanje dzema sam probala, sveze iseckano i oljusteno voce postuo secerom, ne velika kolicina, na 10 minuta promesati pa kuvati dok ne postane dovoljno gusto. Pravila sam od jabuka i pomorandze, bilo odlicno.


U principu, uz ove ideje ces dobiti i svoje modifikacije i nove ideje. Ne mozes da pogresis, uvek mozes da odes u kafanu i rucas...

Prijatno!!!

Sanja
 
Nikad nista nisam kuvala u mikrotalasnoj.

Sluzi nam jedino za brzo podgrevanje hrane kad se nekom bas zuri, mada probala sam par puta da podgrejem neko pecivo i uvek mi se desi da mi se donji deo uzasno slepi, stvrdne i (pecivo) bude vlazno.
I to nikako da pogodim kako treba...
 

Back
Top