Maxtor ili WD?

Svi imaju iskustva sa ovim brendovima jer spadaju medju najzastupljenije na nasem trzistu.
Moj savet ti je da iskoristis pretragu foruma i iskopas starije teme koje su se bavile hard diskovima.
Mada verovatno ces i ovde dobiti poneki dobar savet.
Ja bi te prvo pitao zasto kupujes hard od samo 80Gb?
Ja u poslednjih godinu dana nisam sastavio konfiguraciju bez bar 120Gb pa na gore.
E od svih tih 120Gb-nih hardova koje sam ubacio u raznorazne makine u poslednje vreme,dva Maxtora su crkla od desetak ugradjenih.
Za razliku od isto tako desetak ugradjenih WD-a i nekolikih Seagate-a koji svi jos uvek rade.
Do the math.
 
Evo moje licno iskustvo...
Ja ima Maxtora 40 GB koji mi radi vec 4 godine, bez i jednog
problema, pre oko godinu i nesto sam kupio i jednog Maxtora 160GB
koji takodje radi ko podmazan.
Komp mi radi 20 sati dnevno i ako imas kvalitetno napajanje nema
sta da se brines.
 
wd se greje, a maxtor se greje :-D

ako bas mora biti jedan od ova dva proizvodjaca, pogledaj garanciju... btw, pogledaj hitachi i seagate... nije da te zbunjujem, ali seagate daje 3 god. garancije... a hitaci mi se nikada nije vratio na reklamaciju :)
 
shi:
wd se greje, a maxtor se greje :-D

ako bas mora biti jedan od ova dva proizvodjaca, pogledaj garanciju... btw, pogledaj hitachi i seagate... nije da te zbunjujem, ali seagate daje 3 god. garancije... a hitaci mi se nikada nije vratio na reklamaciju :)

Seagate daje 5 godina, a nasi dileri 3, slicno je i sa Maxtor-om koji daje 3 a nasi dileri godinu dana garancije
 
Maxtor definitivo u januaru ove godine su me "ubedili" da kupim WD i dobio pokvaren mada su mi zamenuli jer grancija ovaj put nije trajala do ulaznih vrata i posto me je interesovalo sta se desilo nisu naravno umeli da mi objasne sta ces profesionalci
 
Wild Boy:
Znam da ima (jedna takva mi se nalazi u komsiluku) ali te prodavnice kod nas mogu da se pebroje na prstima jedne ruke.
Eto, to je prodavnica onda u koju treba da se kupuje, pod uslovom da je kupcu stalo do dužine garantnog roka. Nisam ni napisao da su sve takve (bilo bi lepo da jesu), već da ima i takvih.
 

Back
Top