Skype podesavanja

gorki2

Zainteresovan član
Poruka
305
Instalirao sam skype i sve to radi ali glas onog sto s njim razgovaram je isprekidan a i on moj glas cuje isto tako isprekidano. Kazu da skype koristi izmedju 3-16 Kb/sec u sta se definitivno uklapam pa predpostavljam da je neko podesavanje u pitanju. Zna li neko da pojasni kako i sta podesiti jer default podesavanje ocigledno nije dobro.
 
Dovoljno je da samo jedan od vas dvojice ima dial-up konekciju i "normalno" je da se to desava. Slab protok.
Od nekih prijatelja sam cuo da su taj problem uspjeli rijesiti instaliranjem starije verzije Skype-a ali sam to nisam radio pa ti nista ne mogu garantovati, s tim da te nista ne kosta da pokusas.

Pozdrav
 
gorki2:
Instalirao sam skype i sve to radi ali glas onog sto s njim razgovaram je isprekidan a i on moj glas cuje isto tako isprekidano. Kazu da skype koristi izmedju 3-16 Kb/sec u sta se definitivno uklapam pa predpostavljam da je neko podesavanje u pitanju. Zna li neko da pojasni kako i sta podesiti jer default podesavanje ocigledno nije dobro.

Ne verujem da je za glas potrebno samo 3-16 Kb/sec, u tom slucaju bi svi na 56K modemu imali odlicne veze sto u vecini slucajeva nije ni blizu.
Ja sam imao losu vezu iako sam na 3 Mb/sec a li sa druge strane sam imao sagovornika sa 56K modemom. Takodje, ti nikada nemas teoretskih 56Kb/sec, budi sretan i sa 45.

Cak mi se pre neki dan desilo da sam u razgovoru sa sestrom (oboje smo na 3 Mb/sec) imao problema jer sam u medjuvremenu skidao neke stvari koje su odnosile bogami preko 100KB/sec sto ce reci da sam imao dovoljno protoka za taj razgovor ali eto..........cudne stvari se ponekad desavaju u ovim stvarima, nekada mozes imati odlican prijem i sa 56K modemom............nema pravila............
 
Uglavnom se trosi i do 20 kb/sec za voice, bilo da to radis SkyPe ili kako drugacije.
Ja imam 1Megabit brzinu a kad razgovaram sa nekim ko ima modemsku vezu pa jos losu, secka njegov glas a tek kad obojica govorimo odjednom, ne pitaj.... Dakle zavisi od "najslabije karike"

To sve u teoriji, ali kad pogledas nase dvojnike pa centrale koje seckaju kad dune vetar prek 5m/s ili kad komsija kija.... Nista bolje nije ni na digitalnim centralama.
 
Ma odnos je isti kao i kad nesto skidas sa neta znaci sa 56k imas 3-5 kb na to se odnosi ono gore 3-16 kb/sec (procitao na skype sajtu). Ja koristim bezicni trenutno na 128kb pa sam taman do tih 16 maximalnih na to sam mislio. Inace sad radi dobro izgleda da je do sagovornika bilo ono s pocetka price.

@code si ti ozdravio
 
Pa znas kako, ako ti umetnu odmah do srca jednog polovnog Pezoa 206 (po ceni) i platis lezanje u bolnici kao da sam se proveo u Playboy apartmanima - trebalo bi bre da sam zdrav, inace uzmem dugu devetku i pobijem ih po azbucnom redu :)
Sad sam ok, neke silne kontrole ali prognoze su dobre (sto kazu kladionicari - iz keca i kec, kvota 1:200000 ...) :)
 

Back
Top