Skype podesavanja
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Skype podesavanja

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Skype podesavanja

Instalirao sam skype i sve to radi ali glas onog sto s njim razgovaram je isprekidan a i on moj glas cuje isto tako isprekidano. Kazu da skype koristi izmedju 3-16 Kb/sec u sta se definitivno uklapam pa predpostavljam da je neko podesavanje u pitanju. Zna li neko da pojasni kako i sta podesiti jer default podesavanje ocigledno nije dobro.

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Skype podesavanja

I meni se isto dešava sa 64kbps vezom... kad sam prešao na 128 kbps, više mi ne secka... biće da su veze u pitanju...
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Početnik pedja-obrad (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dovoljno je da samo jedan od vas dvojice ima dial-up konekciju i "normalno" je da se to desava. Slab protok.
    Od nekih prijatelja sam cuo da su taj problem uspjeli rijesiti instaliranjem starije verzije Skype-a ali sam to nisam radio pa ti nista ne mogu garantovati, s tim da te nista ne kosta da pokusas.

Pozdrav

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Da izgleda da ste u pravu to je...

hvala

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio gorki2
    Instalirao sam skype i sve to radi ali glas onog sto s njim razgovaram je isprekidan a i on moj glas cuje isto tako isprekidano. Kazu da skype koristi izmedju 3-16 Kb/sec u sta se definitivno uklapam pa predpostavljam da je neko podesavanje u pitanju. Zna li neko da pojasni kako i sta podesiti jer default podesavanje ocigledno nije dobro.
    Ne verujem da je za glas potrebno samo 3-16 Kb/sec, u tom slucaju bi svi na 56K modemu imali odlicne veze sto u vecini slucajeva nije ni blizu.
    Ja sam imao losu vezu iako sam na 3 Mb/sec a li sa druge strane sam imao sagovornika sa 56K modemom. Takodje, ti nikada nemas teoretskih 56Kb/sec, budi sretan i sa 45.

Cak mi se pre neki dan desilo da sam u razgovoru sa sestrom (oboje smo na 3 Mb/sec) imao problema jer sam u medjuvremenu skidao neke stvari koje su odnosile bogami preko 100KB/sec sto ce reci da sam imao dovoljno protoka za taj razgovor ali eto..........cudne stvari se ponekad desavaju u ovim stvarima, nekada mozes imati odlican prijem i sa 56K modemom............nema pravila............

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Uglavnom se trosi i do 20 kb/sec za voice, bilo da to radis SkyPe ili kako drugacije.
    Ja imam 1Megabit brzinu a kad razgovaram sa nekim ko ima modemsku vezu pa jos losu, secka njegov glas a tek kad obojica govorimo odjednom, ne pitaj.... Dakle zavisi od "najslabije karike"

To sve u teoriji, ali kad pogledas nase dvojnike pa centrale koje seckaju kad dune vetar prek 5m/s ili kad komsija kija.... Nista bolje nije ni na digitalnim centralama.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ma odnos je isti kao i kad nesto skidas sa neta znaci sa 56k imas 3-5 kb na to se odnosi ono gore 3-16 kb/sec (procitao na skype sajtu). Ja koristim bezicni trenutno na 128kb pa sam taman do tih 16 maximalnih na to sam mislio. Inace sad radi dobro izgleda da je do sagovornika bilo ono s pocetka price.

@code si ti ozdravio

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Pa znas kako, ako ti umetnu odmah do srca jednog polovnog Pezoa 206 (po ceni) i platis lezanje u bolnici kao da sam se proveo u Playboy apartmanima - trebalo bi bre da sam zdrav, inace uzmem dugu devetku i pobijem ih po azbucnom redu
    Sad sam ok, neke silne kontrole ali prognoze su dobre (sto kazu kladionicari - iz keca i kec, kvota 1:200000 ...)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Cim ti spominjes "Playboy" apartmane pa makar i u takvom kontekstu onda se vidi da je sve u redu btw: odkud ti znas cene u pomenutim apartmanima lisce stari a?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Gulp...
    Nadam se da moja zena ne zalazi na ovaj forum...
    El moze nekako da se ovaj deo o Playboyu brise iz zapisnika

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

ja koristim skajp na dial-up-u i sjecka prvi minut dok se ne ustabili...kasnije sljaka bez greske...

Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

U svakom slucaju SkyP je mnogo bolji sto se zvuka tice od NetMeetinga. Mnogo je manje zahtevan,

Slične teme

1. Podesavanja za MMS i GPRS
    Autor viktorijabg u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.02.2008., 14:38
  2. Podešavanja GPRS-a i MMS-a
    Autor gusha u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.02.2008., 13:06
  3. Podesavanja u biosu
    Autor lacky_BN u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 16