Cica sa 100 lica

Ovo drugo.
Ja sam ono prvo pa sam vise puta nastradala upravo zbog iskrenosti. A ljudi inace bas i ne vole da cuju iskreno misljenje, pogotovo ako se tice direktno njih.
Jedino sto se ti licno bolje osecas sto si otvorio dusu i savest ti je mirna
 
Eh pa sad... picca sa sto lica ak' se misli na uspeh u oblasti karijere, ljubav je nešto drugo, porodica treće, društvo peto, ti sam pred sobom deseto... :D
U svakom slučaju se treba prilagoditi al' u isto vreme zadržati nešto sponatno i svoje
- i znati da brojiš
 
'ajd' prvo reci shta je to cica sa 100 lica, jer ovako moze ispasti i stolica...A jel' mora obavezno da bude pokvarena, ako ume da se prilagodi? Ne znam, pitam...
P.S. A meni je pun kofer ovih ''iskrenih''koji prichaju i sude ti, a nisi ih ni pitala za mishljenje...jer zaboga oni su iskreni i moraju da kaze shta misle, iako to mogu biti ''projekcije''koje nemaju veze sa tvojim zivotim, a ni mozgom...a pogotovo shto ponekad prevazilazi granice normalne pristojnosti.
Postoje momenti, kad chovjeku ne mozesh tupiti iskreno, ako on tad nije u stanju to da ponese.
I da dodam i meni su nekad nalijepili neku slichnu etiketu, sa vishe lica, samo zato shto gledam svoja posla i cutim , dok me neko ne ''okachi'', a onda ''jao, shto se pretvarala...nije ona tako...''...pa mojne da me chachkash, breeeeeeeeeeeeeeeeee !!! Ne moram nositi oziljke na chelu i tetovaze, da bi neko shvatio da ne treba da krene od prsta...pa na ledja...i, eto...nisam bila iskrena...
 
Mene bas boli dupe za tim sta neko smatra granicom pristojnosti... to su njegova mjerila, a moja su moja i pitacu ono sto me zanima, pa neka on smatra to nepristojnim koliko god hoce...
Ko ga hebe kad je *****...
 
ja pokusavam da nadjem neku ravnotezu, jer ne mislim da si ili potpuno iskrena ili potpuni licemer. kada me neko pita za misljenje kazem sta mislim iskreno ali koliko god mogu takticno - i zasto to mislim, ali da sama delim dijagnoze i savete ljudima naturam na nos - ni u ludilu. nisam premazana u klasicnom smislu, ne pretvaram se da bih iz toga izvukla korist, ali i ne povredjujem ljude grubim izjavama koje mogu da zabole jer ne podnosim pomisao da sam nekog povredila ili rastuzila. istina - da, ali na odgovarajuci nacin, kada neko zatrazi pomoc, misljenje ili podrsku. ako procenim da je neko neiskren jer misli da moze da ima koristi od mene, te ljude ne zelim u svojoj blizini
 
ako se pitanje odnosi na veze, ljubavne odnose i to, onda i mene stvarno zanimaju odgovori. Jer se upravo i sama trenutno lomim izmedju ta dva izbora.

Da li muski vise pate za onima sto su ih zavukle, zeznule, ili su im draze one iskrene, sto na um to na drum???

I don't know!
 
ljudi nisu svesni koja im se usluga cini ako su u zabludi a kaze im se istina...
to ne znaci da je taj neko pametniji, bolji...nego prosto objektivniji i vidi stvari sa strane...
ne razumem odnose gde je ljudima kao stalo jedno do drugog i vide da je neko u zabludi a nece to da mu kazu da ga ne bi povredili...time se nikakva usluga ne cini toj osobi...
i smatram da sve do cega se dodje laganjem, muvanjem i foliranjem nije ono sto se zapravo hoce...
i ne mislim da se to zove "cica sa 100 lica", to se zove biti neposten i kukavica...

da li sam nastradala od takvog stava? sta znaci nastradati? to da se neko izurla na mene, izvredja me, pocne da me mrzi...desavalo se...fascinira me frka koja je u stanju da se digne kad zaista kazes sta mislis, bilo kevi, bilo poznanici, sefu...
i ja sam par puta jako popi.zdela kad je meni neko rekao istinu koju ja nisam bila u stanju da prihvatim..ali bilo mi je u isto vreme i drago jer je ta odredjena osoba smatrala da sam dovoljno inteligentna da razumem o cemu prica i da sam u stanju da se izborim sa sujetom i malo objektivnije sagledam tu situaciju...(podrazumeva mi se da mi je osoba bila prijatelj i da se radilo o prilicno bitnoj zivotnoj stvari i jednom jezivo prelomnom i teskom trenutku u mom zivotu, ne mislim na nepoznate ljude koji kuckaju ovde)...
to je sve potpuno normalno...nije prijatno ali kad se vec dodje do toga da nam ljudi okolo precutkuju stvari ili da smo mi prinudjeni da lazemo, bolje da se to sve iscupa iz korena...
 
U principu sam za istinu, ali ukoliko smatram da ce nekoga povrediti nesto, gledam da to precutim, prosto ukoliko nije od ooogromnog znacaja da osoba to sazna,a povredilo bi je...znate ono white lies.
Mada retko ne govorim istinu, pogotovu u emotivnim vezama.

Ima i ljudi koji vole da im se ne govori istina, eto to je meni bilo najčudije... Meni je tako jedan decko govorio laži me malo...

Znaci ne cica sa 100 lica, ali treba biti diplomata ponekad...
 
MAXMA:
Sta mislite da li se bolje u zivotu prolazi sa iskrenoscu pa makar po svaku cenu ili je mnogo bolje biti cica sa 100 lica?


Постоји и трећа варијанта:
бити зрела особа која уме да процени кад, коме и како саопштити оно што желиш и што мислиш да треба да кажеш....
Нисам за апсолутну истину по сваку цену јер то није увек ни потребно ни паметно....
Нисам ни за претварање и фолирање....
Између те две крајности постоји још мнооого нијанси.
 
Постоје и две варијанте тих јааако ''искрених'' које ми иду на живце:
1. ја сам тако искрена, свима приступам отовреног срца, па ме сви зезну и испале, ал шта ћу кад сам такоо добра!
2. ја сам тако искрена, свакоме кажем у лице шта мислим и зато ме не воле и не подносе, ал ја терам по свом јер ми је искреност важнија од свега, ја сам тако поштена!
 
Ako me pitaju šta mislim, ja kažem.
Ako me neko pritiska i smara, ako ugrožava ono što se tiče samo mene,
kažem i ako nisam pitana. Urlam, tačnije.

Međutim, za mene iskrenost NIJE neumesno mešanje u tuđ život i pametovanje ljudima koje površno znam. Vrlo vodim računa o tome da li imam pravo da nekom nešto kažem. I postoje stvari koje se mene jednostavno ne tiču, pa ih nikada i ne komentarišem.

U poslu sam direktna i jasna... i ne videh da me je to skupo koštalo u karijeri... Baš naprotiv. U stvari, nisam sigurna šta je zapravo to skupo koštanje... U mom slučaju to nisu tuđe neprijatne reakcije, već nepoštovanje principa koji su mi važni.
 
Ja verujem u lepo vaspitanje :) Kada me pitaju za misljenje - kazem sta mislim, inace cutim.
Ovo sam modifikovala u poslednjih nekoliko godina, jer sam shvatila da bas dobrim prijateljima treba reci istinu (onako kako je ti vidis/kapiras) jer se bas zbog toga i druze sa tobom. Dakle, ako primetim da mi je dobra drugarica prolupala ja joj kazem "Zeno, ja mislim da si prolupala, sto godina nisi imala frajera i pocinjes da izmisljas, lazes i mazes, a treba da vodis racuna o tome jer ces skroz skrenuti..." Naravno da niko ne voli da cuje ovako nesto, ali neko mora da im kaze - i bolje je da to kaze neko ko ih voli i zabrinut je za njih. I iskreno, isto ocekujem od svojih prijatelja.
Da, znam i ja da postoji opasnost da nisi objektivan, i da je istina relativan pojam :) ali moramo da probamo... heh
 
Hellen:
Постоје и две варијанте тих јааако ''искрених'' које ми иду на живце:
1. ја сам тако искрена, свима приступам отовреног срца, па ме сви зезну и испале, ал шта ћу кад сам такоо добра!
2. ја сам тако искрена, свакоме кажем у лице шта мислим и зато ме не воле и не подносе, ал ја терам по свом јер ми је искреност важнија од свега, ја сам тако поштена!

A u praksi to cesto znaci: kaze ti istinu o tebi (njenu verziju) a o sebi cuti kao zalivena :) Ta prica o iskrenosti je cesto zamazivanje ociju da ne primetis koliko malo "istine" i "iskrenosti" iznose o sopstvenim problemima i neuspesima.
 
ova majchenki je super devojka i definitivno je spremna za udaju :) heeh sto se tice ove teme otkud ti mozes nekako biti ono sto nisi i da se bolje prolazi i da ne ti kakva si tako ces proci...ako si ta cica bices takva akosi iskren bices iskrena to se ne menja :)
 
Hellen:
Постоје и две варијанте тих јааако ''искрених'' које ми иду на живце:
1. ја сам тако искрена, свима приступам отовреног срца, па ме сви зезну и испале, ал шта ћу кад сам такоо добра!
2. ја сам тако искрена, свакоме кажем у лице шта мислим и зато ме не воле и не подносе, ал ја терам по свом јер ми је искреност важнија од свега, ја сам тако поштена!

Dear L., to su ti psihološke igre - žrtvovanja za druge ;) Osoba koja ovo o sebi tvrdi obično ima jaaako loše mišljenje o svojim sposobnostima. U oba slučaja nije u pitanju iskrenost nego neka vrsta nebažadarenosti, pošto-poto moranja da se kaže nešto ružno i na ružan način (uvek pričam da je modus važan, al džaba ...:lol: ).

Glasam za iskrenost & fleksibilnost, u paketu. Kaži, ali prilagodi način iskaza - slušaocu.
:)
 

Back
Top