Kako je sad na Zlatiboru?

Bez obzira na cene na Zlatiboru je prelepo. Bila sam i zimus i pretproslog leta. Iako sam smrzotina, zimi me je odusevio, stvarno je prelepo.A preporucila bih pansion MM sa sasvim pristojnim cenama smestaja, samo non-stop su popunjeni. A ja bas i nemam taj utisak o skupoci, koliko se ja secam cene su bile kao i u Beogradu i u kaficima, a pogotovu u prodavnicama.Pizze i sl. kao i ovde. Tacno je da je pijaca skuplja, ali to je uglavnom zlatiborski sir i prsuta, ostalo je slicno. A ako pricamo o skupoci, samo da kazem pre neki dan sednem sa drugaricom da se ispricamo posle mora i ona predlozi Dorijan Grej kafic, a ono 2 kolaca i 2 soka 820 din. Kad se nisam onesvestila! Zlatibor je malo dete, nije uopste tako strasno sa cenama.
 
Samo bih da upozorim sve vas koji na Zlatiborskom pijacu volite da kupite sir,kajmak,prsutu..
Ja sam iz tog kraja i verujte mu da sam upucena,jer i moji rodjaci to rade.Evo o cemu je rec..Sir je obicni iz Pozeskih sela,a med prodaje moj rodjak iz Sapca,sa etiketom Zlatiborski prirodni med..Verujte na rec,najmanje je prirodni,jer je prepun secera..Moj savet vam je da ako volite specijalitete tog kraja,svratite na Uzicku zelenu pijacu i platite jeftinije i kvalitetnije..Pozz
 
elmed:
Samo bih da upozorim sve vas koji na Zlatiborskom pijacu volite da kupite sir,kajmak,prsutu..
Ja sam iz tog kraja i verujte mu da sam upucena,jer i moji rodjaci to rade.Evo o cemu je rec..Sir je obicni iz Pozeskih sela,a med prodaje moj rodjak iz Sapca,sa etiketom Zlatiborski prirodni med..Verujte na rec,najmanje je prirodni,jer je prepun secera..Moj savet vam je da ako volite specijalitete tog kraja,svratite na Uzicku zelenu pijacu i platite jeftinije i kvalitetnije..Pozz
Svaka ti cast na ovom komentaru. Tako sam i mislio !
 
Da, a Uzicku prsutu prave od teladi iz Brazila! To je bila glavna vest proslih godina, kazu nema veze sa Uzicem i Zlatiborom, samo ih tu osushe, a ono da tu pase stoka to nema veze sa prsutom...........naravno da nije kod svih tako, ali kod jednog dobrog broja....
 
elmed:
Samo bih da upozorim sve vas koji na Zlatiborskom pijacu volite da kupite sir,kajmak,prsutu..
Ja sam iz tog kraja i verujte mu da sam upucena,jer i moji rodjaci to rade.Evo o cemu je rec..Sir je obicni iz Pozeskih sela,a med prodaje moj rodjak iz Sapca,sa etiketom Zlatiborski prirodni med..Verujte na rec,najmanje je prirodni,jer je prepun secera..Moj savet vam je da ako volite specijalitete tog kraja,svratite na Uzicku zelenu pijacu i platite jeftinije i kvalitetnije..Pozz

Kome cu sad da prodam med, kad si svima rekao, e majke mi, mislio sam da si mi prijatelj a ti me ovako oda?! ;) :mrgreen: :lol:
 
Da malo oživim temu pošto planiram da idem oko 5-og septembra. Našla sam privatan smeštaj za 6€ po krevetu, za klopu ću se snaći...Vidim da su cene kao u Bg-u, a ono što me stvarno zanima su izleti. Na primer Sirogojno, Šarganska osmica i sl. Idem bez kola (da li mi je to pametno?) i zanima me da li ima organizovanih izleta i koliko koštaju? Jel´ bi neko i kakvi su utisci?
 
Na Zlatiboru je fenomenalno. Svakom preporučujem da ode. Naravno obavezno treba posetiti "Etno selo" u Sirogojnu. Pravi je muzej pod vedrim nebom. Kusturicino etno selo je prema ovome ništa. Dobro bi bilo posetiti i Potpećku pećinu, zaista je neverovatna.
Da ne bih ja mnogo pričao, a slika govori više od reči, evo par sličica. Dakle, Zlatibor: :)

avgust20060751cv4.jpg
 
shaddow:
Na Zlatiboru je fenomenalno. Svakom preporučujem da ode. Naravno obavezno treba posetiti "Etno selo" u Sirogojnu. Pravi je muzej pod vedrim nebom. Kusturicino etno selo je prema ovome ništa.

Bio sam i u Sirogojnu i u Mecavniku i mogu ti reci da je mrtva trka. Svako mesto je lepota za sebe. Kada si vec na Mokroj Gori, treba se i okupati na izvoru SV. Jovana Krstitelja, voda je prijatna.

Lepo je otici i na druge delove Zlatibora. Npr. u Ljubishu...
 

Back
Top