Da li se sjecate...

David Coverdale

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
422
Da li vam je gospodo forumasi zao nase bivse Juge, nase SFRJ.Mislim da je ovo pitanje za one koje se sjecaju tog vremena, a mladi sigurno ne mogu da zale tu veliku zemlju, zato sto je se i ne sjecaju.
Da li ponekad pomislite, zasto nam se sve ovo izdjesavalo i gdje bi smo sada mi bili da se nije desio raspad Jugoslavije ili da se nije desio rat, ili da se nije desio Slobodan Milosevic?
Da li ponekad sanjate onu nasu staru Jugu, staru SFRJ, u kojoj smo mogli da idemo gdje god smo htjeli, bez viza, bez kontrole, samo ako imamo novca.A novca je bilo uvijek.Da li se sjetite stepena bezbjednosti covjeka kao pojedinca, a to da ste mogli da spavate gdje kod ste htjeli a da vas niko ne dira, i da niko nikoga ne intersuje sto ste vi i kojoj vjeri i naciji pripadate.

Da li se sjecate, kada bi dolazila stafeta i kad bi se svi sredili, dotjerali, nasminkali i krenuli da docekamo tu simboliku zvanu stafeta mladosti.
Zar se ne sjecate igara, kola; tu je bilo Albanskih igara i kola i Srpskih i Crnogorskih;Hrvatskih, slovenackih a pravi zacin je bio kada se sva ta kola uzdruze i zaigraju zajednicki, zavrsno kolo koja je simbolicno znacila da nas niko ne moze zavaditi i da smo mi ti koji cuvamo Bratsvo i Jedinstvo i koji slijedimo ono sto nam je drug Tito preporucio:"cuvajte Bratsvo i jedinstvo, kao zenicu svoga oka".Tadasnji omladinci su obecali starima da s pravom racunaju na njih, sa parolom "racunajte na nas".
Pa bile su radne akcije gdje su mladi imali priliku da odu u druge republike nase zemlje i da se upoznaju sa drugim ljudima koji imaju drugaciji mentalitet.Tu su padala poznanstva, ljubavi, neraskidiva prijateljstva itd.Mjesoviti brakovi su bili nesto sasvim normalno.
pa da li se sjecate kada ste bili u skoli, pa kada vam uciteljica zada domaci zadatak da napiste sastav o drugu Titu njegovom djetinjstvu.
 
Ja sam pisao sastav o onome kad su skinuli krmeću glavu sa tavana, skuvali je i pojeli, pa ih zabolio stomak (nekako mi to bilo najzabavnije - zamišljao sam malog Brožu kako čuči u čučavcu) , ali učiteljici se nije dopao moj izbor i dala mi 2-
 
Jel se sjecate kada bi kolo poveo Srbin sa sajkacom, a preuzeo mu albanac sa bijelom kapom a ukljucio se hrvat i Slovenac sa svojim nosnjama a musliman sa fesom za nima i svi veselo se gledaju i igraju uz ritmove narodnog kola.I na kraju svi se poljube i zagrle. :roll:
 
David Coverdale:
Jel se sjecate kada bi kolo poveo Srbin sa sajkacom, a preuzeo mu albanac sa bijelom kapom a ukljucio se hrvat i Slovenac sa svojim nosnjama a musliman sa fesom za nima i svi veselo se gledaju i igraju uz ritmove narodnog kola.I na kraju svi se poljube i zagrle. :roll:

Братство-убиство
Е то је рекла једна мала усташица на јаху чету и са тим сам се и тада у потпуности сложио.
 
Da li nam je zao? Pa, Srbija je jugoslavijom izgubila: drzavu, granice, ugled, nacionalni indetitet, podeljena je na tri dela, naseljena je siptarima, predana u ruke komunistima, obezbozena i silovana. Narodi koji su od jugoslavije dobili celu jadransku obalu, '' nacionalni indetitet '' ( recimo, Makedonci, Crnogorci i tzv. bosnjaci ), Srpski jezik je otet i svojatan. Ima da se nabraja jos. Zao Jugoslavije? Nikada se ne ponovilo.
 
@ David Coverdale

$$_)(*%&R*($#UORE*()_ u i sve po spisku$#_()*$%_$#^RJIKF

D*()$*(R&H$%#(*)&%&^#WHJKLRFLK:GVNKLDP":{R){##(TR*(

WER*(&$#*()TR&HGRU(*)#$&%()_*^%()*_$^#^#&$ ........



e136.gif





 
hehehe........dakle, samo budala moze da ne zali za drzavom u kojoj je Srpski narod ziveo unutar granica jedne zemlje......to se jos vekovima, a mozda nikada vise nece desiti................

Samo neimformisan moze da ne zali sto nije deo drzave sa jedinstvenim trzistem od sada vec preko 25 mil, stanovnika,

Samo glup , moze da ne zali za pasosem , kojem nije trebala niti jedna viza da otputujes gde i kada hoces..

Infantil, ne zali za drzavom u kojoj je stopa kriminala bila najmanja u Evropi, a jedno vreme i na svetu.

Mnogo toga je upravo Srpski narod izgubio raspadom Jugoslavije....samo on...

Ostali su dobili ono sto nisu ni sanjali.............I sada , jasno mi je zasto Slovenci, Hrvati , muslimani slave raspadanje Jugoslavije,.............ali zasto Srbi misle da je dobro sto su razbacani u 6 drzava...........to ni oni ne znaju....ma vazno je da se opljune po Jugi, a razlog ce se vec naci...
Manje ili vise glup.......................
 
Nije nam se "desio"samo Sloba,nego i Izedbegovic i Tudjman.....izmedju te trojice nije bilo nikakve rezlike.A naravno da je bolje ziveti u drzavi sa 22 miliona stanovnika nego u jednoj od 6-7 banana republika.
 
...Tuga za Jugom,a?...E pa nema vise,i sto bi smrznuti rekao nismo samo mi imali balegara u kutji...Uvek se setim recenice iz JFK-a "Ako te zanima ko su vinovnici nekog sr.anja,pogledaj ko je najvise profitirao iz toga"...Pa ti vidi ko trenutno ima najbolji standard,ko je u E.U. i sl.
Btw...setjam se Juge...i iako znam da nije mogla da opstane, patim za njom mozda i vise nego ti.
 
skarfejs:
hehehe........dakle, samo budala moze da ne zali za drzavom u kojoj je Srpski narod ziveo unutar granica jedne zemlje......to se jos vekovima, a mozda nikada vise nece desiti................

Samo neimformisan moze da ne zali sto nije deo drzave sa jedinstvenim trzistem od sada vec preko 25 mil, stanovnika,

Samo glup , moze da ne zali za pasosem , kojem nije trebala niti jedna viza da otputujes gde i kada hoces..

Infantil, ne zali za drzavom u kojoj je stopa kriminala bila najmanja u Evropi, a jedno vreme i na svetu.

Mnogo toga je upravo Srpski narod izgubio raspadom Jugoslavije....samo on...

Ostali su dobili ono sto nisu ni sanjali.............I sada , jasno mi je zasto Slovenci, Hrvati , muslimani slave raspadanje Jugoslavije,.............ali zasto Srbi misle da je dobro sto su razbacani u 6 drzava...........to ni oni ne znaju....ma vazno je da se opljune po Jugi, a razlog ce se vec naci...
Manje ili vise glup.......................


Sasvim tačno.

Sa druge strane, vreme i događaji su pokazali da je opstanak SFRJ bio nemoguć.
Besmisleno je plakati nad prolivenim mlekom.
 
Da li se sjecate Titove recenice kada je rekao:Ove Jugoslovenske administrativne granice nisu granice; nego to su granice spajanja i spona naseg bratstva i jedinstva.
Pamtite li zasjedanje nesvrstanih, i znate li vi sta smi mi bili za te nesvrstane?Pojam drzave blagostanja i pravde.Ne bi bilo slucajno, da kada neko ode u neku islamsku republiku biva pocascen i ugoscen samo zaslugom ugleda Jugoslavije.
Da li se sjecate kada je umro drug Tito koliko je stranih predstavnika i drzavnika doslo.Oni su plakali.Pamtite kako je plakao Robert Mugabe.Jimi Karter je dosao sa svojom zenom na sahranu Titu.Amerika je imala postivanje prema jednoj takvoj drzavi.
Da li znate kada je jedan nas Jugosloven otisao u jedno africko pleme i kada im je spomenuo ime Jugoslavija, taj africki domorodac je izvadio sliku Tita i mimikom je potvrdio prijateljstvo.
Da li se sjecate turizma?Kada su nam dolazile svabice,Svedjanke u dr. i kada su za nas muskarce rekle da smo bolji od Italijana i seksu?
 
Је л' ово БАЛ ВАМПИРА .........ууууууууууууу...........?????????
Крвопијама је ствааааарно било лепо за време злочинца Броза !



episkop2qi.gif
 
Neispavana:
Sasvim tačno.

Sa druge strane, vreme i događaji su pokazali da je opstanak SFRJ bio nemoguć.
Besmisleno je plakati nad prolivenim mlekom.

Ma, ne placem ja nad Yugom.........yebi ga , sta je bilo , bilo je.........

Iako sam siguran , da su republikama vladali pametni ljudi , a ne retardirani idioti....

Tudjman, Izetbegovic , Sloba.....mogla je ta zemlja da ostani i opstane....bilo je i ekonomskog i strateskog , i svakog drugog razloga da opstane..............................

E,sad sta je, tu je..........ko ga yebe. Smesno mi kada pljuju oni koji je ni zapamtili nisu,
jer su u vreme raspada piskili i kakili u pesak oko jaslica.......................
 
David Coverdale:
Jel se sjecate kada bi kolo poveo Srbin sa sajkacom, a preuzeo mu albanac sa bijelom kapom a ukljucio se hrvat i Slovenac sa svojim nosnjama a musliman sa fesom za nima i svi veselo se gledaju i igraju uz ritmove narodnog kola.I na kraju svi se poljube i zagrle. :roll:


A oni sto su onog prvog sa sajkacom grlili i ljubili, dok su kolo igrali, pokazalo se 91. god. pa na ovamo, sta su i o cemu razmisljali dok su igrali i delili osmehe........ebiga, sajkaca ne ume tako.....il nikako.........
 
eremita:
Је л' ово БАЛ ВАМПИРА .........ууууууууууууу...........?????????
Крвопијама је ствааааарно било лепо за време злочинца Броза !



episkop2qi.gif

Sta ti, mucenice znas o zivotu , uopsta, a kamoli o Jugoslaviji???


A ti i nisi za drugo , nego za banana drzavicu , kao sto je ova sada......a bice i manja.....
Yebes zemlju , koju biciklom predjes s kraja na kraj za dan i po.........

Legenda: banana drzava = drzava koja podseca na bananu
penanags1.jpg
 
skarfejs:
Ma, ne placem ja nad Yugom.........yebi ga , sta je bilo , bilo je.........

Iako sam siguran , da su republikama vladali pametni ljudi , a ne retardirani idioti....

Tudjman, Izetbegovic , Sloba.....mogla je ta zemlja da ostani i opstane....bilo je i ekonomskog i strateskog , i svakog drugog razloga da opstane..............................

E,sad sta je, tu je..........ko ga yebe. Smesno mi kada pljuju oni koji je ni zapamtili nisu,
jer su u vreme raspada piskili i kakili u pesak oko jaslica.......................


Kada sam rekla da ne vredi plakati nad prolivenim mlekom nisam mislila na tebe. To se odnosilo na sve nas koji smo živeli, zapamtili, a poneki od nas i voleli, tu zemlju.

I opet tačno, da nije bilo retardiranih, bolesno ambicioznih idiota...
 
skarfejs:
Sta ti, mucenice znas o zivotu , uopsta, a kamoli o Jugoslaviji???


A ti i nisi za drugo , nego za banana drzavicu , kao sto je ova sada......a bice i manja.....
Yebes zemlju , koju biciklom predjes s kraja na kraj za dan i po.........

Legenda: banana drzava = drzava koja podseca na bananu
penanags1.jpg


episkop2qi.gif



Ја и моја породица веома добро све знамо и о Брозу и о комуњарама - о олошу нерадничком, разбојницима, убицама и лоповима.........КОЈИ ЈОШ УВЕК НИСУ
ОДГОВАРАЛИ ЗА ПОЧИЊЕНЕ ЗЛОЧИНЕ ....али доћи ће и тај дан.........о томе
можеш лепо да се обавестиш ако су твоји заборавни па те лагали у књизи ЦРВЕНА КУГА - Равногорца Антонија Ђурића -

п.с. ја лепо кажем да си ти комуњара и титоиста .... покушавате опет да направите Бал
вампира - ПОМЕНУЛО СЕ - НЕ ПОВРАТИЛО СЕ !
 
Pa besplatno skolovanje, lijecenje...Skolski sistem nam je bio dosta moderan u to vrijeme i proizvodili smo dosta jake strucnjake.
Samo nesto mi nije jasno...
Zasto se nismo tranzitirali u kapitalizam i priklonili totalno zapadu?
 
David Coverdale:
Pa besplatno skolovanje, lijecenje...Skolski sistem nam je bio dosta moderan u to vrijeme i proizvodili smo dosta jake strucnjake.
Samo nesto mi nije jasno...
Zasto se nismo tranzitirali u kapitalizam i priklonili totalno zapadu?

За то наводно "бесплатно школовање и лИЈечење" дан данас не смеју да

објаве 170 штетних уговора које је зликовац потписао највише са САД -

и све што се са нама данас догађа је масло ћопавог загорца који је изнад

свега на свету мрзео Србе.

п.с. А шта би хтеле комуњаре да 60 година лажу и мажу народ о самоуправљању,
о равноправности и једнакости - а онда да исти те тикве без корена да преко
ноћи ПОСТАНУ ДОМАЋИ КАПИТАЛИСТИ. Додуше и има доста таквих ваших
смрадова који данас себе називају бизМисменима а заборавили су како су
хапсили људе и пунили робијашнице ЗА СВАКУ ПРИВАТНУ ИНИЦИЈАТИВУ...
немој само да ме неко испровоцира да почнем редом да вас подсећам........
ИМА ДА О'МА ЗАТВОРЕ ЦЕО ФОРУМ. 8-) 8-) 8-)
 
David Coverdale:
Pa besplatno skolovanje, lijecenje...Skolski sistem nam je bio dosta moderan u to vrijeme i proizvodili smo dosta jake strucnjake.
Samo nesto mi nije jasno...
Zasto se nismo tranzitirali u kapitalizam i priklonili totalno zapadu?

Zato što smo verovali da je kapitalistički sistem, u svojoj suštini, duboko nehuman i nepravedan.
Imali smo neke drugačije ideale, verovali u nemoguće...
 
Да ли знају дежурни титоисти и комунисти да је поднето

120 000 захтева за повраћај отете и опљачкане имовине...

од оних који су преживели......а где су они који су мучки

побијени или помрли од 1945. до данас...

И још ми неко прича о комунистичком благостању.........страшно.........
 
eremita:
Да ли знају дежурни титоисти и комунисти да је поднето

120 000 захтева за повраћај отете и опљачкане имовине...

од оних који су преживели......а где су они који су мучки

побијени или помрли од 1945. до данас...

И још ми неко прича о комунистичком благостању.........страшно.........

Mozda je njima bilo lepo? Neki su lepo prosli u komunizmu. Nek' im sluzi na cast!
 

Back
Top