Kako da resim ovoj problemcic

BELA KAPLJICA

Obećava
Poruka
51
Trenuno sam u mestu gde nema servisera,a potrebna mi je mala pomoc.Radim na L.P.Mis koji radi bez baterija je prikljucen za L.P.E ....sada taj mis radi sasvim ok pre podne normalno se pomera sa ikonice na ikonicu sa slike na sliku i slicno.Medjutim kad uvece pokusam da pomeram misa sa slike na sliku on jeednostavno koci ,tesko se pomera i kada se pomeri vuce me na sasvim suprotnu stranu,tako dok stignem do odredjenog mesta treba mi sto godina..O cemu se ovde radi?

Imam jos dva pitanja....ali da resim prvo ovaj.
 
Ako nas zayebavas, lakse je resiti problem:
Pa pre podne se Zemlja naginje na jednu stranu a posle podne na drugu, kako to nisi razumela do sada? Postoje specijalni Operativni Sistemi koji automatski prepoznaju elevaciju Zemlje i prilagodjavaju drajver za misa kako treba, mislim Elevated Windows ili tako nesto, naci ces na netu. .
Ako to ne pomogne, najobolje je da ujutro radis nagnuta na LEVO a uvece se nagni na DESNU stranu i sve ce biti ok.


Ako se ne zayebavas sa nama, bice malo teze resiti problem:
Moguce je da ti predvece baterija oslabi, ako tokom dana ne dopunjavas, pa i mis pocinje da zeza.
Gde to prikljucujes misa na L.P.E ? matere ti?
Ne verujem da je neki virus koji deluje prema dobu dana u pitanju.
 
Bravo momci,vidim da obojica dobro poznajete geografiju, posebno oblast zemljine gravitacije. No, pre svega da vam se zahvalim na recniku kojim mi se obracate,mislim da ste obojica zreli za popravni.Zatrazila sam iskren savet....ocigledno vi eksperti umete da resavate samo velike probleme,dok za male uvek ostaje te mali.......
 
Ako batalimo geografiju i geofiziku, ondak bi moglo ovako.

- Proveris baterije na Laptopu
- Vidi sta je sa kalibracijom misa (preciznost itd)
- Ako imas posebne drajvere za misa proveri ili napravi update
- Govoris o eksternom misu zar ne? (ne o onoj glupoj plocici po kojoj saras prstom)
- Da li se mis ponasa glupavo u svim programima ili samo na desktopu
- Koji OS

Vidis, ako das malo vise opisa i detalja i ne glupiras se sa jutarnje/vecernjim satima mozda ti se i moze pomoci. Bavim se racunarima vise nego sto tim imas godina a nisam cuo da neki deo ujutro radi ovako a uvece onako - batali te budalastine i pisi problem sto detaljnije mozes.
 

Back
Top