Calibra vs. Golf III

POP Mare:
Ako ti mislis licno da kupis golf je bolja varijanta... ono poredjenje sam napisao cisto jacine radi jer mi se cinilo da pitas tako nesto ;)
Dobro,kupicu golfa ali prvo da likvidiram sve sa foruma koji su pisali lose o njemu.Moze?
spoton.gif
 
Garwor:
pa, osim price da je takvom autu odavno dusa izvadjena, i da je vecina bar malo udarana, kazu da ima previse elektronike, da lako riknjava menjac koji je uz to uzasno skup, u stvari da je to jedini opel koji je skup za odrzavanje, da su ove sto se prodaju cesto samo okrpljene za prodaju, da necu izlaziti iz servisa...

moram je imati, kad tad.
Kad se pojavila, isekao sam sliku iz novina, zalepio iznad kreveta i rekao: 'moram je imati...' :D
Svi koji su za Calibru da li mogu gore navedeno da negiraju,znaci odete na oglase i da ovo vazi za Calibre do 4.000 kod nas?
 
Evo ja cu da negiram (pricam svoje iskustvo) , nije istina da je takvim automobilima dusa izvadjena , to je prva asocijacija kad se vidi i bembara trojka , to su mocne masine koje vole ubrzanje i brzinu , voziti njih 160-180km/h i neke druge kojima je to plafon ili blizu plafona a i pritom im se skala za obrtaje dobro primakla crvenom polju a calibri je to negde oko 4-5000 obrtaja nije isto za motor , u ovom drugom slucaju je motor rastereceniji. Sto se tice delova nije tacno da je uzasno skupa za odrzavanje - 80% delova se na njoj pase od Vectre .A uzmi pa upredi njene delove po ceni i delove skapanog Francuza , recimo R4 , i videces koliko je/nije skupa za odzavanje. A i 90 % Japanaca je skuplje od nje po tom pitanju.Sto se tice servisa tu sam bio zbog pogaci (1700 din), nosaca motora (1200 din), prednjih diskova i plocica (5600 din) , regulatora ler gasa ( 20e polovan) i senzora za ABS (20e polovan). (pricam za period od skoro dve godine , koliko je inace i imam) .Kod nje , kao i kod vecine Opela , problem su rubovi (sem kod varijante 4x4 turbo). Ali i to se resava za nekih 200e za zamenu oba ruba i farbahje istih i zastitu cele karoserije. E jedino me je pogodi vezano za menjac a jos vise me pogodio kada je rekao da su uzasno skupi jer je meni poceo da `zuji` u trecoj a od skora boga mi i u petoj.
Eto , to je bilo moje iskustvo vezano za nju
 
Pozdrav svima
evo mog misljenja
da sada biram izmedju VW Golfa i Opel Calibre-ako si mlad uzmi Calibru
mada bi meni bilo razumnije da u razmatranje uzmes VW Corrado i Opel Calibru oni su SLICNI ,kao sto su bili VW SCIROCCO I OPEL MANTA.
Pogledaj malo Corrada nije los a i Calibraje super
-izmedju Corrada i Calibre ja bih uzeo Corrad a
u tom rangu cene nemas bolji izbor.

POZDRAV iz Raske i SRECNO pri izboru
 
Da,pogresio sam,pravo poredjenje je VW Corrado i Opel Calibra ali ja sam planirao golfa,pa osacovao Calibru,o tome se radi,naravno da znam da nisu ista klasa auta.
Nego Daco,SAMO,se plasis za menjac?A sta ako SAMO on ode?
Koja je lova za novi?
 
Posto nema Dace da odgovori evo ja cu.Jednostavno sam okrenuo prodavnicu Opel delova,pitao da li imaju menjac za Calibru,prodavac kaze nemamo,moze da se naruci,pazite sad,2000 evra!!!Pa pre cu za 5000 evra da kupim dve mecke 123,svaka od po 2.500 i da se vozim sa njima deset godina bez problema,iz jedne u drugu kada prva nesto sitno rikne.
 
Vidi ovako, ne vjerujem da je limarija kod kalibre puno bolja nego recimo kod vektre ili omege, a to znači pragovi i okapnice rika, ajde da uzmemo da to i nije toliko bitno, ali za golfa sigurno možeš naći brdo dijelova - polovnih naravno na čelu sa motorom i mjenjačem za relativno malo para,
 
Pa dobro Sikorsky kazi mi ko jos u ovoj nasoj zemlji sa ovakvim standardom i automobilom iz 90-ih kupuje nov menjac?To ti dodje kao da ti rade po narudzbini.Za te pare koje si naveo kupio bih dve kalibre stranca i mogao bih da im menjam sta pozelim,ceo motor a ne samo menjac.A sto se tice 123 (ciganski san) pre bih pesaka isao nego to da vozim
 
Pa dobro Daco,objasni ti onda meni sta da radim sa Calibrom kojoj ode menjac,pa ugradim polovan,ko zna kakav,daju li neki garanciju i koliko i ako on ode onda drugi i na kraju me izadje cimanje kao da sam novi kupovao.I sam si napisao da te zeza menjac i da ti je frka.
 

Back
Top