latino muzika (ali prava!)

mala_crna_9

Početnik
Poruka
13
da li vam se dopada latino muzika, ali ona prava, kvalitetna (ne mislim na "zvukove" iz latino-americkih sapunica)?
nesto kao ricardo arjona, luis miguel, marco antonio, gipsy king.......
mozda moze da prodje i juanes.........dopala mi se njegova muzika, iako vuce vise na pop.........
 
mala_crna_9:
da li vam se dopada latino muzika, ali ona prava, kvalitetna (ne mislim na "zvukove" iz latino-americkih sapunica)?
nesto kao ricardo arjona, luis miguel, marco antonio, gipsy king.......
mozda moze da prodje i juanes.........dopala mi se njegova muzika, iako vuce vise na pop.........


Ovo sto si ti navela i nije bas "prava" latino muzika, to je vise neka komercijala.........ima tu mnogo boljih stvari, ne znam da li slusas kubansku muziku, to je nesto sasvim drugacije od ovih navedenih imena, ali mnogo bolje...........
 
klika:
Ovo sto si ti navela i nije bas "prava" latino muzika, to je vise neka komercijala.........ima tu mnogo boljih stvari, ne znam da li slusas kubansku muziku, to je nesto sasvim drugacije od ovih navedenih imena, ali mnogo bolje...........

ok.....svako ima prava na svoje misljenje............gotivim kubansku mjuzu, al je ne slusam nesto preterano.......a koja su to imena (mnogo bolja)?
 
@mala_crna_9
Ako volis pravu latino muziku poslusaj Juan Luis Guerra on pripada nesto novijem pravcu zvanom "La Nueva Cancion" tradicionalna muzika sa ozbiljnijom lirikom; odnosi se na stvarni zivot drustveno-socijalni status ......
 
Latino muzika je fantazija, ali meni se onako svidjaju onako klavirske stvari, dobro, naravno tu su i Gipsy Kingsi i gitarre... :D

Da li je neko cuo drugu verziju Negativa "Ti me ne volis"... Stvar je na latino foru i klavir samo pici... Izuzetno... :) Verovatno se rokerima nece mnogo svideti, ali pesma je fantazija... Taj ritam... Perfektno...

Slusao sam Rikarda Arhonu ako se tako zove, zapamtio sam pesmu Soledad... Ostale su mi sve manje-vise macisticke, ne znam zasto! ;) Pozz svim poklonicima ove muzike!
 
mala_crna_9:
ok.....svako ima prava na svoje misljenje............gotivim kubansku mjuzu, al je ne slusam nesto preterano.......a koja su to imena (mnogo bolja)?

Ok, niko ti ne brani da iskazes svoje misljenje samo Antonio i ostala klapa koju si nevela i nisu bas predstavnici latino muzike, mozda Gipsy Kings mogu da se provuku..........to je pomalo sirok pojam, ti navodis Antonia kao latino izvodjaca, pa on jeste latino momak koji izvodi popularnu muziku sa elementima latino zvukova/ritmova, ali to nije izvorna latino muzika, tj prava kako si je ti nazvala.

Neko pomenu Celiu Cruz, bravo za to ime, jedna od najvecih kubanskih pevacica, skoro sam bio na Kubi i mogu vam reci da je ona i danas dan (nisam siguran ali mislim da je ona umrla, davno je pevala) bozanstvo.

Poslusaj malo , ako mozes da nabavis, Eliades Ochoa, Ibrahim Ferrer, Compay Segundo, Omara Portuondo, Chucho Valdez, Ruben Gonzales, grupe Sierra Maestra, Cuarteto Patria, Cubanismo,............itd ima toga mnogo.
Ovde su ti velika imena korena kubanske muzike a to je SON iz kojeg je kasnije nastala salsa i ostali noviji pravci..........

Ne moze Marko Antonio biti klasicni predstavnik latino muzike ..........to je pop muzika, komercijala.......
 
mala_crna_9:
da li vam se dopada latino muzika, ali ona prava, kvalitetna (ne mislim na "zvukove" iz latino-americkih sapunica)?
nesto kao ricardo arjona, luis miguel, marco antonio, gipsy king.......
mozda moze da prodje i juanes.........dopala mi se njegova muzika, iako vuce vise na pop.........
Naravno da mi sa dopada latino muzika,posebno Luis Miguel.Glas mu je fenomenalan.Super su mi i Alejandro Sanz(esp.), Natalia Oreiro(arg.),Juanes(col.),La oreja de Van Gogh(esp.),Alex Ubago(esp.)
 
Pa ne znam bas koliko Ubago i La oreja de Van Gogh spadaju u latino muziku. Jeste da Ubago ima neke lepe delove sa gitarom ali to je pre pop nego latino, a La oreja de Van Gogh su nesto izmedju popa i blazeg roka. Mada volim ja i njih, mozda cak i vise od ostalih. Samo je jos Sanz tu sa njima. A cudno je da niko nije spomenuo Davida Bisbala. Jeste da momak fura komercijalu ali je veoma popularan u Spaniji i zemljama latinske amerike.
 
nena87pk:
Pa ne znam bas koliko Ubago i La oreja de Van Gogh spadaju u latino muziku. Jeste da Ubago ima neke lepe delove sa gitarom ali to je pre pop nego latino, a La oreja de Van Gogh su nesto izmedju popa i blazeg roka. Mada volim ja i njih, mozda cak i vise od ostalih. Samo je jos Sanz tu sa njima. A cudno je da niko nije spomenuo Davida Bisbala. Jeste da momak fura komercijalu ali je veoma popularan u Spaniji i zemljama latinske amerike.
Ja sam u latino strpala sve sto mi se svidja na spanskom.Bas mi je drago da poznajes ove pevace,posto vecina verovatno procita i nema pojma o cemu se radi.
 
Pozdrav.Moze i mi neko pomoci?Odavno trazim jednu latino pevacicu,cula sam pre tri godine negde jednu pesmu,nasla je,i zaboravih kako se zove.Znam da je srednjih godina,ravne poluduge kose smedje boje,na spotu je bila u belom odelu,tj nije spot,samo je sika u belom odelu.......veoma lepa zena...
 

Back
Top