latino muzika (ali prava!)
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: latino muzika (ali prava!)

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano latino muzika (ali prava!)

da li vam se dopada latino muzika, ali ona prava, kvalitetna (ne mislim na "zvukove" iz latino-americkih sapunica)?
    nesto kao ricardo arjona, luis miguel, marco antonio, gipsy king.......
    mozda moze da prodje i juanes.........dopala mi se njegova muzika, iako vuce vise na pop.........

Aktivan član Che_Anarki (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2006.
    Stojim pred vratima Micinog srca. Necu da udjem dok je ne pitam.
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano Re: latino muzika (ali prava!)

gipsy king su super. Ne slusam ih mnogo ali su super.

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Šta imaš protiv "zvukova" iz latino serija... Baš su to divne pesme, a i serije...

Zainteresovan član Kiselina (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2006.
    ovde je zima...ovde je hladno...ovde je mrak...
    Reputaciona moć
    43

prava latino muzika je super

Fizicar nije na forumu
    se mnogo promenila od kada je poslednji put bila ovde. :S
    Primećen član Fizicar (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Gipsy kings!!!!

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio mala_crna_9
    da li vam se dopada latino muzika, ali ona prava, kvalitetna (ne mislim na "zvukove" iz latino-americkih sapunica)?
    mozda moze da prodje i juanes.........dopala mi se njegova muzika, iako vuce vise na pop.........

Ovo sto si ti navela i nije bas "prava" latino muzika, to je vise neka komercijala.........ima tu mnogo boljih stvari, ne znam da li slusas kubansku muziku, to je nesto sasvim drugacije od ovih navedenih imena, ali mnogo bolje...........

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio klika
    Ovo sto si ti navela i nije bas "prava" latino muzika, to je vise neka komercijala.........ima tu mnogo boljih stvari, ne znam da li slusas kubansku muziku, to je nesto sasvim drugacije od ovih navedenih imena, ali mnogo bolje...........
    ok.....svako ima prava na svoje misljenje............gotivim kubansku mjuzu, al je ne slusam nesto preterano.......a koja su to imena (mnogo bolja)?

Zainteresovan član Ananke (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

@mala_crna_9
    Ako volis pravu latino muziku poslusaj Juan Luis Guerra on pripada nesto novijem pravcu zvanom "La Nueva Cancion" tradicionalna muzika sa ozbiljnijom lirikom; odnosi se na stvarni zivot drustveno-socijalni status ......

Primećen član Ketchua (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

obozavam latino muziku...mada ovo sto si navela i ne bas...ali bossa...
    Jobim,Chaquico,Acoustic alchemy,Bonfa...

Zainteresovan član le_malade_imaginaire (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Latino muzika je fantazija, ali meni se onako svidjaju onako klavirske stvari, dobro, naravno tu su i Gipsy Kingsi i gitarre...

Da li je neko cuo drugu verziju Negativa "Ti me ne volis"... Stvar je na latino foru i klavir samo pici... Izuzetno... Verovatno se rokerima nece mnogo svideti, ali pesma je fantazija... Taj ritam... Perfektno...

Slusao sam Rikarda Arhonu ako se tako zove, zapamtio sam pesmu Soledad... Ostale su mi sve manje-vise macisticke, ne znam zasto! Pozz svim poklonicima ove muzike!

Zainteresovan član le_malade_imaginaire (avatar)
    Učlanjen
    25.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

ok.....svako ima prava na svoje misljenje............gotivim kubansku mjuzu, al je ne slusam nesto preterano.......a koja su to imena (mnogo bolja)?
    celia cruz, recimo!

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Ok, niko ti ne brani da iskazes svoje misljenje samo Antonio i ostala klapa koju si nevela i nisu bas predstavnici latino muzike, mozda Gipsy Kings mogu da se provuku..........to je pomalo sirok pojam, ti navodis Antonia kao latino izvodjaca, pa on jeste latino momak koji izvodi popularnu muziku sa elementima latino zvukova/ritmova, ali to nije izvorna latino muzika, tj prava kako si je ti nazvala.

Neko pomenu Celiu Cruz, bravo za to ime, jedna od najvecih kubanskih pevacica, skoro sam bio na Kubi i mogu vam reci da je ona i danas dan (nisam siguran ali mislim da je ona umrla, davno je pevala) bozanstvo.

Poslusaj malo , ako mozes da nabavis, Eliades Ochoa, Ibrahim Ferrer, Compay Segundo, Omara Portuondo, Chucho Valdez, Ruben Gonzales, grupe Sierra Maestra, Cuarteto Patria, Cubanismo,............itd ima toga mnogo.
    Ovde su ti velika imena korena kubanske muzike a to je SON iz kojeg je kasnije nastala salsa i ostali noviji pravci..........

Ne moze Marko Antonio biti klasicni predstavnik latino muzike ..........to je pop muzika, komercijala.......

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Naravno da mi sa dopada latino muzika,posebno Luis Miguel.Glas mu je fenomenalan.Super su mi i Alejandro Sanz(esp.), Natalia Oreiro(arg.),Juanes(col.),La oreja de Van Gogh(esp.),Alex Ubago(esp.)

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Aaaaa... latino muzika... sjajno.
    Gde su moje vetrenjace??????????

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa ne znam bas koliko Ubago i La oreja de Van Gogh spadaju u latino muziku. Jeste da Ubago ima neke lepe delove sa gitarom ali to je pre pop nego latino, a La oreja de Van Gogh su nesto izmedju popa i blazeg roka. Mada volim ja i njih, mozda cak i vise od ostalih. Samo je jos Sanz tu sa njima. A cudno je da niko nije spomenuo Davida Bisbala. Jeste da momak fura komercijalu ali je veoma popularan u Spaniji i zemljama latinske amerike.

Zainteresovan član beegee81 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Latino,sjajno,jel neko slusa fado?Otvorio sam temu ali jos je jako slabo poseceno,procitao sam ovde da je "klika"spomenuo Omara Portuondo ili ako neko slusa Amaliju Rodrigues,sigurno ste culi za Marizu bila je i u BG

Početnik
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nena87pk
    Pa ne znam bas koliko Ubago i La oreja de Van Gogh spadaju u latino muziku. Jeste da Ubago ima neke lepe delove sa gitarom ali to je pre pop nego latino, a La oreja de Van Gogh su nesto izmedju popa i blazeg roka. Mada volim ja i njih, mozda cak i vise od ostalih. Samo je jos Sanz tu sa njima. A cudno je da niko nije spomenuo Davida Bisbala. Jeste da momak fura komercijalu ali je veoma popularan u Spaniji i zemljama latinske amerike.
    Ja sam u latino strpala sve sto mi se svidja na spanskom.Bas mi je drago da poznajes ove pevace,posto vecina verovatno procita i nema pojma o cemu se radi.

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa kod nas ta muzika nije zastupljena, a ovi pevaci su poznati pre svega u zemljama spanskog govornog podrucja. A mene da pitas kako sad dosla do njih ne bih znala da ti objasnim. A i meni je drago sto bar jos jedna osoba zna o kome je rec.

Slične teme

1. Latino muzika
    Autor Ru_bi_tch u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.03.2006., 19:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •