DUGE VEZE?!?!

Ja lichno imam vezu od 3 godine, i naravno da se jos uvek volimo, ali ima ljudi koji misle da je ta ljubav u stvari navika, pa rekoh da cujem nesto o tome. A i skoro sam citala negde nesto o tome da je ljubav uslovljena nekim hormonima i da oni otprilike nakon 18meseci do 3 godine valjda prestaju da se luce tako da zaljubljenost ili/i ljubav prestaju?
Ja ne mislim tako, ali sta vi mislite o tome?!
 
umbilicus:
Sta mislite o duuugim vezama? Mislim one duze od godinu dana? Da li mislite da zaljubljenost u svakom slucaju prestaje posle tolikog vremena, da je sve sto ostaje navika ?!

Evo ovako...ja sam bio u vezi skoro sest godina i prekinuo sam je pre dva meseca. Od prvog dana do zadnjeg dana veze sam bio zaljubljen. Istina! Ljubav ... tek je ljubavi bilo ...mozda je cak ima jos uvek ali tvrdim da moze i zaljubljenost i ljubav u isto vreme.
Znas, kada svako jutro imas leptirice u stomaku cim otvoris oci i pomislis na doticnu osobu, kada ti se brk nasmeje cim se setis dogadjaja ili price od sinoc, kada leptirici prorade kada cujes melodiju na mobilnom koja je rezervisana samo za tu osobu, kada lezes u krevet a mislis...a pored toga volis sve mane te osobe..onda je to i ljubav i zaljubljenost.
 
StormBreaker:
A koja je razlika....Mozda treba to da se objasni...neko mi=ozda ne zna,,,.....
Ljubav...kada volis tu osobu takvu kakva jeste i sa dobrim osobinama i sa manama. Kada mnogo pogresi a ti je i dalje volis, kada si u stanju da das ruku u vatru za tu osobu i da ti ne bude zao, kada pazis osobu pored sebe, kada se trudis da je ni jednim gestom ne povredis, ne pricinis nista lose, kada kazes: ma znam, to je ona, zato je i volim..., kada pozelis da zivis zivot (realan zivot) sa tom osobom i kada ....ma...svasta nesto :-)
a zaljubljenost...kada si totalno nerealan/lna kada osobu sa kojom si ne gledas realno vec zaslepljeno, kada ti svaki delic tela zadrhti kada je vidis, pomislis, kada ne vidis ni jednu manu, kada ne zelis da vidis ni jednu manu a ni dobru osobinu, kada zanemarujes realnost...i t d.
 
umbilicus:
Sta mislite o duuugim vezama? Mislim one duze od godinu dana? Da li mislite da zaljubljenost u svakom slucaju prestaje posle tolikog vremena, da je sve sto ostaje navika ?!

Svi šabloni su u tvojoj glavi. Ako je krenulo naopako ... neko od vas dvoje je doprineo tome. Nije krivo vreme, cunami, monsuni, zvezde, Hobiti, ... ili možda jesu svi oni zajedno.
 
Ne znam više da odgovaram na ovakva pitanja... A mene to stalno pitaju - uglavnom odgovor u rl glasi: ,,Zabole me jel ljubav il navika, meni je do yaja s njim''
Što bih preslišavala svoju vezu i trošila vreme u pokušajima da menjam nešto što valja samo da bih zadovoljila radoznale ljude nekim adekvatnijim odgovorom - meni je lepo, 6,5 godina :wink:
 
Ja lichno imam vezu od 3 godine, i naravno da se jos uvek volimo, ali ima ljudi koji misle da je ta ljubav u stvari navika, pa rekoh da cujem nesto o tome. A i skoro sam citala negde nesto o tome da je ljubav uslovljena nekim hormonima i da oni otprilike nakon 18meseci do 3 godine valjda prestaju da se luce tako da zaljubljenost ili/i ljubav prestaju?
Ja ne mislim tako, ali sta vi mislite o tome?!

Zaljubljenost može da te prođe i posle dva dana, zavisi kakva si osoba...kod ljubavi je to već malo složenije ona nekada može da traje... i traje... i traje....:lol:
 
Sta mislite o duuugim vezama? Mislim one duze od godinu dana? Da li mislite da zaljubljenost u svakom slucaju prestaje posle tolikog vremena, da je sve sto ostaje navika ?!

PA zaljubljenost traje par nedelja, ne moze da drzi celu godinu, ali moze se iznova i iznova zaljubljivati u jednog istog, tako reci periodicno. Ono sto traje je ljubav i sto ako imas srece dodje posle zaljubljenosti i to je onaj period kad pocnes da sagledavas i mane i mozes cak i mozak da koristis u donosenju odluka, ali to ne mora da znaci da ga koristis, eto postoji samo opcija
 
Sta mislite o duuugim vezama? Mislim one duze od godinu dana? Da li mislite da zaljubljenost u svakom slucaju prestaje posle tolikog vremena, da je sve sto ostaje navika ?!

Zavisi da li su ljudi zaista zaljubljeni ili je to bila samo trenutna privlacnost, koja se produzila zbog drustvenih faktora. Moja najduza veza je bila 10 i po meseci. Bila sam zaljubljena, on je bio zaljubljen, ali nije mogao da rascisti neke stvari u glavi, pa sam nasla drugog decka.
 
Sta mislite o duuugim vezama? Mislim one duze od godinu dana? Da li mislite da zaljubljenost u svakom slucaju prestaje posle tolikog vremena, da je sve sto ostaje navika ?!

Nije isto za m i z a i nema pravila..u svakom slucaju ne traje dugo i prelazi u ljubav koja obicno dosadi pa kad se smore oni bi opet da im lete leptirici
 

Back
Top