MIX-ovanje ;)

Cezare, majstore, ako cesh da mmiksash, batali programe i pocni da mislish o pravoj stvari. Ja sam poceo sa DJ CD plejerima, preshao potom i na mikser Pioneer DJM600S, pa dva Technicsa SL1210MK2... to ti je kao kad skinesh devojci cega i kad gledash sliku u Pan Erotici, i to onu dlakavu, man...razmisli...
 
Paaa, shto se tiche Acida, ja sam ga koristio samo za prilagodbu odredjenih audio sekvenci u okvir ritma; za editovanje i analizu spektra zvuka mnogi vole SoundForge, mada ja preferiram Cool Edit. Ubedljivo prava i najdostupnija stvar(software) za jednog rookie-a koji zheli samo da miksa sa rachunara je Native Instruments Traktor. Ako vecc zheli pocheti razmishljati o prvim koracima u produkciji, osnovne stvari mozhe savladati u veoma popularnom, pa stoga i lako "nabavljivom" Fruity Loops-u.
Naravno, ovo je samo moje lichno mishljenje, a svako ima pravo na nesavrshenost, zar ne? Stoga, ako neko zna vishe i smatra da sam pogreshio, ljubazno bih ga zamolio da mi se ne smeje i da ostavi ovde komentar, kako bih mogao da nauchim neshto-reche bednik, koji se 6 godina bavi analizom zvuchnog spektra u Vojsci...
 
Koristio sam COOL EDIT i nisam bio zadovoljan sa njim. Sound Forge, CD Architect, Acid, Vegas i DVD Architect koristim i toplo bi preporucio ove programe, a da razumese i Fruity Loops. To je moje misljenje i zadovoljan sam sa njima.

POZDRAV

:roll: :roll: :roll:
 
Ja sam koristio eJay 3, 4.

Da li znate koje programe koriste DJ-evi.
Pocetnik sam i imam jaku volju.
Ne razumem sta se u sound forge-u moze uraditi osim iseci pesma i nabaciti efekti. Meni treba program koji ima opciju za spajanje pesama i za komponovanje. HELP
Imam Fruity Loops,
Ako moze i da postavite neki link.
Pozzzzzzzzzzz zdrav ;)
 
Misimda na novome beogradu ima prodavnica opreme za didžejeve... misim dase zove "Sikov Senkrup"... tako nekako... idi tamo i pitaj bilo koga na ulici... znaju svi gdeje... e, tamo tie raj za didžejeve... aj uzdravlje.
 
C-E-Z-A-R:
Ja sam koristio eJay 3, 4.

Da li znate koje programe koriste DJ-evi.
Pocetnik sam i imam jaku volju.
Ne razumem sta se u sound forge-u moze uraditi osim iseci pesma i nabaciti efekti. Meni treba program koji ima opciju za spajanje pesama i za komponovanje. HELP
Imam Fruity Loops,
Ako moze i da postavite neki link.
Pozzzzzzzzzzz zdrav ;)

Pogledaj na sajtu: www.sonymediasoftware.com, inace Sound Forge, Acid, CD Architect, DVD Architect i Vegas su od Sony-a (ima tu jos programa da ne nabrajam otidji do Sony-a).

POZ...

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
brate Cezare, da ti kazhem:
Acid, Fruity Loops, Traktor... Igrachke za decu.
-> Spakujesh u ruku 200 jevreja, kupish zvuchnu kartu; kupish bar 1 GB RAM-a, video kartica koja cce da ti omogucci da povezhesh i koristish josh jednu stvar koja ti treba, a to je josh jedan monitor... e to ti je ono shto se zove DAW- Digital Audio Workstation.
Tada RADISH zvuk, ne igrash se njime!
ja, lichno, preshao sam od ove godine na realizaciju mog DAW-a i imam josh puno da radim, ali isplati se. Pogledaj na ulici- koji izbor imash- da pratish fudbal, gajish dlake po sebi i slushash narodnjake, ili da budesh narkoman... Umesto toga ulazhesh u kreaciju, koja chak mozhe i da donese finansijsku dobit, a ako i ne, vecc kreativno razmishljash, a to je mentalno zdravlje.

Moj kontakt: http://www.myspace.com/dr_pauk


Zhiv bio i veliki ti poras'o! :D
 
"Acid, Fruity Loops, Traktor... Igrachke za decu."

Covek je pitao za program a ne za i ostale uredjaje koji se koriste za miksovanje, a u ostalom i nije naveo koju vrstu miksovanja.

Bez ljutis!!!!

POZ..
:roll: :roll: :roll: :roll:
 
Dr_Pauk:
mislim da je chovek prvenstveno pitao za pomocc i savet... naravno da nema ljutim ;)

Posetoi sam sajt koji si naveo odlican je!! SAMO NAPRED. Pravo da ti recem dugo se bavim snimanjem i editovanjem muzike, pocev od restauracije do ostalih stvari... Radio sam na Cool Edit i nije mi se svideo (i to je bila prva verzija mislim daleke 95-96), moj drugar poseduje noviju verziju i nesvidja mi se. A od Sony-a sve naj bolje (mislim da netreba potcenjivati Sony a sa druge strane ima i drugih programa koji su dobri). Inace sam registrovan kod Pioneer-a, Sony-a, Waves, Creativa a imame i na AcidPlanet. Sto se tice hardwera u racunalo (iz miloste) imam dosta odlican hardwer. Zvucna kartica je S.B. Audigy 2ZS Platinum Pro i odlicna je za moje potrebe itd, da ne nabrajam. Ukratko receno osedeo sam od muzike (dosta godina radim sa tim). Malo sam bolje pogledao poruke na ovoj temi i stvarno je CEZAR pitao za DJ, ali prva mu je bila kako da miksuje. Ako zelis da razmenimo misljenja posalji mi PP.

POZ!!!!!

:roll: :roll: :roll: :roll:
 

Back
Top