Prvi alkohol;kad,gde i zasto?

Жао ми је али ми изгледа да нисте читали оно о Ноју кад се напио и заспао, а Ноје је живео од 600 година пре потопа до 650 година после потопа а напио се негде око двадесете године после потопа, наравно све по Библији.

Вујадин
 
Dejstvo alkohola poznato je i nekim životinjama, a kamo li ne čoveku. Plodovi nekih afričkih biljaka u stadijumu truljenja, omiljena su hrana nekim majmunima koji se potpuno "napiju" jedući ih i ponašaju se kao i klasične pijanice. Dan posle toga drže se za glavu od mamurluka.
 
Има ли неко ко припрема ракију од шљива из којих је предходно извађена кошчица или семенка, шпица? Чуо сам да та ракија не гркне и да се не подригује на шпице, и да има прави укус шљиве, да ли је то боље или горе за укус и ракију.

Вујадин
 
vujadin:
Жао ми је али ми изгледа да нисте читали оно о Ноју кад се напио и заспао, а Ноје је живео од 600 година пре потопа до 650 година после потопа а напио се негде око двадесете године после потопа, наравно све по Библији.

Вујадин

kako je mogao da živi 1250 godina, kada je Metuzalem živeo 979 godina, a on je najstariji čovek u Bibliji?
 
Alkohol je bio poznat Asircima,Egipcanima i ostalim narodima ....mnogo pre Biblije i hrishcanstva.
Monasi nisu greshkom napravili shampanjac....nego sluchajno, i to benediktanski monasi u regiji Champagne u Francuskoj.Dom Perignon.....:).

Pozzzz
 
vujadin:
Има ли неко ко припрема ракију од шљива из којих је предходно извађена кошчица или семенка, шпица? Чуо сам да та ракија не гркне и да се не подригује на шпице, и да има прави укус шљиве, да ли је то боље или горе за укус и ракију.

Вујадин
Takva rakija, bez kostica je najbolja. Potrebno je pazljivo sakupiti sljive ( neki tvrde da ne smeju da padnu na zemlju same ) i rakiju peci u apsolutno cistom kazanu. Postoji vrsta sljive u Srbiji koja nazalost izumire od neke bolesti a koja je nezamenljiva za pecenje rakije.
 
Arnold_Layne:
kako je mogao da živi 1250 godina, kada je Metuzalem živeo 979 godina, a on je najstariji čovek u Bibliji?

Метузалем је живео пре потопа и тамо је био најдуљег живота, а Ноје је његов унук и живео је 950 година т.ј. 600 година пре потопа а 350 година после потопа, извињавам се за грешку о Ноји. Ипак је интересантно да су фараони почели још за живога Ноје.

Вујадин
 
Kad - davno pre hriscanstva. Gde - nagadja se, ali, navodno, izmislili su ga Arapi (All hol ili All hul - nisam siguran). Inace, narodi su se itekako medjusobno mesali i trgovali tako da se alkohol lako sirio dalje. Covekova teznja da pobegne od stvarnosti ga je "proslavila" (i zavila covecanstvo u crno). Koriscen je u raznim ritualima, pored opijata, zbog postizanja "ekstaze". I ima na tu temu jos puno...Cudno da te ova tema zanima = AA SRBIJE ?
 

Back
Top